+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 8 מ 8
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל המעצב מארק ניוסון מצטרף לאפל

המעצב התעשייתי מארק ניוסון מצטרף לאפל באופן רשמי, אחרי שלפי הדיווחים בשנה האחרונה הוא עבד עם אייב - חברו הקרוב בצורה לא רשמית.

אחד האנשים המשפיעים ביותר באפל בתקופת הזוהר האחרונה של החברה הוא המעצב הראשי של החברה: ג'וני אייב, שמאז 2012 קיבל אחריות על העיצוב של מערכות ההפעלה והממשקים של כלל השירותים/אפליקציות של אפל, זאת בנוסף לאחריות שלו על העיצוב הפיזי של המוצרים של החברה, דבר אותו הוא עושה מאז שהוא הצטרף לאפל במהלך שנות ה- 90' ובצורה פומבית למדי מאז הצגת ה- iMac בצבע כחול בונדי בשנת 98'. למעשה בשנים האחרונות ההשפעה של אייב על ההצלחה של אפל התגלתה במלוא הדרה, כשבביוגרפיה הרשמית של ג'ובס שנכתבה על ידי וולטר אייזיקסון, ציין ג'ובס שאייב הוא בעל התפקיד החזק ביותר בחברה, למעט המנכ"ל – דבר אותו אפשר ג'ובס. השפעה זו לא הגיעה בגלל החיוך, או האישיות הנעימה של אייב, אלא בזכות כישרון עיצובי גאוני שהקנה לאייב פרסים ועיטורים רבים במהלך הקריירה המוצלחת שלו עוד לפני הגעתו לאפל.

למעשה תהליך העיצוב של המוצרים של אפל הוא כה סודי, עד כי הרשאות הכניסה למחלקת העיצוב של החברה, בה מפותחים מוצרי העתיד של החברה הן מבחינת העיצוב והן מבחינת החומרים והפונקציונליות שלהם, מוגבלות למספר מצומצם מאוד של עובדים באפל. כאמור הכישרון של אייב זיכה אותו בהרבה מאוד פרסים במהלך השנים כשאחד המיזמים האחרונים שלו – מכירה פומבית של מוצרים שנבחרו באופן אישי על ידו ועל ידי המעצב מארק ניוסון האוסטרלי, כשכל ההכנסות נתרמו לעמותת Project Red, זכתה לכותרות רבות, בעיקר בגלל שבמכירה הפומבית, 2 המעצבים התעשייתיים עיצבו בעצמם דגם יחיד מסוגו של מצלמת Leica, כשאייב גם עיצב אוזניות EarPod מזהב וכן גם מחשב מק פרו אדום. ובכן נראה כי השותפות בין אייב לניוסון צפויה להגיע גם לאפל עצמה, כאשר בימים האחרונים המגזין Vanity Fair קיבל מאפל מידע כי המעצב האוסטרלי המפורסם מועסק באופן רשמי על ידי אפל.

למרות שניוסון צפוי לעבוד תחת חברו הוותיק - אייב, כחלק מצוות המעצבים התעשייתיים הכשרוני של אפל, הוא לא יעבור לקופרטינו אלא ימשיך לעבוד באנגליה, כשמדי פעם הוא יגיע לקופרטינו לעבוד על מוצרי העתיד של אפל. ניסיון הוא אחד המעצבים התעשייתים המשפיעים ביותר בדורנו כשעבודותיו הוצגו במזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (כמו חלק מעבודותיו של אייב), עיצב במהלך השנים מוצרים מתחומים מגוונים ביניהם ניתן למצוא: מושבי מטוסים עבור חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס איירליינס, מכוניות קונספט עבור חברת פורד, רהיטים שונים (כמו למשל שולחן האלומיניום אותו הוא עיצב עבור המכירה הפומבית הנ"ל ביחד עם אייב) וכן שעונים, כשהוא ייסד את חברת Ikepod ועיצב את רוב השעונים של החברה, טרם עזיבתו את החברה אותה ייסד. תפקיד זה מקשר את ניוסון באופן די ברור ל- iWatch והעלה סברות רבות כי המעצב התעשייתי המוכשר יעבוד ביחד עם אייב על עיצוב הדגמים הבאים של שעוני ה- iWatch, זאת הודות לידע הרב שלו בתחום.

אייב ציין את התלהבותו בתגובה רשמית בזו הלשון:
    מארק הוא ללא כל ספק אחד המעצבים המשפיעים ביותר בדורנו. הוא כשרוני בצורה יוצאת דופן ואנחנו מתרגשים להפוך את העבודה המשותפת שלנו לרשמית, לאור העובדה שאנחנו נהנים לעבוד ביחד כל כך ומצאנו את השותפות שלנו כיעילה מאוד.
    ניוסון הגיב אף הוא לנושא וציין:
    החברות הקרובה שלי עם ג'וני לא רק נתנה לי מבט ייחודי לתהליך הזה (באפל), אלא גם את ההזדמנות לעבוד ביחד איתו ועם האנשים שהיו אחראיים (למוצרים של אפל). אני גאה מאוד להצטרף אליהם.

אין ספק שיהיה מעניין למדי לראות איך השותפות בין 2 המעצבים הללו תשפיע על העיצוב של מוצרי העתיד של החברה, כשנראה כי אותה שותפות החלה באופן בלתי רשמי במהלך השנה האחרונה, כששני הקולגות עבדו ביחד באופן צמוד להצלחת המכירה הפומבית של Project RED, שהניבה הכנסות מרשימות של למעלה מ- 25 מיליון דולר. מי יודע אולי לניוסון יש כבר נגיעה באחד המוצרים הקרובים שהחברה תציג בחודשים הקרובים ואפילו אולי כבר מחר.

מקור: vanityfair
    עריכה, תרגום ותוספות: natish
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 6 פעמים ב 6 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: המעצב מארק ניוסון מצטרף לאפל

נו... ורק לי זה נראה ממש TOO OBVIOUS שחושפים את זה בדיוק רגע לפני ההשקה של השעון?

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 23 פעמים ב 15 הודעות

אין קשר עיצובי בין ההצטרפות שלו לבין ליין המוצרים שיושק מחר.
    על המוצרים של מחר עובדים כבר מספר שנים.

iPhoner ותיק
    תודה
    143
    הודו לי 230 פעמים ב 143 הודעות

לא יודע.. זה כמו לקחת 2 ספורטאים שהם סופר סטארים ולהכניס אותם לאותה הקבוצה. על פניו זה ניראה מבטיח אבל לפעמים לאנשים גדולים יש אגו ענק! וזה עלול לפגוע.. מקווה מאוד שאני טועה!

מנהל צוות כתיבה הסמל האישי של ebest
    תודה
    633
    הודו לי 828 פעמים ב 531 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי chen.s צפיה בהודעה
    לא יודע.. זה כמו לקחת 2 ספורטאים שהם סופר סטארים ולהכניס אותם לאותה הקבוצה. על פניו זה ניראה מבטיח אבל לפעמים לאנשים גדולים יש אגו ענק! וזה עלול לפגוע.. מקווה מאוד שאני טועה!
    אתה צודק ברגע שמדובר על שני אנשים זרים שמכניסים אותם לאותה הקבוצה. כאן מדובר על שני חברים טובים שבמקרה גם סופרסטארים בתחום העיצוב. אני חושב שזה יכול להוליד רק דברים טובים.

מנהל צוות כתיבה iPhónes.co.il
    עקבו אחרי ebest בטוויטר : @ebest60
    נסתרות הן דרכי הא(פ)ל...

iPhoner ותיק
    תודה
    143

אין לי ספק שזה יוליד דברים טובים - אפילו מדהימים!
    אבל לרוב הסופר סטארים האילו הם אנשים שהרצון והאמונה שלהם בצדקת הדרך שלהם (או איך שלא נגדיר את זה) עלולה להביא אותם למסלול התנגשות - ואתה יודע מה? דווקא בגלל שהם חברים טובים! (לצערי למדתי על בשרי שעם חברים ומשפחה עדיף לא לעשות עסקים כי גם אם העסק מצליח החברות נפגעת).
    מעצב בסדר גודל כמו ניוסון לא יהיה מוכן לשבת לאורך זמן ?מאחורי הקלעים? או במקום שני. פסילת רעיון שלו וקידום רעיון אחר (של אייב לצורך העיניין) עלול לפגוע לו באגו ולגרום לו לעשות דברים שייתכן ולא היה עושה אם הוא היה הכוכב היחיד בקבוצה כיוון שהיה לו יותר בטחון בעצמו - גם אם לא במודע.

שוב.. אני מקווה שאני טועה 😊

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי chen.s צפיה בהודעה
    אין לי ספק שזה יוליד דברים טובים - אפילו מדהימים!
    אבל לרוב הסופר סטארים האילו הם אנשים שהרצון והאמונה שלהם בצדקת הדרך שלהם (או איך שלא נגדיר את זה) עלולה להביא אותם למסלול התנגשות - ואתה יודע מה? דווקא בגלל שהם חברים טובים! (לצערי למדתי על בשרי שעם חברים ומשפחה עדיף לא לעשות עסקים כי גם אם העסק מצליח החברות נפגעת).
    מעצב בסדר גודל כמו ניוסון לא יהיה מוכן לשבת לאורך זמן ?מאחורי הקלעים? או במקום שני. פסילת רעיון שלו וקידום רעיון אחר (של אייב לצורך העיניין) עלול לפגוע לו באגו ולגרום לו לעשות דברים שייתכן ולא היה עושה אם הוא היה הכוכב היחיד בקבוצה כיוון שהיה לו יותר בטחון בעצמו - גם אם לא במודע.

שוב.. אני מקווה שאני טועה 😊
    בעיקרון אתה צודק - קבוצה של סופרסטארים על הנייר היא מתכון מנצח אבל בפועל זה פצצת זמן ויש הרבה דוגמאות (הגאלקטיקוס בשנים מסוימות ועוד) אבל גם יש מקרים בהם זה עובד, הכל תלוי בהרמוניה ובחיבור של השחקנים ועובדה שבקבוצת הקוסמוס זה עבד מעולה.

הכל תלוי ביכולת של אנשים לעבוד בקבוצה ולא לראות את הטובה האישית שלהם, אלא את טובת הקבוצה כמכלול. יש עוד דוגמא ממש טובה למקום בו זה עובד נהדר - אפל.
    אפל היא חברה שכוללת סופרסטארים ממגוון של תחומים: חומרה, עיצוב, שיווק, אופרציה ועוד מה שגורם לך לחשוב שזאת פצצת זמן מתקתקת. אבל עובדה חוץ מכמה מקרים בודדים (פורסטל למשל) מדובר בחברה שעובדת בצורה הרמונית כשהיא שמה את טובת הכלל אל מול טובת הפרט. קשה לי להאמין שאייב היה מביא את ניוסון לאפל אם הוא לא היה חושב שהוא מסוגל לעבוד איתו ושניוסון הוא לא שחקן קבוצתי.

iPhoner ותיק
    תודה
    143

רק ימים יגידו.. יכול להיות שהתפקיד החדש של אייב חייב אותה לאמץ לעצמו ?מוזה? משל עצמו.
    אני בטוח שכולנו מקווים שהשילוב הזה יצליח 😊

+ פרסם תגובה