+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 8 מ 8
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל אפל מסתערת על המזרח התיכון

אפל נכנסת לזירת המזרח התיכון עם חנויות אפלסטור. אולם ישראל עדיין רחוקה מלהיות אחד מהיעדים של החברה.

בעשור האחרון אפל מגדילה את הנוכחות של חנויות האפלסטור שלה על פני הגלובוס. הקמת רשת חנויות הקמעונאות שלה החלה על אדמת ארה"ב, השוק הבסיס של אפל כאשר נכון לתחילת 2014 לחברה יש למעלה מ- 250 חנויות אפלסטור ברחבי ארה"ב, המתפרשות בהיקף גדול בין אם בקניונים ועד לחנויות דגל מפוארות הממוקמות באתרי תיירות פופולריים. בזמן שהחברה רישתה את ארה"ב עם חנויות הקמעונאות שלה, אפל החלה לבנות חנויות אפלסטור בערים מרכזיות ברחבי העולם, כאשר ראשונה שנבנתה מחוץ לגבולות ארה"ב הייתה ביפן והיום היקף החנויות מתקרב לכ- 200 חנויות אפלסטור הפרוסות במדינות כמו: יפן, סין, אנגליה, קנדה, אוסטרליה, צרפת, איטליה, גרמניה, ספרד, שוויץ, שבדיה, הונג-קונג, הולנד וברזיל. חנויות האפלסטור של אפל ידועות בעיצוב שלהן, אולם יותר בשירות המעולה שלהן: בין אם בפן המכירה או בפן התמיכה והתיקון כאשר על כך ממונים ה"גאונים" שיושבים ב- Genius Bar בכל חנות ומספקים מידע, תמיכה ושירות לקהל הלקוחות של אפל, בין אם מדובר במשתמשי מק, אייפון, אייפד, אייפוד, אפל TV או כל מוצר אחר של החברה.

במקביל לחנויות האפלסטור, לאפל יש חוזי פעולה נרחבים עם משווקות מורשות ורשתות קמעונאות מקומיות במדינות בהן החברה מעוניינת למצב את עצמה. כך למשל בגרמניה ניתן למצוא לא מעט משווקים מורשים, למרות העובדה שלחברה יש חנויות אפלסטור במדינה. בדומה לכך שאפילו בארה"ב אפל עובדת עם רשתות קמעונאות כמו בסט ביי ודומיה למכירות המוצרים שלה. מה שכן כמו כל דבר בחיים לכל דבר יש עדיפות ובשנים האחרונות אפל ממקדת את פתיחת חנויות האפלסטור שלה בשווקים אטרקטיביים בכל מיני אספקטים: גודל האוכלוסיה, צמיחה ועוד שיהפכו את המשימה של פתיחת חנות אפלסטור במדינה למשתלמת. מה שמביא אותנו ליחסה של אפל לישראל.

במשך שנים רבות אפל פעלה בארץ באמצעות משווקים מורשים. תחילה הייתה זאת חברת ידע, אותה החליפה לפני כמעט עשור, חברת אייקון גרופ, עם רשת חנויות אידיגיטל שניסו לדמות את התחושה של חנויות האפלסטור של אפל. אולם למרות העיצוב היפה של החנויות והיצע המוצרים ההולך וגדל שהציעו החנויות של אידיגיטל, שמאז הקמת חנות הדגל בקניון אמת אביב, התרחבו למספר מוקדים נוספים ברחבי הארץ ביניהם: חיפה, נתניה, תל אביב, ראשל"צ ועוד. הפן השירותי נותר שונה אלפי שנות אור מזה של חנויות האפלסטור של אפל. יש לציין שהשירות בעת המכירה היה ונותר מצוין ברובו, אולם התמיכה והשירות שאחרי המכירה, שלא לדבר על מימוש האחריות הבינלאומית של אפל על מוצרים שנרכשו בחו"ל היו ונותרו בעייתיים מאוד. רבים ציפו שכניסתה של משווקת מורשה נוספת בשם C-Data תשפר את המצב, אולם אופי החוזה של החברה החדשה עם אפל איפשרו לה להיות זרוע נוספת למכירת מכשירי האייפון לערוצים לא מסחריים כמו חנויות, או ספקיות הסלולר. אך לא לצרכן עצמו.

פעולות אלו וחוסר רצונה של אפל להקים בישראל חנות אפלסטור רשמית, שלא לדבר על כזו מקוונת, יוצר מורת רוח רבה בקרב צרכנים בארץ שנאלצים לראות כיצד אפל משקיעה בהקמת חנויות אפלסטור ברחבי העולם אך מתעלמת מהצרכן הישראלי מסיבות שונות ומשונות. מורת רוח זו צפויה לגדול אפילו עוד יותר לנוכח פעילותה של אפל במזרח התיכון, כאשר לאחרונה דווח על ידי האתר Apple Toolbox שאפל צפויה לפתוח בקרוב חנות אפלסטור שניה בטורקיה, אחרי שהראשונה נפתחה בחודש אפריל האחרון בצד האירופאי של איסטנבול בקניון Zorlu בעוד החנות השניה נמצאת בשלבי הקמה מתקדמים בצד האסיאתי של איסטנבול בקניון בשם Akasya. אולם זה לא הכל. בתקופה האחרונה עולים ומתגברים הדיווחים לפיהם אפל מתכוונת לפתוח את חנות האפלסטור הגדולה ביותר בעולם באחת ממדינות איחוד האמירויות הערביות - דובאי, בתחילת 2015. נכון לעכשיו הדיווחים לגבי המיקום של החנות עדיין לא ברורים, כאשר לפי העיתון EDGARDaily החנות תמוקם בקניון האמירויות של דובאי, שנפתח בשנת 2005 והוא כולל יותר מ- 700 חנויות המתפרשות על פני שטח של כ- 223,000 מטר מרובע. האתר Macrumors מציין כי גם הוא קיבל מידע לגבי פתיחת חנות בדובאי אולם מקורותיו ציינו כי החנות תפתח בגלריה שבכיכר Sowwah שבמדינה.

פתיחת החנות בדובאי ללא כל ספק תרגיז כל ישראלי, זאת לאור העובדה שבישראל יש פי 3.5 יותר תושבים מאשר בדובאי. אולם מצד שני המדינה הערבית הקטנה שנמצאת בראש רשימת המדינות העשירות ביותר בעולם, רואה יותר תיירות בין אם לצרכי הנאה או עסקים במדינה ומעצם עושרם של התושבים אין ספק שאפל רואה את המדינה כיעד אטרקטיבי לחנות אפלסטור של ממש. קשה להאמין מה יגרום לאפל לפתוח חנות אפלסטור רשמית בישראל ועד אז נצטרך להסתפק במשווקות המורשות ובדוכן הקונספט שלפי הדיווחים החברה תפתח בשיתוף עם אידיגיטל בחנות של א.ל.מ חשמל בדיוטי פרי.

מקורות: appletoolbox ו- macrumors
    עריכה, תרגום ותוספות: natish
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

EliAn (12/10/14)

iPhoner מתחיל
    תודה
    21
    הודו לי 14 פעמים ב 12 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: אפל מסתערת על המזרח התיכון

מוצרי אפל במזרח התיכון לא פופולאריים כל כך כי אין חנויות אפל סטור ואין שיווק בכלל. בכל הערוצים המסחריים הכי נצפים, רבע מהפרסומות הם של סמסונג, גם בחסויות של התכניות הכי נפצות כמו דה וויס ואיידול יש שיווק אגרסיבי של כל מוצרי סמסונג.
    בישראל לא צריך שיווק ולא חנויות אפל כדי שישראלים יסתערו על האייפונים והאייפדים החדשים. מה גם שהשוק הישראלי קטן ורווי לעומת שווקים מתפתחים של עשרות מיליונים.

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל EliAn על הידיעה:

natish (12/10/14)

iPhoner מתחיל
    תודה
    12
    הודו לי 19 פעמים ב 11 הודעות

גם ככה כל ישראלי שמושקע במוצרי אפל (לא רק אייפון) קונה את הכל בחו"ל, אז גם ככה אין לאפל מה להשקיע.
    הלכתי היום לאיידיגיטל לקנות מתאמים ישראלים (משום מה אפל לא מוכרת אותם בארה"ב)
    והתבאסתי.
    החנות (בראשל"צ) ניסתה לחקות את הסגנון (המדהים) של החנות ב5th Avenue במנהטן (הייתי בחנות הזאת ספציפית מלא פעמים) אבל... טוב זה נראה די כמו חתיכת צואה.
    הם לקחו עיצוב גאוני של אפל והשמידו אותו.
    החנות גם קטנטנה, התצוגה מיושנת, ובכללי הצטערתי שהלכתי לשם...
    לפי דעתי, אפל צריכה לעשות הסכם עם iStore, יש להם חנויות מעוצבות יפה עם שירות נהדר, שהשתמשה באסתטיקה של אפל על מרחב קטן ואיכשהו, זה לא מבולגן.
    ועוד עובדה שמשפיעה על זה- הישראלי הממוצע קמצן.
    לאף אחד בארץ לא אכפת מהמוצר עצמו- אכפת להם רק מהתג מחיר. תסתכלו על המכוניות בארץ ותבינו (מכוניות מזעזעות ומעפנות בדרך כלל- לא מדבר על מכוניות ספורט שפשוט לא כלכליות)
    אגב, שאפו לכל מי שקרא עד כאן 😜
    אני אתן לכם דוגמא שאישית קרעה אותי מצחוק- היה כתבה בYnet על לפטופים טובים לסטודנטים, וכצפוי היה שם מקבוק אייר (ככה זה בכל רשימה לסטודנטים)
    עשיתי ניסוי קטן, וציינתי בתגובות שכדאי לכל מי שלומד גרפיקה לעבור למק כבר עכשיו כי גם ככה בתעשיית הגרפיקה והמדיה כולם עובדים עם מק- עובדה ידועה, והקהל המרכזי למקינטוש.
    כצפוי, קיבלתי 10 (!) דיסלייקים, פלוס תגובות נזעמות על זה ש"פוטושופ גם טוב על ווינדוס".
    לך תנסה למכור מקים לאנשים כאלה...

מנהל צוות כתיבה הסמל האישי של ebest
    תודה
    633
    הודו לי 828 פעמים ב 531 הודעות

כפי שרונית כתבה כבר בתגובה לכתבת הפרכת שמועת האפלסטור הישראלי הראשון - השוק הישראלי פשוט לא כלכלי לאפל על מנת להיכנס לכאן עם חנות רשמית, אך בנתיים יש לה תשתית מוכנה ומצויינת שנקראת איידיגיטל אשר בסופו של יום מנסה בכול מאודה להיות תחליף ראוי לחנויות האפלסטור (וחייבים לתת להם בכל זאת ח?ח על הניסיון), אך כפי שנכתב בכתבה - לא תמיד שירות התיקונים עובד כמו שצריך וכאן אני מקווה שאיידיגיטל ירימו את עצמם לטובת העניין.

עם כל זאת, כולי תקווה כי יום אחד אפל תחליט שהיא עושה עליה בכל זאת ותפתח חנות ראשונה פה בארץ.

מנהל צוות כתיבה iPhónes.co.il
    עקבו אחרי ebest בטוויטר : @ebest60
    נסתרות הן דרכי הא(פ)ל...

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי פעם אחת

מצער מאוד שאפל לא רואה אותנו כיעד מכירתי ואטרקטיבי למרות שבישראל ישנם המון מרכזי פיתוח של החברה.
    אבל אם מסתכלים על חצי הכוס המלאה ידידיי אז אל לנו להרגיש מקופחים, הרי רוב המוצרים של החברה כבר עברו גיור כמו האייטונס ותוכנות נוספות למעט סירי , בטוחני שעוד נזכה לראות חנות אפל סטור ציונית.

iPhoner מתחיל
    תודה
    9
    הודו לי 38 פעמים ב 32 הודעות

גם לי נראה שאפל תיפתח מתי שהוא חנות בארץ,אבל כל אימת שאיי דיגיטל כאן,אין סיבה שזה יקרה מבחינה הגיונית,הרי זה לא שווה לאפל.
    מצד אחד איידיגיטל מראה לאפל שיש ויש לה שוק בארץ ומצד שני היא הסיבה שאין לאפל צורך לפתוח כאן חנות רישמית.

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 2 פעמים ב 2 הודעות

הכל בגלל המלחמות, המצב הכלכלי במדינה מתדרדר, מעמד הביניים קורס. אם היה שלום, ישראל הופכת לאמפריה כמו כל מדינה מערבית, ותהפוך לשוק רווחי לכל גוף עסקי

משתמש VIP Silver הסמל האישי של yefa
    תודה
    62
    הודו לי 131 פעמים ב 88 הודעות

הידעתם שגם ב Cupertino אין חנות ?

וכשמועצת המנהלים של העיריה ביקשה חנות סטיב ענה ?there just isn't the traffic"

באזור ה 19:40

וזה בדיוק הסיבה שאין בישראל חנות

נערך לאחרונה על ידי natish; 13/10/14 בשעה 08:12.

11. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל yefa על הידיעה:

natish (13/10/14)

+ פרסם תגובה