+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 8 מ 8
    עורכת סקירות אפסטור הסמל האישי של RonitN
    תודה
    1,188
    הודו לי 1,299 פעמים ב 509 הודעות

ברירת מחדל מדריך|הגדרה ושימוש בצרור מפתחות ב-iPhone, iPad וב-Mac

צרור מפתחות (iCloud Keychain) הינו שירות ענן השומר ומארגן עבורכם את סיסמאות הכניסה לאתרי אינטרנט, פרטי כרטיסי האשראי ועוד. ניתן להגדיר כל מכשיר iPhone, iPad, ו-iPod touch בשירות iCloud וכן מחשב Mac כך שכל המידע והסיסמאות בחשבונכם יסונכרו בין כל ההתקנים.

עדכון האחרון למערכת ההפעלה הניידת של אפל, iOS 7.0.3 הביא עימו שיפור ניכר ובכלל זה הוספת פיצ'ר iCloud Keychain לסינכרון סיסמאות, שמות חשבונות ומספרי כרטיס אשראי בין מכשירים שונים וכן הוספת מנוע יצירת סיסמאות בספארי, אשר שומר עבורכם את חשבון המשתמש והסיסמאות בכניסה לאתרים, כך שתאלצו לזכור רק סיסמא אחת במקום עשרות. בפוסט זה אסביר כיצד להגדיר את "צרור המפתחות" ב-אייפד, אייפון ובמק, בפעם הראשונה, כמו גם כיצד לקשר את צרור המפתחות בכל ההתקנים, כולל מחשבי Mac עם מערכת ההפעלה החדשה OS X Mavericks.

דרישות מקדימות:

• iPhone, iPad, iPod touch בגירסה iOS 7.0.3 ומעלה.
    • Mac עם מערכת הפעלה OS X Mavericks.

הגדרת iCloud Keychain ב- iOS
    1. כניסה להגדרות> iCloud< Keychain –הסיתו את מתג הפעלה.
    2. הקלידו קוד בן ארבע ספרות, אותו תצטרכו לזכור, כמו גם את סיסמת זיהוי האפל שלכם.
    3. כשתתבקשו, הקלידו מספר טלפון נייד לקבלת הודעות SMS להוספת/ הפעלת מכשיר חדש.
    4. הודעת SMS תשלח למספר הטלפון שהוספתם להפעלת מכשיר חדש. הזינו את קוד האימות בן שש הספרות.
    5. " אישור קוד אבטחה" הזינו את הקוד בן ארבע הספרות שבחרתם בעת הגדרת iCloud Keychain בפעם הראשונה.

הגדרה ב- OS X מאבריקס:

• בתפריט Apple> System Preferences <בחרו iCloud.
    • לחצו בתיבת הסימון לצד Keychain להפעלתו. אם המחשב אינו דורש סיסמא לפתיחת המסך, אופציונלי שתגדירו בשלב זה כאמצעי אבטחה נוסף.
    • הגדירו סיסמא לביטול נעילת המסך אחרי שינה או דגלו על שלב זה.
    • הזינו את סיסמת Apple ID.

יש לבקש אישור מאחד מהמכשירים האחרים שלכם על מנת להשתמש ב-iCloud Keychain. לחיצה על “Use Code” תשלח את קוד אבטחת iCloud בהודעת SMS לנייד שהוזן בהתקנה הקודמת.

הזינו את קוד האימות בן שש הספרות מהודעת הטקסט. לחיצה על “Request Approval” תציג הודעה על אחד מהמכשירים האחרים שברשותכם המבקשים מכם לאשר את המחשב החדש.
    לדוגמה: לאחר הגדרת צרור מפתחות במכשיר iOS ובמחשב-Mac שלכם, תוכלו להגדיר אותו עם מכשיר iOS אחר. במקרה כזה, מרכז הדיווח במאבריקס יודיע לכם שמכשיר אחר הופעל על חשבון Keychain iCloud שלכם. לחיצה על "הצג" (“View”) יפתח את פנל iCloud ב- System Preferences. לסיום התהליך לחצו על “Details” והזינו את סיסמת Apple ID בחשבון ה-iCloud שלכם. הזינו את הקוד בן ארבע הספרות שיצרתם בעת הגדרת iCloud Keychain

הגדרת סינכרון צרור מפתחות עם ספארי:
    בחרו תפריט Safari< Preferences> מילוי אוטומטי- AutoFill
    סמנו את כל הקטגוריות שברצונכם לשמור ולהשתמש בשירות המילוי האוטומטי של ספארי.

במכשיר הנייד:
    הגדרות> Safari> סיסמאות ומילוי אוטומטי
    בחרו את כל הקטגוריות שברצונכם לשמור ולהשתמש בשירות.
    כעת כשכל ההתקנים שלכם משתמשים ב- iCloud Keychain, תוכלו להשתמש בספארי לשמירת שמות משתמש, סיסמאות ומידע על כרטיסי אשראי שאתם מזינים באתרי אינטרנט שונים באופן אוטומטי. כמו כן כל הסיסמאות שנשמרו בעבר בספארי יהיו זמינים כעת בכל ההתקנים, כך שתהיינה גישה מיידית לכל דבר, לרבות פרטי כרטיס אשראי, מכל מקום שתימצאו.

איך זה עובד?
    iCloud צרור מפתחות הוא שירות ענן חדש ב OS X Mavericks ו-iOS 7.0.3 שהושקו עם מערכות ההפעלה אלו. iCloud מאחסן את שמות המשתמש שלכם, סיסמאות, רשתות Wi-Fi, ופרטי כרטיס אשראי, במכשירים שהינכם מאשרים. כך שתוכלו בקלות למלא טפסים או להיכנס בעת הצורך. אשר יסונכרנו בין ספארי ואפליקציות צד שלישי התומכות בשירות iCloud Keychain.

חשוב להדגיש כי המידע שלכם מוגן באופן מאובטח באמצעות הצפנת AES 256-bit, למניעת שימוש בלתי מורשה במידע זה. iCloud Keychain כולל גם מחולל סיסמות חזק, ליצירת סיסמאות ייחודיות לחשבונות המקוונים שלכם, הפרטים מוצפנים ואינם ניתנים לקריאה על ידי Apple.

טיפים ושימוש:

קוד אבטחה:
    תתבקשו ליצור סיסמה שנייה לשימוש עם iCloud Keychain. כאשר האפשרות הראשונה היא להשתמש באותה הסיסמה של קוד נעילת המכשיר. אפשרות אחרת ליצור קוד חדש, שתהיה שונה. לאחר אישור הסיסמה באמצעות iCloud עם Keychain, יש להזין את מספר הטלפון הסלולרי שלכם, המוסיף שכבה נוספת של אבטחה: להגדרה והוספת צרור מפתחות במכשירים אחרים, אפל תשלח הודעת טקסט המכילה קוד אימות לטלפון הסלולרי שלכם. המספר שהוזן ניתן לשינוי בכל שלב בפרטי החשבון שלכם ב- iCloud במכשיר iOS ובמק. בעת ביקור באתרי אינטרנט בפעם הראשונה על מכשיר iOS, תתבקשו לאשר שהנכם מעוניינים לשמור את הסיסמה בiCloud Keychain.

בהחלט תכונה נחמדה, מאחר ותוכלו להחליט איזה מידע או פרטי התחברות בכוונתכם לאחסן בשירות. כך שבפעם הבאה שתיכנסו לאתר זה, ספארי יימלא באופן אוטומטי את פרטי ההתחברות שלכם. כמו כן, בכניסה לאותו האתר מה-Mac גם כן יימלאו פרטי ההתחברות באופן אוטומטי, גם אם מעולם לא ביקרתם באתר מה Mac לפניכן. תכונה זו מקבילה לכניסה ראשונית לאתרים ב-Mac באמצעות iCloud Keychain, יש לאשר או לא אם הנכם מעוניינים לשמור את הסיסמה בiCloud Keychain בדיוק כפי שנשאלתם במכשירי ה- iOS. כך שבביקור הבא באותו אתר, יימולאו פרטי הכניסה שלכם באופן אוטומטי במעבר מ-iOS ל OS X, כל אתרי האינטרנט שהגדרתם ב-Mac יסונכרנו באופן אוטומטי למכשיר iOS ולהיפך, כך שיימלאו בפרטי כניסה המתאים אוטומטית.

אם תזינו את פרטי כרטיס האשראי שלכם ב- iCloud Keychain, זה ייקל עבורכם לבצע תשלומים באינטרנט. כך שבעת רכישה באתרים המקוונים הנתון היחיד שתצטרכו להזין הוא קוד האבטחה של כרטיס האשראי. השימוש בצרור מפתחות על המק עם ספארי, כולל את כל תכונות מחולל סיסמאות אשר תיצרו, מחולל הסיסמאות יוצר מחרוזת של תווים ומספרים אקראיים. באמצעות מחרוזת זו לסיסמתכם, תסייע לשמור על חשבונכם מאובטח יותר מאשר סיסמא קלה לניחוש. בכדי להשתמש בסיסמה שנוצרה, פשוט לחצו עליו וה- Mac שלכם באופן אוטומטי ישמור את הסיסמא בחשבון ובצרור מפתחות iCloud שלכם. iOS 7.0.3 תומך גם כן במחולל סיסמות אולם זהו תהליך אימות דו שלבי, אותו ניתן להגדיר דרך ניהול חשבון המשתמש שלכם (לעת עתה לא זמין בחנות הישראלית). עם זאת, לא כל האתרים ייאפשרו למחולל הסיסמאות ליצור סיסמאות אקראיות.

כעת כשאנו מבינים כיצד להשתמש iCloud Keychain, בואו לראות מה באמת מאוחסן בiCloud Keychain. במכשיר iOS, הנתונים שלכם נמצאים תחת ספארי ביישום הגדרות. כדי להציג את המידע, פתחו את הגדרות ספארי ובחרו ב- "סיסמאות ומילוי אוטומטי". זה המקום בו תוכלו לראות ולערוך את המידע. המכשיר שלכם יכול באופן אוטומטי למלא טפסים באינטרנט באמצעות המידע בכרטיס איש הקשר שלכם. הקשה על "סיסמאות שמורות" יראה לכם מה מכיל חשבונות המאוחסנים בiCloud Keychain. הקשה על החשבון יבקש מכם את קוד הגישה להשתמש בו כדי להגיע אל מכשיר iOS. אם אין לכם קוד גישה מוגדר במכשיר iOS, הסיסמא שלכם תוצג. הקשה על "ערוך" בפינה הימנית העליונה תאפשר לכם למחוק את הסיסמאות.

אם הגדרתם "אפשר תמיד" מופעל, הוא יעקוף את העדפתו של אתר אינטרנט באחסון סיסמתכם. גלילה למטה יותר בדף ההגדרות מאפשרת לאחסן את פרטי כרטיס האשראי שלכם. הקשה על "כרטיסי אשראי שמורים" יציג את כל כרטיסי אשראי המאוחסנים. כדי להוסיף עוד כרטיס אשראי לחצו על כפתור "הוספת כרטיס האשראי" והזינו פרטיו. ב-Mac הנתונים שלכם ממוקמים ב-preferences. על מנת להגיע להעדפות ספארי, לחצו על “Safari” בפינה השמאלית העליונה, ובחרו ב- “Preferences,” או לחצו או cmd ופסיק בו זמנית. לאחר מכן, בחרו ב- AutoFill "מילוי האוטומטי". מה שמאפשר הצגת סיסמאות לאתרים נבחרים- יבקש את סיסמת המחשב שלכם.

אם אין לכם סיסמה להתחברות פשוט לחצו על הכפתור "אישור" אשר יציג לכם את הסיסמאות. כדי למחוק סיסמאות, תוכלו לבחור אותם וללחוץ על מקש Delete במקלדת, או על הכפתור "הסר" בפינה הימנית התחתונה. אם תרצו ש- iCloud Keychain יאחסן סיסמאות לאתרי אינטרנט שאינם מאפשרים איחסון סיסמאות תוכלו להכריח את התכונה לעבודה על ידי הפעלת "אפשר מילוי אוטומטי גם לאתר שאינו מבקש לשמור סיסמאות" בפינה השמאלית התחתונה. “Allow AutoFill even for websites that request passwords not to be saved,” ניתן להוסיף פרטי כרטיסי אשראי על ידי לחיצה על "ערוך" “Edit” לצד "כרטיסי אשראי", ולאחר מכן על הכפתור "הוסף" “Add”.

לסיכום:
    לא כל הסיסמאות של Keychain iCloud ב-Mac ניתנים לצפייה באמצעות ספארי אלא רק קבוצת משנה של סיסמאות, בעיקר סיסמאות לאתרי אינטרנט. על מנת לראות את כל התוכן שלכם Keychain iCloud , יש לפתוח /Applications/Utilities/Keychain Access -גישה לצרור מפתחות ולהציג את צרור המפתחות של iCloud. נראה כי יישומים מסוימים, כמו דואר אלקטרוני, לוח שנה ואנשי קשר גם כן אחסנו את סיסמתכם. השימוש ב- iCloud Keychain ולסנכרון סיסמאות ומידע אישי בין מכשירי iOS וה-Mac מצריך הכנסת סיסמא לפחות בהגדרה הראשונית, אם יש לכם חשש שמידע כה רגיש יהיה חשוף ופרוץ, תוכלו לבטל את הצורך בסיסמא דרך ההגדרות. אם אתם משתמשים באיחסון סיסמאות כדוגמת האפליקציה 1Password האם כעת תעדיפו את שירותיה של אפל המציעה תכונות זהות ובחינם?

מקור: http://9to5mac.com/
    תרגום, עריכה ותוספות: Ronit
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי Aarón; 02/11/13 בשעה 18:09.
    רונית, עורכת סקירות אפסטור
    iphones.co.il

2. 6 משתמשים אמרו תודה ל- RonitN על ההודעה

Aarón (02/11/13), amir0279 (05/11/13), Kopal (23/12/13), Noam (16/11/13), OZar (05/03/14), shail (12/11/13)

חבר מועדון iFriends
    תודה
    44
    הודו לי 26 פעמים ב 15 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מדריך|הגדרה ושימוש בצרור מפתחות ב-iPhone, iPad וב-Mac

תודה על הכתבה

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל amir0279 על הידיעה:

RonitN (12/11/13)

iPhoner שועל על!
    תודה
    60
    הודו לי 73 פעמים ב 63 הודעות

לא הבנתי דבר אחד, איך הסיסמאות מתלמאות אוטומטית ? ונגיד ואני עכשיו באיזשהוא אתר ואני צריך למלא פרטי כרטיס אשראי, איך הוא יודע איזה אשראי למלא אם הגדרתי 2 כרטיסי אשראי ? וגם אם הגדרתי רק כרטיס אשראי אחד, איך הוא יודע למלא אותו אוטומטית ?

עורכת סקירות אפסטור הסמל האישי של RonitN
    תודה
    1,188
    הודו לי 1,299 פעמים ב 509 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי IPADHACKER צפיה בהודעה
    לא הבנתי דבר אחד, איך הסיסמאות מתלמאות אוטומטית ? ונגיד ואני עכשיו באיזשהוא אתר ואני צריך למלא פרטי כרטיס אשראי, איך הוא יודע איזה אשראי למלא אם הגדרתי 2 כרטיסי אשראי ? וגם אם הגדרתי רק כרטיס אשראי אחד, איך הוא יודע למלא אותו אוטומטית ?
    באמצעות ספארי : הגדרות> Safari> סיסמאות ומילוי אוטומטי.
    אני באופן אישי נמנעת ככל האפשר להזין פרטי כרטיס אשראי שימולאו אוטומטית ברכישה מקוונת.

רונית, עורכת סקירות אפסטור
    iphones.co.il

iPhoner שועל על!
    תודה
    60
    הודו לי 73 פעמים ב 63 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי RonitN צפיה בהודעה
    באמצעות ספארי : הגדרות> Safari> סיסמאות ומילוי אוטומטי.
    אני באופן אישי נמנעת ככל האפשר להזין פרטי כרטיס אשראי שימולאו אוטומטית ברכישה מקוונת.
    גם אני מעדיף שלא, תודה רבה !

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 9 פעמים ב 6 הודעות

בדיוק רכשתי את 1password ב 20$ איזה ביבוז. ה keychain בהחלט תחליף ראוי. הרבה יותר יעיל עם המילוי האוטומטי ולכן ללא ספק פיתרון עדיף על פני המתחרים לפחות עבור האייפון...

9. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל bhecht על הידיעה:

RonitN (16/11/13)

iPhoner ותיק
    תודה
    3
    הודו לי פעם אחת

איך אני יכול האפס את הסיסמה של הצרור מפתחות אם אני לא זוכר אותה?

iPhoner חדש
    תודה
    6
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

יש לי בעיה אחרת - ממש בהתחלה, כשאני רוצה לתת סיסמא, הוא שולח את הקוד למספר טלפון שלא קיים. כשאני בוחר את ברירת המחדל של ללכת לאתר התמיכה של אפל, אני לא מקבל שם פתרון קונקרטי לבעיה הזו.

+ פרסם תגובה