+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 1 מ 1
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל טוויטר מתחדשת, וכדאי לכם לנסות

מכירים את טוויטר? אם לא, הכתבה הזו מכילה את כל מה שאתם צריכים לדעת אודות השירות החברתי שסוחף את העולם וגונב משתמשים מפייסבוק על ימין ועל שמאל. בהמשך:

אפליקציית טוויטר הרשמית ל-iOS עודכנה היום לגרסה 6.0 של האפליקציה. העדכון הוא בהחלט עדכון משמעותי למדי, אשר מביא עימו מראה ותחושה חדשים לאפליקציה, כמו גם את היכולת לשתף תמונות בהודעות פרטיות, יכולות חיפוש משופרות ועוד. המראה החדש דוחף את ממשק המשתמש של אפליקציית טוויטר הרשמית עמוק יותר לתוך עולמה של iOS 7. במילים אחרות: כעת יש יותר שטים לבנים באפליקציה, והיא נראית שטוחה יותר. עם זאת, אלו לא השיפורים היחידים שמגיעים בגרסה החדשה.

אך במקום לדבר איתכם על מקצה השיפורים של טוויטר, אני רוצה לדבר איתכם על טוויטר עצמה. ייתכן ששמעתם על טוויטר ולא הצטרפתם, ייתכן ואמרתם לעצמכם ?מספיק לי גם ככה הפייסבוק הזה? ונמנעתם מלהצטרף, וייתכן כי אתם פשוט לא מבינים במה מדובר ואתם מתביישים לשאול - אך טוויטר הוא שירות שבו משתמשים כמעט 50 מיליון אמריקאים, ופי שלוש יותר משתמשים מצייצים ממדינות אחרות ברחבי העולם. ייתכן שכדאי לכם לתת מבט נוסף ולתהות האם יש באמת משהו בעל ערך בטוויטר שאתם מפסידים. אז מה בעצם התועלת של טוויטר, ומה היתרונות שלה עבור המשתמשים לעומת נניח פייסבוק?

מיקרו-בלוג

ההבדל הראשון בין טוויטר לפייסבוק הוא שטוויטר היא רשת מיקרו-בלוגינג חברתית. במילים אחרות: הכל מצומצם. לא ניתן להעלות פוסט ארוך יותר מ-140 תווים, מה שמכריח אתכם לסכם את הסטטוס שברצונכם להעלות לתמצית החיונית ביותר. לא עוד פוסטים ענקיים, לא עוד שרשורי תגובות ארוכים ונמתחים - רק התמצית. מהסיבה הזו, עיתונאים, סלבריטאים ומוזיקאים רבים מעדיפים את טוויטר, שכן הם יכולים להעלות לינקים לכתבות או לכתוב פוסט קצר ביותר ולשגר אותו לעולם מבלי להצטרך לפרט יותר מידי.

מידע שוטף, מקומי, בגוף ראשון

218 מיליון אנשים משתמשים בטוויטר. 22 אחוז מהם נמצאים בארה"ב, ו-78 אחוז מהם הם משתמשים בינלאומיים. הטווח הגלובלי הזה מדגיש כמה מהיתרונות הגדולים ביותר של טוויטר. אם אתם עוקבים אחר משתמשים הנמצאים באזור שלכם, טוויטר מציעה מקורות חדשות מקומיים שלא קיימים בחלקים רבים בעולם. בניגוד לעיתונים, המידע בטוויטר מגיע דרך בזמן אמת. בשעת חירום או בעת אירוע חי, טוויטר יכולה להיות אחד המקורות המקיפים ביותר למידע בגוף הראשון. כמובן שיכולים להיות לכם בפיד גם כמה סלבריטאים (אם זה באמת הקטע שלכם) וקומיקאים - כל אחד והטעם האישי שלו.

רוח התקופה, ניתוח מגמות עכשוויות, מה חם

כשמשהו קורה בעולם, בין אם מדובר בהתקוממות דמוקרטית, אירוע ספורטיבי גדול או חלילה באסון בעל השלכות גלובליות, הוא יימצא בטוויטר תחת רשימת הנושאים המדוברים ביותר. הם מופיעים למטה בעמודה השמאלית של הפיד שלכם. הסעיף הזה שנקרא סעיף המגמות (Trending), הוא כלי רב עוצמה שיעזור לכם להישאר עם האצבע על הדופק ביחס למה שקורה בעולם. זהו גם המקום שבו טוויטר עושה את הכסף שלה. לעתים קרובות אתה תראה מגמות "מקודמות" על סרטים או מוצרים. אלו הן למעשה פרסומות בתשלום שממומנות ע?י קמפיין פרסום של חברות המנסות ללכוד את תשומת הלב של המשתמשים.

טיפ מס? 1: רשימות

אתם כבר וודאי יודעים איך זה עובד בצורה בסיסית: אם אתם מתעניינים במה שיש למישהו לומר, אתם יכולים ?לעקוב? אחריו: עיתונאים, פוליטיקאים, מנהיגים, ספורטאים, וחברים. לאתר אייפונס יש חשבון טוויטר, כמו גם לי ולמרבית צוות הניהול. אבל במקום שהפיד שלכם יראה כמו בלגן רבתי או כמו הצרות שלכם בחיים, אתם יכולים לנהל רשימות. לי יש רשימות של עיתונאי טכנולוגיה, חברים בעולם האמיתי, קולגות בתחומי העיסוק שלי ואף כל מיני אנשים שמעניינים אותי. במקום לשבור את הראש ולגלול שעות בפיד המרכזי שלכם, אתם יכולים לפתוח רשימה ופשוט לראות רק את הציוצים מהאנשים ששמתם באותה הרשימה כאשר אתם רוצים להתעדכן בנושא מסוים.

טיפ מספר 2: מילות קישור (Hashtags)

עוד כלי שימושי בטוויטר הוא hashtag (סולמית, ע?ע מילת קישור). זוהי למעשה דרך שימושית לסווג את הציוצים שלכם עם ציוצים דומים של משתמשים אחרים באותו הנושא. לדוגמא, בכל פעם שאנו מעבירים ארוע חי של אפל מעל גבי האתר, אנו משתמשים בסולמית #אייפונס. בדרך זו, כל מי שמעוניין יכול לחפש את מילת הקישור, וכל הציוצים המסווכים תחת מילת הקישור הזו יופיעו בתוצאות החיפוש.

טוויטר = יותר רעיונות מאשר פרטים אישיים

התובנה שבטוויטר יש הרבה פחות דרמה ובלבולי מוח משקפת אחת התכונות החזקות ביותר של טוויטר: היא לא פייסבוק. זה לא ערוץ פרטי בשביל לשדר את החיים שלכם 24/7, ובשביל לשתף את הפרטים האינטימיים ולעתים השגרתיים שבחייכם. זה יותר כמו מקום קהילתי של ביטוי, ושאילתות. לדוגמא, משתמשים יכולים ליצור קשר איתי (נניח) בטוויטר בכל הקשור לענייני תמיכה, או לשלוח לי לינקים לכתבות מעניינות שהם היו מעוניינים לראות באתר. כוחו האמיתי של השירות הוא ?ריטוויט? (Retweet. אם מישהו אוהב משהו שהעלתם בטוויטר, הם יכולים לשדר את זה כציטוט לכל העוקבים שלהם. רעיונות יכולים להפוך לוויראליים בדרך הזו, כלומר להפוך למגמה כלל ארצית או עולמית - תלוי בציוץ, ותלוי בנסיבות.

השורה התחתונה

אם נמאס לכם מהפייסבוק, משלל אפליקציות החדשות שאינן איכותיות, או שסתם בא לכם להצטרף ולגלות רשת חברתית חדשה שממשיכה לצמוח ומאפשרת צורת תקשורת שונה ויש היגידו אף עליונה לפייסבוק ולשאר הרשתות החברתיות - אני ממליץ לכם בחום לנסות את טוויטר. אתם מוזמנים לעקוב אחר האתר בטוויטר ולקבל עדכונים חיים בכל פעם שעולה כתבה לראשי, כמו גם לעקוב אחר כתבים וחברי צוות האתר על מנת לקבל דיווחים על כתבות שהם מעלים, או סתם ליצור קשר. אני באופן אישי בעיקר מעלה ציוצים עם לינקים לכתבות שעולות באתר, הגיגים משעשעים שעולים לי בראש, תמונות מאינסטגרם ותשובות לשאלות ששואלים אותי.

אל תתביישו, שלחו ציוץ.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 11/12/13 בשעה 23:08.

2. 2 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

Aarón (11/12/13), RonitN (12/12/13)

+ פרסם תגובה