+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 25
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל השוואה| ה-Zune HD אל מול האייפוד טאץ'

השוואה| ה-Zune HD אל מול האייפוד טאץ'

מיקרוסופט השיקה אתמול את נגן המדיה החדש שלה, ה- Zune HD שקיבל ביקורות טובות מאוד טרם השקתו. עם השקתו הוא כבר הספיק להיות מפורק ולקבל השוואת ביצועים לטאץ' ממספר אתרים ביניהם גיזמודו.

הרבה דובר על הנגן החדש של מיקרוסופט ועל כך שהוא מהווה את המתחרה העיקרי של הטאץ' מבחינת העובדה הפשוטה שמדובר בנגן היחידי מלבד הטאץ' שמגיע עם מסך מולטי טאץ' אמיתי ומלא. בשונה מהטאץ' שעל פי אפל הוא יותר קונסולת משחקים ואפליקציות ניידת בשילוב עם האייפוד שחלק אולי יראו בו גירסה נטולת טלפון של האייפון ה- Zune HD הוא נגן מוזיקה נייד (PMP או Portable Music Payer) במלוא מובן המילה והוא מתמקד בעיקר במדיה ואני ארחיב על כך בהמשך.

המחיר
    לפני שנדבר על הבדלי החומרה של 2 הנגנים נתחיל דווקא בעניין המחיר שהוא פקטור חשוב לא פחות מהחומרה עצמה. ה- Zune HD נימכר בתצורת 16GB במחיר של 220$ (שניתן למצוא באמזון) ובתצורת 32GB במחיר של 289$. הטאץ' מגיע במספר נפחים כאשר הם 8GB, 32GB ו- 64GB ומכיוון שניתן להשוות את המחירים רק בין נפחי ה-32G של הטאץ' וה- Zune HD אז ניתמקד בהם ונראה עובדה מעניינת ביותר והיא שהטאץ' בנפח 32GB הוצג במחיר של 299$, כלומר ב-10$ יקר יותר מהמחיר של ה- Zune HD באותו הנפח. אבל אתמול בזמן מקביל להשקת ה- Zune HD המחיר של הטאץ' 32GB הורד בחנות אמזון למחיר של 279$ והפך לזול יותר ב-10$ דבר שהוא לא נהוג במוצרים חדשים מבית אפל שידועה בכך שהיא שומרת על התמחור של המוצרים שלה באופן קפדני. ללא ספק ההורדה במחיר של הטאץ' 32GB נובעת מהשקת ה- Zune HD ועובדה שמחירו של הטאץ' 64GB נשאר זהה מאחר ולמיקרוסופט אין מכשיר Zune HD בנפח דומה.

החומרה
    האתר iFixit שפירק לאחרונה את הטאץ' פירק גם את ה- Zune HD עם השקתו. האתר לא התקמץ והוא פירק את דגם ה-32GB של הנגן. בפירוק המכשיר התגלה שהחומרה של ה- Zune HD היא דווקא יותר טובה מזו של הטאץ' לפחות על פי המפרט הטכני נטו.

המסך: המסך של ה- Zune HD ניבנה על ידי סמסונג וקטן מזה של האייפון במקצת, הוא מגיע בגודל של 3.3 אינץ' כאשר הוא בנוי בטכנולוגיית OLED ומראה תמונה של 16:9 שהיא באופן די אירוני לא ב-HD אלא 480x272. לעומתו הטאץ' מגיע עם מסך גדול יותר (במקצת) של 3.5 אינץ' בטכנולוגיית LCD והוא מראה תמונה של 4:3 ברזולוציה של 480×320. ללא ספק העובדה שהמסך של ה- Zune HD עשוי בטכנולוגיית OLED נותנת לו יתרון באיכות התמונה ומציג צבעים עשירים, שחור עמוק יותר ותמונה חדה יותר לעומת הטאץ' אבל יש לו חסרון גדול מאוד והוא העובדה שהמסך של ה- Zune HD מחזיר אור בצורה נוראית וכל מקור אור ולו הקטן ביותר גורם להשתקפות על המסך. כשמדובר בשימוש בתוך מקום סגור הבעיה עוד פחותה אבל שימוש ב- Zune HD בחוץ באור יום יכול לגרום לתסכול עמוק מאוד.

הגודל והעיצוב: ה- Zune HD הוא צר יותר וקטן יותר מהטאץ' והבדל העובי ביניהם שהם כחוט השערה (0.4מ"מ) לטובת הטאץ' כמעט ולא ניתן לזיהוי. ה-HD מגיע עם כיסוי גב שעשוי מאלומיניום וכיסוי תחתית של פלסטיק מצופה גומי שמזכיר במקצת את העיצוב של האייפון 2G. ה-HD מגיע עם מסך מולטי טאץ' מלא ויש לו 3 לחצנים: לחצן בית (HOME) בדומה לזה של האייפון שהוא צר ורחב וממוקם בתחתית המסך, לחצן כיבוי/הדלקה שממוקם בדומה ללחצן בטאץ' וכן לחצן נוסף שנמצא בצידו השמאלי שמעלה את אפשרויות השליטה בנגן באופן מהיר ועובד גם כשהמכשיר נעול.

המפרט טכני: ה-HD מגיע עם WIFI מובנה אבל בשונה מהטאץ' החדש החומרה שלו אינה תומכת בתקן 802.11n והיא תומכת בתקן הישן יותר 802.11g. בתחום המעבדים, אז ה- HD מגיע מעבד מסוג Nvidia Tegra 2600 כאשר הטאץ' מגיע עם מעבד ARM של חברת סמסונג כאשר 2 המעבדים תומכים בתקן OpenGL ES 2.0. מבחינת הסוללה, נראה שהסוללה של ה-HD קטנה יותר מזו של הטאץ' (כמו שאר ממדיו) אבל חזקה מאוד והיא מאפשר 33 שעות השמעה של מוזיקה ו-8.5 שעות של צפייה בסרטונים/סרטים לעומת הטאץ' שמאפשר 30 שעות של מוזיקה ו-6 שעות של צפייה בסרטונים/סרטים. למרות שחיפשתי, לא הצלחתי למצוא נתונים פורמליים על זמן הגלישה של ה-HD או של הטאץ'.

כמו לטאץ' גם ל-HD יש את חיישן האקסלומטר, כלומר חיישן תנועה שמזהה ומשנה את הצגת התוכן שעל גבי המסך לפי המצב של המכשיר (מאונך או מאוזן) וכאמור המסך של ה-HD הוא מסך מולטי טאץ' מלא מה שהופך אותו לאחד הנגנים הבודדים שמשתמשים בטכנולוגיה הזו.

קצת לגבי המעבד, רוב הציבור סבור שהמעבד של ה-HD שהוא מסוג Nvidia Tegra 2600 חזק יותר ממעבד ה-ARM של הטאץ' אבל נראה שזה יותר מיתוס מאשר מציאות מאחר והמעבד של ה-HD הוא אינו שווה ערך למעבדים השולחניים של NVIDIA מבחינת הגרפיקה והם כנראה נופלים בביצועים שלהם אל מול המעבדים שמוטמעים באייפון.

ממשק המשתמש ועוד
    ממשק המשתמש:ממשק המשתמש של ה-HD קיבל ביקורות מעולות כאשר בעיקר מציינים לשבח את האינטואיטיביות שלו ואת הזריזות שלו שעולה על זאת של הטאץ'. למרות שגם ה-Zune HD וגם הטאץ' עושים את אותן הפעולות הצורה בה הדברים מתבצעים ב-2 המכשירים שונה לחלוטין. קודם כל ממשק המשתמש של ה-HD הוא מאוד מבולגן ביחס לזה של הטאץ' והוא מציג הרבה מידע בבת אחת. יש שישנאו את זה ויש שיאהבו את זה אבל למרות הבלאגן ה-HD עושה עבודה טובה. בגלל שהמסך שלו מבוסס OLED ה-HD מציג את הטקסט בלבן על רקע שחור וכך הוא גורם לצריכה נמוכה יותר של חשמל מהסוללה בניגוד לתצוגה של הטאץ' שמציג טקסט שחור על רקע לבן. כמו כן, ה-HD בדומה לטאץ' משתמש באותה טכניקת דפדוף לגלילה וחיפוש בתכנים שבמכשיר.

אינטרנט: כאמור ה-HD הוא נגן מדיה נטו ולמרות האפשרויות של גלישה שמיקרוסופט הוסיפה לו בדמות דפדפן איכותי הוא לא מיועד לזה. למרות שהדפדפן של ה- Zune HD עולה על זה שנמצא בנגנים של סוני הוא אינו משתווה לדפדפן של הטאץ' בשום צורה שהיא. דפי האינטרנט נטענים עליו באופן איטי בהרבה מזה שבטאץ' ומכיוון שהמסך שלו קטן יותר וצר יותר מזה של הטאץ' כך גם התוכן של הדפים מופיע כשהוא קטן יותר מהטאץ'. למרות זאת אפשרויות ההקטנה וההגדלה של התוכן עובדים מעולה וכן גם האקסלומטר של המכשיר שהופך במהירות את התוכן כשמסובבים את המכשיר למצב מאוזן. החיסרון העצום של הדפדפן של ה-HD הוא העובדה שהוא לא תומך בתכני פלאש בשום צורה שהיא ואפילו לא ביוטיוב. למרות העובדה שדפדפן הספארי של הטאץ' עולה עליו הדפדפן של ה-HD הוא הדפדפן הנייד הטוב ביותר של מיקרוסופט ומיקרוסופט תפעל בחוכמה אם היא תשלב אותו במערכת ההפעלה הניידת שלה בעתיד.

סינכרון ומשחקים: ה-HD מסתנכרן אך ורק עם מערכת ההפעלה של מיקרוסופט - חלונות. דבר שהוא חיסרון עצום מאחר ולמרות שנתח השוק של חלונות הוא כ-90% מכלל מערכות ההפעלה שהרי מיקרוסופט מאבדת את קהל משתמשי המקינטוש ומשתמשי הלינוקס לחלוטין. אולי המעשה הוא מושכל מאחר ואני לא מוצא הרבה משתמשי מק שיזנחו את האייפוד שלהם לטובת מוצר של מיקרוסופט.

לגבי אפליקציות ומשחקים, ובכן באופן עקרוני הם ישנם אבל מיקרוסופט חוזרת ואומרת שה-HD הוא קודם כל מכשיר מדיה. למערכת ההפעלה של ה-Zune HD אין SDK בדומה לזה שקיים לאייפון ולאייפוד טאץ' ולכן גם אין מפתחי אפליקציות צד שלישי ואני בספק אם הצוות של ה-Zune יצליח או אפילו רוצה להתמודד אל מול האפסטור. נכון לעכשיו ה-HD מכיל 7 משחקים שיובאו לפלטפורמה מהנגנים הישנים וכן 2 אפליקציות של מזג אוויר ומחשבון. מיקרוסופט הודיעה שבחודש נובמבר גם יגיעו אפליקציות של טוויטר ופייסבוק.
    צוות ה-XNA הודיע היום שהוא ישחרר תוסף לתוכנת ה- XNA Game Studio 3.1 שיאפשר למפתחים לפתח אפליקציות ומשחקים ל-Zune HD ואף הציג לדוגמא אפליקציית כתב יד. אבל ללא ספק כל עוד אין SDK ממשי ה-HD לעולם לא יוכל להתחרות בקטגורית האפליקציות אל מול הטאץ' שכמו שאפל הציגה אותו במהלך אירוע המוזיקה האחרון שלה הפך להיות מעין מיקרו מחשב כיס.

סרטים וסרטונים: ה-HD מאפשר הצגת סרטים באופן מעולה. המסך שלו הוא מצוין להצגת סרטים והוא מציג את התוכן באופן חד וברור ועולה על הטאץ' מבחינת איכות התצוגה שלו אבל בתור מכשיר מדיה התמיכה שלו בפורמטים ובקודקים היא מאכזבת ביותר מאחר והוא תומך אך ורק בפורמטים: WMV, MP4, H.264 ו- DVR-MS.
    דבר נוסף שהוא מאוד מאכזב הוא העובדה שהנגן למרות שמו לא מציג סרטי HD על המסך שלו (כפי שכבר הוזכר) אבל גם כשרוצים להשתמש בנגן בתור מכישר מדיה ולהציג את התוכן שלו על מסכים שתומכים ב-HD נידרשים להשתמש במתאמי חומרה חיצוניים שמסתכמים בעלות כוללת של כ-90$.

סיכום
    ה-HD הוא ללא ספק מכשיר מדיה מעולה שמציג אפשרויות שעולות אל מול שאר הנגנים בשוק ויכול להתחרות אל מול הטאץ'. מיקרוסופט יכולה להתגאות בכך שיצרה מכשיר מצוין שעולה על כל הנגנים הניידים שלה עד כה. היתרונות הגדולים של ה-Zune HD הם העיצוב שלו, האינטגרציה המעולה בין תוכנה וחומרה וכן מערכת ההפעלה החדשה שלו למרות שהיא קצת עמוסה במחינת ה-UI, אפשרויות ה-HD שכוללות רדיו איכותי וכן אפשרות להצגת תוכן HD על מסכים חיצוניים ודפדפן שמפתיע באיכותו. מצד שני הוא גם מציג כמה אכזבות ביניהם התמיכה הדלה בקודקים, והעובדה שהוא מצריך מתאמים בשווי של 90$ כדי שיהיה אפשר להשתמש באפשרויות ההצגה של ה-HD על מסך חיצוני.

iPhoner מתקדם
    תודה
    11
    הודו לי 6 פעמים ב 3 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: השוואה| ה-Zune HD אל מול האייפוד טאץ'

עוד ניסיון להתחרות...
    ומי יקנה אותו...?
    כל אנשי האנטי של מוצרי אפל...תהנו מימנו

iPhoner מנוסה
    תודה
    12
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

אני תמיד נכנס לengadget לעדכונים וזה...אבל שמתי לב שאנשים שם שונאים את אפל בטירוף
    כל משהו שקשור לאייפון נקטל שם ישר...
    הם מתלהבים מהhd בגלל שהם שונאים כל כך את אפל

iPhoner שועל על!
    תודה
    102
    הודו לי 27 פעמים ב 23 הודעות

סוף סוף נגן שיכול להתחרות באייפוד טאצ' !!!

iPhoner מתקדם
    תודה
    8
    הודו לי 24 פעמים ב 18 הודעות

עושה רושם של אחלה של דבר למוזיקה וסרטים, מי שפחות חשוב לו משחקים לפי דעתי עדיף לו את זה

מנהל פורום אביזרים הסמל האישי של ItaiHay
    תודה
    361
    הודו לי 1,499 פעמים ב 703 הודעות

נחמד ולא יותר..... אני רואה רק אנשים שלא מבינים בתחום קונים דבר כזה כשיש את הטאצ' באותו מחיר.

iPhoner שועל על!
    תודה
    102
    הודו לי 27 פעמים ב 23 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Itai-fcb2009 צפיה בהודעה
    נחמד ולא יותר..... אני רואה רק אנשים שלא מבינים בתחום קונים דבר כזה כשיש את הטאצ' באותו מחיר.
    נכון הhd היום פחות טוב אבל אל תשכח שזה דור ראשון ושכנראה נראה גם דור שני ושלישי בהמשך
    ושתחרות עושה לנו הצרכנים רק טוב !

iPhoner מתקדם
    תודה
    7
    הודו לי 2 פעמים ב 2 הודעות

בכל מקרה מכל הכתבה הזאת הדבר היחידי שהוא התעלה על הטאץ' בצורה ממשית זה ה SDK שזה בתאכלס לא כל כך חשוב (לפחות לי..)

אולי זה כן היה רעיון טוב להוסיף לטאץ' מקלט GPS פנימי כדי שגם משתמשי הטאץ' יוכלו להנות מ Mobile Me איכותי ומצלמה.
    תמיד חשבתי שאפל רוצים לשבור את השוק...
    כנראה שכבר לא, הגיע מתחרה חזק..

iPhoner מתקדם
    תודה
    0
    הודו לי 11 פעמים ב 11 הודעות

אחלה של דבר תאמינו לי אחד המכשירים הטובים במקרה ראיתי אותו בארה"ב בקניון שאני עובד בו איזה שחור הראה לי את זה דבר מדהים+חיבור לטלוזיה של hd יתרון משמעותי ושלא נדבר עם הגודל הקטן+טאצ לא פראיר

iPhoner מנוסה
    תודה
    3
    הודו לי 18 פעמים ב 8 הודעות

הדבר היחיד שמציק לי שיש בזון ואין בטאץ' זה הרדיו.

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון