+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 20
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל האייפון מנצח את המתחרים בעולם האמיתי

למרות שעל הנייר האייפון 6 מציג נחיתות אל מול מכשירי הדגל של המתחרות, נראה כי בעולם האמיתי הביצועים של המכשיר הם הטובים ביותר.

בשבועות שלפני הצגת מכשירי האייפון 6, החלו להגיע רסיסי מידע לגבי המפרט החומרתי של המכשיר, כשעד אז נראה שמלבד לרכיב חדש בשם A8, לא ידוע הרבה על החומרה של המכשירים החדשים. השמועות לגבי חומרת המצלמה היו חצויות, לא היה ברור מה תהיה קיבולת הסוללה של המכשירים, כן NFC/ לא NFC, כמה RAM ועוד. כאשר החלו להגיע רמזים לגבי מפרט החומרה נראה שכל דיווח הכיל בחובו אכזבה: הסוללה שופרה רק בכ- 15%, כמות ה- RAM נותרה על 1GB, מהירות המעבדים של רכיב ה- A8 שופרה אך עדיין מדובר במעבד בעל 2 ליבות ולא 4, המצלמה המשיכה להשתמש בחיישן של 8MP ואפילו צפיפות הפיקסלים של האייפון 6 לא השתפרה ונותרה על 326ppi. נקודת האור היחידה הייתה התוספת של רכיב ה- NFC לחומרת האייפון אולם כעת ידוע שהרכיב נעול רק לשימוש עם שירות התשלומים, Apple Pay ולמעשה אפשר לסכם את מפרט החומרה של האייפון 6 במילה אחת: א-כ-ז-ב-ה.

כשאפל הציגה את המכשיר באופן רשמי, נראה היה שהשמועות והדיווחים היו נכונים, אולם אפל הציגה כמה נתונים שערערו את חוסר שביעות הרצון מהמפרט כאשר החברה הציגה את זמן שימוש הסוללה ואת היכולות החדשות של המצלמה שנראה היה שלמרות חיישן ה- 8MP נותר, אלמנטים אחרים רבים שופרו משמעותית. הביקורות הראשונות לגבי מכשירי האייפון 6, הפכו את הקערה על פיה תוך כדי שהם מהללים את המכשירים החדשים מבית אפל ומגדירים אותם לא רק כאייפונים הטובים ביותר עד כה (באופן לא מפתיע), אלא גם בתור הסמארטפונים הטובים ביותר בנמצא. לא רק בזכות פרמטר כזה או אחר, אלא בזכות מכלול הדברים המרכיבים את האייפון: חומרה, תוכנה ושירותים. כשלכל אחד מאותם הרכיבים יש תפקיד מהותי בחווית המשתמש הכללית.

מבחני הביצועים שנעשו על המכשיר בימים הראשונים להשקתו הראו כי מכשירי האייפון 6 עומדים בקו אחד עם מכשירי הדגל של החברות המתחרות וברוב הפרמטרים עוברים אותם. אולי למעט בתחום המסך, כאשר מסך האייפון 6 פלוס הוכרז כמסך ה- LCD הטוב ביותר שנבחן עד כה, אולם לא כמסך הטוב (באופן כללי), תואר ששמור למכשיר ה- Note 4 של סמסונג. מה שכן ערוץ היוטיוב PhoneBuff החליט לעשות מבחן ביצועים של העולם האמיתי בין האייפון 6, ל- HTC One M8 ולגאלקסי S5, כאשר המבחן למעשה בוחן את העמידות של חומרת האייפון במעבר מהיר בין 30 אפליקציות שונות הכוללות גם משחקים כבדים. המטרה היא להראות מי מהמכשירים מסוגל להתמודד עם פתיחתן של האפליקציות זו אחר זו וכניסה אליהן לאחר מכן, מה שמציג את כוח העיבוד של המכשיר, העיבוד הגרפי וכמובן את יכולתה של מערכת ההפעלה להתמודד עם כמות זכרון ה- RAM שברשותה.

למרות שלא מדובר במבחן "מדעי", אין ספק שהבדיקה בוחנת את יכולתה של החומרה ושל מערכת ההפעלה להתמודד עם עומס ומה שמעניין לא פחות הוא שהאייפון 6 הביס את המכשירים המתחרים מולו, למרות העובדה שהוא מגיע רק עם 1GB של זכרון RAM, מעבד לכאורה יותר איטי (אבל של 64 ביט) וכו'. במקום השני ובפער לא גדול הגיע ה- M8, כשהגאלקסי 5 הגיע במקום השלישי ובפער ניכר (הפרש של כמעט דקה שלמה), כאשר אין ספק שמי שאחראי להאטה המהותית הוא ממשק ה- Touch Wiz של סמסונג.

מקור: PhoneBuff
    עריכה ותוספות: natish
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. 3 משתמשים אמרו תודה ל- natish על ההודעה

Bar (05/10/14), yakirmanz (03/10/14), yvgenya (04/10/14)

iPhoner חדש
    תודה
    2
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: האייפון מנצח את המתחרים בעולם האמיתי

HTC אדירים. SAMSUNG פשוט שיווק גאוני למכשיר בינוני. מדהים.

אם הייתי קונה מכשיר HIGHEND מהשקית הייתי הולך או M8/iPhone6plus/Lumia 930 או איזה מכשיר סיני במחיר מגוחך כמו ה ONE PLUS או ה XIAMOI Mi3
    כל השאר סתם מכשירים למעט נקסוס עם מצלמה וסוללה חלשים

iPhoner מנוסה
    תודה
    3
    הודו לי 50 פעמים ב 36 הודעות

חבל שלא בדקו את הסוני z3, מכשיר מדהים מכל הבחינות, הוא עמיד במים ויש לו מצלמה נהדרת, כנראה המכשיר הבא שלי.

חבר מועדון iFriends
    תודה
    178
    הודו לי 162 פעמים ב 115 הודעות

וואלה, ממש לא יודע אם כדאי לשדרג את ה-5S.
    לא מוצא משהו שממש יכריע את ההחלטה. מפרט די דומה, שיפורים קלים במצלמה ו-NFC שלא ממש צריך.
    כנראה שאצטרך ממש להחזיק אותו ביד כשיגיע על מנת להחליט. אפילו הגודל (אצלי לפחות), נמצא בעוכריו.

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל zividan על הידיעה:

co.karasso (05/10/14)

iPhoner מתחיל
    תודה
    52
    הודו לי 53 פעמים ב 35 הודעות

חוששתני שאם נסתכל על המבחנים הללו מנקודת מבט אובייקטיבית, הם לא יהיו נכונים בבסיסם.
    עכשיו נשאלת השאלה למה?

ובכן, בואו נסתכל על העובדות בשטח:

אנדרואיד היא מערכת הפעלה אשר מריצה ברקע מספר רב יותר של פעולות ודברים אחרים גם בזמן מנוחה לעומת ה- iOS.
    אין ספק שזה אחד היתרונות והחסרונות הכי גדולים של המערכת, בפרט העובדה שעל כל מכשיר מולבש ממשק כזה או אחר שמשפיע עוד יותר על מהירות המכשיר( כמו למשל, הממשק הזוועתי של הגלקסי).
    לעומת המערכת האחידה שנמצאת על האייפונים, כאשר מערכת זו פשוטה וקלה יותר.
    זאת ועוד, אל תשכחו שהאייפונים עד היום( לרבות האייפון 6) רצים על רזו' נמוכה משמעותית מזו של מכשירי הדגל איתם האייפונים מתחרים, ולכן, אין אפילו צל קטן של ספק, שמשחקים( בפרט כבדים) יעבדו משמעותית טוב יותר על האייפון.

לסיכום, על מנת לקבל תוצאות אמינות במיוחד, הייתי רוצה לראות איך אייפון מריץ עליו את מערכת האנדרואיד

מנהל פורום תמיכה הסמל האישי של W.Elad
    תודה
    160
    הודו לי 515 פעמים ב 429 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Wavz צפיה בהודעה
    חוששתני שאם נסתכל על המבחנים הללו מנקודת מבט אובייקטיבית, הם לא יהיו נכונים בבסיסם.
    עכשיו נשאלת השאלה למה?

ובכן, בואו נסתכל על העובדות בשטח:

אנדרואיד היא מערכת הפעלה אשר מריצה ברקע מספר רב יותר של פעולות ודברים אחרים גם בזמן מנוחה לעומת ה- iOS.
    אין ספק שזה אחד היתרונות והחסרונות הכי גדולים של המערכת, בפרט העובדה שעל כל מכשיר מולבש ממשק כזה או אחר שמשפיע עוד יותר על מהירות המכשיר( כמו למשל, הממשק הזוועתי של הגלקסי).
    לעומת המערכת האחידה שנמצאת על האייפונים, כאשר מערכת זו פשוטה וקלה יותר.
    זאת ועוד, אל תשכחו שהאייפונים עד היום( לרבות האייפון 6) רצים על רזו' נמוכה משמעותית מזו של מכשירי הדגל איתם האייפונים מתחרים, ולכן, אין אפילו צל קטן של ספק, שמשחקים( בפרט כבדים) יעבדו משמעותית טוב יותר על האייפון.

לסיכום, על מנת לקבל תוצאות אמינות במיוחד, הייתי רוצה לראות איך אייפון מריץ עליו את מערכת האנדרואיד
    כמה תשובות
    1. זה שאנדרואיד נותנת לך לראות מה רץ ברקע לא אומר שדברים דומים לא רצים ב IOS. יש באנדרואיד כמות מידע על האפליצקיות והיישומים שרצים ברקע שלא רלוונטית ל 99% מהמשתמשים.
    2. ממשק מולבש - החברות בוחרות לפגוע במכשירים שלהן על ידי הרצת ממשק אישי משלהן - זה לא שהמבחן הלביש בכוח ממשק ואז אמר "בואו נבדוק מי יותר טוב". לקחו מכשיר כפי שהוא, על בסיס החלטת החברה שמוכרת אותו ובדקו. ראש בראש.
    3. לא הייתי מגדיר את המערכת של האייפון "פשוטה יותר" אלא מותאמת יותר. החיבור של חומרה ותוכנה מגיע אצל אפל למקסימום כאשר אצל סמסונג הוא שואף כלפי מטה.
    4. הרזולוציה של האייפון 6 לא יכולה להיחשב נמוכה אלא רק בהשוואה למי שמולם נעשתה ההשוואה. מה שכן - במידה והמבחן ירוץ על ה6+ לא יישאר לך מקום לסעיף הזה.
    5. בחרת לתרץ את ה"הפסד" של האנדרואידים כי יש להם חולשות. מצד שני התעלמת לחלוטין מזה שהמעבד של האייפון 6/6+ כביכול יותר חלש + פחות זיכרון.... נחמד להביט על המציאות רק מזווית אחת
    6. אין מה לנסות להריץ ממש אנדרואיד על האייפון כי כפי שציינתי בסעיף 3 היא לא מותאמת לחומרה ולבטח הביצועים יהיו פחות טובים....

לטעמי האישי הגאלקסי הוא מכשיר נחות באופן כללי, בעיקר ברמת הגימור שלו וחווית המשתמש שממה שאני שיחקתי וראיתי רחוקה מאוד מאפל.

9. 5 משתמשים אמרו תודה ל- W.Elad על ההודעה

donodare (04/10/14), natish (05/10/14), PHOENIX18 (05/10/14), user30000z (05/10/14), yvgenya (04/10/14)

iPhoner מתחיל
    תודה
    15
    הודו לי 13 פעמים ב 10 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי W.Elad צפיה בהודעה
    כמה תשובות
    1. זה שאנדרואיד נותנת לך לראות מה רץ ברקע לא אומר שדברים דומים לא רצים ב IOS. יש באנדרואיד כמות מידע על האפליצקיות והיישומים שרצים ברקע שלא רלוונטית ל 99% מהמשתמשים.
    2. ממשק מולבש - החברות בוחרות לפגוע במכשירים שלהן על ידי הרצת ממשק אישי משלהן - זה לא שהמבחן הלביש בכוח ממשק ואז אמר "בואו נבדוק מי יותר טוב". לקחו מכשיר כפי שהוא, על בסיס החלטת החברה שמוכרת אותו ובדקו. ראש בראש.
    3. לא הייתי מגדיר את המערכת של האייפון "פשוטה יותר" אלא מותאמת יותר. החיבור של חומרה ותוכנה מגיע אצל אפל למקסימום כאשר אצל סמסונג הוא שואף כלפי מטה.
    4. הרזולוציה של האייפון 6 לא יכולה להיחשב נמוכה אלא רק בהשוואה למי שמולם נעשתה ההשוואה. מה שכן - במידה והמבחן ירוץ על ה6+ לא יישאר לך מקום לסעיף הזה.
    5. בחרת לתרץ את ה"הפסד" של האנדרואידים כי יש להם חולשות. מצד שני התעלמת לחלוטין מזה שהמעבד של האייפון 6/6+ כביכול יותר חלש + פחות זיכרון.... נחמד להביט על המציאות רק מזווית אחת
    6. אין מה לנסות להריץ ממש אנדרואיד על האייפון כי כפי שציינתי בסעיף 3 היא לא מותאמת לחומרה ולבטח הביצועים יהיו פחות טובים....

לטעמי האישי הגאלקסי הוא מכשיר נחות באופן כללי, בעיקר ברמת הגימור שלו וחווית המשתמש שממה שאני שיחקתי וראיתי רחוקה מאוד מאפל.
    ואו, ממש הראת לו...
    ועוד לא בגישה מתלהמת כלל.

iPhoner מתחיל
    תודה
    52
    הודו לי 53 פעמים ב 35 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי W.Elad צפיה בהודעה
    כמה תשובות

אני לא רואה סתירה למה שרשמתי באף אחת מן התשובות שלך.

1. אני לא סתרתי את העובדה שאנדרואיד מריצה ברקע המון שטויות ש-99% מהמשתמשים לא צריכים, ובדיוק לזה התכוונתי שרשמתי שהתהליכים הללו הם חסרונה הגדול ביותר של המערכת.
    למעשה, אתה חיזקת את טענתי כאשר הצגת בעצמך את האנדרואיד כמערכת עמוסה יותר בשטויות שגורמים לירידה בביצועים.

2.שוב, אין סתירה למה שרשמתי, הממשקים שמולבשים על מכשירי האנדרואיד פוגעים מאוד במהירות התגובה ובחווית השימוש של המכשיר - שוב, חיזקת את הטענה שלי לגבי תהליכים וממשקים אשר פוגעים בביצועי המכשיר.

3. שוב, אין סתירה, ואני מסכים עם הסעיף.
    המערכת של אפל מותאמת יותר, אך אם זאת תשים לב לפוטנציאל הענק של המערכת על ממשק נקי כמו בנקסוס 5
    ועצם זה שבחרת להתייחס כאן רק לממשק של סמסונג מראה על צרות עיניך לגבי מכשירים אחרים שדווקא מציגים ממשק מדהים ומותאם בצורה כמעט מקסימלית לאנדרואיד.
    ואל תשכח, אנדרואיד היא מערכת שצריכה לרוץ על המון סוגים שונים של מכשירים, ולכן אי אפשר לצפות ממנה לרוץ כמו מערכת שמותאמת למכשיר אחד בלבד.

4. שוב לא הבנת נכון את דבריי, הרזו' של האייפון 6 אכן נמוכה ביחס למתחרים בלבד, ולכן, בדיוק כמו במחשב, ככל שהרזו' נמוכה יותר, כך הביצועים של המכשיר יהיו טובים יותר.
    לגבי ה- 6+, לא ראיתי מבחני ביצועים שלו אל מול מכשירי הדגל האחרים, אך אם יש ברשותך לינק אשמח לראות את התוצאות.

5. התייחסתי להפסד שלהם כי יש להם המון חולשות שאין לאייפון, לכן הייתי רוצה לראות איך אייפון היה מתמודד עם כל העומס הזה, וכמו שרשמת בסעיף 6, ברור לכולנו שהביצועים יהיו פחות טובים משל המתחרים.

נערך לאחרונה על ידי Wavz; 04/10/14 בשעה 18:28.

iPhoner שועל על!
    תודה
    329
    הודו לי 241 פעמים ב 187 הודעות

מבחינת כוח עיבוד גראפי זו לא שאלה בכלל. האייפון משאיר אבק למתחרים. עדיין לא ראיתי משחק באנדרואיד שבכלל קרוב למה שהציגו בכנס האחרון (ברח לי השם)
    מבחינת cpu אז אנדרואיד דורשת הרבה יותר כוח עיבוד בגלל יכולות ריבוי מטורפות, ובגלל בעיות אופטימיזציה של המתחרות אז זה לא משנה כמעט כלום בעולם האמיתי (המספרים וכמות הליבות) לעומת אפל שעושה גם את התוכנה ומתאימה אותה לחומרה שלה-שוב יתרון ברור לאייפון.

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 9 פעמים ב 5 הודעות

אמרתי את זה בעבר, כל השוואות הללו לא שוות.
    לדעתי הלקוח של האייפון לא בוחן את המכשיר כמה זכרון יש לו או איזה מעבד
    זה לא מעניין בכלל.
    מי שבוחר את האייפון זה בזכות העיצוב והנוחיות שמספקת IOS וביצועי סוללה (במיוחלד לגבי ה6), פרט לזה, הייתי מגדיר שכמעט כל הלקוחות של האייפון זה מה שמעניין אותם.

לגבי בחירה של האנדרואיד זה כבר אופרה אחרת. שם יש מקבץ עצום של ממשקים, וכתוצאה מזה יש כל מיני ביצועים , זה פשוט סגנון אחר.וכמובן מחירים בכל הרמות - וזה מזכיר את עולם הפיסי.
    אני לא לא ארכוש אייפון בגלל שיש איזה סרטון שיראה לי עוד שניות הוא גןמר להעביר קובץ או את הסרטון

ככה שלדעתי זה ויכוחי סרק שיכולים להמשיך לכל הגרסאות של המוצרים כולל העתידים

למי שיש אייפון 5S והפרוטה מצויה בכיסוי עדיף שיעיף אותו ויעבור לסדרה החדשה אחרת הוא ימשיך להנות מה 5S עוד תקופה גם בלי לדעת מה עושה המעבד.

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון