שם התוכנה: AllSecure
חברת הפיתוח: Edge Rift
פלטפורמה: Mac 10.5 ומעלה
מחיר: $24.95

היא יפהפיה. אם אי אפשר יהיה להגיד עליה שום דבר אחר (אפשר, ואני אגיד), היא יפהפיה.
All Secure היא תוכנה שמאפשרת לכם לשמור ססמאות או רשומות, בדומה ל-1Password. הייתרון הוא שניתן לשמור ססמאות לאתרים, כרטיסי אשראי ופרטים אחרים תחת ססמה אחת המוגנת היטב. שלא בדומה ל-1Password אין פה תוסף שמתחבר לדפדפן ומאפשר להכניס את המידע בצורה ישירה. מה שניתן לעשות הוא להכנס לרשומה (הססמה של הג'ימייל שלכם למשל) ובלחיצת כפתור לפתוח דפדפן וכל המידע הנדרש יוזן בו.
בנוסף, ושוב שלא בדומה ל-1Password, היא יפהפיה.הממשק הראשי מזכיר את "Delicious Library" ומורכב מסרגל ניווט הממוקם בצד שמאל ומחלון ראשי. בחלון הראשי ניתן לראות את כל הפריטים שאבטחתם בתכנה. לכל פריט עיצוב מוכוון מטרה, בהתאם לסוג הפריט. הפריטים מסודרים בסדר אלפבתי וכאשר תגללו את החלון יופיע שם הפריט הראשון ושם הפריט האחרון בחלון הנוכחי. ככה, אם אתם מחפשים את הססמא ל"גרמנים משופמים.com" אתם תעצרו כאשר הכיתוב יגיד "גזים עצביים - גת". כמובן שהממשק הראשי מאפשר חיפוש פריט ספציפי או פריטים בעלי שם דומה וניהול על בסיס קטגוריה מסויימת.
כדי להוסיף פריט, לוחצים על כפתור ה-"+" הממוקם לו תחת החלון הראשי. לאחר שלוחצים עליו, מקבלים חלון ובו מספר שדות המותאמות לפריט אותו רציתם להכניס. רציתם להכניס ססמא לאתר אינטרנט, קבלתם חלון עם אפשרות להכניס אתר, שם משתמש וססמא. כרטיס ויזה יתבטא באפשרות לשמור את כל פרטי הכרטיס פלוס מספרי טלפון של שירות לקוחות, שם הבנק ואפילו אפשרות לבחירה של עיצוב הכרטיס.בנוסף לכך, מכילה כל חלונית כמה שדות סטנדרטיים להכנסת כותרת לפריט, צבע כותרת, הערות, אפשרות לבחירת קטגוריה לפריט ואף שני כפתורים להדפסתו ולמחיקתו של אותו הפריט.
התוכנה מסוגלת לאכסן פריטים סטנדרטיים כמו אלו שתמצאו ב-1Password, כגון ססמא לאתר אינטרנט, Serial של תוכנה, פרטי ויזה או חשבון בנק. ומאפשרת גם לשמור מידע של פריטים יותר איזוטריים כמו ססמאות של אינטרנט אלחוטי, פרטי פוליסת ביטוח חיים, פרטי תוכנית "נוסע מתמיד" במקרה ואתם רשומים לכזו ופרטי כרטיס חיוג. על עוד שני פריטים נוספים אני אפרט מיד.
Notes, פריט זה מאפשר לכם לעשות את אותו הדבר שאתם עושים עם ה-Stickies שבא עם המערכת רק בצורה הרבה יותר מאובטחת. ליצור פתקים מאובטחים בתוך התוכנה.התוספת הכי גדולה שחסרה ב-1Password ודומיה הוא ה-Safe Deposit Box. פריט זה, מאפשר לכם לאחסן קבצים ותיקיות שלמות בתוך קובץ zip מוגן על ידי קידוד רב עוצמה וססמה. מה שמעניק לתוכנה יכולת משמעותית החסרה בשאר התוכנות הדומות לה.תפריט הצד של התוכנה, אותו הזנחנו עד עכשיו מאפשר לכם לארגן, לחלק וליצור קטגוריות שונות אליהן תוכלו לחלק את הפריטים השונים כדי לשמור על הסדר. כאשר סימלי ה-"+" וה-"-" מאפשרים לכם ליצור ולמחוק קטגוריות לבקרים.
התוכנה סובלת גם ממספר חסרונות. דבר ראשון שהרגשתי בחסרונו, הוא השילוב הישיר עם הדפדפנים. התוכנה מעבר להעדר ה-Plugin גם לא מאפשרת בחירה של הדפדפן שיפתח עם הססמא (עד כמה שיכולתי למצוא) ושולחת אותנו בעל כורחנו אל ספארי. ובנוסף, חסרה לי האפשרות ליצור פריטים מעבר לרשימת הפריטים המוגדרים בתוכנה.
עם החסרונות, ולמרות גילה הצעיר, מראה התוכנה פוטנציאל גדול לעתיד ולדעתי כבר עכשיו היא יכולה להוות תחרות ואולי אפילו לנצח את 1Password בחלק מהתחומים. העיצוב שלה חסר מתחרים, וחסרים רק כמה שיפורים קטנים כדי שהיא תוכל להפוך להיות תוכנת הססמאות הראשית שלי.

קרדיט: מופע המק של זיו קיטרו