+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 5 מ 5
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל סקירת תוכנה | Little Snapper

סקירת תוכנה | Little Snapper

שם התוכנה: LittleSnapper
    חברת הפיתוח: Realmac Software
    פלטפורמה: לאופרד 10.5
    מחיר: $39

מערכת ההפעלה של אפל OSX מגיעה עם היכולת לצלם את המסך ואפילו בכמה דרכים. אפשר לצלם את כל המסך, אפשר לצלם חלקים מהמסך ואפשר גם לעשות צילום מושהה. היכולת הזו היא מאוד שימושית ואם אתם לא יודעים למה כנראה שאין לכם חברים… או קרובי משפחה. צילומי מסך הם אחד מהכלים שאני באופן אישי משתמש בהם באופן יומיומי. אם זה לליווי כתבה או לשמירה של אתר לשימוש עתידי, או משהו מצחיק שפתאום קרה על המסך ופעמים רבות כדי להסביר לאנשים על מה הם צריכים ללחוץ באתר כדי להירשם או בתוכנה כדי להפעיל תכונה שלא ברור איך אמורים להפעיל. זה מבלי להזכיר את התחביב של משתמשי פורומים רבים - שיתוף שולחן העבודה כדי להשוויץ בתמונות ובתוכנות שיש להם ב-Dock ובתפריט.

למרות היכולת המובנית של המערכת לצלם את המסך יש בה חסרונות. אם רוצים להדגיש משהו בתמונה, לסמן אפשרות, להוסיף הערה וכדומה יש צורך בתוכנת עריכה נוספת. בלאופרד הפכה Preview לכלי בו ניתן לעשות זאת, אבל היכולות אינן אינטואיטיביות והכל מאוד גס. בשנה האחרונה ראינו את עלייתה של תוכנה בשם Skitch בתור תוכנת צילום המסך השולטת. הסיבה? התוכנה כוללת בתוכה את כל הכלים שרק אפשר לחשוב עליהם, היא עושה את כל סוגי צילומי המסך כולל צילום של חלון בודד בלחיצה ואפשר להשתמש בה גם כתוכנת ציור פשוטה בזכות כלי הציור שיש בה הכוללים: עפרון חופשי, מרובע, עיגול, קו ישר ואפשרות לצבוע שטחים, היכולת לשנות צבעים וכמובן למחוק כל דבר. בנוסף יש את כלי הסימון שכוללים חץ והיכולת להוסיף טקסט. הוסיפו לכך את היכולת של התוכנה לשנות את גודל הצילום בקלות על ידי משיכת החלון ואת היכולת שלה להעלות תמונות בלחיצת כפתור ל-FTP, WebDav, פליקר, חשבונות MobileMe וכדומה ויש לכם אחלה כלי לא רק לצילום המסך אלא גם לשיתוף התמונות.

האמת שאין לי שום דבר רע לומר על Skitch אבל כאשר ראיתי את LIttleSnapper הבנתי שהאמירה ”תמיד אפשר לשפר“ היא נכונה. LittleSnapper עושה כמעט כל מה ש-Skitch עושה וטוב יותר, מוסיפה כמה דברים שהתוכנה הפופולארית לא עושה, ונראית הרבה, הרבה יותר טוב. התוכנה פותחה על ידי חברת Realmac Software שאחראים לתוכנה מדהימה אחרת Rapidweaver המשמשת כלי מעולה לבניית אתרים. כמו Rapidweaver ניתן לראות ב-LittleSnapper את ההקפדה על הפרטים, את המחשבה על המשתמש וההשקעה ביכולות של התוכנה כך שתתאים לאנשי המקצוע אליהם התוכנה מיועדת אך גם למי שפשוט נזקק מידי פעם לצלם מסכים ולחלוק אותם. עם כל הדברים הנהדרים האלו, היא לא חפה מבעיות.

חלון התוכנה
    החלון התוכנה מורכב משלושה חלקים. במרכז תמצאו את כל הצילומים שלכם, לחיצה כפולה על אחד מהצילומים יהפוך את החלק הזה בתוכנה לשטח העריכה עם כל הכלים הנדרשים (בהמשך). LS עושה שימוש בטכנולוגיית האנימציה של לאופרד וניתן לראות זאת בדרך בה הצילומים מסתדרים כאשר מוסיפים או מוחקים אחד מהם ובמהירות בה דברים קורים. משמאל ניתן למצוא את הספרייה וזהו אחד מהכלים שמבדיל את LS משאר התוכנות. ניתן לסדר את הצילומים בספריות, בספרות חכמות ובאוספים שונים. ניתן לבחור קטגוריות ולארגן ספריות בתוך ספריות בכל דרך שרק תמצאו לנכון. הכלי הזה עוזר מאוד לכל מי שיש לו אוסף גדול של צילומי מסך מתוכנות קודמות שסקר, אתרים שהוא שומר לארכיון וכדומה. מימין נמצא כל המידע לגבי צילום מסוים. החלון הזה לא פתוח באופן רגיל ויש ללחוץ על כפתור ה-i שנמצא בתחתית חלון הספריה. בחלון המידע תוכלו לשנות את שם הצילום, לדרגו, לבחור בתגיות, לקטלג אותו, להוסיף תאור וכדומה. מנוע הטקסט של התוכנה בנוי על זה של מערכת ההפעלה כך שניתן לבחור להוסיף טקסטים בעברית לתאור וליישרם לימין.

קיצורים לצילומי המסך
    התוכנה עושה שימוש בקיצורים הבסיסיים של OSX אבל אפשר לשנות אותם לכל דבר שרק תרצו. הדברים שתוכלו לצלם הם: צילום מסך מלא, צילום של חלון, צילום אזור או צילום של עמוד שלם בדפדפן. האפשרות האחרונה גם היא חדשה ועובדת בצורה מדהימה. ניתן לבחור לצלם את האתר ישירות מהדפדפן וניתן גם לומר לתוכנה לפתוח את העמוד בתוכה. אם בחרתם באפשרות השנייה תוכלו לבחור בכלי חדש נוסף שהוא בחירת מקטע. הכלי הזה יכהה את כל האתר עד שתעבירו את העכבר על חלקים ממנו שלפתע יופיעו כבהירים. בצורה הזו תוכלו לבחור להדגיש ולסמן בדיוק את החלק הנדרש יהיה זה חלק בטקסט, תמונה, אלמנט בעיצוב וכדומה.

מה שחסר בכלים האלו היא האפשרות לצלם צילום מושהה. הפיתרון של LS נכון לרגע זה הוא שימוש בכלי הצילום המושהה של Grab המגיע כחלק מהמערכת. מאכזב מאוד. התוכנה האהובה עלי Skitch מגיעה עם כלי מובנה של צילום מתוזמן ונכון לרגע זה אני משתמש ב-Skitch כדי לעשות את הצילום וזורק את התמונה הסופית (לאחר שנוי גודל שגם אותו LS לא יודעת לעשות) אל תוך LS לעריכה סופית. לבסוף אני מוציא את התמונה חזרה אל Skitch כדי להעלות אותו לאתר, זאת למרות שניתן להעלות את כל הצילומים שלכם לאתר Quicksnapper שהוא שירות הניתן במתנה לכל משתמש של LS. למה אני בוחר ב-Skitch לעשות את הדבר הזה? מייד.

הכלים
    אין ספק שהכלים ש-LS מספקת הם מדהימים. יש לי את האפשרות להשתמש בצורות, לייצר קווים ישרים, לייצר חצים ולהוסיף טקסט. יש לי שליטה מלאה בכל אחד מהאלמנטים האלו בגודלו/עוביו ובצבע. אחד הכלים שפיללתי לו במשך המון זמן היה כלי של טשטוש ו-LS מגיעה מצוידת בכלי הנהדר הזה. צלמתם תמונה של תיבת האימייל ואתם רוצים לטשטש כתובות או כותרות של אימיילים? פשוט בוחרים בכלי ומסמנים את האזור שרוצים לטשטש וזהו זה.

שני כלים שחסרים לי מאוד. הראשון הוא כלי הציור הרגיל ש-Skitch מגיעה מצויד איתו (עם תמיכה לעוצמת לחץ של לוחות ציור כמו וואקום). הכלי השני שחסר הוא כלי שינוי הגודל. מה נסגר? זה אולי אחד הדברים הבסיסיים ביותר שהייתי מצפה למצוא כאן. Skitch שוב עושה את זה בצורה נהדרת (למרות שגם שם יש בעיה אבל זה לא לכאן) ואני בטוח שאחרי כל ההשקעה של Realmac Software שפתחו את LS הם יוכלו להוסיף את האפשרות הזו. משיחה עם הדובר של החברה נראה שיש כמה כלים שלא התווספו להוצאה הראשונה בשל לחץ זמן והם (המפתחים) בהחלט מתכונים להוסיף אותם בהמשך.

כלי אחר שלא מופיע בחלון הכלים הוא Crop אבל הוא כן קיים בתוכנה - תחת Layers, רק אלוהים יודע למה זה שם. גם הדרך בה שולטים בגזירה היא מאוד מסורבלת. לוחצים פעם אחת לבחירה ואז פעם שנייה כדי לאשר. אם רוצים לשנות את גודל הגזירה או המיקום לוחצים שוב על קיצור המקשים או על האפשרות דרך התפריט… מאוד לא אינטואיטיבי

שימוש ב-QuickSnapper
    כל מי שרוכש את התוכנה מקבל יחד איתה שימוש באתר QuickSnapper שהוא שירות אחסון תמונות שמספקת חברת Realmac Softeware. האתר מעוצב לא רע ומכיל ספריות של כל מי שמשתמשים בתוכנה. אפשר להציץ ולראות מה הם בחרו להעלות, אפשר לשתף בעזרת קוד HTML מוכן לשימוש וכאן שוב מגיע משהו מרגיז. Skitch הוסיפה את היכולת להעתיק קוד Embed מובנה. מה זה אומר? אני יכול לקחת תמונה של 1000 פיקסלים, להדביק אותה עם קוד ה-Embed והיא תקטין את עצמה באתר לגודל המתאים לאזור בו הטמעתי את הקוד. בנוסף הקוד כולל קישור ישיר לתמונה באתר כך שבלחיצה על התמונה תוכלו לקבל את הצילום בגודלו האמיתי.
    גם פה נאמר מהדובר שאלו תכונות שיתווספו בהמשך, אני מקווה מאוד שכן כי בינתיים, כפי שניתן לראות בלחיצה על התמונות שמלוות את הכתבה הזו, אני ממשיך להשתמש בשירות של Skitch.

התוכנה סוקרה על ידי זיו קיטרו
    וניתן להשתתף בהגרלה לרישיון התוכנה כאן

נערך לאחרונה על ידי natish; 28/12/08 בשעה 17:25.

iPhoner ותיק
    תודה
    102
    הודו לי 24 פעמים ב 15 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: סקירת תוכנה| Little Snapper

חמוד לא רואה הצדקה למחיר

iPhoner שועל על!
    תודה
    9
    הודו לי פעם אחת

בwin אפשר לצלם את המסך ולערוך בלי כסף....
    זה הגזמה לשלם כל כך הרבה על תוכנה שמצלמת את המסך.

iPhoner ותיק
    תודה
    102
    הודו לי 24 פעמים ב 15 הודעות

גם במק יש חלופות חינמיות

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי gyaronn צפיה בהודעה
    חמוד לא רואה הצדקה למחיר
    אם אתה לא רואה הצדקה למחיר אתה יכול להשתמש בתוכנות חינמיות שמצלמות את המסך אבל אין להם חצי מהפי'צרים כמו JING

ציטוט נכתב במקור על ידי gal159 צפיה בהודעה
    בwin אפשר לצלם את המסך ולערוך בלי כסף....
    זה הגזמה לשלם כל כך הרבה על תוכנה שמצלמת את המסך.
    קודם כל יש אפשרות לצילום מסך מובנה שב-OSX.
    שנית יש תוכנות חינמיות (כמו שציינתי ל-gyaronn) אבל בלי כל הפיצ'רים שמסביב כמו:
    1. אפשרות העלאת התמונות לשרת שכלולה בתשלום.
    2. עריכה של תמונות
    3. גלישה בדפדפן מובנה בתוכנה ואפשרות צילום של דפי הרשת מתוכו
    ועוד...

+ פרסם תגובה