+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 5 12345 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 49
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל עמידות גבוהה לכיפוף ולבולש*ט

תלונות על מכשירי אייפון 6 מתכופפים מציתים סערה ברשת. אולם פרשיית "בנדגייט" מסתיימת באותה המהירות בה היא פרצה.

נראה שמאז 2010, אין דגם חדש של מכשירי אייפון שמגיע ללא איזושהי פרשייה שסובבת סביב המכשיר ומאיימת להפוך אותו לפלופ. בשנת 2010, הייתה זו "אנטנגייט" שסבבה סביב עיצוב האנטנות הייחודי של מכשירי האייפון 4, שסימן באופן בולט את נקודת החולשה בחיבור בין האנטנות של המכשיר שהוטמעו בתוך פס המתכת הסובב את המכשיר. פרשייה זו יצרה גלים כל כך גדולים ברשת עד כי סטיב ג'ובס כינס מסיבת עיתונאים והציג בפני העולם את האמת לגבי מכשירי סלולר וקליטה - לכל מכשיר סלולר באשר הוא יש נקודת חולשה שביחד עם אחיזה מסוימת מביאה לירידה בקליטה. מה שכן ממצאים אלו לא סיפקו את האתר Consumer Report שציין שמכשיר האייפון 4 הוא אכן הסמארטפון הטוב ביותר בנמצא, אולם לאור נושא הקליטה, האתר לא יכול להמליץ עליו. מה שכן נראה כי גם למרות ההמלצה הפושרת פרשיית אנטנגייט שככה תוך זמן קצר מאוד ומכשירי האייפון 4 הפכו להיות מכשירי האייפון הנמכרים ביותר וגם למכשירי הסמארטפון הפופולריים ביותר, דאז. עם השקת מכשירי ה- 4s אפל טיפלה בסוגייה ולמעשה פתרה אותה אחת ולתמיד.

בשנת 2012, אפל השיקה את האייפון 5, שהביא עימו שינוי נוסף בעיצוב המכשיר, זאת לצד שיפורי חומרה ומסך ארוך יותר של 4 אינץ' ביחס טבעי של 16:9. דגם זה נטש את עיצוב הזכוכית בפאנל האחורי שלו לטובת אלומיניום עם חלוניות זכוכית קטנות בחלק העליון והתחתון בלבד. עיצוב זה הפך את המכשיר לפחות שברירי, אולם האלומיניום התברר במלוא הדרו וגם חסרונו: הוא נשרט בקלות. עדיין הדבר לא יצר גלים גדולים, עד שהתגלה שעדשת המצלמה העשויה מספיר, יוצרת בוהק בעל גוון כחלחל בעת צילום ישיר של מקורות אור כמו: השמש או מנורות. באופן אירוני נושא זה יצר מהומה ברשת ורק אחרי שהתברר שמדובר בתופעה ידועה ומוכרת המתרחשת בכל מצלמה מקצועית שיש לה עדשת ספיר, ושבכלל מבחינת נכונות לא מומלץ לצלם מקורות אור בצורה ישירה, המקטרגים נרגעו והתפנו להצביע על סקנדל המפות של iOS 6.

השנה היא 2014 ונראה שעם דגמי האייפון 6 החדשים, בעלי העיצוב החדש, היה זה רק עניין של זמן עד שהפרשייה החדשה תפרוץ ואכן היא פרצה ובמלוא הדרה: תכירו את בנדגייט (Bendgate). הסערה הנוכחית סביב מכשירי האייפון החלה בשבוע שעבר כאשר כמה משתמשים ציינו ברשת שמכשירי האייפון 6 פלוס שלהם התעקמו אחרי שהיה ממושכת בכיס המכנס הקדמי שלהם. פרשייה זו הפכה לסקנדל במלוא מובן המילה, אחרי ש- Lewis Hilsenteger מהערוץ Unbox Therapy ביוטיוב העלה סרטון בו הוצג כיצד ניתן לכופף את מכשיר האייפון 6 פלוס עם הידיים. בעיקרון מה שהסרטון מציג הוא שלמכשיר האייפון 6 פלוס יש נקודת חולשה, ממש מתחת ללחצני הווליום וכשמדובר במכשיר כה גדול בעל פאנל אלומיניום, אזי קל להבין שמדובר במדע פשוט. העניין הוא שהמתחרות של אפל: סמסונג, HTC ואפילו LG מיהרו להקניט את מכשירי האייפון 6, אבל באופן אירוני נראה שבדומה לפרשיית האנטנות של האייפון 4, גם הפעם הדבר התפוצץ להן בפרצוף כאשר Consumer Report החליט לבדוק את מכשירי האייפון 6 ולהשוות אותם למכשירי דגל של סמסונג, HTC ו- LG.

בבדיקה שלו Consumer Report בחן את האייפון 6, האייפון 6 פלוס, ה- HTC One M8, את ה- G3 של LG ואת הגאלקסי Note 3. כל אחד מהמכשירים עבר מבחן שבחן את עמידות המכשיר ללחץ במרכז, כאשר בכל פעם הופעל לחץ של באינקמנטים של 4.5 ק"ג (10 פאונד) למשך 30 שניות. כך שבפעם הראשונה הלחץ היה של 4.5 ק"ג, לאחר מכן של 9 ק"ג וכן הלאה. התוצאה המעניינת למדי מגלה שמכשיר האייפון 6 דווקא יותר עדין ממכשיר האייפון 6 פלוס, זאת למרות שבנדגייט פרצה בעקבות דיווחים על מכשירי אייפון 6 שהתעקמו. למעשה נראה כי האייפון 6 מתחיל להראות סימני התעקמות רק אחרי שמופעל עליו לחץ של 31.75 ק"ג (שהם 70 פאונד), בדיוק כמו מכשיר ה- M8 של HTC. האייפון 6 פלוס מתחיל להראות סמני התעקמות רק אחרי שמופעל עליו לחץ של כ-41 ק"ג (90 פאונד). המכשירים העמידים יותר הם האייפון 5 (וה- 5s) שעומד בקו אחד עם ה- G3 בלחץ של כ-59 ק"ג (שהם 130 פאונד) ובראש הרשימה ה- Note 3 שעמד בכבוד רב בלחץ של 68 ק"ג (או 150 פאונד).

Consumer Report גם המשיך ובדק תחת איזה משקל המסך מתחיל להפרד מהפאנל האחורי של המכשיר, כאשר נראה שה- M8 של HTC הציג את השבריריות הרבה ביותר עם עמידות ל-41 ק"ג, בעוד האייפון 6 הציג עמידות עד לחץ של כ-45 ק"ג, האייפון 6 פלוס ללחץ של כ-50 ק"ג ואילו האייפון 5 וה- 5s ללחץ של 68 ק"ג - אפילו יותר מה- G3 ובדומה ל- Note 3. המסקנה של Consumer Report הייתה שכל הפרשייה איבדה את הפרופורציות והתגובה הרשמית של אפל סגרה סופית את הנושא, כאשר החברה הזמינה עיתונאים לקמפוס של החברה בקופרטינו, שם הוצגו בפניהם מבחני העמידות של מכשירי האייפון שכוללים מבחני ישיבה, פיתול ועוד. אפל גם שיחררה הצהרה רשמית בזו הלשון:
    האייפונים שלנו מתוכנים, מהונדסים ומיוצרים להיות מכשירים יפים ועמידים. האייפון 6 והאייפון 6 פלוס מציגים הנדסה של מעטפת יוניבודי מאלומיניום המיוצרת מאלומיניום מאולגן מסדרה 6000 המיוצר בצורה מקוסטמת וייחודית, שעוברת שיפורים לשיפור החוזק. מכשירים אלו כוללים גם חיזוקים פנימיים העשויים מפלדת אל חלד וטיטאניום לחזוק נקודות עליהם מופעל לחץ רב, כשכמו כן הם כוללים את הזכוכית החזקה ביותר בתעשייה. אנחנו בוחרים חומרים איכותיים אלו ומייצרים את המכשירים עימם בצורה זהירה מאוד, בשל העמידות והחוזק שלהם. אנחנו גם מבצעים מבחני עמידות קפדניים במהלך כל מחזור הפיתוח של המכשיר הכוללים מספר מבחנים. מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס עומדים בכל מבחני האיכות הקפדניים לסטנדרט שימוש בעולם האמיתי.

בשימוש רגיל, עיקום של אייפון הוא נדיר מאוד, זאת לפי התגובות למכירות המכשירים במהלך השבוע הראשון שלהם, בהם בסך הכל 9 משתמשים פנו לאפל לגבי מכשיר אייפון 6 פלוס שהתעקם.
    אפל גם ציינה שבעלי אייפון 6 או 6 פלוס שיגיעו לחנות אפלסטור עם מכשיר אייפון שהתעקם, יקבלו את מלוא התמיכה, תחת מסגרת האחריות.

Hilsenteger העלה בימים האחרונים סרטון נוסף בו הוא ממשיך להקדיש את זמנו לטובת המדע, כאשר הוא בחן את העמידות של מספר מכשירי סמארטפון נוספים למבחן הכיפוף המאוד "מדעי שלו". בבדיקה ציין Hilsenteger שמכשיר האייפון 6 עמיד יותר לכיפוף, כאשר ה- M8 עמיד פחות. כמו כן נראה כי ה- Moto X החדש עמיד מאוד לכיפוף אם כי הלומיה 1020 עמיד פחות. בעיקרון הבדיקה של Hilsenteger רחוקה שנות אור מכל בדיקה מדעית למעט אולי למבחן IQ. במיוחד אחרי הממצאים של כל מבחן עמידות אחר שגילה שמכשירי האייפון 6 הם מכשירי האייפון העמידים ביותר באופן כללי, אם כי במבחן הכיפוף נראה כי אין ספק ששטח הפנים הגדול יותר והפרופיל הדק יותר, המשולב עם פאנל יוניבודי אחורי מאלומיניום הופכים את המכשיר לגמיש יותר.

בעיקרון כמו גם עם פרשיית האנטנגייט, פרשיית המפות, האלומיניום הנשרט, עדשת הספיר ועוד, כך גם פרשיית האייפון המתכופף או בנדגייט תעלם לה לתהומות הנשייה, במיוחד כאשר מדובר בתופעה המוכרת גם למשתמשי אנדרואיד ולמעשה ללא מעט מכשירי סמארטפון גדולים יותר. הדבר המדעי היחיד שניתן ללמוד מכך הוא שלכל עיצוב יש את היתרונות והחסרונות שלו: גודל מסך, אל מול משקל, אל מול עובי, אל מול עמידות לכיפוף, אל מול ניידות, אל מול שימוש ביד אחת, אל מול איכות החומרים (פלסטיק VS מתכת) ואם אתם לא רוצים אייפון 6 או 6 פלוס, פשוט אל תקנו אחד.

מקורות: macrumors, time, wsj, recode, consumerreports ו- ft
    עריכה ותוספות: natish
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 28/09/14 בשעה 12:20.

2. 2 משתמשים אמרו תודה ל- natish על ההודעה

תומר צייטלין (04/10/14), zividan (28/09/14)

אחראי לסדר בפורום הסמל האישי של terminator
    תודה
    14
    הודו לי 804 פעמים ב 642 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: עמידות גבוהה לכיפוף ולבולש*ט

תמיד יש את אותם אנשים שמחפשים להראות שאפל מפשלת במשהו כזה או אחר,זה פשוט קנאה ולא מעבר!

4. 6 משתמשים אמרו תודה ל- terminator על ההודעה

תומר צייטלין (04/10/14), donodare (28/09/14), ebest (28/09/14), foxt (28/09/14), natish (28/09/14), PHOENIX18 (28/09/14)

iPhoner שועל על!
    תודה
    54
    הודו לי 94 פעמים ב 89 הודעות

אני לעומת זאת חושב שכן יש פה בעיה לאפל,
    שהרי ניתן לראות בבירור לפי טבלת הסיכום בכתבה של consumer reports
    שהאייפון 6 חלש כמעט ב50% לעומת האייפון 5 ( ה6 מתעקם ב70 פאונד לחץ וה5 מתעקם ב130 פאונד לחץ)

השאלה שמטרידה אותי זה האם ה70 פאונד זה חוזק שאני אפעיל בשימוש השוטף שזה אומר לשים את המכשיר בכיס הקידמי בחלק מהיום, ומה זה אומר לגבי נפילות של המכשיר שכאמור קורות לצערנו.

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי daniel1980 צפיה בהודעה
    אני לעומת זאת חושב שכן יש פה בעיה לאפל,
    שהרי ניתן לראות בבירור לפי טבלת הסיכום בכתבה של consumer reports
    שהאייפון 6 חלש כמעט ב50% לעומת האייפון 5 ( ה6 מתעקם ב70 פאונד לחץ וה5 מתעקם ב130 פאונד לחץ)

השאלה שמטרידה אותי זה האם ה70 פאונד זה חוזק שאני אפעיל בשימוש השוטף שזה אומר לשים את המכשיר בכיס הקידמי בחלק מהיום, ומה זה אומר לגבי נפילות של המכשיר שכאמור קורות לצערנו.
    האייפון 6 דק יותר ב-10% מהאייפון 6s וגם העיצוב שלו שונה: מעוגל יותר אל מול מרובע.
    תוסיף לזה שהוא גם ארוך יותר ואז תבין למה התכוונתי כשציינתי שמדובר בפשרות.

לגבי נפילות: יש בכתבה סרטון שמציג איך האייפון מתפקד בנפילות והשורה התחתונה היא שמדובר באייפון העמיד ביותר עד כה. אם זה לא מספיק לך, אז גם דרסו את המכשיר עם BMW...

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

PHOENIX18 (28/09/14)

iPhoner ותיק
    תודה
    19
    הודו לי 32 פעמים ב 29 הודעות

natish היקר, ביום שתקנה iphone 6 Plus ותבוא אליי הביתה ואני יתן לך את המפתחות של ה-BMW ותיסע על האייפון שלך, רק אז אני יאמין שאוטו כזה כבד נוסע על אייפון ולא קורה לו כלום.
    ולגבי העתקמות של האייפון, לפי הטבלה הוא נמצא בדרגה יחסית נמוכה ופער לא קטן מהמתחרים.

iPhoner מתחיל
    תודה
    27
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

זה מדהים שכל אותם שפוטי אייפון פשוט לא מסוגלים לקבל ביקורת. וכן אפילו אם מכשירים אחרים גם כן ?מתקפלים? לא פחות מהאייפון זה לא מצדיק שזה קורה לאייפון, המחיר הגבוה שגובים בעבור המכשיר ה?אלוהי? אפל, זה לא אמור לקרות. נמאס מהסגידה העיוורת!! וכן אני -ל א- אקנה את האייפון 6 ובהחלטה מוסכלת עובר למערכת אנדרואיד!! לא קונה יותר מכשירים של אפל post סטיב ג?ובס!!

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי dorns צפיה בהודעה
    natish היקר, ביום שתקנה iphone 6 Plus ותבוא אליי הביתה ואני יתן לך את המפתחות של ה-BMW ותיסע על האייפון שלך, רק אז אני יאמין שאוטו כזה כבד נוסע על אייפון ולא קורה לו כלום.
    ולגבי העתקמות של האייפון, לפי הטבלה הוא נמצא בדרגה יחסית נמוכה ופער לא קטן מהמתחרים.
    dorns היקר, קודם כל אני לא אקנה אייפון 6 פלוס, כי אני לא רוצה או צריך פאבלט.

שנית, אני מאמין למבחן הזה לא פחות ולא יותר, מאשר שאני מאמין לסרטון של Hilsenteger בו הוא מעקם את האייפון 6 פלוס עם היד, כשלעומת זה הוא לא מסוגל לעקם את האייפון 6, כשמבחנים "קצת יותר" אמינים מראים שהאייפון 6 אפילו יותר רגיש מה- 6 פלוס.

כן, האייפון 6 נמצא בדרגה יחסית נמוכה מהמתחרים שהם: עבים וכבדים הרבה יותר ועשויים מפלסטיק קשיח ולא מאלומיניום. בעוד המכשיר היחיד שניתן להשוות אליו, מבחינת החומרים הוא ה- M8, והפלא ופלא: הוא מתעקם בדיוק באותה המידה ותחת אותם הלחצים של האייפון 6.

ציטוט נכתב במקור על ידי the torch צפיה בהודעה
    זה מדהים שכל אותם שפוטי אייפון פשוט לא מסוגלים לקבל ביקורת. וכן אפילו אם מכשירים אחרים גם כן ?מתקפלים? לא פחות מהאייפון זה לא מצדיק שזה קורה לאייפון, המחיר הגבוה שגובים בעבור המכשיר ה?אלוהי? אפל, זה לא אמור לקרות. נמאס מהסגידה העיוורת!! וכן אני -ל א- אקנה את האייפון 6 ובהחלטה מוסכלת עובר למערכת אנדרואיד!! לא קונה יותר מכשירים של אפל post סטיב ג?ובס!!
    תקנה מה שאתה רוצה ומה שעושה לך טוב.
    תבדוק מה המחיר שגובים עבור M8 או גאלקסי 5, בהשוואה לאייפון ומה התמורה שאתה מקבל.

עבור המחיר שאתה קונה M8, אתה לא אמור לצפות שהוא יתקפל אפילו יותר מאייפון, או שתקבל פלסטיק זול מסמסונג.

נערך לאחרונה על ידי natish; 28/09/14 בשעה 14:30.

iPhoner מתקדם
    תודה
    2
    הודו לי 4 פעמים ב 4 הודעות

על כמה מכשירי HTC M7/M8 שמעת שהתעקמו לאנשים בכיס לעומת השבוע הראשון של מכשירי ה-6+?

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 10 פעמים ב 9 הודעות

יש בעיה מאוד רצינית בשש פלוס, במיוחד באיזור הכפתורים הצדדיים, בו ממוקמת הבטריה הגדולה של המכשיר. כבר אי אפשר להתעלם מהתופעה והקלות של הכיפוף מאוד מדאיגה מעריצים של אפל בכל העולם. שום קנאה ושום נעליים, עובדות בשטח נטו:

נערך לאחרונה על ידי Gadgeter; 28/09/14 בשעה 20:11.

13. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Gadgeter על הידיעה:

daniel1980 (28/09/14)

iPhoner מתקדם
    תודה
    29
    הודו לי 14 פעמים ב 12 הודעות

הכל ****** ואנשים תמיד יחפשו מה לא בסדר באייפונים
    הכל בלבולי מוח

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 5 12345 אחרוןאחרון