+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 4 מ 4
    כתב בכיר הסמל האישי של Or
    תודה
    2,324
    הודו לי 1,471 פעמים ב 982 הודעות

ברירת מחדל iPollute | כי לא באמת אכפת לנו מאיכות הסביבה

משחק חדש ומעניין שעשוי כולו מפלסטלינה מגיע לאפסטור, והוא ילמד אתכם איך להרוס את הסביבה כמו שצריך!

זמין ב- מחיר- 10.90מפיצה:Bulkypix גרסה- 6.0 ומעלהלהורדה

+ גרפיקה מעניינת של סטופ מושן עם פלסטלינה
    + סאונד איכותי
    + משחקיות פשוטה ומושכת
    + מעביר את הזמן
    + מתאים גם לילדים

- חלק מהתפריטים מבולגנים
    - לעיתים לא ברור מתי מסיימים סשן
    - החנות הפנימית דלה מידי
    - רמזים לא מספיק ברורים

בשתי מילים:
    המשחק iPollute זכה כבר בפרסים כמו ב- GDC 2014 Best in Play Honorable Mention. הוא משחק שכל אחד יכול לשחק, בוחרים אירוע קטסטרופלי להפיל על האזור וצופים בתוצאות. בהמשך המשחק זורם בקצב יותר מהיר, איך האנימציה עם הסטופ-מושן פשוט מרהיבה וכיף לצפות בה. מומלץ לכל מי שמחפש משהו שאפשר לשחק, להניח ולשחק שוב.

כששמעתי לראשונה על iPollute בכלל לא חשבתי שהוא ישראלי. משחק שבא מבית אחת המפיצות הגדולות ל-iOS שהוא Bulkypix שאיתם כבר עבדתי בעבר נשמע מוגזם, אבל זה אמיתי. המשחק עשוי כולו מפלסטלינה ומעוד חלקים שהמעצבים שלו בחברת Crafty Arcade מצאו לשים, כמו צמר גפן בשביל עננים, דחפור צעצוע, נצנצים ועוד.

המשחק הוא מאוד פשוט, אך בפשטות שלו יש מורכבות. המשחק מתאר אזור יחסית יפה, עם עצים, אגם, הרים וגבעות ובתחתית המסך יש את האלמנטים אותם נוכל להפעיל על האזור. יש לדוגמא סימן של גרזן, שזה אומר שנכרות עצים, ישנו גם סימן של מפעל שזה אומר שמקימים מפעל מזהם באזור. כל אלמנט פועל רק פעם אחת אך שנפעיל אותו, תהיה אפשרות להפעיל אותו שוב דרך אלמנט אחר, ואני אסביר.

מתחילים משחק חדש, ובוחרים את כפתור השלכת הזבל וזבל מושלך באזור אם לאחר מכן נבחר בהקמת מפעל מזהם נוכל לבחור שוב את הזבל בתוך תת-תפריט של הקמת המפעל. יש קשר בין האלמנטים המזהמים, הקמת מפעל מאפשרת גם השלכת הפסולת, כריתת עצים, זיהום האגם ועוד. יש חשיבות לסדר הפעלת האלמנטים בתוך התפריט הראשי, אך אין חשיבות לסדר בתת-תפריט

האתגר במשחק הוא ליצור סיטואציות שונות ולקבל כוכבים, ברגע שנגיע ל-37 כוכבים המשחק באמת מתחיל, אך לפני זה כל אינטראקציה, לא משנה אם כבר ראינו אותה או לא, תוסיף לנו "נקודות ירוקות". הנקודות הירוקות הם הכסף במשחק. איתם נוכל לקנות אפשרות של הילוך מהיר, ולקנות רמזים, הרמזים במשחק יספקו לנו פתרון איך ליצור סביבה ירוקה יותר. מבולבלים? זה לא כזה מורכב האמת, הכל מתחיל ונגמר בסדר של הלחיצות של האלמנטים הראשיים, ברגע שנגיע לשלבים מתקדמים במשחק, מפעילים את אופציית ההילוך המהיר והכל זורם.

הגרפיקה במשחק הוא חלק שאני רוצה להתעכב עליו, היא פשוט מרשימה ביותר ומושקעת ביותר. כל המשחק, ממש כולו עשוי מפלסטלינה בצורות וצבעים שונים. כשאני אומר הכל אני מתכוון להכל, התפריטים, הכפתורים, הטקסט, אפילו בספלאש סקרין שמפעילים את המשחק שם המפיצה והחברה המפתחת כולו בפלסטלינה, לי אישית בתור גיימר ותיק ב-iOS היה כיף לראות את הלוגו של Bulkypix בפלסטלינה. אני לא יכול להעלות על דעתי כמה שעות השקיעו יוצרי המשחק ביצירת האנימציה המיוחדת בסטופ מושן, שזה אומר מצלמים פריים, מזיזים את הפלסטלינה ומצלמים עוד פריים וכן הלאה. עבודה סיזיפית ביותר.

לסיכום מדובר במשחק מושקע מאוד, מהנה מאוד שמעביר שעות רבות של הנאה. כיף לנסות להשיג את כל הכוכבים. יש מעט באגים כמו תפריטים שעולים לפעמים על הנקודות הסופיות, ושמסיימים סשן (שלוחצים על כל הכפתורים) לפעמים זה לא ברור מה קורה הלאה, אבל אלו נקודות קטנות יחסית שלא פוגעות בחוויה הכללית. הייתי מעדיף עוד אלמנטים לחנות הפנימית כי כבר צברתי 10K נקודות ירוקות ואין לי מה לעשות איתם, נקווה שעידכון קרוב יתן לי אפשרות לבזבז אותם.

תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי Aarón; 08/10/14 בשעה 17:04.

2. 3 משתמשים אמרו תודה ל- Or על ההודעה

Aarón (08/10/14), IphoneGod (25/06/15), jeenj12 (08/10/14)

iPhoner ותיק
    תודה
    38
    הודו לי 45 פעמים ב 40 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: iPollute | כי לא באמת אכפת לנו מאיכות הסביבה

תודה רבה על הסקירה , ננסה בהזדמנות הראשונה , נראה נחמד מאוד.

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל jeenj12 על הידיעה:

Or (08/10/14)

כתב בכיר הסמל האישי של Or
    תודה
    2,324
    הודו לי 1,471 פעמים ב 982 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: iPollute | כי לא באמת אכפת לנו מאיכות הסביבה

בהחלט משחק מהנה, לא תתאכזב!

iPhoner שועל על!
    תודה
    329
    הודו לי 241 פעמים ב 187 הודעות