+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 4 מ 4
 1. #1
  Editor-in-chief הסמל האישי של natish
  תאריך הצטרפות
  Oct 2007
  הודעות
  23,548
  תודה
  2,089
  הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

  ברירת מחדל סקירת תוכנה| Forklift

  חודשים ספורים אחרי המעבר מפי.סי למק, תוך שאני קורא כל אתר שרק יכולתי למצוא בחיפוש אחר מידע על המערכת המדהימה של אפל (שבאותו הזמן הייתה מסתורית לחלוטין ומלאת פוטנציאל), מצאתי לא פעם טענות כנגד ה-Finder. למי שאינו משתמש במקינטוש אוכל רק לומר בקצרה שה-Finder הוא למעשה המקבילה של Windoews Explorer ומאפשרת את הניווט בתוך הספריות השונות, התחברות לשרתי FTP ומחשבים אחרים על הרשת, העתקה של קבצים ממקום למקום ועוד.
  הטענות העיקריות של המשתמשים היו לגבי חוסר הגמישות שב-Finder והעובדה שהיא לא מאפשרת לעשות הרבה יותר מידי דברים, בניגוד לתוכנות כמו PathFinder שמכילה בתוכה כל כך הרבה יותר אפשרויות לצפייה במבנה של הספריות ומניפולציה שלהם שלא לדבר על כל שאר היכולות של התוכנה המדהימה הזו.
  אלא שברגע שהורדתי אותה מצאתי את עצמי מאבד את הידיים והרגליים. המון אפשרויות? כן, אבל גם גמישות יתר יכולה להיות בעיה.
  חזרתי ל-Finder ובמשך יותר משנה לא חיפשתי אלטרנטיבות, עד היום בו שמעתי על ForkLift.

  סקירה כללית
  ForkLift, על פי המפתחים שלה מחברת Binarynights, היא תוכנה לניהול קבצים וקליינט FTP/SFTP בעלת חלון כפול המבוססת Cocoa. משפט פשוט שלא עושה חסד עם מה שאתם מקבלים ליד.
  מייד לאחר ההתקנה הפשוטה (כמו רוב התוכנות במק, מורידים קובץ dmg וגוררים את התוכנה אל הספרייה בה נמצאות שאר התוכנות) עולה לפניכם חלון כפול ונאה בעל שתי כנפיים ומאותו הרגע עולם חדש נפתח לפניכם.  חלונות העבודה מציגים את התיקייה בה אתם נמצאים עם פרטים שונים על כל קובץ וכל תיקייה הנמצאים שם. הכנף השמאלית מספק דרך ניווט מהירה בין הכוננים השונים, שרתי ה-ftp, הרשתות וכדומה ובמקביל מאפשר גישה לכל קובץ וספרייה שנבחרו להיות מועדפים. הכנף הימנית מספקת מידע על הקובץ או התיקייה שנבחרו, בין השאר את שם הקובץ, גודלו, היכן הוא נמצא, תאריך יצירה ועוד. מעל לחלונות ניתן למצוא את סרגל הכלים. וביניהם, כאשר האפשרות פועלת, יופיעו לשוניות נוספות - חסר סדר פתיחת עשרות חלונות בכל פעם שצריך לעבוד עם קבצים.
  כפי שניתן לראות מדובר בעיצוב פשוט ונוח המסתיר מאחוריו תוכנה רבת עוצמה ומלאת אפשרויות.

  למחוק ובקלות
  מעבר לתחליף ל-Finder מכילה ForkLift תכונה רבת עוצמה נוספת המחליפה תוכנה פופולרית אחרת והיא AppZapper. משתמשים ותיקים יודעים (ומשתמשים חדשים לומדים לדעת) שהסרת תוכנה במק היא אומנם פשוטה, אך לא פשוטה כמו שנוטים לחשוב. בדומה לתוכנה המקבילה, ForkLift מסירה את התוכנה המבוקשת, יחד עם כל הקבצים הנלווים לה. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור את התוכנה וללחוץ על כפתור ה-Delete App שבסרגל הכלים וחלון יפתח ויציג את כל הקבצים ש-ForkLift מצאה. לחיצה על כפתור והכל נזרק לפח.  דברים שרואים מכאן לא רואים משם?
  ForkLift מכילה בתוכה קליינט ftp משוכלל התומך ב-ftp/sftp ובנוסף, היא מגיעה עם יכולת ניהול של חשבון Amazon S3 אשר הולך והופך לפופולרי מאוד בתקופה האחרונה.
  התחברות לחשבון ftp בתוכנה הוא תהליך פשוט וקל.
  תחת תפריט Go מוצאים את האפשרות של Connect to FTP/SFTP server ואז נפתח החלון הבא:  כאן מכניסים את הפרטים הנדרשים והנה זה פלא, בחלק העליון של כנף הניווט יופיע שם השרת ואחד מחלונות העבודה יציג את התיקיות והקבצים שמופיעים בו.
  אני עובד היום עם מספר קליינטים של ftp, בעיקר עם yummy ftp אבל ויתרתי עם כולן בגלל הנוחות שבשימוש בתוכנה אחת. אך הסיפור לא נגמר כאן. לרוב, כאשר עובדים עם תוכנות ftp ורוצים לערוך קובץ בשרת התהליך הוא: העברת הקובץ למחשב שלנו, עריכה ושמירה והעלאתו לשרת חזרה. ForkLift שמה קץ לעניין הזה. כאשר אנחנו בוחרים לערוך קובץ היא מורידה אותו לזיכרון cach שם אנחנו עורכים את הקובץ והשינויים עוברים חזרה לשרת, מבלי שאנחנו נצטרך לעשות כל פעולה נוספת.

  בנוסף, לא רק שרתי ftp מוצגים בצורה נוחה בתוך ForkLift.
  אם ניסתם להעביר קבצים מ- ואל- המכשירים הסלולריים שלכם אתם יודעים שהממשק ש-osx מספקת הוא מרגיז ולא הנוח ביותר שקיים.
  לחיצה על כפתור ה-BlueTooth יפתח את תיבת הדו שיח המוכרת שם ניתן לבחור אילו מכשירים אנחנו מחפשים, לקבל את רשימת המכשירים הנגישים ואז לבחור את המכשיר.  לאחר מכן, אחד מחלונות העבודה יציג לכם את התוכן של הסלולרי שלכם ויאפשר לכם להעביר קבצים וגם לערוך אותם.  סרגל הכלים
  כמו כל סרגל כלים ברוב תוכנות המק גם את סרגל הכלים של ForkLift ניתן להתאים לצרכים שלכם. כאן תמצאו את הכפתורים ל: התחברות לחשבון Amazon S3, עצירת תהליך התחברות לשרתים, עריכת קבצים, העתק והעברת קבצים, יצירת תיקיות חדשות, שינוי שם, קבלת מידע, מחיקת תוכנות וכיווץ.
  אחד הדברים שאני שמח עליהם הוא שכאשר נעשה שימוש בשינוי השם, תיבת הדיאלוג מסמנת רק את שם הקובץ, ללא הסיומת - זה אולי נשמע מטופש אבל זה מרגיז שב-Finder חייבים לסמן בזהירות את החלק שרוצים לשנות ורק אז לשנות.
  כפתור המידע יאפשר לכם לקבל את אותו המידע שתקבלו בלחיצה על get info ב-FInder אבל הוא לא מאפשר נכון להיות שינוי של הצלמיות. לעומת זאת, שינוי פרטי ההרשאות הוא הרבה יותר קל.  חיפוש
  ForkLift עושה שימוש במנוע החיפוש הפנימי של OSX, ה-spotlight המוכר. הכנסת הערך בחלון החיפוש יורה לתוכנה לחפש רק בחלון הפעיל ורק בתוך התיקייה בה אתם נמצאים (אם אתם נמצאים במשתמש או בתיקייה הראשית אז ForkLift תחפש בכל המחשב, אבל נוח שאפשר לבחור בדיוק היכן לחפש).
  לחיצה על צלמית זכוכית המגדלת תאפשר למקד את החיפוש בעזרת מסננים של: שם, סוג, תווית, בעלים, קבוצה וסיומת.
  Spotlight היא אחת מהתכונות שהופכות את המק לשימושי כל כך, רק חבל שהממשק משתמש בתוך OSX לא נוח. ForkLift פותר חלק מהבעיה.  גם יפה וגם חכמה
  אז כמו שכתבתי, ForkLift היא תוכנת OSX אמיתית - יפיפיה מבחוץ, קלה לשימוש ואינטואיטיבית בליבה ועמוק בפנים מכילה עוצמה אדירה. התוכנה מהירה מאוד ומבצעת כל משימה שהייתם מצפים ממנהל קבצים לבצע בצורה יעילה וחלקה. השימוש בחלון הכפול מייעל את רצף העבודה ובמידה וחלון כפול אחד לא מספיק, ניתן לפתוח עוד ועוד לשוניות ולעבוד במקביל על מספר תיקיות, שרתים וכוננים ברחבי הרשת. על גבי כל לשונית ניתן לראות אילו תיקיות פתוחות בחלונות הכפולים שלה.  מעבר ליכולות של הלשוניות, ל-ForkLift יש אפשרות לכווץ קבצים, או קבוצת קבצים בצורה קלה, כאשר לאחר בחירת הקבצים בחלון העבודה הראשון ולחיצה על כפתור הכיווץ הקובץ החדש מופיע בחלון העבודה השני. לחלופין ניתן לבקש מהתוכנה ליצור את הקובץ בחלון העבודה הפעיל בו הקבצים שנבחרו נמצאים. התוכנה יודעת לפתוח ולכוץ את רוב סוגי הקבצים - כלומר zip, rar וכדומה.
  מה שיפה בה הוא שלחיצה על קובץ מכווץ פותחת אותו כאילו היה עוד ספרייה ואין צורך להמתין עד שהקובץ יפתח באמת ויפזר את הקבצים שבתוכו ברחבי התיקייה.  דבר נוסף ש-ForkLift עושה היא תכונה שקיימת ב-Finder אמנם, אך היא חסרה את האלגנטיות של הביצוע. אני מדבר על הוספת מועדפים לכנף הניווט. תיקיות, קבצים, תוכנות או שרתים, גרירתם אל החלק התחתון של כנף הניווט תוסיף אותם לרשימה וכך תוכלו לגשת אליהם בהמירות.  סיכום
  ForkLift יצרה מהפכה בדרך בה אני משתמש במערכת שלי. היא נוחה יותר מה-Finder, מהירה יותר ועושה כל מה שאני צריך. היכולת לנוע בתוך שרתים במהירות כאילו היו חלק מהמחשב שלי ומבלי לפנות לתוכנה נוספת מקצרת הרבה מאוד תהליכים והופכת את החוויה שבשימוש במק שלי למהנה הרבה יותר.
  אם נעשה חשבון קטן נגלה שבתוכנה אחת ששווייה 29.95$ אתם מקבלים גם קליינט ftp, גם תוכנה המסירה בצורה מלאה וחלקה תוכנות לא רצויות וגם תוכנה לניהול קבצים, זאת מבלי להזכיר את שאר התכונות שציינו כאן. רכישת כל אחת מהתוכנות האלו בנפרד הייתה עולה לכם בין 50$-80$ (בהתאם לתוכנות שתבחרו) כך שיש חיסכון ברור וגם תועלת שעולה על הערך הכספי.
  כמי שלא מצא פגמים עד היום ב-Finder, לא תצליחו לשכנע אותי לחזור אליה. ForkLift הפכה להיות הבית שלי בתוך המק.

  קרדיט למופע המק של זיו קיטרו

  נערך לאחרונה על ידי natish; 13/02/09 בשעה 16:35.

 2. #2
  משתמש VIP הסמל האישי של S.L.Y - T.B
  תאריך הצטרפות
  Sep 2008
  הודעות
  4,061
  תודה
  468
  הודו לי 136 פעמים ב 113 הודעות

  ברירת מחדל תגובה להודעה: סקירת תוכנה| Forklift

  אתה כתבת את הסיקור נתי? הוא מדהים


 3. #3
  Editor-in-chief הסמל האישי של natish
  תאריך הצטרפות
  Oct 2007
  הודעות
  23,548
  תודה
  2,089
  הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

  ברירת מחדל תגובה להודעה: סקירת תוכנה| Forklift

  ציטוט נכתב במקור על ידי S.L.Y - T.B צפיה בהודעה
  אתה כתבת את הסיקור נתי? הוא מדהים
  אני משתמש ב-path finder שעליה אני אעלה סקירה במהלך השבוע הקרוב.

  אני עדיין לא כותב סקירות מצוינות כמו זיו קיטרו.
  פשוט שכחתי לציין את הקרדיט, תודה שהזכרת לי.


 4. #4
  iPhoner שועל על!
  תאריך הצטרפות
  Oct 2007
  הודעות
  1,686
  תודה
  47
  הודו לי 132 פעמים ב 86 הודעות

  ברירת מחדל תגובה להודעה: סקירת תוכנה| Forklift

  נתי
  סקירה ממש טובה!!!
  תודה!!


+ פרסם תגובה

אשכולות דומים

 1. סקירת תוכנה| Things
  על ידי natish בפורום סקירות תוכנות למק
  תגובות: 2
  הודעה אחרונה: 15/02/09, 22:41
 2. סקירת תוכנה | Hyperspaces
  על ידי DannyLi בפורום סקירות תוכנות למק
  תגובות: 2
  הודעה אחרונה: 05/02/09, 21:44
 3. סקירת תוכנה | Memoires
  על ידי DannyLi בפורום סקירות תוכנות למק
  תגובות: 1
  הודעה אחרונה: 14/01/09, 17:20
 4. סקירת תוכנה| Skitch
  על ידי natish בפורום סקירות תוכנות למק
  תגובות: 3
  הודעה אחרונה: 09/01/09, 23:46
 5. סקירת תוכנה| Cleanapp 3
  על ידי natish בפורום סקירות תוכנות למק
  תגובות: 2
  הודעה אחרונה: 06/01/09, 18:44

הרשאות פרסום

 • אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
 •