+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 29
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל האם איטיונס בדרך לאנדרואיד?

דיווח חדש מגלה שאפל עשויה לשדרג את איטיונס רדיו עם אפשרות של On Demand ושהשירות עשוי להגיע גם למשתמשי האנדרואיד.

האתר BillBoard מדווח שלפי מקורותיו, אפל נמצאת במגעים עם בכירים בתעשיית המוזיקה, במטרה להשיק שירות סטרימינג On Demand למוזיקה שיתחרה בשירותים של Spotify ו- Beats (שהושק לאחרונה), כאשר נראה שהשירות צפוי אולי להרחיב את שירות האיטיונס רדיו, אותו אפל השיקה ביחד עם גרסה 7 שלאחרונה הוא הפך להיות שירות הסטרימינג השלישי בגודלו בארה"ב, כשהוא עוקף את Spotify וצפוי בעתיד הקרוב להפוך להיות שירות הסטרימינג השני בגודלו אחרי פנדורה. כדי לשפר את נתח השוק של איטיונס רדיו, אפל ככל הנראה שוקלת להוציא את השירות לכדי אפליקציה נפרדת, בגרסה 8 שתוצג בקיץ הקרוב ויתכן מאוד שהדבר יאפשר לה לא רק להגדיל את נתח השוק של איטיונס רדיו בקרב המשתמשים של מכשירי ה- iDevice, אלא גם בקרב משתמשי האנדרואיד, זאת כאשר לפי הדיווח הנ"ל, אפל שוקלת להציג לראשונה אפליקציה/שירות גם עבור משתמשי האנדרואיד.

בשנה האחרונה נראה כי שירותי הסטרימינג הפכו להיות פופולריים יותר ויותר כאשר לפי ההערכות פנדורה, Spotify ויוטיוב הניבו כמיליארד וחצי דולר ברווחים ממנויים, פרסום ורישוי בארה"ב, צמיחה של כ- 40% בהשוואה לשנת 2012 בעוד הרווחים מרכישת מוזיקה מקוונת ירדו בכ- 3% לכדי רווח של 2.9 מיליארד דולר, כשלפי הנתונים מהשנה האחרונה, המגמה היא ירידה בקרב רכישת המוזיקה הדיגיטלית וצמיחה בשימוש בשירותי הסטרימינג השונים וכן ברכישות של אפליקציות. נתונים אלו לא חומקים מעיניה של אפל, כשלאחרונה איטיונס הפכה להיות מגורם דוחף למכירות האייפוד, אייפון והאייפד לגורם רווח משמעותי עבור החברה עד כי ההערכות מגלות שאפילו אם איטיונס הייתה חברה עצמאית היא הייתה ממוקמת גבוה בקרב 500 החברות המובילות בטבלת המגזין Fortune. מסיבות אלו נראה כי אפל, שבעבר לא התלהבה ממודל המנויים והסטרימינג, צריכה למצוא דרך להתמודד עם השינויים בנוף הצרכנות הדיגיטלית ולהתאים את עצמה, במידה והיא רוצה להמשיך ולראות את איטיונס צומחת.

בעוד היקף משתמשי iOS גדל משנה לשנה, אין ספק שקצב הצמיחה של אנדרואיד והיקף בסיס המשתמשים גדול הרבה יותר מזה של iOS, מה שעשוי לגרום לאפל לעשות את המעשה הבלתי יאמן ולהציג את איטיונס או איטיונס רדיו כאפליקציה גם עבור משתמשי האנדרואיד. מעשה זה ירחיב את בסיס המשתמשים של אפל באופן משמעותי ובאופן אירוני יהווה תגובה לעובדה שבעוד לאקוסיסטם של אפל אין נוכחות רשמית בחנות הפליי של גוגל, לענקית הפרסום המקוון יש נוכחות מאסיבית באפסטור, כאשר כלל השירותים שגוגל מציעה זמינים בצורה כזו או אחרת למשתמשי iOS. עד כה אפל לא פזלה לכיוון פלטפורמות ניידות אחרות, אבל בעבר החברה הבינה שכדי להגדיל את בסיס המשתמשים לשירות האיטיונס/משתמשי האייפוד היא צריכה להציג את אפליקציית איטיונס גם למשתמשי החלונות, מהלך שבעוד ג'ובס התנגד אליו תחילה, התברר כאחד מוצלח ולכן אין סיבה שהחברה לא תעשה מהלך דומה בתחום המובייל, כדי להגדיל את בסיס המשתמשים של איטיונס מקרב משתמשי האנדרואיד.

בביוגרפיה שלו ג'ובס התייחס לנושא בפני איזיקסון, כשהוא מציין כי אפל חשבה לפתח אפליקציית מוזיקה עבור אנדרואיד, מאחר והחברה הציגה את איטיונס על חלונות. אולם בעוד המהלך בפלטפורמת ה- PC נועד למכור יותר מכשירי אייפוד, הצגת אפליקציית איטיונס למשתמשי אנדרואיד רק תהפוך את משתמשי האנדרואיד לשמחים יותר, והמטרה של אפל היא לא לעשות זאת, אלא להפוך את משתמשי האנדרואיד למשתמשי iOS. אולם בראיון שנערך עם קוק בנושא, ציין המנכ"ל של אפל כי לאפל אין שום קנאות דתית לעובדה שהחברה מפתחת את האפליקציות והשירותים שלה למשתמשי הפלטפורמה שלה בלבד ועד כה החברה לא ראתה ערך מוסף בפניה למשתמשי פלטפורמות אחרות, אולם כאמור כשאיטיונס הופכת להיות עסק משגשג עבור החברה, יתכן מאוד שהחברה תעשה את הצעד, שלפי הדיווח נמצא בתחילת דרכו ויהיה מעניין לראות האם הוא אכן יתממש או שמא החברה תבחר באסטרטגיה אחרת.

מקור: billboard
    עריכה, תרגום ותוספות: natish
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. 2 משתמשים אמרו תודה ל- natish על ההודעה

chen.s (23/03/14), RonitN (23/03/14)

מנהל צוות כתיבה הסמל האישי של ebest
    תודה
    633
    הודו לי 828 פעמים ב 531 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: האם איטיונס בדרך לאנדרואיד?

נשמע מעניין מאוד ועוד יותר מעניין לראות האם זה יפתח פתח גם לאפליקציות נוספות שינדדו לעבר אנדרואיד כמו: iMessage, iBooks ואולי אפילו שירות המפות (שזה בספק רב מאוד).

אם אפל תעשה צעד דרסטי שכזה היא בהחלט תשיג המון נקודות בקרב הצרכנים שלה.

מנהל צוות כתיבה iPhónes.co.il
    עקבו אחרי ebest בטוויטר : @ebest60
    נסתרות הן דרכי הא(פ)ל...

iPhoner שועל על!
    תודה
    329
    הודו לי 241 פעמים ב 187 הודעות

היא גם תאבד הרבה.
    חלק מהיופי במדיניות הגן הסגור הן אפליקציות למשתמשי אפל בלבד.

iPhoner מתחיל
    תודה
    11
    הודו לי 55 פעמים ב 39 הודעות

צעד מבורך , הגיע הזמן שאפל תצא מהקיבעון של ג'ובס ותתחיל להוציא את השירותים שלה לשאר הפלטפורמות . (ע"ע גוגל) .

השלב הבא שאני רוצה שיהיה (כנראה לא בזמן הקרוב) - מכירת רשיונות של מערכת ההפעלה mac os x למשתמשי ה-wintel .

iPhoner ותיק
    תודה
    143
    הודו לי 230 פעמים ב 143 הודעות

כל הכבוד לקוק.. מבין עיניין, זורם ומתאים עצמו הרבה יותר מהר למציאות הקיימת מאשר ג'ובס שסבל מאובססיביות חולנית לגבי המוצרים והשרותים של אפל.
    לא שזה גורע שכבודו או מערכו של ג'ובס אבל ניראה שקוק הוא מחליף ראוי לג'ובס כמנכ"ל.

iPhoner שועל על!
    תודה
    288
    הודו לי 244 פעמים ב 176 הודעות

מזכיר לי את המהלך הנועז להבאת אייטונס לוינדוס...
    הגהינום קופא...

8. 2 משתמשים אמרו תודה ל- SYosi על ההודעה

ebest (23/03/14), ortalof (23/03/14)

מנהל צוות כתיבה הסמל האישי של ebest
    תודה
    633
    הודו לי 828 פעמים ב 531 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי giladk צפיה בהודעה
    צעד מבורך , הגיע הזמן שאפל תצא מהקיבעון של ג'ובס ותתחיל להוציא את השירותים שלה לשאר הפלטפורמות . (ע"ע גוגל) .

השלב הבא שאני רוצה שיהיה (כנראה לא בזמן הקרוב) - מכירת רשיונות של מערכת ההפעלה mac os x למשתמשי ה-wintel .
    לא חושב שאפל איי פעם תמכור רשיונות למערכת ההפעלה השולחנית מכמה סיבות, כאשר בראשן - פגיעה קשה במכירות מחשבי המק, גריעת חוויית המשתמש מהמוצרים שלה.

אז במילים אחרות - לא ייקרה

מנהל צוות כתיבה iPhónes.co.il
    עקבו אחרי ebest בטוויטר : @ebest60
    נסתרות הן דרכי הא(פ)ל...

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי giladk צפיה בהודעה
    אפל כבר עשתה את זה בעבר עם Mac OS וזה כמעט וחיסל את אפל.
    אז אל תבנה על זה...

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

האם אני היחיד פה ששואל את עצמו ?למה לעזאזל שאפל תעשה מהלך שכזה?? - כנראה שלא, אבל הסיבות שבגינן אני שואל את השאלה הזו שונות ממה שרבים פה מתארים לעצמם:

אייטיונס היא, ללא כל צל של ספק, פיסת הצואה הבינארית המצחינה והרקובה ביותר שאי פעם נפלטה ממעיה של החברה מקופרטינו. לא רק זה, אלא שאייטיונס בפני עצמה אחראית לכך שחלק לא מבוטל ממשתמשי האנדרואיד שהיו בעברם משתמשי iOS החליטו לעבור לאנדרואיד מלכתחילה - לא ?גן סגור? ולא בטיח: חלק ניכר ממשתמשי האנדרואיד שהיו משתמשי iOS בעברם נטשו את האייפון בגלל שהם שנאו שנאה מרה את אייטיונס, ולא הצליחו להבין איך להסתדר איתה (ואני חלילה לא מאשים אותם - אני עצמי נמנע מאייטיונס כמו מאש, ומשתמש בה אך ורק למשמע מוזיקה על המק שלי, ולסנכרן מוזיקה ומזכרים קוליים למכשיר האייפון שלי).

אי לכך, אני לא רואה ולו סיכוי קלוש שמהלך שכזה יביא תועלת לאפל, ולפיכך אני לא רואה את אפל באמת משיקה גרסה של אייטיונס לאנדרואיד. מי שלא מסכים עם העובדות שהצגתי ודאי יאמר כקונטרה: ?התכנון של אפל הוא להרוויח כסף על משתמשי האנדרואיד ממכירות בחנות המוזיקה של אייטיונס?, והתשובה שלי לכך היא (לחוד מצחוק ארוך ומתפרץ): כל משתמשי האנדרואיד שאני מכיר לא משלמים ולו שקל אחד על תוכן, בין אם מדובר במוזיקה או באפליקציות. למה נראה לכם שהופעתה של גרסת אייטיונס תומכת אנדרואיד תשנה את התמונה הזו?

נקודות למחשבה.

12. 2 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

איןלירעיון (23/03/14), ebest (23/03/14)

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי RAiNZ צפיה בהודעה
    האם אני היחיד פה ששואל את עצמו ?למה לעזאזל שאפל תעשה מהלך שכזה??
    אפליקציות איטיונס למשתמשי אנדרואיד, משמע אפליקציית מובייל שתאפשר למשתמשי אנדרואיד לרכוש תכנים מאיטיונס. כי אין ממש הגיון בלנסות לסנכרן את האייפון, או האייפד שלך, למכשיר האנדרואיד

כנראה שרק אתה רואה את המילה "איטיונס" וישר מקשר את זה לסיוטים שלך על התוכנה ולא לשירות שכולל היצע של תכני מדיה.

נקודה למחשבה

14. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

Arditi (23/03/14)

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון