+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 20
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל אפל תבדיל בין מכשירי האייפון 6 דרך חומרת המצלמה

פרטים חדשים נחשפים לגבי מכשירי האייפון 6, כאשר יתכן מאוד ומכשיר הפאבלט של אפל יגיע עם מייצב תמונה אופטי, כגורם מבדל אל מול דגם ה- 4.7 אינץ'.

בחודשים האחרונים הרשת עסוקה במכשירי האייפון 6 שאפל צפויה להציג במהלך חודש ספטמבר הקרוב, כאשר לפי הדלפות שהגיעו לרשת נראה כי המאפיינים העקריים של מכשירי האייפון 6 יהיה שינוי בעיצוב שיכלול בתוכו גם שינוי לגודל המסך של המכשיר שעד כה הגיע בתצורת גודל של 3.5 אינץ' שהתפתחה בשנתיים האחרונות ל- 4 אינץ'. כעת נראה שלצד השינוי המשמעותי בעיצוב של המכשיר, אותו אפל מבצעת מדי שנתיים, החברה תגדיל את מסכי האייפון 6 לתצורות של 4.7 אינץ' ו- 5.5 אינץ', כאשר המכשיר הגדול יותר יכניס את החברה לשוק הפאבלטים. באופן מעניין עד לאחרונה הפאבלט של אפל לא משך יותר מדי תשומת לב, אולם בימים האחרונים נראה כי המכשיר הגדול יותר תופס יותר ויותר תשומת לב בקרב המשתמשים וכן הבלוגוספירה, זאת עקב פריטי מידע, ספק שמועות, שמגיעים בהקשרו ומתיימרים לספק תמונה רחבה יותר על הפאבלט הראשון של אפל, שיוצג לצד מכשיר האייפון בגודל ה- 4.7 אינץ', זאת אחרי שלאחרונה דווח כי אפל פתרה את בעיות התפוקה בייצורו.

לנוכח העובדה שנראה ולא היה מידע משמעותי לגבי הפאבלט, נראה כי ההבדלים היחידים בין דגם ה- 5.5 אינץ' לדגם ה- 4.7 אינץ' של מכשירי האייפון 6, יהיה גודל המסך. אולם ככל שהזמן עובר נראה כי בניגוד לפועלה של אפל בליין האייפדים בו מכשיר האייפד אייר נבדל ממכשיר האייפד מיני Retina רק בגודל המסך, אפל מתכוונת להבדיל בין מכשירי האייפון 6 השונים לא רק בגודל המסך, אלא גם במאפייני החומרה. השמועות הראשונות בנושא ציינו כי יתכן מאוד שאפל תשתמש בקריסטל הספיר רק עם דגם הפאבלט. כעת מגיעים דיווחים מ- 2 מקורות נפרדים: האנליסטים John Vinh ו- Kevin Chenמחברת Pacific Crest Securities וכן האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities, לפיהם הבדל נוסף בין מכשירי האייפון 6 יהיה בדמות חומרת המצלמה, כאשר בעוד 2 המכשירים יכילו מודול מצלמה משופר שתתבסס על חיישן ה- 8MP הנמצא בשימוש במכשירי האייפון משנת 2011. מכשיר הפאבלט יכיל רכיב ייצוב תמונה אופטי (Optical image stabilization או בקיצור OSI) שיתבסס על הטכנולוגיה של חברת InvenSense עימה אפל חתמה לאחרונה על חוזה עבודה ויאפשר למכשיר לצלם תמונות טובות יותר.

הבדלים בין תמונה שצולמה עם טכנולוגיית הייצוב האופטי של InvenSense אל מול תמונה שצולמה בלעדיה.

מה שכן אין זה אומר שאפל תזניח את מודול המצלמה של מכשיר האייפון ה"קטן" יותר עם מסך ה- 4.7 אינץ', כאשר לפי השמועות והדיווחים החברה צפויה לשפר את מודול המצלמה במספר אופנים כמו: הגדלת גודל שטח הפנים של חיישן המצלמה מ- 1.5 מיקרון בו החברה משתמשת במכשיר ה- 5s וכן שיפור הצמצם שנכון להיום הוא מסוג f/2.2. סביר להניח שאפל גם תיישם שיפורים טכנולוגיים למצלמה של מכשיר האייפון 6 בגודל ה- 4.7 אינץ' כשלאחרונה החברה רשמה מספר פטנטים מעניינים לגבי שיפור יכולות הצילום כשאחד מהם הוא קונספט להקטנת מודול הפוקוס האוטומטי שלא רק יאפשר לצלם תמונות טובות יותר, אלא גם יאפשר לדחוס את מכלול המצלמה לעובי דק יותר, מה שיתאים בהחלט לפרופיל הדקיק של מכשיר האייפון 6, שלפי השמועות יעמוד על כ- 6.5 מילימטר בלבד. פטנט נוסף בתחום שהתגלה לאחרונה על ידי האתר AppleInsider הוא פטנט לרכיב המפעיל את האוטו-פוקוס ומשנה את ממדי צוהר המצלמה, כאשר בניגוד למצב הנוכחי בו רכיבים אלו מבוססים על מנועים קטנים (voice coil motor או בקיצור CVM), הפטנט של אפל מתאר קונספט בו מנועים אלו מוחלפים בשריר מלאכותי. בעוד נראה כי מדובר במדע בדיוני, רכיבים שכאלה כבר נמצאים בשימוש בתחום האלקטרוניקה ובעיקר בבקרי משחק המספקים פידבק תחושתי (haptic feedback). קונספט זה יאפשר למכלול המצלמה להיות חסכוני יותר ואפילו דק יותר.

מה שכן בסופו של דבר נראה כי 2 הדיווחים האמורים מגלים כי בנוסף לשיפורים שאפל תציג למצלמת האייפון 6, מכשיר הפאבלט יכיל גם את מייצב התמונה האופטי שאם יצטרף לבלעדיות לגבי קריסטל הספיר יהפוך לגורם מבדל בין מכשירי האייפון 6 השונים ואולי יצדיק את תוספת ה- 100$ שלפי השמועות אפל מעוניינת לבקש על מכשיר הפאבלט.

מקורות: macrumors ו- appleinsider
    עריכה, תרגום ותוספות: natish
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

Banned
    תודה
    2
    הודו לי 4 פעמים ב 4 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: אפל תבדיל בין מכשירי האייפון 6 דרך חומרת המצלמה

אכן כן, המצלמה דורשת איכות טובה יותר
    בגלקסי רואים מצויין.

חבר צוות תמיכה הסמל האישי של dorpnhs
    תודה
    92
    הודו לי 348 פעמים ב 288 הודעות

ראיתי את זה במקרומרס וזה לא צפוי באמת להיות..
    הבדלים מהותיים בחומרת המכשירים יגרמו לאנשים פשוט לא לקנות.
    אני לדוגמה לא אקנה 5.5 וזה יהיה נורא אם אדע שיש שם חומרה שימושית כזאת שלא יהיה ב4.7

אגב עד היום ראינו ככל שהמכשיר גדול יותר ככה המצלמה פחות טובה - אייפדים.

מעבר לזה אני לא חושב שמכשיר הדגל יהיה 5.5, אפל כבר שנים מנסה להכניס לתודעה את השימוש ביד אחת ולהפוך פאבלט למכשיר דגל ולתת לו אקסלוסיביות על חומרה נדרשת ובסיסית כזאת זה לירות לעצמם ברגל.
    לדעתי המכשירים יהיו זהים בחומרתם..

נערך לאחרונה על ידי dorpnhs; 25/06/14 בשעה 14:46.

4. 2 משתמשים אמרו תודה ל- dorpnhs על ההודעה

galaye (25/06/14), RAiNZ (25/06/14)

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי dorpnhs צפיה בהודעה

אגב עד היום ראינו ככל שהמכשיר גדול יותר ככה המצלמה פחות טובה - אייפדים.

מעבר לזה אני לא חושב שמכשיר הדגל יהיה 5.5, אפל כבר שנים מנסה להכניס לתודעה את השימוש ביד אחת ולהפוך פאבלט למכשיר דגל ולתת לו אקסלוסיביות על חומרה נדרשת ובסיסית כזאת זה לירות לעצמם ברגל.
    לדעתי המכשירים יהיו זהים בחומרתם..
    מצד שני קל להבין מדוע אפל תרצה להבדיל בין 2 המכשירים, במיוחד אם הפאבלט יגיע עם פרימיום של 100$, אותו החברה תצטרך בסופו של דבר להצדיק.

לגבי הטענה שלך "ככל שהמכשיר גדול יותר ככה המצלמה פחות טובה - אייפדים".
    לדעתי היא לא רלוונטית מאחר ואתה לא יכול להשוות בין האייפד לבין האייפון בכל הנוגע לצילום. האייפון הרבה יותר נגיש מהאייפד (אפילו מהאייפד מיני) ובהתאם לכך גם ההשקעה במצלמה מצידה של החברה. שים לב שלאחרונה יש שימוש הולך וגובר באייפדים בתור מצלמות וידאו (אפל אפילו מציגה זאת בסרטונים שלה) ובהתאם לכך מבחינת יכולות הוידאו, האייפד מסוגל לעשות כל מה (למעט Slo Mo) שהאייפון יכול לעשות מבחינה זו.

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 5 פעמים ב 4 הודעות

לא אמרתם שיצא עדכון לאפליקציה לפני כמה שבועות?

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

גם אני סקפטי לגבי השמועה הזו, בעיקר שכן מקורה הוא מחברות אנליטיקה. גם למינג צ?י קואו - אנליסט שידוע בחיזויים די מדוייקים באשר להשקות של אפל באופן כללי - יש היסטוריה של כמה פספוסים קטנים לכאן או לכאן. אני מסכים שצריך להיות גורם מבדל בין מכשיר למכשיר, אבל לדעתי הגורם המבדל הזה יהיה עצם גודלו של האייפאבלט לעומת מכשיר הדגל. הטיעון שגורס כי זה לא הגיוני מצד אפל להפוך את מכשיר הפאבלט למכשיר הדגל שלה הוא נכון בעיניי, ואי לכך אני באמת סקפטי לגבי האם הוא יגיע עם יתרונות כלשהן לעומת מכשיר הדגל (4.7) במקום פשוט להשוות עימו קו.

מה שכן, אותם האנליסטים שטוענים שהפאבלט יקבל ISO טוענים גם ששני המכשירים (פאבלט ודגל) יקבלו גם רכיב NFC. במידה ושני המכשירים מקבלים NFC ו-ISO, אז שוב פעם - גורם הבידול היחיד ביניהם יהיה למעשה גודל המסך, וזה נשמע לי הרבה יותר הגיוני מאשר שהמצלמה תבדיל ביניהם. אני גם לא חושב שניתן להשתמש כאן בהשוואה משנים קודמות, שכן זו תהיה למעשה הפעם הראשונה שאפל משיקה 2 מכשירי אייפון פרמיום שמכוונים לאותו פלח שוק (בהנחה ומחשיבים את הפאבלטים למכשירים שמתחרים בפלח שוק הפרמיום, על אף היותם לכאורה בקטגוריה שונה).

בשנה שעברה, אפל השיקה את האייפון 5s לשוק הפרמיום ואת האייפון 5c - מכשיר פרמיום בפני עצמו - לפלח השוק האמצעי. ואם כבר מדברים על הבדלים במצלמה, אזי שהמצלמה של האייפון 5s אומנם הייתה טובה יותר בפרמטרים מסויימים, אך המצלמה של האייפון 5c הגיעה עם קלט אור גבוה יותר, כך שניתן לטעון למעשה שיש לה יתרון על המצלמה של ה-5s במובן מסויים. בכל אופן, שוב: אני סקפטי נוכח השמועות הללו, ואני אחכה להשקה של אפל בספטמבר בכדי לראות מה לבסוף יהיה נכון.

ההימור שלי? - או שאף אחד מהמכשירים הללו לא יגיע עם ISO, או ששניהם יגיעו עם ISO. באשר ל-NFC, זו שמועה שחזרה על עצמה כבר כלכך הרבה שנים ברצף, עד כי אני אאמין לזה כשאראה את זה קורה.

8. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל RAiNZ על הידיעה:

ebest (25/06/14)

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי RAiNZ צפיה בהודעה
    גם אני סקפטי לגבי השמועה הזו, בעיקר שכן מקורה הוא מחברות אנליטיקה. גם למינג צ?י קואו - אנליסט שידוע בחיזויים די מדוייקים באשר להשקות של אפל באופן כללי - יש היסטוריה של כמה פספוסים קטנים לכאן או לכאן. אני מסכים שצריך להיות גורם מבדל בין מכשיר למכשיר, אבל לדעתי הגורם המבדל הזה יהיה עצם גודלו של האייפאבלט לעומת מכשיר הדגל. הטיעון שגורס כי זה לא הגיוני מצד אפל להפוך את מכשיר הפאבלט למכשיר הדגל שלה הוא נכון בעיניי, ואי לכך אני באמת סקפטי לגבי האם הוא יגיע עם יתרונות כלשהן לעומת מכשיר הדגל (4.7) במקום פשוט להשוות עימו קו.
    בעיקרון אולי אתם צודקים, שהרי אפל עשתה בדיוק את אותו הדבר בשנה שעברה עם דגמי האייפד, כשהאייר והמיני רטינה 2 הגיעו עם מפרט זהה וכל ההבדל ביניהם הסתכם בגודל המסך/גודל פיזי.

מצד שני, מדובר בטריטוריה חדשה אליה אפל צפויה להכנס ואולי החברה תשנה גם חלק מדרכי הפעולה שלה בהתאם.

ציטוט נכתב במקור על ידי RAiNZ צפיה בהודעה
    בשנה שעברה, אפל השיקה את האייפון 5s לשוק הפרמיום ואת האייפון 5c - מכשיר פרמיום בפני עצמו - לפלח השוק האמצעי. ואם כבר מדברים על הבדלים במצלמה, אזי שהמצלמה של האייפון 5s אומנם הייתה טובה יותר בפרמטרים מסויימים, אך המצלמה של האייפון 5c הגיעה עם קלט אור גבוה יותר, כך שניתן לטעון למעשה שיש לה יתרון על המצלמה של ה-5s במובן מסויים. בכל אופן, שוב: אני סקפטי נוכח השמועות הללו, ואני אחכה להשקה של אפל בספטמבר בכדי לראות מה לבסוף יהיה נכון.
    אתה מתבלבל ידידי, האייפון 5c הושק עם מצלמת FaceTime קדמית משופרת מזו של האייפון 5 ולא מזה של האייפון 5s שמוביל מבחינת המפרט שלו על פני ה- 5c בכל מובן.

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי natish צפיה בהודעה

אתה מתבלבל ידידי, האייפון 5c הושק עם מצלמת FaceTime קדמית משופרת מזו של האייפון 5 ולא מזה של האייפון 5s שמוביל מבחינת המפרט שלו על פני ה- 5c בכל מובן.
    תבחן את ה-specs, ותראה על מה אני מדבר. האייפון 5c והאייפון 5 מאפשרים כניסה של יותר אור, וזה יתרון במקרים מסויימים.

ניתן לראות השוואה בין שלושת המכשירים כאן.

11. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל RAiNZ על הידיעה:

galaye (25/06/14)

מנהל צוות כתיבה הסמל האישי של ebest
    תודה
    633
    הודו לי 828 פעמים ב 531 הודעות

במידה ואכן יהיו גורמים מבדלים שכאלו, יש לי רק תגובה אחת לזה:

מנהל צוות כתיבה iPhónes.co.il
    עקבו אחרי ebest בטוויטר : @ebest60
    נסתרות הן דרכי הא(פ)ל...

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

אני רק מקווה שהאייפאדים הבאים יהיו קלים יותר אפילו אייפאד אייר כבד ושיקטינו לבערך 8 אינץ? או 9 רציני שיחקתי אספלט 8 באייר וזה גם ענקי מידי! או בכללי לגיימר האייפאד אייר גרוע..

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון