+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 3 מ 3
 1. #1
  Editor-in-chief הסמל האישי של natish
  תאריך הצטרפות
  Oct 2007
  הודעות
  23,548
  תודה
  2,089
  הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

  ברירת מחדל סקירת תוכנה| Pixelmator

  תוכנה: Pixelmator
  מפתחים: Pixelmator Team Ltd
  פלטפורמה: מק
  מחיר: 59$

  Pixelmator היא תוכנה רבת עוצמה לעריכת תמונות אשר תוכננה במיוחד למק, היא דומה לפוטושופ בהרבה מובנים אבל יתרון בולט שלה על פוטושופ הוא המחיר וגם הממשק.
  התוכנה משתמשת בהרבה טכנולוגיות שבאות עם OSX כמו Core Image וopenGL, כל זה בא לידי ביטוי בגורם חשוב מאוד, מהירות:
  בגלל שPixelmator מבוססת על Core Image היא מנצלת את הכרטיס מסך בשביל פעולות גרפיות ומפנה מקום במעבד לפעולות אחרות, מה שאומר שהתוכנה פחות כבדה על המחשב וכל העסק רץ יותר מהר!
  כמו הרבה תוכנות אחרות בתקופה האחרונה, גם פיקסלמייטור משתלבת עם automator, spotlight, iPhoto, Colorsync ועוד.  ממשק
  עם פתיחת התוכנה מייד שמים לב לממשק הייחודי. כל החלונות מרחפים על שולחן העבודה ואין ממש חלון אחד שמאגד בתוכו את כל החלונות ומשטחי העריכה. לכל החלונות צבע שחור שקוף למחצה, המוסיף ליופי הכללי של התוכנה. השאר דיי סטנדרטי.  חלון הכלים
  זהו החלון החשוב ביותר בעבודה עם Pixelmator, חלון זה מכיל את כל הכלים הבסיסים שבהם תשתמשו בשביל לסמן, לצבוע, להזיז, לערוך ולצפות בתמונות. כאשר מסמנים כלי מסויים הוא גדל ומודגש כדי לציין זאת.
  סמן ההזזה: מאפשר להזיז שכבה או חלק מסומן.
  כלי סימון מרובע/עיגול/"לאסו": מאפשר לסמן חלק בתמונה בצורת מרובע/עיגול/צורה חופשית.
  "שרביט קסמים":סימון של פיקסלים בסביבה בעלי אותו הגוון.
  Crop: הגדרת מסגרת בתוך התמונה ומחיקה של כל מה שמחוץ לה.
  עפרון/מברשת: כלי ציור כאשר העפרון חד יותר והמברשת יותר רכה על ה"דף".
  חותמת: כלי שדוגם חלק מתמונה ומאפשר לצייר בעזרת הדגימה.
  מחק: מוחק.
  מילוי צבע: ממלא איזור מסויים בצבע הנבחר.
  Gradient: ממלא איזור מסויים במעבר בין שני צבעים או יותר.
  טשטוש/חידוד: מטשטש/מחדד איזור מסויים.
  טקסט: הוספת שכבת טקסט לתמונה.
  טפטפת צבעים: מאפשר דגימה של צבע מכל מקום במסך.
  סמן יד: מאפשר להזיז את התמונה בתוך החלון בו היא נמצאת.
  זכוכית מגדלת: מגדילה או מקטינה את התצוגה של התמונה.  חלון אפשרויות כלים (Tool options)
  חלון זה נלווה אל חלון הכלים, הוא מראה אפשרויות נוספות שקיימות עבור הכלי המסומן (משתנות מכלי לכלי).
  חלון המברשות (Brushes)
  בחלון זה יש כמה אפשרויות של מברשות שונות שנעשה בהן שימוש בכלים כמו עיפרון, מברשת, ומחק. חוץ מהמברשות שבאות כברירת מחדל ניתן ליצור מברשות חדשות ע"י גרירה של התמונה הרצויה לחלון או לחיצה על סמן ה+ והגדרת מברשת חדשה.
  פתיחת קובץ
  אפשר לפתוח קובץ כרגיל (File>Open), אבל ב-Pixelmator יש אופציה יותר מעניינת, בעזרת חלון ה-photo browser אפשר לעיין באלבומים ואירועים ב-iPhoto ופשוט לפתוח תמונה משם בעזרת לחיצה כפולה על התמונה. ניתן גם לגרור את התמונה מה-Photo Browser אל תוך תמונה קיימת או אל חלון השכבות בשביל ליצור שכבה חדשה המכילה את התמונה שנבחרה.
  שכבות
  קיימת ב-Pixelmator האפשרות ליצור שכבות שונות לתמונה, כך ניתן לשים בכל שכבה אלמנט אחר. דבר זה מקנה סדר ונוחות בעת העריכה.
  בשביל ליצור שכבה יש להכנס לחלון השכבות (view>show layers) וללחוץ על סימן ה +.
  אפשרויות נוספות שיש בחלון השכבות הם סדר השכבות (השכבה העליונה תסתיר שכבות שמתחתיה), סוג ורמת השקיפות של השכבות, וכמו כן גם לנעול שכבות מפני שינוי ולקשר אותן יחד.
  לבעלי מחשבים עם iSight ניתן לייבא תמונות מהמצלמה ישירות לתוך שכבה חדשה ע"י layer>new layer from iSight אפשרות זאת תפתח חלון של המצלמה ולאחר שתצלמו את התמונה היה תתווסף לכם לתמונה בתור שכבה חדשה. וכמו שנאמר מקודם ניתן גם לייבא תמונות מאלבומי ה-iPhoto בעזרת ה-photo Browser.
  עוד משחק נחמד שאפשר לעשות עם שכבות זה טקסט עם מילוי של תמונה, שמים שכבה של תמונה מעל לשכבה של טקסט, מסמנים את השכבה של התמונה ולוחצים על layer>create clipping mask, עכשיו אפשר להזיז את הטקסט או את הרקע לפי הצורך ואז לקשר בין השכבות כדי שהמילוי יהיה קבוע.  מסיכות
  אם סימנו חלק מהתמונה בעזרת כלי הסימון וברצונינו לשמור את הסימון לשימוש מאוחר יותר ניתן לעשות זאת בעזרת המסיכות. בכדי ליצור מסיכה עלינו לסמן חלק מהתמונה, להכנס למצב Quick mask (בסרגל הכלים), ואז תיווצר מסיכה זמנית בחלון המסיכות (view>masks) אז יש ללחוץ על כפתור השכפול ויש לנו מסיכה. לאחר מכן אם עולה הצורך בסימון ששמרנו, נכנסים לחלון המסיכות, מסמנים את המסיכה הרצויה ולוחצים על הכפתור load mask. הסימון עלה וניתן להזיז אותו לפי הצורך עם כלי ההזזה.
  עוד שימוש באופציה זו היא הצמדת מסיכה לשכבה, מה שזה עושה זה מראה רק את החלקים בשכבה שנמצאים בתוך התחום של המסיכה. איך עושים את זה? בוחרים שכבה מתוך חלון השכבות, ועם קונטרול לחיצה בוחרים Add layer mask. כעת יש מסיכה על כל השכבה ואנחנו ירולים לבחור מה אנחנו רוצים שלא יראו בעזרת כלי המברשת, צובעים את כל האיזורים שאנחנו מעוניינים להסתיר וזהו, זה מוסתר.  שימוש בפילטרים
  לpixelmator יש מגוון רחב של פילטרים וגם כמה אפקטים לא רעים. בשביל להשתמש בהם יש לבחור בfilters שם הם מחולקים לפי נושאים.
  כל פילטר שתבחרו יעלה חלון, חלק מהפילטרים הם כלליים וחלים על כל התמונה, אלה יעלו חלון פשוט יותר בו ניתן לקבוע משתנים כמו עוצמת הפילטר וכו'.
  ישנם גם פילטרים שהאפקט שהם יוצרים הוא נקודתי ולכן כשבוחרים בהם, עולה חלון שמהפינה שלו יוצא חבל שמחובר מהקצה השני שלו לנקודה על התמונה, נקודה זו היא מרכז הפילטר אותו ניתן להזיז עפ"י היכן שאנו רוצים למקם את האפקט. חשוב לציין פה שרואים את השינוי באפקטים בזמן אמת הודות לשימוש בCore Image.  שמירה ותמיכה בקבצים
  אחרי שסיימתם לערוך את התמונות שלכם ואתם מרוצים מהתוצאה הסופית הגיע הזמן לשמור את הקובץ. אפשר לשמור את קובץ במגוון של פורמטים שונים אבל אם ברצונינו לשמור את האפשרות העתידית לבצע שינויים בשכבות אז רצוי לשמור בפורמט של Pixelmator או Photoshop, כן קראתם נכון! התוכנה הזאת תומכת בפתיחה ושמירה של קבצי Photoshop.
  שימוש עם Automator
  כמו שצויין פה מקודם, Pixelmator מגיע עם כמה פעולות לautomator והופכת עריכה בסיסית של כמות גדולה של תמונות לפעולה מהירה ופשוטה.
  ניתן להשתמש בautomator בשביל להוסיף אפקטים, לשנות את סוג הקובץ וגודל התמונה, ולשפר ולערוך את התמונה.  לסיכום
  Pixelmator היא תוכנת עריכה חזקה שלא מכבידה על המחשב, יש בה את כל פעולות העריכה הבסיסיות שניתן לצפות מתוכנה מסוגה ואפילו יותר. מאוד נוח לעבוד איתה, היא תומכת בהרבה סוגים של קבצים ויתרון גדול מאוד שלה הוא המחיר. התוכנה הזאת מתאימה לכל מי שמדי פעם צריך לערוך כמה תמונות, לבצע שינויים או להוסיף אפקטים ולא רצה להוציא מאות שקלים על תוכנה מקצועית, מומלץ!

  קרדיט: מופע המק של קיטרו


 2. #2
  iPhoner מתחיל
  תאריך הצטרפות
  Oct 2009
  הודעות
  95
  תודה
  0
  הודו לי 5 פעמים ב 5 הודעות

  ברירת מחדל תגובה להודעה: סקירת תוכנה| Pixelmator

  וואו סקירה מקיפה ומעניינת
  תודה


 3. #3
  iPhoner מתקדם
  תאריך הצטרפות
  Feb 2008
  הודעות
  197
  תודה
  2
  הודו לי 2 פעמים ב 2 הודעות

  ברירת מחדל תגובה להודעה: סקירת תוכנה| Pixelmator

  כל הכבוד על ההשקעה סקירה מצויינת וקולעת !


+ פרסם תגובה

אשכולות דומים

 1. סקירת תוכנה | Hyperspaces
  על ידי DannyLi בפורום סקירות תוכנות למק
  תגובות: 2
  הודעה אחרונה: 05/02/09, 21:44
 2. סקירת תוכנה | Clips
  על ידי DannyLi בפורום סקירות תוכנות למק
  תגובות: 0
  הודעה אחרונה: 23/01/09, 15:33
 3. סקירת תוכנה| Skitch
  על ידי natish בפורום סקירות תוכנות למק
  תגובות: 3
  הודעה אחרונה: 09/01/09, 23:46
 4. סקירת תוכנה| Little Snapper
  על ידי natish בפורום סקירות תוכנות למק
  תגובות: 4
  הודעה אחרונה: 28/12/08, 20:19

הרשאות פרסום

 • אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
 •