+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 8 מ 8
    מנהלת פורום מק הסמל האישי של eden
    תודה
    289
    הודו לי 774 פעמים ב 549 הודעות

ברירת מחדל סקירה| 1Password מתחדשת בגירסתה הרביעית

תגידו שלום למנהל הסיסמאות שלכם!

אתר יצרן: https://agilebits.com/onepassword/mac
    מחיר: 50$ לרישיון (קיימים באנדלים כאן)
    הורדת גירסת נסיון: https://agilebits.com/downloads
    לקניה: https://agilebits.com/store
    או באפסטור למק: https://itunes.apple.com/us/app/1pas...43987910?mt=12

למי שלא מכיר, 1Password הינה תוכנה מבית AgileBits (לשעבר Agile Web Solutions) שמטרתה הראשונית הייתה לחסוך מכם לזכור כמויות מסחריות של סיסמאות לאתרים שונים. היום, היא כבר עושה יותר מזה, והרבה יותר באלגנטיות.

הרעיון שעומד מאחורי התוכנה, שלטענת רבים נחשבת כ"מיותרת ולא נחוצה", הוא שמירת Logins. למה הכוונה? יש לכם אתרים רבים ועבור כל אחד מהם אתם צריכים לזכור שם משתמש וסיסמא, ולפעמים אפילו תעודת זהות או פרטים מזהים אחרים כמו מייל או השם של החתולה של השכן. יש שיגידו שהם זוכרים את הסיסמאות שלהם (שאפו- יכולים לזכור גם את שלי?), ויש כאלה שיוצרים להם תבנית לסיסמאות, אותה הם יכולים לשחזר לפי השירות אליהם הם נכנסו (למשל סיסמא שקשורה לאתר iPhones.co.il).

פעם הייתי מסכימה איתם, אבל בנינו, יש אתרים שאני אפילו לא זוכרת אם נרשמתי אליהם או לא. ועם שירותי האינטרנט והענן היום, אי אפשר ואפילו "חבל" לזכור דברים כאלו, שהם לא באמת הכרחיים.

התוכנה מאפשרת לשמור כמעט כל דבר שנצטרך: Logins, רשימות, כרטיסי אשראי, זהויות, "סתם" סיסמאות, תוכנות שרכשנו, חשבון בנק, מסדי נתונים, סיסמאות לראוטרים ורשתות, שרתים וחשבונות מייל.

רוצים לקרוא את הסקירה המלאה לגירסה 3? לחצו כאן
    Logins

השלב הראשון בשימוש עם התוכנה הוא בניית מסד הנתונים שלכם. כלומר, במשך זמן מה אתם תיכנסו לאתרים, והתוכנה (שמתלבשת על הדפדפן שלכם) מציעה לשמור את הפרטים. עם הזמן תאגרו את כל הנתונים הישנים, ואז תוכלו להנות מהשלב השני- שימוש. כשתרצו להיכנס לאתרים שכבר הזנתם פעם אחת לתוכנה, תתבקשו להקיש קוד סודי- הקוד היחיד אותו אתם מתבקשים לזכור. לאחר הקשת הקוד, התוכנה תמלא את כל השדות שהאתר דורש (בהתאמה למה שמילאתם בעבר): בין אם זה שם, שם משתמש, מייל, תעודת זהות, ואפילו אותה חתולה.

מה קורה אם שיניתי סיסמא? אין בעיה, התוכנה מזהה את הלינק אליו אתה נכנס ומציעה לעדכן את הסיסמא הישנה בחדשה. זאת בלי לדרוס את הסיסמא הישנה, אולי תצטרכו אותה בעתיד (פאשלות קורות ותמיד יקרו).

תוכלו להשתמש בLogins גם דרך התוכנה עצמה. אם למשל אתם זוכרים את שם המשתמש שלכם, אבל אינכם זוכרים את האתר, תוכלו לחפש בתוכנה ולפי היוזר לגשת ללינק הרצוי.

פתקים סודיים

נוכל לשמור רשימות, כמו הרשימות שמובנות במערכת ההפעלה (Notes), אך להגן עליהם בסיסמאת המאסטר שלנו. התמיכה בעברית השתפרה מגירסה 3 לגירסה 4:

הפתקים של 1Password גירסה 3

הפתקים של 1Password גירסה 4.

תוכנות

ניתן בקלות להוסיף רשימה של תוכנות שקניתם, וזה באמת כלי שימושי. לא צריך לחזור לאתרים שמהם קניתם, ולא לנבור במיילים מאובקים. ניתן להוסיף את כל פרטי התוכנה, ואף להוסיף קובץ רשיון (למשל, במקרה שהרשיון הוא לא קוד).

עיצוב

בגירסה החדשה גם התחדשנו בעיצוב מרהיב ונקי יותר. התוכנה מרגישה "קומפקטית" יותר, ועם זאת הפונקציונליות שלה השתפרה להפליא. חלק מהקומפקטיות של התוכנה מתבטא בהוספת שחקן חדש למשחק- 1Password mini. זוהי תוכנה קטנה שרצה לנו ברקע וניתן לשלוף ממנה מידע ביתר קלות ומהירות. התוכנה תציע את הLogins הרלוונטים לאתר בו אתם נמצאים, ותוכלו בלי קשר לחפש מידע אחר.

בדומה למוצע בגירסה 3, ניתן לשמור רשיונות של תוכנות שרכשנו

ועדיין, כדאי שהסיסמאות שלנו יהיו בכושר

התוכנה מאפשרת לנו לסנן את המידע שלנו לפי סיסמאות ישנות מידי, סיסמאות שחוזרות על עצמן וכדומה. זאת על מנת שנדע לחזק אותן ולשנות אותן מידי פעם.

סינכרון

בעבר יכולנו לסנכרן מחשבים ו-iDevices ברשת הפנימית (wifi) או Dropbox. לא יכולנו שלא לצפות להוספת השחקן הלא-כל-כך-חדש למשחק, הלא הוא iCloud.

תכונות

• שמירה, עדכון ומילוי אוטומאטי של סיסמאות ופרטי משתמש
    • זיכרון של הסיסמאות הישנות לכל Login למקרה הצורך
    • יצירת סיסמאות "חזקות"
    • יצירת "תיקיות חכמות" לסינון מידע (למשל יצירת תיקיה "רשיונות לתוכנות של ווינדוס" או "אתרים שקשורים לאוניברסיטה")
    • סינכרון עם iDevices ואף עם מחשבים אחרים (מק וחלונות כאחד)
    • איתור סיסמאות ישנות, סיסמאות קלות מידי וסיסמאות חוזרות
    • סידור ומיון המידע ע"י תגיות (Tags)
    • סימון רשימות מסויימות כ"מועדפים" (למשל פתק חשוב או לוגין שימושי ביותר)
    • יצירת גיבויים אוטומטים למידע

לקריאה של כל התכונות החדשות של גירסה 4 ניתן להיכנס לאתר היצרן (אנגלית).

לסיכום, הגירסה החדשה קיבלה תפנית בעיצוב, ובנוחות השימוש. התווספו פונקציות חדשות שלדעתי פחות רלוונטיות למשתמש ה"רגיל". אם אתה מרוצה מגירסה 3, כנראה שתוכל להישאר שם בכיף.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות
    • סוג הקובץ: jpg 1p1.jpg‏ (9.0 קילובייט, 22836 צפיות)

iPhoner חדש
    תודה
    9
    הודו לי 4 פעמים ב 2 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: סקירה| 1Password מתחדשת בגירסתה הרביעית

יש להוסיף אבטחה נוספת הקיימת ב 1P:

כניסה לאתר הנכון ולא לאתר מתחזה מאחר וכתובת האתר הנכון נשמרת בכל Login .

יופי של תוכנה ויופי של תמיכה למעוניינים .

3. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל רונן חיים על הידיעה:

eden (15/11/13)

תודה
    289

לא חשבתי על זה! יפה.

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

התוכנה נראית בסדר, אבל רציתי לעלות כאן תוכנה נוספת: Roboform. התוכנה שומרת סיסמאות לאתרים + סיסמאות לתוכנות בכללי. יש לי את התוכנה כבר שנים, ובנוסף הטמעתי אותה במקום עבודה שלי לכל העובדים. היא גם לא יקרה.
    ממליץ בחום לכולם לנסות אותה.

iPhoner מנוסה
    תודה
    263
    הודו לי 101 פעמים ב 73 הודעות

אני משתמש בגרסת הבטא של התוכנה הזו כבר כמה חודשים ובאמת הגרסה החדשה פשוט מעולה וטובה יותר מכל תוכנה אחרת שניסיתי.
    אבל מה זה המחיר המטורף הזה 200 ש??ח לגרסה למק + 70 ש?ח לאייפון, בשביל תוכנה לניהול סיסמאות ובנוסף על פי ההיסטוריה שלהם כנראה בגרסה הבאה מי שקנה יצטרך לשלם שוב מחיר מלא.

אין לי שום בעייה לשלם בשביל תוכנה או אפליקציה טובה אבל הם ממש מגזימים ושגרסת הבטא תפוג אין סיכוי שאני יקנה את התוכנה הזאת במחיר הזה.

תודה
    289

אני גם חושבת שהמחיר דיי גבוה. אבל יש להם הרבה מבצעים... וגם בהשקה של הגירסאות החדשות הייתה הנחה משמעותית (פעם אפילו היה בחינם לאייפון) למי שקנה את הגירסה הקודמת. אני מניחה שמהסיבה הזו הם גם ממשיכים למכור דרך החנות הרגילה שלהם.

אני אישית לא גולשת הרבה מהאייפון אז לדעתי התוכנה לא הכי הכרחית למשתמש הממוצע, אם כי היא בהחלט נחמדה ושימושית מאוד. (סקירה מלאה בקרוב)

iPhoner מתקדם
    תודה
    8
    הודו לי 7 פעמים ב 6 הודעות

היי עדן,

תודה על הסקירה.
    הייתה לי את גרסה 3 על המחשב הקודם (שנגנב) וכרגע אני מחכה למחשב החדש שהוזמן. השאלה שלי האם כדאי לקנות דרך האתר שלהם או דרך האפסטור?
    דרך האתר השידרוג עולה 25 דולר ואיך שאני מבין את זה זה יקרה כל שנה + -. לעומת זאת דרך האפסטור התוכנה עולה 50$ אבל עד כמה שאני יודע השידרוגים יהיו בחינם. כלומר לטווח הארוך עדיף דרך האפסטור. האם אני צודק?
    אני משתמש המון גם בגרסה לאייפון. היא ממש טובה, אפשר להיכנס לכל האתרים ישירות דרך האפליקציה. וכמובן שכל הססמאות נמצאות על האייפון גם.
    החיסרון הוא שאי אפשר להתחבר לאתרים רגילים כמו במחשב. ויצירת ססמאות חדשות לאתרים על האייפון גם לא הכי נוחה...
    אבל סהכ האפליקציה טובה. אפשר לחשוב על האפליקציה גם כגיבוי לתוכנה במחשב (בלית ברירה גם אני נאלץ להשתמש בה כגיבוי)

תודה
    289

ציטוט נכתב במקור על ידי giliep צפיה בהודעה
    היי עדן,

תודה על הסקירה.
    הייתה לי את גרסה 3 על המחשב הקודם (שנגנב) וכרגע אני מחכה למחשב החדש שהוזמן. השאלה שלי האם כדאי לקנות דרך האתר שלהם או דרך האפסטור?
    דרך האתר השידרוג עולה 25 דולר ואיך שאני מבין את זה זה יקרה כל שנה + -. לעומת זאת דרך האפסטור התוכנה עולה 50$ אבל עד כמה שאני יודע השידרוגים יהיו בחינם. כלומר לטווח הארוך עדיף דרך האפסטור. האם אני צודק?
    אני משתמש המון גם בגרסה לאייפון. היא ממש טובה, אפשר להיכנס לכל האתרים ישירות דרך האפליקציה. וכמובן שכל הססמאות נמצאות על האייפון גם.
    החיסרון הוא שאי אפשר להתחבר לאתרים רגילים כמו במחשב. ויצירת ססמאות חדשות לאתרים על האייפון גם לא הכי נוחה...
    אבל סהכ האפליקציה טובה. אפשר לחשוב על האפליקציה גם כגיבוי לתוכנה במחשב (בלית ברירה גם אני נאלץ להשתמש בה כגיבוי)

אני לא הייתי בונה על זה שכל העדכונים יהיו בחינם. לצורך העניין עד לא מזמן החברה שחררה 2 גרסאות לאייפון: 1password ו1password pro. (ולפני זה אולי הייתה עוד אחת). לאחרונה הם הסירו את התוכנות מהאפסטור (לאייפון) והעלו תוכנה שמחליפה אותן- כלומר האנשים לא קיבלו את העידכון בחינם. זה נכון שהחברה עשתה מבצע לחודש הראשון, ואז רוב הלקוחות הפעילים ששמו לב לשינוי יכלו לקבל אותה כמעט בחינם... אבל זו לא הנקודה.
    זה קצת מטעה שאפשר לקבל את כל הגירסאות בחינם, כי תמיד החברות יכולות להסיר את התוכנה מהחנות ולהעלות חדשה, לא יודעת מה התנאים מול אפל בעניין הזה...

בכל מקרה אם לא בא לך הוצאה כספית עכשיו, אני חושבת שתוכל להישאר עם גירסה 3 למק. השינוי המשמעותי דווקא יותר מורגש באייפון (דפדפן טוב יותר וכו'). גירסה 4 יותר מהירה לדעתי וקלילה.

+ פרסם תגובה