+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 8 מ 8
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל מזל טוב, מק!

בעקבות יום הולדתו ה-30 של המק, אנו מאחלים לו מזל טוב ומזמינים אתכם להיזכר במחשב ששינה את הכל, כמו גם לספר לנו את הסיפור האישי שלכם עם המחשב. בהמשך:

היום, לפני 30 שנה, אפל שינתה את עולם המחשוב לעד כאשר השיקה את מחשב המקינטוש הראשון. לרגל ציון יום הולדתו ה-30 של המק, החברה פרסמה סרטון באתר האינטרנט שלה יחד ציר זמן אינטראקטיבי המתעד לא רק את ההיסטוריה של המק, אלא גם את השפעתו על העולם. נכון להיום (יום שישי ה-24 ינואר), מי שמבקר באתר הרשמי של אפל יגיע לדף נחיתה חדש המאחל למק יום הולדת שמח. לאחר הקדמה קצרה, משתמשים מופנים למעין אתר קטן שנקרא ?30 למק", אשר מכיל ציר זמן אינטראקטיבי מצוייר אשר הוכן על מנת לספר את סיפורו של המק מראשיתו בשנת 1984.

מהחלונית הראשונה של ציר הזמן של אפל ב-"Mac 30":

?זה שהתחיל את הכל - המקינטוש המקורי - לא היה סתם ​​מחשב. הוא היה הכרזה כי כוחו של המחשב שייך כעת לכולם. באותם הזמנים, רוב האנשים אפילו לא ידעו כיצד להשתמש באחד (מחשב). אבל הודות לממשק הגרפי פשוט של המקינטוש, הם לא היו צריכים לדעת. הוא היה נגיש וידידותי, החל בפרצוף המחייך שקיבל את פניכם. היו שם תיקיות שנראו כמו תיקיות קבצים ופח אשפה בשביל לזרוק דברים. בלחיצה של עכבר, פתאום יכולתם לעשות את הבלתי נתפס. יכולתם להזיז ולהעביר דברים על המסך, לשנות את המראה שלהם, לשלב מילים עם תמונות וצלילים, וליצור כמו שמעולם לא יכלתם. עידן חדש התחיל.?

ציר הזמן כולל תמונות ברזולוציה גבוהה של מורשת חומרת המק, אשר מסוגננות לפי צו השעה הנוכחי בעולם הפרסום של החברה, שמציג את המוצרים של אפל בסגנון אפי. כל עמוד של ציר הזמן מסמן שנה בחייו של המקינטוש, עם משתמשים מפורסמים אשר מספרים על כיצד המחשב אפשר להם ליצור דברים מדהימים או לפרוץ דרכים חדשות. יחד עם אבני הדרך לציון בכל שנה, ישנם דפים מסוגננים אשר מציגים "מה אנשים עשו עם זה", כלומר: מצגת המציגה את ההתפשטות של משתמשי המקינטוש במגוון רחב של תחומים. בשנת 1984 למשל, רוב המקים היו בשימוש בעיקר ליצירת מוסיקה וצילום, ואילו בשנת 2013 המגמה התרחבה באופן משמעותי לתחום הצרכנות עם שימוש בסיסי רחב יותר בפונקציות כמו גלישה ברשת ושמיוש בדואר אלקטרוני לעומת מטלות בעלות אופי מקצועי.

אפל גם מציעה דף שבו מבקרים יכולים לספר את הסיפור של המק שלהם. משתמשים יכולים לבחור איזה מכשיר מק היה מכשיר המק הראשון שלהם, ולתאר את חוויות השימוש שלהם ואת אופי השימוש שלהם מתחילת הדרך ועד הלום. התוצאות מוצגות בגרף אינטראקטיבי. נכון לעכשיו, ?המק הראשון" שנבחר באופן הגורף ביותר ע?י המשתמשים, הוא המקינטוש 512Ke משנת 1986. באותה השנה גם נמדד השימוש הגבוה ביותר במק בתחום החינוך וההוראה, על פי תוצאות הסקר. וכמובן, בהתאם למסורת של אפל, היא יצרה סרטון וידאו במיוחד עבור המאורע שניתן לצפיה באתר Mac 30:

עם מספר רב של ראיונות, תמונות יפות והצגת נתונים עשירה - קל לראות כי רמת העבודה שאפל השקיעה לתוך ה-?מיני אתר? היא ברורה, והולכת הרבה מעבר לכל מאמצי החברה לקידום מכירות המק בעשור האחרון. נוכח המאורע ונוכח העדפתו האישית של כתב זה, כל מה שיש לי לומר על כך הוא - בצדק. המקינטוש הוא אחד המוצרים החשובים ביותר של אפל, אשר נצור עד כה. הוא הביא את המחשוב להמונים, והעצים גם את אנשי המקצוע וגם את המשתמשים הרגילים בכך שעזר להם לבצע מטלות שלא ניתן היה להעלות על הדעת לפני הופעת הבכורה שלו. מחשב המקינטוש משמש כיום משתמשים בסיסיים, מוזיקאים, אנשי תוכן, אנימטורים, גרפיקאים ועוד. מכירות המק הן מכירות המחשבים היחידות ב-7 השנים האחרונות שהראו מגמת עליה אחידה, לעומת התחרות, ומותגי המק הם המותגים המועתקים ביותר כיום בעולם המחשוב הנייד.

מקור: AppleInsider
    תרגום, עריכה ותוספות: RAiNZ

דבר העורך

בשנת 2007, בעקבות שנתיים שבהן עבדתי בצוות הפקות של אולם כנסים גדול ובעל משמעות בזירה הפוליטית האמריקאית (Bethesda North Marriott Hotel and Conference Center) - נרשמתי ללימודי סאונד במכללה פרטית בשם The Art Institute of Washington במסלול לתואר בעריכת סאונד ווידאו. עד אז, הייתי משתמש PC רגיל מן המניין אשר לא הבין דבר וחצי אודות מחשבי המק, למעט העובדה שהמפיקים המוזיקליים שעבדתי איתם באותה התקופה כמוזיקאי בשעות הפנאי, השתמשו בו בצורה בלעדית. עם זאת, הכרתי את ?הפוזה? של משתמשי המק עקב פרסומות ה-PC vs Mac שעשו חיל באותה התקופה. עם זאת שהסלידה האישית שלי ממחשבי ה-PC התבשלה כבר אז, המק דאז מעולם לא דיבר אלי באופן אישי, לא כלכלית ולא מעשית.

אך כשעמדתי להירשם ללימודים ב-2007, צוות המכללה הסביר לי שבמכללה הזו עובדים עם מחשבי המק באופן בלעדי, ואם אני מעוניין להירשם ללמוד במכללה הזו, אני צריך להתחייב לרכוש אחד. זה די עצבן אותי, שכן הרגשתי שמחייבים אותי לרכוש מוצר שעלותו גבוהה מעל טווח ההוצאות שלי, ובעל כורחי. אך עם זאת, זו הייתה ללא ספק המכללה הטובה באזור, ומכיוון שגם ככה נאלצתי לקחת הלוואות בכדי לממן חלק משכר הלימוד, אמרתי לעצמי: ?נו, שויין... אם כבר, אז כבר?. המק הראשון שלי שאותו בחרתי בעצמי היה מקבוק פרו עם מסך 15 אינץ? משנת 2007. הוא הגיע עם מעבד Core 2 Duo, 4 ג?יגה של זכרון RAM, ושטח אחסון של 120 ג?יגה. אני זוכר את היום שבו הוא הגיע אלי הביתה בדואר רשום. מחשב ה-PC שעליו הקלטתי את המוזיקה שלי בדיוק שבק חיים בזכות אחי שהצליח ברוב כשרונו להוריד עליו ווירוס כלשהו שמחק לי את הזיכרון כליל.

בעוד שלא הייתה דרך להציל את החומרים שלי מהמחשב הישן, הוא תוקן ועבר לאחי, ואילו אני התחלתי ללמוד את רזי המק. בתוך שבוע ימים, אני לא מתבייש לציין שהתאהבתי. התאהבתי בחווית מחשוב אשר הייתה בדיוק מה שאני תמיד חשבתי שחווית מחשוב צריכה להיות: פשוטה, חלקה, אינטואיטיבית ומלאת אפשרויות חדשות לאדם יצירתי כמוני. מאז אותו היום, מעולם לא פזלתי לצדדים ומעולם לא שקלתי לחזור ל-PC, והדבר נכון עד עצם היום הזה. המקבוק פרו הזה משך איתי עד שנת 2013, שבה החלטתי להתחדש ולעבור למקבוק אייר שנת 2012, עם מעבד Core i7, עם 8 ג?יגה זכרון RAM ועם שטח אחסון של 250 ג?יגה SSD. המק הישן שלי עדיין חי ובועט, ומריץ את מערכת ההפעלה החדשה ביותר, הלוא היא OS X Mavericks. הוא כיום מתפקד כמחשב העיקרי בבית הוריי, אשר למדו להשתמש בו דרכי, ומפיקים ממנו שעות רבות ורצופות של הנאה משמעותית. גם הם, כמוני, כבר הספיקו להצהיר שהם לעולם לא יחזרו ל-PC.

בכל מקרה, בין אם אתם משתמשי מק לבין אם אתם משתמשי PC, זו היא בחירה סובייקטיבית אשר מתבססת על מה שטוב לכם. לפיכך, אין נכון ולא נכון. ועם זאת, כל אחד ואחת מכם יכולים להסתכל על המחשב האישי שלכם, ולהבין שללא המקינטוש, ייתכן והוא לא היה קיים במתכונתו הנוכחית. לפיכך, כולם מוזמנים לאחל מזל טוב למקינטוש, כמו גם לספר לנו את הסיפור האישי שלכם עם המק הראשון שלכם, הרגע הראשון בו ?התאהבתם? במק, ואם אתם משתמשי PC - אתם יכולים לחלוק איתנו את הסיפור שלכם אודות המחשב הראשון שאי פעם השתמשתם בו, וכיצד הוא שינה את חייכם.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. 2 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

natish (24/01/14), OriAmir (24/01/14)

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 2 פעמים ב 2 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מזל טוב, מק!

ללא ספק מזל טוב . המחשב הראשון שלי היה אפל וזה היה שהייתי בן 7 בערך, שזה ב 1986
    איפה הימים שאז אני וכמה חברים בודדים, היינו היוצאי דופן כי כמעט לכולם לא היה מחשב .

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 24/01/14 בשעה 20:04.

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל a1_shay על הידיעה:

RAiNZ (24/01/14)

iPhoner שועל על!
    תודה
    207
    הודו לי 364 פעמים ב 293 הודעות

יופי של כתבה רון נהניתי לקרוא..
    30 שנה ואיזה שינוי עצום פשוט מטורף..
    בתור מקיסט עם וותק של 3 חודשים אני איתך לגמרי פשוט מערכת נפלאה!
    תודה!

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל OriAmir על הידיעה:

RAiNZ (25/01/14)

iPhoner מתחיל
    תודה
    11
    הודו לי 55 פעמים ב 39 הודעות

גם המחשב הראשון שלי היה IIc אני זוכר שביליתי ימים ולילות על המשחק Captain Goodnight .
    מאוחר יותר החלפתי אותו במחשב קומודור אמיגה (שהיה בזמנו מספר אחד בגרפיקה וסאונד).

מנהל פורום מק הסמל האישי של yakirmanz
    תודה
    536
    הודו לי 1,051 פעמים ב 712 הודעות

אין ספק שחודש ינואר בשנת 1984 היה חודש שבו נולדו אגדות

9. 2 משתמשים אמרו תודה ל- yakirmanz על ההודעה

natish (24/01/14), RAiNZ (25/01/14)

מנהל צוות כתיבה הסמל האישי של ebest
    תודה
    633
    הודו לי 828 פעמים ב 531 הודעות

אני רק לאחר השירות הצבאי שלי התחדשתי במק משלי, לפני כן הייתי עובד איתם רק לעיתים רחוקות מאוד (גם כן בצבא) - הם היו מדגם G5 למי ששואל, ותמיד ייחלתי לעצמי שיום אחד יהיה לי אחד משלי
    החלום התגשם בסופו של יום.

מנהל צוות כתיבה iPhónes.co.il
    עקבו אחרי ebest בטוויטר : @ebest60
    נסתרות הן דרכי הא(פ)ל...

iPhoner מתקדם
    תודה
    2
    הודו לי 43 פעמים ב 31 הודעות

אפל IIc..
    long time no see
    כשהייתי ילד תמיד רציתי מחשב אפל (כמו רבים אחרים, בסוף היה לי קומודור 64).
    עברו השנים, וכשגרתי בניו יורק סוף סוף הגשמתי את החלום ורכשתי אפל דגם 6100 (עם cd, לא פחות!). גלשתי באינטרנט במהירות על של 14.4 וכתבתי עם wordperfect...היו ימים.

אני חייב להודות שלמרות שעכשיו אני כותב על iMac מודרני, יש ימים שהמק הישן, עם האייקונים והתפריטים הענתיקות, קצת חסר לי...

אנקדוטה קטנה: זוכרים את צליל ה-sosumi הישן?
    הוא נקרא כך כי apple corps (של הביטלס) איימו לתבוע אותם. אז הם אמרו, so sue me...

12. 2 משתמשים אמרו תודה ל- MacinPod על ההודעה

natish (26/01/14), RAiNZ (26/01/14)

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 5 פעמים ב 5 הודעות

המק הראשו שאני השתמשתי בו היה כשהייתי בגיל 6-7. אמא שלי באותה תקופה הייתה משרתת במדור מודיעין של חיל בתפקיד קבע. בימי חופש הייתי בא איתה לבסיס ומבלה שם איתה. היו לה מחשבי מק שהיה עליהם משחקים שפשוט נהנתי לשחק בהם. יכול להיות שכבר אז הצלחתי להבין איכות מה היא כי כל חיי ידעתי שכשאני אהיה גדול יהיה לי מק בבית.

לפני כמעט שנה קניתי מק בוק פרו עם תצוגת רטינה ואני היום מחכה לאיימק שיגיע שהזמנתי באייסטור. ללא ספק שמי שלא התנסה אי פעם עם מק לא יודע מה הוא מפסיד.

+ פרסם תגובה

תגיות עבור אשכול הזה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •