צפייה בתוצאות הסקר: האם גרסה 7 גורמת לך לבחילה

מדרגים
41. אין באפשרותך להצביע בסקר
  • כן, מרגיש קצת סחרחורת קלה בשימוש כבד.

2 4.88%
  • לא, הכל תקין. מת על הגרסה החדשה.

29 70.73%
  • איך אני משדרג לאחור, הגרסה החדשה הרגה אותי.

10 24.39%
+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 16
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל iOS 7 מבחילה

גרסה 7 יוצאת לדרך עם קצב אימוץ מרשים במיוחד, אולם משתמשים מדווחים על כך שהיא גורמת להם לבחילה אמיתית.

גרסה 7 ללא כל ספק היא אחת הדברים המעניינים ביותר שאפל עשתה בתקופה האחרונה, כאשר החברה שינתה את העיצוב של מערכת ההפעלה שלה בהרבה מקומות ונקודות. החל מהאייקונים, האפקטים החיים, הפונטים ועוד וזה רק באזור העיצובי, כשיש לזכור שמערכת ההפעלה מכילה גם מספר פיצ'רים חדשים ושימושיים ביותר. עם הצגת העיצוב החדש היו לא מעט קטרוגים של משתמשים שלא ממש אהבו את המעבר מהעיצוב עמוס הסקאורפיזם (דימוי של חפצים אמיתיים) לעיצוב השטוח יותר אך הדינאמי. אבל נראה כי מדובר במיעוט קולני כשלפי סקרים שנעשו לפני השקתה של גרסה 7, שבאופן שונה מבעבר הייתה סמי-פומבית וגם לא מפתחים היו יכולים להתקין את גרסאות הבטא על המכשירים שלהם, הראו כי העיצוב החדש אהוב יותר מהישן. פרמטר נוסף לכך הוא קצב האימוץ המהיר מאוד של הגרסה. חברת השיווק הניידת Fiksu עקבה בדריכות אחרי מליוני מכשירי אייפון מאז שגרסה 7 הושקה, השקה שהעמיסה רבות לא רק על השרתים של אפל אלא על רשת האינטרנט כולה, כשעשרות ואולי מאות מליוני משתמשים שדרגו את המכשירים שלהם.

בעוד אפל לא מציגה נתונים רבים ורק ציינה כי כ- 200 מליון משתמשי iOS שדרגו את המכשירים שלהם בסוף השבוע הראשון לחייה של הגרסה, Fiksu גילתה שתוך זמן קצר מאוד גרסה 7 הפכה להיות הגרסה הפופולרית ביותר של iOS, כשכשבוע אחרי השקתה גרסה 7 פקדה כבר כ- 60% מנתח השוק של iOS. זאת לעומת פחות מ- 47% של גרסה 6 בפרק זמן דומה אחרי השקתה, וכ-27% של גרסה 5. אין ספק שהגרסה החדשה יוצרת עניין רב אצל המשתמשים שנוהרים אליה, כשהעיצוב החדש הוא ככל הנראה פרמטר מבין העקריים לכמות השדרוגים הכה גבוהה ובזמן כה קצר.

Larry Tesler אושיה בתחום העיצוב, שהיה בין ההוגים של כל נושא ה- Cut, Copy & Paste שפותח במעבדות של Xerox בשנות ה- 70 ועבד באפל לאחר מכן במשך 17 שנים, לפני שעבר לאמזון כסגן נשיא חווית רכישה ולאחר מכן ליאהו שם תפקד כראש מחלקת חווית המשתמש והמחקר, ציין בראיון שנתן לאחרונה ל- Cnet את חיבתו לעיצוב החדש של גרסה 7, אם כי הוא נתן מספר דגשים לשיפור, בעיקר בתחומים שהופכים את השימוש בעיצוב החדש והעדין יותר, לפחות ברור עבור משתמשים שהם מעל לגיל 50. אך כאמור יש כאלה שלא ממש אוהבים את העיצוב החדש ואם יש משתמשים שלא ממש אוהבים את העיצוב החדש, שהרי יש כאלה שהוא גורם להם לבחילה של ממש.

פורום התמיכה של אפל החל לקבל פניות, הולכות וגדלות מצד משתמשים שטוענים שהשימוש בגרסה 7 גורם להם לבחילה. בדיקה של הנושא מגלה כי מדובר בתופעה שנקראת Motion sickness, או בעברית מחלת נסיעה:

מחלת נסיעה תוקפת כאשר אדם נחשף לדפוס תנועה שאינו מורגל בו.

בניגוד לתפישה הרווחת מקור המחלה אינו בקיבה, אלא באופן שבו המוח מגיב על דפוס התנועה הנקלט בחושים השונים. חושים אלו כוללים את מערכת שיווי המשקל הנמצאת באוזן הפנימית, את מערכת הראיה, בעיקר הראייה הפריפרית האחראית לזיהוי תנועה, ואת המערכת הפרופריוצפטורית המזהה תנועה באמצעות עיבוד מידע הנוגע לשינויים במנחי מפרקים ולחץ על רקמות נושאות משקל.
    ההסבר המקובל למחלת נסיעה מבוסס על תאוריית הקונפליקט: כאשר מערכות חישה מקבלות מידע סותר, המוח מתקשה לעבד את המידע ומתעוררת שורת תגובות אוטונומיות המשפיעות גם על הקיבה. המוח מנסה על ידי רפלקסים "לתקן" את הקונפליקט, והאדם יחוש סחרחורת, חולשה, בחילה והקאה. לדוגמה, מערכת שיווי המשקל של אדם העומד בבטן ספינה "תדווח" למוח על תנודות, ואילו מערכת הראייה "תדווח" על מצב של היעדר תנועה (בחלל הסגור). בדרך-כלל נחלשים התסמינים עם הזמן, כנראה משום שהמוח מסתגל ולומד לשלב את דפוס התנועה החדש, והמערכת האוטונומית חוזרת לוויסות תקין.
    מקור: ויקיפדיה

הגורם לכך הוא גם אחד הפיצ'רים העיצוביים המדהימים ביותר של גרסה 7 והוא השימוש במנוע גרפי פיזיקלי לרוחב מערכת ההפעלה, מה שגורם לאלמנטים רבים להיות דינאמיים. בין אם מדובר באפקט ה- parallax, הזום בעת פתיחת המכשיר ממצב נעילה, תנועת בועות הטקסט באפליקציית ההודעות ועוד. כמובן שהאפקטים הללו ישפיעו באופן ניכר רק על מי שרגיש למחלת הנסיעה, תופעה שהרגישות אליה משתנה מאדם לאדם ולכן יש לקחת את העניין בפרופורציה, דבר שככל הנראה הוא זה שמניע את השתיקה של אפל לגבי הנושא, לפחות עד שהחברה תחליט כיצד להגיב ולפעול, אם כי יתכן מאוד שתביעה בנושא, נגד החברה תגרום לחברה לפעול מהר מכפי שהיא תכננה. מה שכן הימים הם ימי טים קוק ולא ימי ג'ובס שהיה מבטל את הנושא ומציין כי המשתמש צריך להסתכל על המכשיר מזווית מסוימת (על משקל ההערה של ג'ובס לגבי האופן בו משתמש צריך להחזיק את מכשיר האייפון 4 כדי שלא לגרום לאיבוד הקליטה).

נכון לעכשיו אפל מאפשרת לצמצם את אפקט ה- parallax דרך הגדרות הנגישות (Accessibility) בנתיב: Settings > General > Accessibility > Reduce Motion וכן ניתן דרך הגדרות המערכת לבחור בטפט/רקע לא דינאמי. מה שכן הדבר לא ממש משפיע על שאר האלמנטים החיים של מערכת ההפעלה שגורמים לא פחות לתופעות של מחלת הנסיעה. סביר להניח שאפל תרחיב את ההשפעה של סגירת אפקט ה- parallax דרך הגדרות הנגישות, הגדרות שבשנים האחרונות התפתחו באופן ניכר כדי לעזור למשתמשים בעלי קשיים מסוימים, להשתמש במערכת ההפעלה ובמכשירי iOS. מה שכן אם אפל לא תתייחס לבעיה, משתמשים שסובלים מהתופעות שצוינו עשויים לסבול אפילו עוד יותר, זאת מאחר ואפל שיחררה לקהילת המפתחים כלי API שמאפשרים להם להטמיע את האלמנטים הפיזיקליים הללו באפליקציות שלהם. מה שמוביל לכך שאם אפל אכן תאפשר לצמצם את האלמנטים הללו דרך הגדרות הנגישות, שהרי היא צריכה למצוא דרך שהדבר ישפיע גם על האפקטים שמפתחים עשויים להטמיע באפליקציות שלהם.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 01/10/13 בשעה 11:37.

2. 2 משתמשים אמרו תודה ל- natish על ההודעה

פונצ'ו (01/10/13), RonitN (01/10/13)

iPhoner שועל על!
    תודה
    288
    הודו לי 244 פעמים ב 176 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: iOS 7 מבחילה

מעניין מה תהיה התגובה של אפל, האם תגובה מעין ?אתם לא מחזיקים נכון? או תגובה רצינית של שחרור ערכת נושא בסגנון המערכת הישנה, עם שינויים חדשניים קטנים לבחירה החופשית של הצרכנים.

iPhoner ותיק
    תודה
    88
    הודו לי 59 פעמים ב 43 הודעות

קצב האימוץ הגבוה וזה שמליוני אנשים שידרגו לגירסה 7
    לא אומר שהיא גירסה יותר טובה,הרבה מישתמשים שידרגו ביגלל הסקרנות והתעמולה
    או כעידכון אוטומטי שמכריח אותך באייטונס,
    וזה הנקודה העקרית אין עדיין סקר שמראה האם אנשים באמת אוהבים את גירסה 7.

iPhoner מתקדם
    תודה
    92
    הודו לי 86 פעמים ב 65 הודעות

iOS 7 היא שינוי מרענן וטוב , אני בטוח שאפל יסדרו את כל הבאגים.

סוף סוף אנשים שידרגו גירסה וראו שינוי משמעותי.

משתמש VIP Silver הסמל האישי של Netaneluzan
    תודה
    167
    הודו לי 200 פעמים ב 120 הודעות

למערכת יש מלא מה להשתפר גם מבחינת חיי סוללה וגם מבחינת עבודה חלקה עם מכשירים ישנים שהיא תומכת בהם שהכל מקרטע ולא כיף כמו בעבר ולעשות התאמה יותר רצינית לאייפד.

משתמשת VIP הסמל האישי של Helym
    תודה
    39
    הודו לי 138 פעמים ב 112 הודעות

לא גורמת לי לבחילה, אבל מהתחלה אמרתי שצריכה להיות אפשרות לבטל את האנימציות ולא רק להפחית אותן, אפל חושבים רק על היופי, לא על המשתמשים שלהם, לא לכולם זה נוח

iPhoner מתחיל
    תודה
    19
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

פשוט גועל נפש,
    במיוחד הנגן שהכל שם לא נוח והכל מתחרבש

Banned
    תודה
    53
    הודו לי 72 פעמים ב 48 הודעות

גורם לבחילה? לאנשים כבר ממש משעמם בצורה שבה מחפשים לרדת לקטנות.

עורכת סקירות אפסטור הסמל האישי של RonitN
    תודה
    1,188
    הודו לי 1,299 פעמים ב 509 הודעות

טענה מעניינת, טוב שיש את מי להאשים.
    מעניין עוד יותר איך זה שגירסה 7 לא גרמה לבחילה, או תסמינים נוספים לכללל המפתחים בעולם וחלק לא מבוטל של משתמשים נוספים שהתקינו את גירסאות הבטא עוד בחודש יוני.
    אני מניחה שאפקט ה- parallax היה מהבטא הראשונה, לא?

רונית, עורכת סקירות אפסטור
    iphones.co.il

iPhoner ותיק
    תודה
    88
    הודו לי 59 פעמים ב 43 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי RonitN צפיה בהודעה
    טענה מעניינת, טוב שיש את מי להאשים.
    מעניין עוד יותר איך זה שגירסה 7 לא גרמה לבחילה, או תסמינים נוספים לכללל המפתחים בעולם וחלק לא מבוטל של משתמשים נוספים שהתקינו את גירסאות הבטא עוד בחודש יוני.
    אני מניחה שאפקט ה- parallax היה מהבטא הראשונה, לא?
    המפתח מקבל את התורה מסיני,ורוב הסיכויים שתפילותיו לא יענו.

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •