+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 11
    מנהל צוות כתיבה הסמל האישי של ebest
    תודה
    633
    הודו לי 828 פעמים ב 531 הודעות

ברירת מחדל מקבוק אייר מודל 2014

לאחר גל שמועות שרץ ברשת, אפל עדכנה את מפרט המקבוק אייר לשנת 2014. בהמשך:

לפני כשבועיים, רצו ברשת שמועות רבות אשר דיברו על שדרוג חומרתי שאמורים לקבל מחשבי המקבוק אייר של אפל, לאור העובדה כי אחיהם הגדולים יותר (מחשבי המקבוק פרו) קיבלו רענון בכנס האחרון שערכה החברה בסוף שנת 2013. בין השמועות היו גם סברות כי אפל תביא סוף כל סוף לליין האייר מסכים בעלי רזולוציה גבוהה, אותם אפל מכנה בשם מסכי Retina, אחרי שדגמי המקבוק פרו זכו לקבל מסכים שכאלה לפני מספר שנים וכיום אפל מוכרת רק מחשבי מקבוק פרו עם מסכי Retina. ואכן שבוע שעבר שמועות אלו קיבלו אישור רשמי מחברת אפל, כאשר זו עדכנה באתר האמריקאי שלה את המפרטים של הדגמים הללו, וכמו כן גם את תגי המחיר שלהם.
    הדגמים החדשים זכו לקבל מעבדי אינטל Haswell מהדור החדש, אך חשוב יותר מכך - זכו להורדה במחיר ההתחלתי שלהם גם כן. אפל חתכה במחיר הניידים ב-100 דולרים, כך שמחיר ההתחלתי עבור דגם ה-11 אינץ? בנפח 128 ג?יגהבייט של אחסון, יהיה מעתה 899$, בעוד הדגם הגדול יותר עם מסך ה-13 אינץ? יגיע במחיר של החל מ-999$.

שתי הדגמים הנ?ל מגיעים בתצורה בסיסית הכוללת מעבדים כפולי ליבה מסדרת Intel Core i5 במהירות שעון של 1.4GHz, זכרון פנימי של 4GB RAM, וכונן פלאש בנפח 128GB.
    אך כמובן מי שיחפוץ במפרטים חזקים יותר, יוכל לשדרג את המעבד של המחשבים למעבד מסדרת Intel Core i7 כפול ליבה, בעל מהירות שעון של 1.7GHz ולהגדיל את כמות ה-RAM לעד 8GB. כמו כן אפל מציעה עבור כל אחד מהדגמים המדוברים גם גירסה בעלת כונן פלאש של 256GB, אשר יעלה את מחירי דגם ה-11 אינץ? וה-13 אינץ? לכדי 1099$ ו-1199$ בהתאמה. ומי שצריך נפח גדול יותר יוכל לשדרג את נפח כונן הפלאש לעד 512GB.

אפל שחררה לפני כשבוע הצהרה לעיתונות מעט לאחר השקת הדגמים המדוברים, בה אמר פיל שילר, סגן הנשיא לשיווק עולמי של אפל,
    ?בעזרת המקבוק אייר עם המחיר ההתחלתי 899$, אין עוד סיבה לא לקנות מחשב Mac. המקים פופולארים כיום יותר מתמיד, והיום האצנו את הביצועים והורדנו את המחירים של מחשבי המקבוק אייר, כדי שיותר אנשים יוכלו לחוות את השימוש בלפטופ האולטימטיבי כיום בשוק?
    על פי האנליסט Rod Hall מחברת האנליטיקה J.P Morgan, פעולה זו של אפל תסייע לה למתג את עצמה כדומיננטית בשוק המחשבים הניידים הממותגים בטווח מחירים של 500$ עד 1000$, שוק הנשלט כיום ע?י מחשבים מבוססי Windows ועל פי ההערכות מגלגל כ-63 מיליארד דולרים בשנה.
    על פי תחקיר שערך האתר AppleInsider, הורדת המחירים הנ?ל הינה המשמעותית ביותר שאפל עשתה אי פעם, וכי המחיר ההתחלתי של 899 דולרים עבור מחשב Macbook - הינו המחיר הזול ביותר עבור מחשב נייד של אפל מאז הקמתה. ויש לציין שהחברה הוזילה משמעותית גם את מחירם של דגמי המקבוק אייר מהשנים 2012 ו-2013 בדגמי ה-11 אינץ? לכדי מחיר התחלתי של 599$ ו-719$ בהתאמה.

מה שכן האתר מקוורלד שביצע השוואה בין דגמי האייר של השנה, לאלו של השנה שעברה גילה להפתעתו כי כונני ה- SSD של דגמי 2014 מציגים ביצועי מהירות איטיים יותר מאלו של השנה שעברה, כאשר מדובר במטלות כבדות כמו למשל כיווץ, והעתקה של 6GB של קבצים שלקחו על דגמי האייר של 2013 פחות זמן מאשר על דגמי האייר החדשים יותר. לא ברור מה הגורם להאטה בביצועים של הדגמים החדשים ויתכן מאוד ואפל תפתור זאת בעדכון קושחה, אך לאור העובדה שאפל משתמשת בספקים שונים עבור כונני ה- SSD ביניהן: סמסונג, טושיבה וסנדיסק ניתן להבין את ההבדלים לא רק בין המודלים אלא אפילו בין מחשב למחשב. מה שכן בביצועים יומיומים ההבדלים לא אמורים להיות מורגשים.

מקורות: MacRumors, AppleInsider.
    תרגום, עריכה ותוספות: ebest.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 07/05/14 בשעה 18:32.
    מנהל צוות כתיבה iPhónes.co.il
    עקבו אחרי ebest בטוויטר : @ebest60
    נסתרות הן דרכי הא(פ)ל...

iPhones.co.il Co-Founder הסמל האישי של dooby
    תודה
    286
    הודו לי 617 פעמים ב 297 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מקבוק אייר מודל 2014

ורק לפני 3 חודשים קניתי macbook air בישראל דגם 2013.
    חבל שלא חיכיתי עוד קצת

תודה
    633

לא נורא. בסופו של דבר, על אף השיפור בביצועים ובצריכת החשמל - המקבוק אייר דגמי 2013 לא שונים באופן מהותי מאלה החדשים. במבחני Benchmark שנערכו לשני הדגמים הללו, נמצא שיפור אך לא ברמה שתרגיש באופן מהותי מאוד (זה כמו לעבור מאייפון 4s ל-5. יש הבדל אבל לא גדול מאוד ברמת הביצועים נטו)

נ.ב לפני שסוקלים אותי על האימאם לגביי האייפונים - אני יודע שיש שוני אדיר בין המכשירים הללו, אך כוונתי לעניין המעבד נטו. שניהם עובדים על ליבה כפולה (למיטב זכרוני) וההבדלים בניהם (על אף היותם גדולים במבחנים שנערכו, אם כי אני לא יודע בוודאות את זה) הם עדיין אוו סוג של מעבד רק חדיש יותר.

נערך לאחרונה על ידי ebest; 08/05/14 בשעה 09:53.
    נסתרות הן דרכי הא(פ)ל...

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי dooby צפיה בהודעה
    ורק לפני 3 חודשים קניתי macbook air בישראל דגם 2013.
    חבל שלא חיכיתי עוד קצת
    לא הפסדת כלום, במיוחד מאחר ולא אתה שילמת על המחשב

iPhones.co.il Co-Founder הסמל האישי של dooby
    תודה
    286
    הודו לי 617 פעמים ב 297 הודעות

הכוונה הייתה שחבל שלא חיכיתי למסך רטינה

iPhoner שועל על!
    תודה
    207
    הודו לי 364 פעמים ב 293 הודעות

רגע
    אז כל האייר יגיעו עכשיו עם רטינה?? ועוד הורידו את המחיר? איך זה הגיוני...או שהתבלבלתי?
    באסה אני קניתי את הדגם של 13 בלי רטינה וביותר יקר

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי dooby צפיה בהודעה
    הכוונה הייתה שחבל שלא חיכיתי למסך רטינה
    הדגמים החדשים לא מגיעים עם מסכי רטינה, אלא רק עם שדרוג קל למהירות המעבדים ומחיר זול יותר ב- 100$.

iPhoner מנוסה
    תודה
    4
    הודו לי 7 פעמים ב 7 הודעות

לא ראיתי שום אינדיקציה שזה עם רטינה - מאיפה הבאתם את זה?

תודה
    633

ככל הנראה דיסאינפורמציה. השוני הגדול בין הדגמים הינו כוח העיבוד (המעבד הפיזי) ועוד כמה שיפורים מינוריים של עבודת המערכת הפעלה אל מול החומרה החדשה - דבר הנותן צריכת חשמל נמוכה יותר וביצועי עיבוד טובים יותר (על אף היותם מינוריים).

נסתרות הן דרכי הא(פ)ל...

iPhoner שועל על!
    תודה
    207
    הודו לי 364 פעמים ב 293 הודעות

אז אין רטינה.. רשמתם שכן
    משמע השדרוג הוא חומרתי.. אז בסדר

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון