+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 9 12345 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 85
    רכז טכנאים ג׳ון ברייס הסמל האישי של Shai Mizrachi
    תודה
    1,268
    הודו לי 1,753 פעמים ב 850 הודעות

Lightbulb רשימת החידושים בגירסה 8

אפל משחררת את גירסה 8 עם חידושים מרעננים ושימושיים, ושינוי אחד ענק מימדים שישנה את עתידו של מכשיר האייפון ומכשירי ה-iDevice. סיכום רשימת החידושים בגירסה 8 (כתבה מתעדכנת).

כמו בכל שנה בסוף עונת הקיץ, אפל משחררת לנו גירסה חדשה עם שיפורים מעניינים ושימושיים, כאלו המרעננים לנו את חוויית השימוש במכשיר ומזכירים לנו מהי מערכת הפעלה טובה, חזקה, חלקה ויציבה.
    אולם השנה, אפל משחררת גירסה שעל פניו נראית כמו עוד גירסה נוספת המביאה מספר שינויים שלמראית עין יכולים להתפרש כנחמדים פלוס ותו לו. את ה-שינוי בהא' הידיעה בחרתי שלא להכניס בסעיפים מטה, וזה בגלל חשיבותו, אלא לכלול אותו כאן בפתיח הכתבה.

פתחנו את הגן, אתם מוזמנים להיכנס
    בשונה ממה שהיה עד היום מאז צאתו של מכשיר האייפון הראשון (2007), אפל פותחת בצורה מבוקרת את הגן הסגור, ומאפשרת למפתחי האפליקציות לגשת לפונקציות רבות במערכת ההפעלה ולפתח אפליקציות גמישות יותר עבורינו המשתמשים. צפויה לנו שנה רוויית הפתעות קטנות וגדולות, בעיקר בדמות אפליקציות עשירות בפונקציונאליות שיוכלו לנצל את היכולות החדשות שאפל מאפשרת למפתחים בגרסה 8.

בהמשך לכתבת סיכום ההכרזה על iOS 8, הפעם אני מביא לכם סיכום מפורט של החידושים בגירסת iOS 8.

1. התראות אקטיביות/Quick Reply:
    ניתן לבצע פעולות כגון מענה להודעת טקסט, בעזרת לחיצה על חלון ההתראות ומשיכת ההתראה מטה. אפשרות זו זמינה גם בקבלת התראה על פגישה, בקבלת מייל ובהמשך נראה זאת גם באפליקציות נוספות.
    אפליקציות שונות יוכלו להשתמש באפשרות המוטמעת באפליקציית ההודעות למענה מהיר להודעה.
    למשל בזמן שאתם באפליקציית הספורט One, במידה ותקבלו הודעת SMS, תוכלו לענות מתוך אפליקציית One.

2. אפשרויות נוספות באפליקציית ההודעות:
    - אפליקציית ההודעות קיבלה כמה תוספות מעניינות. נוספה האפשרות לשלוח קטע קול בצורה
    מהירה, כנ"ל לגבי שליחת תמונה בשתי לחיצות (בצורה מהירה ויעילה יותר).
    - ניתן לענות להודעת טקסט קולית ממסך הנעילה על ידי הצמדת המכשיר לאוזן ושליחת קטע קול.
    - קבוצות - יצירת קבוצות ושליטה על התראות הקבוצה ואפשרות לביצוע "השתקה" של התראות השיחה.
    - מיקום - שליחת מיקום (Location).
    - בחירת משך הזמן בו נשמרת היסטוריית ההודעות - לדוגמה מחיקת כל ההודעות אחת לחודש.
    - SMS Relay - הודעות הטקסט יופיעו במחשב. ניתן לענות להודעות אלו הישר מהמק (דרך
    אפליקציית Messages) מה שמביא אותנו ישירות לפיצ'ר הבא.

3. Hand Off ו - Continuity:
    התממשקות נפלאה בין מכשירי האייפון, האייפד ומחשבי המק בשלל צורות.
    כמו למשל: ביצוע שיחות טלפון מהמק או מהאייפד כאשר האייפון נמצא בקירבת מקום (חדר סמוך).
    פיצ'ר ה-Continuity מאפשר לנו להתחיל ליצור מסמך/מייל או לגלוש באתר אינטרנט ממכשיר אחד, ולהמשיך את העבודה שלנו ממכשיר אחר, תוך כדי שהמשכשירים מזהים את המקום בו הפסקנו ומאפשרים את המשכת הפעולה בצורה חלקה.

4. הרחבות/ווידג'טים (Widgets/Extensions):
    בגירסה 8 נוכל לעבוד עם מרכז התראות דינמי ועשיר בפונקציונאליות כשאפל מאפשרת למפתחים להכין חבילות הרחבה לאפליקציות שונות. למשל נוכל להיכנס לדפדפן הספארי לעמוד של בנק דיסקונט ולהשתמש בהרחבה של אפליקציית ניהול הססמאות 1Password בכדי להזין באופן אוטומטי את שם המשתמש והסיסמה שלנו. או שנוכל לרכוש מוצר באיביי, או לאשר את הקניה מבלי להיכנס לאפליקציה עצמה, אלא בכניסה למרכז ההתראות ולחיצה על כפתור הקניה בווידג'ט של האפליקציה. מאפליקציות שעודכנו לגרסה 8, אפשר גם למצוא משחקים שמציגים ווידג'טים בהם ניתן לראות את הניקוד במשחק, ביצועי חברים ועוד.

5. הרחבת המקלדת - הקלדה מהירה ומקלדות צד ג':
    לאלו המשתמשים בתיקון שגיאות אוטומטי או רוצים לשפר את מהירות ההקלדה שלהם, שיפור זה יכול להיות מאוד מעניין עבורכם. אפל מוסיפים את פיצ'ר ההקלדה המהירה לקלדת (QuickType) המובנית במכשיר. בהקלדת הטקסט, מוצעות מילים להשלמה אוטומטית בצורה נוחה למדי. למשל בהקלדת משפט: "אתה רוצה ללכת איתי היום בערב" יושלמו המילים: "סרט" או "ארוחת ערב" (נכון לעכשיו זמין רק באנגלית ובשפות נתמכות).
    בנוסף - התווספה האפשרות להתקין מקלדות שונות (צד ג') שפותחו לא רק על ידי אפל, פיצ'ר שהוא למעשה חלק מיכולות ה- Extensions החדשות.

6. ספריית התמונות ב-iCloud:
    רבים מאיתנו חרדים לתמונות ולסרטוני הוידאו המאוחסנים במכשיר ובמקביל גם סובלים מזיכרון שהולך ונגמר. אחת התוספות המשמעותיות בגירסה 8 היא הרחבת אפליקציית התמונות והתממשקות לענן.מעתה, iCloud מאפשר לנו לשמור ולגשת לתמונות גם מבלי שיתפסו מקום במכשיר.
    הגישה לתמונות אפשרית מכל iDevice אחר, מחשב המק (באמצעות אפליקציית Photos שתושק בחודשים הקרובים) ומדפדפן האינטרנט (Web).

נוספו אפשרויות נוספות, כמו: עריכה, אפשרויות חיפוש חכמות לפי מיקום, זמן ועוד
    בכל עריכה, מבצע סנכרון לענן והעריכה נשמרת.

7. צילום וידאו של מסך האייפון (Screen capture) בחיבור למק בעזרת תכנת QuickTime.

8. שיפורים באפליקציית מייל:
    - נוספה אפשרות לדלג בין מייל הנמצא בעריכה (טיוטת Draft) לבין תיבות המייל.
    - הוספת תיבות מייל חכמות כמו Today המציגה לנו את המיילים מ- 24 השעות האחרונות.
    - בדומה לאפליקציית MailBox, אפל הוסיפה מחוות כך שביצוע החלקה לימין ולשמאל על מייל יציג
    לנו מספר אפשרויות כגון מחיקה, סימון כנקרא/לא נקרא, העברה לארכיון ועוד.
    - נוספה אפשרות במסך ההגדרות > מייל, לשנוי פונקציית ההחלקה לביצוע פעולות שונות.

9. תוספות בדפדפן הספארי:
    - אפשרות לתצוגת מחשב/דסקטופ באתרים המציגים מראה מותאם למובייל (Request Desktop Site) במשיכת שורת הכתובות כלפי מטה.
    - באפליקציית הספארי באייפד בתצוגת טאב מופיעים כל החלונות הפתוחים.
    - אייקון המועדפים שונה.
    - צפיה בחלונות/טאבים שנסגרו לאחרונה (Recent closed Tabs) בלחיצה ממושכת על כפתור ה+.
    - פתיחת עמוד חדש במצב "פרטי" (Private) בזמן שפתוח במקביל עמוד רגיל.
    - אפשרות לבחירה במנוע החיפוש האנונימי DuckDuckGo, שבניגוד לגוגל ולשאר מנועי החיפוש אינו משתמש בנתוניו האישיים של הגולש.
    - בביצוע הזמנות דרך מכשיר האייפון, ניתן לסרוק את כרטיס האשראי במקום להזין ידני את המספרים.

10. שיתוף משפחתי (Family Sharing) - שיתוף תכנים, אפליקציות ומדיה בין בני משפחה אחת:
    הורה יוכל להגדיר תחת החשבון שלו עד 6 בני משפחה. בני משפחה אלו יוכלו להיות עם חשבון Apple ID שונה, אך תחת אותו כרטיס אשראי. שימוש בתכנים יעשה במשותף ללא הצורך להוריד מחדש. ניתן להגדיר שבכל פעם ואחד מבני המשפחה רוצה להשתמש בכרטיס האשראי ולרכוש אפליקציה למשל, הוא יצטרך אישור של בעל החשבון (האב למשל) או חשבון נוסף שהוגדר כאחראי.

11. שיתוף מסמכים בין מכשירים:
    משתמשים יוכלו לשתף מסמכים בין מכשירי iDevice. ניתן להתחיל עבודה על מסמך במכשיר אחד, ולהמשיך ממכשיר אחר - אפשרות שנוספה תחת ה-iCloud Drive.

12. שליחה וקבלת SMS ממחשב המק ומהאייפד:
    אף על פי שמדובר בפיצ'ר ה-Continuity, בשל הערך המוסף של אפשרו זו, היא מקבלת את מקומה בסעיף נפרד. גירסה 8 מחברת אותנו בצורה מדהימה להפליא עם שאר מכשירי אפל לרבות מחשב המק.
    פיצ'ר ה- HandsOff מאפשר לנו קבלה ושליחת הודעות טקסט גם בהודעות רגילות ולא רק ב- iMessage. אפשרות זו קיימת במכשירי האייפד וגם על המק.

13. אפליקציית טיפים חדשה מבית אפל:
    אפל מוסיפה את אפליקציית הטיפים שלה, דרכה תוכלו לקבל אחת לתקופה טיפים לייעול העבודה היומיומית עם המכשיר.

14. שיפורים באפליקציית הצילום:
    -טיימר לצילום מתוזמן.
    -צילום פנורמי באייפד.
    -צילום Instant Burst Mode (מתבצע דרך פיצ'ר הטיימר).
    -פוקוס מפוצל.

15. סטטיסטיקת שימוש בסוללה:
    בתפריט ההגדרות > כללי > שימוש > Battery Usage נוכל לראות את כל אפליקציות המכשיר וצריכת הסלולה של כל אחת מהן.
    שימושי מאוד למי שרוצה לדעת איזו אפליקציה "זוללת" לו הכי הרבה סוללה במכשיר.

16. סירי - הפעלת סירי מרחוק וסירי מזהה שירים (Shazam):
    בקריאת Hey Siri, מבלי לגעת במכשיר המחובר למטען (בבית או ברכב), סירי תכנס לפעולה.
    כמו כן האינטגרציה עם מנוע זיהוי השירים של Shazam בהשמעת מוזיקה, מאפשרת לסירי לסרוק את מאגר השירים הענקי של Shazam, ולספק מידע אודות השיר המתנגן ברקע - עובד יפה גם עם שירים בעברית.

17. מחיקת אלבום באפליקציית המוזיקה ע"י החלקה לשמאל.

18. HomeKit - סירי תעשי לי קפה:
    מכשיר אייפון בגירסה 8 כמעט מגשים לנו את הפנטזיה הנצחית - סמאטרפון שעושה קפה
    סירי בשילוב HomeKit תוכל לקבל פקודות שיפעילו מכשירי בית חכם כמו נורות חכמות, מנעולים ועוד שהופכים ונהיים פופולריים יותר ויותר וכמובן מתממשקים עם האייפון, למשל פקודה כמו:
    "סירי אני הולך לישון" יגרום לאורות הבית לכבות, לדלת הכניסה להינעל וכו'.

19. תצוגת Grayscale (שחור לבן) המאפשרת חיסכון בסוללה, שימושי במקרי מצוקה בהם הסוללה עומדת להיגמר:
    להפעלה יש להיכנס לתפריט ההגדות > כללי > נגישות

20. מנוע 3D Metal המעצים את גרפיקת המכשיר:
    מטאל מאפשר למפתחים לפתח אפליקציות שצריכות כוח גרפי משמעותי, בכך שהוא מצמצם את שכבת ה- Open GL הסטנדרטית ומאפשר למפתחים לנצל את רכיבי העיבוד בצורה מקסימלית, לרבות משחקים עם גרפיקה משופרת ומרשימה התומכת בתלת מימד.

21. שמירת קבצים בענן ושליפתם מאפליקציות שונות בעזרת iCloud Drive:
    שמירת קבצים בענן זו תכונה שחסרה כיום בענן של אפל - ה-iCloud.
    ב iCloud Drive נוכל לשמור קבצים שונים בענן, ו"למשוך" אותם מהמכשיר. כמו כן, נוכל לערוך את אותם קבצים באפליקציות שונות. לדוגמה: אם עבדנו על מסמך באפליקציה X, נוכל לפתוח אותו ולהמשיך לערוך אותו באפליקציה Y.

22. תמיכה בזיהוי ביומטרי בכל האפליקציות:
    בכניסה לאפליקציה הדורשת סיסמה, נוכל מעתה להשתמש בסורק טביעת האצבע הקיים במכשיר.
    עד היום פיצ'ר זה היה זמין רק בהורדת אפליקציות, ובכניסה למכשיר.

23. אנשי קשר במסך הריבוי משימות:
    אנשי קשר מועדפים וכאלו איתם יצרנו קשר לאחרונה מופיעים במסך ריבוי משימות, ליצירת קשר מהיר.

24. חנות האפליקציות - סרטוני וידאו להדגמה:
    נוספה אפשרות בחנות האפסטור לצפות בסרטון וידאו המדגים את ביצועי האפליקציה

25. מצא את האייפון שלי - שליחת מיקום אוטומטית כשנגמרת סוללה:
    במצב בו המכשיר עם מעט אחוזי סוללה, הוא ישלח את מיקומו לשרתי iCloud ו-Find My iPhone. כך תוכלו לדעת איפה המכשיר היה רגע לפני שנגמרה לו הסוללה.

26.התחברות AirPlay ללא Wifi:
    עד חיבור מכשירי iDevice לאפל טיוי היה אפשרי רק בעזרת התחברות לרשת האינטרנט המקומית (Wireless/Wifi). דבר זה השתנה בגירסה 8, ומעתה אין צורך להתחבר לרשת אינטרנט אלחוטית. שינוי נפלא

27. שימוש באייפון כשלט לאייפד ולמק:
    חובבי המשחקים זה בשבילכם - האייפון שלכם ישמש כשלט למשחקים אותם תשחקו במחשב המק או באייפד.
    בעבר ראינו משחקים כמו פיפ"א המאפשרים זאת, אך הפעם מדובר באפשרות דינמית יותר עבור המפתחים שהמרוויחים הגדולים הם אנחנו.

28. קיצור דרך במסך הנעילה לאפליקציות מבוססות מיקום:
    אפליקציות מבוססות מיקום יוצגו במסך הנעילה. למשל אם נהיה באיזור חנות סטארבקס, אייקון האפליקציות יופיע במסך הנעילה לגישה מהירה יותר.

29. סימון כל הודעות הטקסט כנקראו:
    באפליקציית ההודעות נוספה האפשרות לסמן את כל הודעות הטקסט כנקראו. שימושי למי שמקבל הרבה הודעות פרסומיות ועוד.

30. ביטול התראות בלחיצה על כפתור אחד:
    ניתן לבטל את כל התראות האפליקציה (הודעה קופצת, בועה אדומה וכו') בלחיצה על מתג אחד, כאשר בגירסה 7 היה עלינו ללחוץ על 3 לחצנים שונים בכדי לבטל באופן מוחלט את התראות.

31. במחיקת תמונה, היא תועבר לתיקייה "נמחקו לאחרונה" ותישאר בתיקיה זו 30 ימים:
    פיצ'ר זה יאפשר לנו במידה של מחיקה מקרית, או במקרים של טעות/חרטה - להחזיר את התמונה לתיקיית התמונות.

32. הוספת תיקיות באפליקציית התמונות לסוגי הצילומים השונים - Slo-Mo, תמונות Burst, נמחקו לאחרונה, תמונות פנורמיות ועוד.

33. תצוגת לוח שנה עברי:
    במסך ההגדרות > לוח שנה > לוח שנה אלטרנטיבי, ניתן לבחור תצוגת לוח שנה עברי.

34. הקראת טקסט בעברית: - במסך ההגדרות > תפריט נגישות > הקראת טקסט, נוספה האפשרות להפעיל הקראת טקסט בשפה העברית.
    תוסף משמעותי עבור עיוורים.

35. ביצוע שיחה תחת Wifi:
    פיצ'ר שמגיע מחברת הסלולר, לכן הוא תלוי בחברת הסלולר בה המכשיר נמצא.

36. איכות תמונה הנשמרת בענן:
    מאפשר לנו להעלות תמונה לגיבוי בענן, ולהתאים את זו הנשארת אצלינו במכשיר ולהקטין את גודלה (Device-Optimized). יש לציין שבתצורה זו, מה שנשמר על המכשיר היא תמונה באיכות נמוכה וכשרוצים לפתוח את התמונה במלואה, היא מורדת משרתי iCloud.

37. הכנסת תמונה בפתקים: (Notes < Insert Photo)

38. החבאת תמונה:
    לחיצה ארוכה על תמונה תעלה אפשרות להחבאת התמונה מתצוגת ה-Moments, Collections, Years.
    התמונה עדיין תופיע באלבומים.

39. תצוגת תמונות אחרונות בהודעת טקסט לבחירת תמונה מהירה.

40. שמירת מספר תמונות בו זמנית באפליקציית ההודעות.

41. אפליקציית מזג האוויר מציגה נתונים מ- The Weather Channel במקום מ- Yahoo, ותחזית ל-9 ימים במקום 5.

תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 18/09/14 בשעה 09:17.

2. 14 משתמשים אמרו תודה ל- Shai Mizrachi על ההודעה

תומר צייטלין (18/09/14), Dovi (18/09/14), ebest (18/09/14), ITAMAR BITON (18/09/14), Jenia.Brook (18/09/14), natish (18/09/14), Noam (18/09/14), OriAmir (18/09/14), RonitN (18/09/14), shail (18/09/14), shlomi284 (19/09/14), user30000z (18/09/14), zividan (18/09/14), חומי (18/09/14)

iPhoner שועל על!
    תודה
    42
    הודו לי 33 פעמים ב 27 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: סיכום רשימת החידושים בגירסה 8

מישהו יודע למה פיצ?ר הקונטיניואיטי לא עובד בין האייפד אחר לאייפון 5 שלי????
    הhandoff עובד מדהים (שיחות והודעות רגילות)...
    עוד שאלה - אפשרות הפעלת נקודת גישה אישית בפלאפון ישירות מהאייפד לא מופיעה לי. זה נכנס כבר לעדכון הזה??

iPhoner מתקדם
    תודה
    25
    הודו לי 56 פעמים ב 44 הודעות

לא הצלחתי ליישם את השיחות וסמסים בין האייפד לאייפון שלי... כיצד אני עושה זאת?
    (זה על הבלוטוס? וייפיי?)

מלבד זה: תודה, אשכול מעולה!

iPhoner מתקדם
    תודה
    19
    הודו לי 28 פעמים ב 26 הודעות

באמת אשכול מצויין
    קיימת גם אפשרות ללחיצה כפולה על כפתור הבית ואז אפשרות להתקשר לאנשי הקשר האחרונים ( יופיעו למעלה )
    לגבי סעיף 31 - איך משתמשים בו ?

עוד "חידוש " - לא מופיע יותר הכיתוב - החלק לפתיחה כאשר המסך נעול

iPhoner שועל על!
    תודה
    54
    הודו לי 204 פעמים ב 158 הודעות

מה לגבי הכתבה בעברית ?? עברית הייתה אמורה להיות אחת מ-22 השפות החדשות לא?

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל gilavr על הידיעה:

user30000z (18/09/14)

iPhoner מתקדם
    תודה
    19
    הודו לי 28 פעמים ב 26 הודעות

דבר נוסף ששונה - מחוגי השעון נהיו עבים יותר

iPhoner מתחיל
    תודה
    3
    הודו לי 5 פעמים ב 4 הודעות

איך מפעילים את request desktop site בספארי? אני לא מצליח...

רכז טכנאים ג׳ון ברייס הסמל האישי של Shai Mizrachi
    תודה
    1,268
    הודו לי 1,753 פעמים ב 850 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי zzcckk צפיה בהודעה
    מישהו יודע למה פיצ?ר הקונטיניואיטי לא עובד בין האייפד אחר לאייפון 5 שלי????
    הhandoff עובד מדהים (שיחות והודעות רגילות)...
    עוד שאלה - אפשרות הפעלת נקודת גישה אישית בפלאפון ישירות מהאייפד לא מופיעה לי. זה נכנס כבר לעדכון הזה??
    לגבי ה-Continuity:
    תוודא ששני המכשירים מחוברים לאותו חשבון iCloud, ושהווייפיי והבלותות? פתוחים בשניהם.

נקודת גישה:
    אתה מפעיל באייפון, מתחבר עם האייפד ובפעמים הבאות החיבור יהיה מהיר יותר.
    חיבור הנקודת גישה יופיע לך באייפד, תחת רשתות אלחוטיות ויופיע לך גם אחוזי הסוללה שנותרו באייפון

ציטוט נכתב במקור על ידי Poisson צפיה בהודעה
    לא הצלחתי ליישם את השיחות וסמסים בין האייפד לאייפון שלי... כיצד אני עושה זאת?
    (זה על הבלוטוס? וייפיי?)

מלבד זה: תודה, אשכול מעולה!

תוודא שאתה מחובר לשניהם, ומחובר לאותו חשבון ה-iCloud.

ציטוט נכתב במקור על ידי jjjj צפיה בהודעה
    באמת אשכול מצויין
    קיימת גם אפשרות ללחיצה כפולה על כפתור הבית ואז אפשרות להתקשר לאנשי הקשר האחרונים ( יופיעו למעלה )

לגבי 31 - תמחק תמונה, ותראה שנוצרת לך תיקיה חדשה.

ציטוט נכתב במקור על ידי gilavr צפיה בהודעה
    מה לגבי הכתבה בעברית ?? עברית הייתה אמורה להיות אחת מ-22 השפות החדשות לא?
    אכן. עברית התווספה וכעת ניתן להכתיב בעברית.

ציטוט נכתב במקור על ידי Soak צפיה בהודעה
    איך מפעילים את request desktop site בספארי? אני לא מצליח...

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי פעם אחת

ברירת מחדל תגובה להודעה: רשימת החידושים בגירסה 8

כתבה מצויינת, תודה רבה!!!
    איפה נעלמה הספריית תמונות הרגילה??
    עכשיו יש לי רק נוספו לאחרונה.

iPhoner חדש
    תודה
    8
    הודו לי 4 פעמים ב 4 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי jjjj צפיה בהודעה
    באמת אשכול מצויין

איך מורידים את הכיתוב של "החלק לפתיחה" ?

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 9 12345 ... אחרוןאחרון