+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 18
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל איכות גבוהה או גימיק שיווקי?

השמועות מדברות על כך שאפל צפויה להציג מוזיקה באיכות גבוהה יותר, בין אם בתמיכת המכשירים, המוזיקה המוצעת באיטיונס והאוזניות. אבל האם זה בכלל רלוונטי למשתמש?

לפני מספר שבועות הבלוגוספירה סביב אפל החלה לגעוש ולרעוש לאור שמועה שפורסמה בפלטפורמת השיתוף האנונימית Secret, לפיה אפל הולכת להציג בקרוב אוזניות EarPod חדשות בהן החברה תטמיע חיישנים ביומטריים שיוכלו למדוד לחץ דם, דופק ועוד. הדיווח האנונימי גם ציין שהאוזניות יגיעו עם תמיכה ב- iBeacon כך שהמשתמש יוכל למצוא אותן והן לא ילכו לאיבוד. מה שנתן לדיווח אמינות הוא שהוא ציין כי האוזניות יצריכו חיבור למחבר הברק מה שמסביר את העברת מחבר האוזניות במכשירי האייפון לחלק התחתון, דבר אותו אפל ביצעה החל מדגם האייפון 5, אחרי שמאז השקת האייפון ועד הצגת האייפון 5, מחבר האוזניות היה ממוקם בחלק העליון של המכשיר. באופן מעניין למדי האתר MacRumors חיטט ומצא שאפל גם רשמה פטנטים בנושא בשנים 2006 – 2008 בהם החברה פירטה על קונספטים לאוזניות שיכילו חיישנים לניטור ביומטרי. אבל מסתבר שהדיווח היה מתיחה שיצאה מכלל פרופורציות, כאשר המשתמש שהעלה את הפוסט, ציין שהוא העלה את הפוסט כבדיחה, אחרי שהוא קם בבוקר עם כאב ראש ודאג ללחץ הדם שלו וחשב כמה נחמד היה אם אפשר היה למדוד זאת בצורה קלה ונוחה, מה שהביא לבדיחה על האוזניות של אפל שהוא לא האמין שהיא תגיע לפרופורציות הללו.

אבל ברגע שנודע ששמועה זו היא מתיחה בדיוק הגיע דיווח על שמועה חדשה – רכישת Beats והספקולציות החלו לעוף שוב על הסיבות לכך שאפל תרכוש את יצרנית האוזניות היוקרתיות והפופולריות. כמובן שניתן להסביר את הרכישה האפשרית, כשלפי הסברה הרווחת אפל רכשה את Beats ממכלול של סיבות כשהמטרה היא יותר עסקי המוזיקה והאופי של החברה, אך גם לא פחות בגלל האוזניות שהיא מייצרת. החלק האחרון קיבל חיזוק אחרי דיווחים לפיהם היקף המשתמשים של שירות הסטרימינג של Beats הוא באזור ה- 100 אלף משתמשים אך מה ששם את האטרקטיביות הנוכחית של השירות לפחותה, אם כי אין לשלול את האטרקטיביות העתידית של השירות. אך יתרה מזאת, דיווח מהבלוג היפני Macotakara, לו היסטוריית דיווחים שנויה במחלוקת, שציין שבעוד יתכן מאוד ומטרת הרכישה של Beats היא רחבה, אפל רוצה להשתמש במוצרים של החברה לייצור אוזניות איכותיות יותר ושככל הנראה אוזניות אלו יחליפו את אוזניות ה- In Ear של החברה שלא עודכנו מאז 2008, גם כשהחברה הציגה את אוזניות ה- EarPod בשנת 2012, לצד האייפון 5. שדרוג זה לאוזניות הפרימיום של החברה יבוא לצד גרסה 8 שלפי הדיווח תאפשר האזנה לקבצי מוזיקה באיכות גבוהה יותר של 24 ביט, זאת כדי לתת יתרון למכשירי המובייל של אפל שכיום לא מסוגלים לנגן קבצי מוזיקה מעל ל- 16 ביט.

דיווח זה הוא לא הראשון שנשמע לגבי האפשרות שאפל תשפר את איכות המוזיקה שהיא מציעה למשתמשים וגם מאפשרת למכשירים שלה לנגן. למעשה הדיווחים הראשונים בנושא החלו עוד בשנת 2011 כאשר השמועות ציינו שאפל תשדרג את איטיונס לעבוד עם קבצי המוזיקה האיכותיים יותר. אבל עד כה השדרוג הנכסף לא הגיע אם כי לפי דיווח של הבלוגר Robert Hutton עולה שאפל דורשת מחברות התקליטים לספק לה קבצי מוזיקה באיכות של 24 ביט (96K או 192K) מזה מספר שנים ושזה רק עניין של זמן עד שהחברה תתחיל להציע קטלוג שירים באיכות HD שיתחיל עם תקליטים של להקת לד זפלין. אין ספק שבימים אלו נראה כי העניין באיכות המוזיקה הולך וגובר, בין אם מדובר בחברת Beats והאוזניות שהיא מוכרת או הפרויקט השאפתני של האמן ניל יאנג לפיתוח נגן ה- Pono שמאפשר להשמיע מוזיקה באיכות HD, ותוך זמן קצר השיג יותר מ- 18 אלף תומכים שתרמו לפרויקט למעלה מ- 6 מיליון דולר. מה שמעיד על כך שיש דרישה למוזיקת HD.

אבל האם זה באמת משנה?

Chris "Monty" Montgomery, שיצר את פורמט Ogg, ציין בפוסט מפורט למדי באתר xiph למה כל נושא ה- 24 ביט וה- 192K לא ממש משנה ושעדיף להשקיע באוזניות או רמקולים איכותיים (ואולי כאן Beats נכנסת לתמונה). בעיקרון מה ש- Monty אומר הוא שכבני אדם אנחנו מוגבלים בחושינו לתחומים מסוימים: בשמע זה נע בין 20Hz לבין 20Khz ובראייה זה נע בין בתחום שבין קרינה תת אדומה לבין קרינה על סגולה. בהתאם לכך אף אדם לא יוכל לשמוע באופן מדויק ונכון קובץ מוזיקה ב- 192Khz, מאחר ומדובר בפי – 4 מאשר הגבול העליון של סף השמע של האדם, כל אדם. כמו שלא משנה עד כמה הראייה של האדם טובה, עדיין לא תוכלו לראות את האור, שנמצא כ- 20% מתחת לגבול התחתון של ספקטרום הראייה של אנשים, שיוצא מהשלט של הטלויזיה שלכם, גם בחדר חשוך במיוחד. המאמר גם מסכם שלמרות של- 24 ביט יש יתרונות בחדר ההקלטה, יתרונות אלו לא באים לידי ביטוי בהשמעה של המוזיקה. כך שהרדיפה אחרי מודל ה- 24/192 פותר בעיה שלא ממש קיימת ולמרות שאין ספק שהגרסאות המחודשות של האלבומים יהיו נהדרים, עדיין מדובר יותר בגימיק שיווקי מאשר בפיצ'ר שימושי והכרחי.

מקורות: imore ו- xiph
    עריכה, תרגום ותוספות: natish
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 14/05/14 בשעה 13:57.

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

Arditi (14/05/14)

iPhoner מתקדם
    תודה
    92
    הודו לי 86 פעמים ב 65 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: איכות גבוהה או גימיק שיווקי?

זה יהיה מאוד חכם מצידה של אפל לשפר את איכות המוסיקה שהם מוכרים.

אני רק לא מבין למה הם חיכו עד עכשיו.

iPhoner חדש
    תודה
    2
    הודו לי 16 פעמים ב 7 הודעות

ממש לא מסכים עם הטענה שלא שמים לב לאיכות השמע, בתור ניסוי מציע למי שמעוניין להוריד שיר כMP3 רגיל ואז כFLAC והוא ישמע שיש הבדל משמעותי באיכות שמע, הFLAC הרבה יותר עשיר ומלא והאוזן מרגישה את זה (במיוחד המוזיקאים בינינו שהאוזן שלנו גם ככה רגישה למוזיקה).
    https://www.youtube.com/watch?v=gA_tUCnmry4
    הנה דוגמא מצוינת למה שאני מדבר, הFLAC הרבה יותר עשיר.

בנושא הכתבה, הגיע הזמן שאפל תיישם את זה, אנשים משלמים ממיטב כספם על מוזיקה ולא מורידים אז לתת להם כבר את התמורה הטובה ביותר לכסף שלהם ולא תמורה הכמעט הכי טובה.
    גם צריך שהמכשיר יתמוך באיכות גבוה זה חלק מהעניין, הכל תלוי בDAC המובנה במכשיר.
    בסמסונג נניח יש DAC של WOLFSON למי שמתעניין ומכיר שמוציא איכות שמע מצוינת לאוזניות ובנוסף המכשיר תומך בפורמט FLAC וWAV שידועים כlossless או בשפה פשוטה HD אודיו.
    אפל חרטה על תפוחה הבטחה לאיכות המוזיקה הטובה ביותר אז היא צריכה לתת את המענה הטוב ביותר לצרכן שהוא אודיופיל (כמו אנוכי) ולתת לא קבצי שמע טובים.
    החיסרון היחיד של הדבר הזה הוא מקום, בעוד קובץ MP3 רגיל תופס בין 3-4 מגה, קובץ באיכות גבוהה יתפוס 8-9 מגה וקובץ FLAC או כל lossless אחר יתפוס 40 מגה, אז אפשר לשים פחות.
    כאן מגיע גם העניין של להפסיק עם ה8 ג'יגה ולתת מינימום 16 או אפילו מינימום 32 (כי בינינו כמה כבר עולה זיכרון...).
    יהיה מעניין בכנס השנה

נערך לאחרונה על ידי GalaxyS5; 14/05/14 בשעה 15:26.

5. 2 משתמשים אמרו תודה ל- GalaxyS5 על ההודעה

hawk53 (18/05/14), RAiNZ (14/05/14)

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי GalaxyS5 צפיה בהודעה
    ממש לא מסכים עם הטענה שלא שמים לב לאיכות השמע, בתור ניסוי מציע למי שמעוניין להוריד שיר כMP3 רגיל ואז כFLAC והוא ישמע שיש הבדל משמעותי באיכות שמע, הFLAC הרבה יותר עשיר ומלא והאוזן מרגישה את זה (במיוחד המוזיקאים בינינו שהאוזן שלנו גם ככה רגישה למוזיקה).
    https://www.youtube.com/watch?v=gA_tUCnmry4
    הנה דוגמא מצוינת למה שאני מדבר, הFLAC הרבה יותר עשיר.
    Flac ו- MP3 הם פורמטי כיווץ/קידוד שמעידים על האיכות המקסימלית של הקובץ אבל אין קשר בין זה לבין HD. יש קבצי Flac של 16 ביט ויש קבצי Flac של 24 ביט...

מעבר לזה, איטיונס ומכשירי האייפון תומכים בפורמטים רבים ביניהם גם Flac ו- Wav (האייפון 5s לא תומך ב- Flac אבל כן ב- WAV):
    http://support.apple.com/kb/ta44475
    http://www.apple.com/iphone-5s/specs/

מדובר על משהו הרבה יותר גדול מפורמט הכיווץ.

iPhoner חדש
    תודה
    2
    הודו לי 16 פעמים ב 7 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי natish צפיה בהודעה
    Flac ו- MP3 הם פורמטי כיווץ/קידוד שמעידים על האיכות המקסימלית של הקובץ אבל אין קשר בין זה לבין HD. יש קבצי Flac של 16 ביט ויש קבצי Flac של 24 ביט...

מעבר לזה, איטיונס ומכשירי האייפון תומכים בפורמטים רבים ביניהם גם Flac ו- Wav (האייפון 5s לא תומך ב- Flac אבל כן ב- WAV):
    http://support.apple.com/kb/ta44475
    http://www.apple.com/iphone-5s/specs/

מדובר על משהו הרבה יותר גדול מפורמט הכיווץ.
    הבנתי את העניין, זה עם ה192KHZ, גם פה אני לא מסכים, יש הבדל מאוד מהותי ובסרטון שפרסמתי יש שם דגש על הKHZ ואפשר לשים לב שבין 200 ל1400 מרגישים ממש הבדל, אבל עזוב FLAC, גם כשאני מוריד MP3 ב312KHZ (אם אני זוכר נכון) עדיין הבדל של שמיים וארץ, כי האיכות הכללית של הקובץ יותר גבוה וזה כן האוזן מרגישה.
    אני גם עדיין עומד על זה שהמכשיר יכול לתמוך באיכות טובה אבל הDAC הוא מה שישנה ושימוש בDAC איכותי יהיה בגדר שיפור משמעותי, אני לא יודע במה אפל משתמשים עכשיו אבל אפשר לשפר, זה תמיד נכון.

iPhoner ותיק
    תודה
    34
    הודו לי 19 פעמים ב 12 הודעות

אני לא ממש הבנתי איך 192khz ו24bit קשור לתחום התדרים של השמע...
    192khz זה תדר הדגימה של הa/d בכלל, אין שום קשר לתחום תדרי השמע, זה קשור לכמה קרוב יהיה האות הדיגיטלי לאנלוגי... ככל שהתדר גדול יותר, הספקת לקבל יותר מידע מהאות המקורי...

לגבי ה24 bit,זה פשוט מוסיף רמות מתח ומגדיל את רזולוציית האות... ככל שיהיה לך יותר bit תוכל לייצג יותר נקודות דגימה, או במילים אחרות לקבל גם פה אתו קרוב יותר לאנלוגי המקורי... אבל כמובן שהd/a. במכשיר השמע חייב לדעת להמיר את זה בחזרה...

בעיית התחום תדרי השמע תלויה רק בסוג הכיווץ, mp3 למשל חותך תדרים שהאוזן לא שומעת... פה נכנס הויכוח שדיברתם עליו.. אין קשר לתדר הדגימה או מספר הסיביות

9. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Yuvalg85 על הידיעה:

BennyMarks (17/05/14)

iPhoner ותיק
    תודה
    124
    הודו לי 257 פעמים ב 184 הודעות

נתי - פשוט שאפו. כתבה מעולה, ששמה את הדגש במקום הנכון.

11. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Arditi על הידיעה:

natish (15/05/14)

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי GalaxyS5 צפיה בהודעה
    הבנתי את העניין, זה עם ה192KHZ, גם פה אני לא מסכים, יש הבדל מאוד מהותי ובסרטון שפרסמתי יש שם דגש על הKHZ ואפשר לשים לב שבין 200 ל1400 מרגישים ממש הבדל, אבל עזוב FLAC, גם כשאני מוריד MP3 ב312KHZ (אם אני זוכר נכון) עדיין הבדל של שמיים וארץ, כי האיכות הכללית של הקובץ יותר גבוה וזה כן האוזן מרגישה.
    אני גם עדיין עומד על זה שהמכשיר יכול לתמוך באיכות טובה אבל הDAC הוא מה שישנה ושימוש בDAC איכותי יהיה בגדר שיפור משמעותי, אני לא יודע במה אפל משתמשים עכשיו אבל אפשר לשפר, זה תמיד נכון.
    עכשיו אתה מבלבל עם bit rate...
    תקרא את המאמר בלינק. לא רק שהוא יעשה לך סדר, אלא גם תוכל ללמוד ממנו דבר או 2, אני בהחלט השכלתי ממנו. אבל מעבר לזה תפנים שמעבר ל-44Khz שזאת איכות שמע של דיסק שמאפשרת טווח תדרים של 20khz אין לך צורך מהסיבה הפשוטה שזה קצה גבול יכולת השמיעה שלך.

ציטוט נכתב במקור על ידי Arditi צפיה בהודעה
    נתי - פשוט שאפו. כתבה מעולה, ששמה את הדגש במקום הנכון.
    תודה

iPhoner ותיק
    תודה
    143
    הודו לי 230 פעמים ב 143 הודעות

יכול להיות שאפל פונה לקהל מקצועי יותר ותאפשר בחירה בין סוגי הקבצים.. הרי כבר כמה שנים אפל מקדמת את האייפד (שלטענת השמועות עומד לקבל גרסת פרו) ככלי יצירת צוכן ולא רק לצריכה.. יכול להיות שפה איכויות הקבצים יבואו לידי ביטוי ושאפל מנסה למשוך משתמשים להשתמש במכשיר ליצירת תוכן איכותי יותר

iPhoner מתחיל
    תודה
    9
    הודו לי 38 פעמים ב 32 הודעות

אני חושב שאם כבר אוזניות מתקדמות וכו?, אז אוזניות
    העתיד של אפל צריכות להיות ללא כבל,על Bluetooth או על לא יודע מה,ואני מתכוון לאוזניות in ear או כפתור (ברור שעדיף שחוסם רעשי רקע,הכפתור ילך ויעלם לדעתי כמו האוזניות שהיו בעבר תופסות את הראש עם שתי ספוגים בצדדים,אם היית עולה לאוטובוס איתם כבר לא היית שומע כלום כמעט) ואז אפשר לעשות להם את הקטע שיהיה אפשר לאתר אותם (דמיוני או לא). כי סוף כל סוף כל אחד מודה שמתחיל
    להמאס מהאוזניות החוטיות.. והאוזניות הBluetooth שיש בשוק הם גדולות ולרוב יקרות מאוד(אם כבר מדברים על ביטס..).אז למה שאפל לא יעשו את זה?
    אולי אני ישלח מייל לקוק ראיתי את המייל שלו פה איפשהו..
    שבת שלום

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון