+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 19
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל iOS 7 בטא 1: יומן שימוש

חוויות מההתנסות עם גרסת הבטא הראשונה של iOS 7: מה שונה, מה מרשים, מה דרוש שיפור, ומה למעשה טיבה של מערכת ההפעלה החדשה של אפל. בהמשך:

אז לאחר יומיים של התנסות אינטנסיבית עם iOS 7, הספקתי לאסוף כמה רשמים אודות מערכת ההפעלה החדשה של אפל, ואותם אחלוק איתכם כאן. אך תחילה, בואו נדבר רגע בכנות: עד כמה שאוכל להיכנס לפרטים ולהסביר אודות מערכת ההפעלה הזו, חשוב מאוד לזכור שזו גרסת הבטא הראשונה של מערכת ההפעלה. "כן, כן, שמענו ריינס - בטא, בסדר". אז זהו, שלא - אסור להתעלם מהעובדה הזו, שלמרות הכל, מדובר רק בגרסת הבטא הראשונה של מערכת ההפעלה. כלומר, היא אפילו לא חצי אפויה, ועוד צפויה לעבור מקצה שינויים ושיפורים לפני שתהיה מוכנה להשקה ציבורית.

לאחר שציינתי את העובדה הזו, אציין עובדה נוספת: ביחס לבטאות קודמות של iOS, כמו גם ביחס למושג "גרסת בטא" באופן כללי - גרסת הבטא הראשונה הזו של iOS 7 היא ככל הנראה גרסת הבטא היציבה ביותר שאי פעם יצא לי להתנסות בה. ברמת העקרון, זה לא אומר דבר וחצי דבר על האופן שבו תתפקד הגרסה הציבורית (כי כמו שאמרתי קודם - יש עוד כברת דרך לעבור עד להשקה הציבורית), אך זו בהחלט התחלה מצויינת. חוויתי מעט מאוד קריסות ותקיעות, וגם אלו התרחשו רק בשעתיים הראשונות מרגע התקנת התוכנה, והפסיקו כליל לאחר 24 שעות. עם זאת, חשוב לציין שהקריסות הללו והתקיעות הללו לא היו קשורות לאפליקציות צד שלישי.

בכל הקשור לאפליקציות מצד שלישי, וכפי שניתן לצפות - חלק מהן עובדות, וחלק מהן לא. אך גם באלו שעובדות ישנן כל מיני תקיעות ובעיות קטנות אשר נובעות מן העובדה שאף אחת מהאפליקציות הללו עוד לא עברה תהליך אופטימיזציה ל-iOS 7. עם זאת, מרבית האפליקציות הפופולריות ביותר עובדות פחות או יותר ללא רבב: פייסבוק, וואטצאפ, טוויטר, המפות של גוגל ויוטיוב מתפקדות במלואן. אפליקציות אחרות כגון גוגל דרייב ו-Ebay קורסות על ההתחלה, ולא ניתן להשתמש בהן. שוב, אני מציין את העובדה שזו גרסת בטא, כך שקריסות של אפליקציות שאינן מותאמות היא תופעה מוכרת וצפויה.

שינויים, שיפורים והשמטות

תזכורות קוליות
    הדבר הראשון ששמתי לב אליו ב-iOS 7 לחוד משינויי העיצוב והוספת הפצ'רים, הוא שאפליקציית התזכורות הקוליות (Voice Memos) לא קיימת על iOS 7. אין לי מושג אם מדובר בפיצ'ר שאפל החליטה להשמיט, או בפיצ'ר שהושמט מכיוון שאפל עדיין עובדת על עיצובו מחדש - אך כך או כך, אני מאוד מקווה שאפל לא החליטה להשמיט אותו לגמרי מכיוון שאני עושה בו שימוש יום-יומי, וחלופה מצד שלישי היא מינוס לעומת אופציה מובנית לטעמי.

אפליקציית השעון
    תוספת האנימציה לאפליקציית השעון (בדומה לתוסף LiveClock מסידיה) היא מיותרת לטעמי. האמת הפשוטה היא שהתוספת הזו היא מינימלית, וכזו אשר בקושי מבחינים בה מפאת ההרגל לאפליקציה סטטית בכל גרסאות iOS הקודמות.

מולטיטאסקינג
    שיפור מבורך מאין כמותו. המולטיטאסקינג של אפל בגרסאות קודמות היה נכה בצורה מחרידה, ואפל נתנה לכך מענה חד משמעי ב-iOS 7. כמובן שלחלק תחסר האפשרות לסגור את כל האפליקציות במחי יד, אך אני לא מצפה מאפל להוסיף פיצ'ר כזה בגרסאות הבטא הבאות, כי לחוד מהעובדה אם צריך את האופציה הזו או לא - זה נוגד את אופן הפעולה של אפל. אך האפשרות להחליק כלפי מעלה על מנת לסגור, בנוסף לעובדה שניתן לסגור כמה אפליקציות בבת אחת הן בהחלט שיפור משמעותי מגרסאות קודמות.

ספארי
    אחד השיפורים היעילים ביותר מבחינתי במערכת ההפעלה החדשה הוא מקצה השיפורים שעבר דפדפן הספארי. גם כאן, הממשק שהיה עד כה בגרסאות iOs קודמות היה פשוט נכה, ואפל עשתה בשכל כשבחרה באפקט המניפה לטאבים ב-iOS 7. כעת אפשר לפתוח מספר דפים בלתי מוגבל, לראות בדיוק באיזה אתרים מדובר, ולמחוק אותם בהחלקת אצבע. נוסף על כך, בר החיפוש והגלישה המאוחד פשוט הגיוני, ועושה את העבודה.

מרכזי ההתראות והבקרה
    בין שני הפיצ'רים הללו, מרבית הפונקציונליות שהייתה חסרה ל-IOS עם השנים קיבלה מענה חד משמעי ב-iOS 7. הקלות והנוחות שבשימוש בהן הוא מה שהייתם מצפים לו מאפל, וללא ספק הם הופכים את השימוש ב-iOS למלא יותר, וליעיל יותר.

מה שלוקה בחסר

חייגן
    החייגן של אפל נותר כשהיה בעבר, רק עם מתיחת פנים בצבע שונה. פונקציית החייגן החכם שכה חסרה ל-iOS לא הגיעה לגרסת הבטא הראשונה של iOS 7, ואין כל אינדיקציה לגבי האם אפל בכלל מתכננת להטמיע פיצ'ר כזה בגרסאות הבטא הבאות, או בגרסה הסופית. זהו חסרון מובהק וחד משמעי במערכת ההפעלה הניידת של אפל.
    ?
    צבעים ובהירות
    עד כמה שהעיצוב החדש של iOS הוא מבורך, ישנם כמה סעיפים שבהם הוא לוקה בחסר, ובפרט מפריע בצורה מסויימת לתפקוד של מערכת ההפעלה. כמובן שאסור לשכוח שזו גרסת הבטא הראשונה, וששיפורים באזורים הללו פחות או יותר מובטחים - אך אלו דברים שאפל חייבת לתקן: דברים כמו הצבע הירוק המחריד של כפתור החיוג בחייגן, אשר נראה בהיר מידי, או הצבע של כפתור הניתוק שאמור להיות אדום, אך למעשה נראה כתום, או האופן שבו הכיתובית "Slide to unlock" וכפתור הצילום במסך הנעילה כמעט נעלמים כאשר תמונת הרקע היא בעלת צבעים בהירים.

עיצוב קצת מפוזר
    המראה של האייקונים אינו אחיד. חלק מהם כן, אך השאר לא. היעדר האחידות הזו היא קצת מזעזעת לאור העובדה שלא משנה עד כמה היא הייתה מיושנת - iOS תמיד שמרה על האחידות שלה. מעבר לכך, האופן שבו אייקונים של אפליקציות מצד שלישי לא משתלבים עם פלטת הצבעים של מערכת ההפעלה החדשה הוא נושא שעלול להטריד את אפל בהמשך.

חלקות ונוחות הממשק

ממשק המשתמש
    לאחר שימוש של 48 שעות ב-iOS 7, אני יכול לציין בבטחון מלא שאף משתמש iOS לא ילך כאן לאיבוד. זו עדיין אותה מערכת ההפעלה הישנה והמוכרת מתחת לפני השטח, והיא מתנהגת באותו האופן שזכור לכם. השוני היחיד למשתמש הוא העובדה שהוא יאלץ ללמוד כיצד להשתמש בפיצ'רים החדשים ולהתרגל אליהם (עניין של כמה שעות), וכמובן השוני הוויזואלי.

חלקות ונוחות
    החלקות והנוחות של גרסת הבטא הזו פשוט הדהימו אותי. לא ציפיתי מגרסת בטא לעבוד בצורה כזו חלקה, ואם זו כל אינדיקציה לבאות - הרי ש-iOS תהיה חלקה ונוחה מתמיד.

סיכום

לסיכומו של עניין, השורה התחתונה היא שמדובר בעדכון הכי משמעותי ל-iOS מאז ראשית דרכה - וזה לא רק ציטוט, אלא אמת לאמיתה. אך מעבר לכך, הפונקציונליות הבסיסית והמוכרת יחד עם החלקות והנוחות עדיין נותרו. זוהי iOS בוגרת יותר, מאובזרת יותר, ומעניינת יותר. מה שנותר לראות הוא כיצד אפל תשנה אותה בגרסאות הבטא הבאות. כלומר: איפה תבצע מקצה שיפורים, מה תוסיף, מה תגרע וכן הלאה.

למי מכם ששוקל להוריד את הבטא ולהתנסות בה, אמליץ לחכות (אדרבא אם אתם נהנים מהפריצה). זה לא שיש בעיות בגרסת הבטא הזו, אלא שהיא פשוט מרגישה בדיוק כך: כמו גרסת בטא. עד כמה שהיא לא מרגישה כך, היא עדיין חצי אפויה - וזו אומרת שאתם לא תקבלו את החוויה המלאה שאתם עתידים לקבל עם השחרור הציבורי שלה. לאחר יומיים של שימוש בה, אני כבר מחכה בקוצר רוח לבטא הבאה.

האם יש לכם שאלות ותהיות בנוגע לגרסת הבטא של iOS 7?
    שאלו בתגובות, או ספרו לנו מה הרשמים שלכם מהשימוש בבטא של iOS 7.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. 7 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

תומר צייטלין (14/06/13), AssafMoraz (13/06/13), Bar (14/06/13), Fringe (14/06/13), RonitN (13/06/13), shail (13/06/13), yvgenya (14/06/13)

iPhoner שועל על!
    תודה
    207
    הודו לי 364 פעמים ב 293 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: iOS 7 בטא 1: יומן שימוש

אחלה כתבה רון... אבל אתה בסוף מסיים את הכתבה הנהדרת בשאלה ללא מענה.. איזה ציון היית נותן מתוך 10 לiOS , מה התאכזבת שלא הוסיפו והאם אתה חושב שהשדרוג הזה מספיק ועומד בציפיות שכולנו פיתחנו ? אשמח לשמוע סיכום קצת יותר ברור למרות שזאת בטא.

תודה רון

משתמש VIP Silver הסמל האישי של Amir Kohav
    תודה
    14
    הודו לי 71 פעמים ב 54 הודעות

יצא לי להתנסות בבטא.
    יש לי אייפון 5 וחווית השימוש נוראה, בייחוד למי שכבר רגיל למערכת הקיימת.
    בלי קשר לזה שהבטא נתקעת וממש לא חלקה.
    לא מומלץ, באמת.

חבר צוות תמיכה הסמל האישי של dorpnhs
    תודה
    92
    הודו לי 348 פעמים ב 288 הודעות

גם אני הייתי שפן ניסיונות, עד היום בבוקר.
    הבטא אמנם מפתיעה ומלאה בפיצ'רים מעניינים כמו שרשמת.
    בעניין הקריסות, לדעתי יש המון והם צריכים לעבוד קשה עם הבטא טסטרים, אבל זה נורמלי לגרסת בטא.
    מעבר לזה שכל אפליקציות לא תואמות, גם פייסבוק וגם וואטסאפ לא עובדות כראוי (פייסבוק משמיטה מילים מפוסטים והתפריטים מבולגנים מדי פעם).

במשך יומיים שהייתי עם הבטא, היו לי בדוחות דיגנוסטיים מעל ל20 דוחות קריסה (למרות שהמכשיר היה נקי ללא אפליקציות ברקע), זיכרון נמוך, קריסות ספרינג-בורד (שמעולם לא ראיתי אותן על מערכת שאינה פריצה) והמון דוחות עם שגיאות מוזרות.
    היו לי קריסות ותקיעות בתוך אפליקציות הנייטיב, היו לי תקיעות שהמכשיר נכנס ממצב למצב קפוא FREEZE רק כשניסיתי להפעיל פיצ'ר בסיסי שלקוח מגרסה 5 ו-6 בכלל מתוך ההגדרות עצמן.

מסכים איתך בנוגע לירוק של אפליקציית החייגן וההודעות, חוסר התאימות והבלאגן בעיניים שנוצר מצבעי האייקונים, זה לא מתאים לאפל ואני מקווה שיהיה שינוי.
    בדיוק היום קראתי ציוץ בטוויטר שיש סיכוי, ע"פ ג'וני אייב, שהאייקונים יקבלו מתיחת פנים נוספת.

מעבר לבאגים ולבעיות יש גם מה לשפר מבחינת קונספט. לדוגמה, הגלילה מלמטה הפותחת את הCONTROL CENTER פשוט פוסלת מאפליקציות להשתמש במחווה הזו, ויש כמות היסטרית של אפליקציות שמשתמשות בזה (טוויטר ואפליקציית הצילום BLUX PRO לדוגמה).
    כמו כן באפליקציות שרוצים לגלול מהר כלפי מעלה האצבע פשוט מעלה את הCONTROL וזה מפריע לשימוש, לדוגמה בטקסט ארוך או אפילו קרה לי במהלך משחק שרציתי לעשות PINCH האצבע העלתה את המחווה של הCONTROL.
    בעצם המחווה הזו לדעתי מיותרת.

נורא רציתי להמשיך להשתמש ולחוות את הבטא הזו אבל הבאגים והקריסות היו מעבר ליכולות הספיגה שלי, היום בבוקר שנמכתי חזרה ל6.
    חווית שימוש לא נעימה בכלל, אבל, הגרסה לא נועדה לשימוש רציף אלא לבדיקות איכות ואני מרוצה מהתוצאה הראשונית.
    מעבר לכל זה, אני משוכנע שתוצר הסופי יהיה מהפנט ומשופר בהרבה מהבטא הראשונה הזו, אני אישית מחכה בקוצר רוח.

נערך לאחרונה על ידי dorpnhs; 13/06/13 בשעה 21:51.

Banned
    תודה
    53
    הודו לי 72 פעמים ב 48 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי dorpnhs צפיה בהודעה
    בדיוק היום קראתי ציוץ בטוויטר שיש סיכוי, ע"פ ג'וני אייב, שהאייקונים יקבלו מתיחת פנים נוספת.
    .
    לינק? מקור? איפה ראית את זה?

Banned
    תודה
    1,898
    הודו לי 1,038 פעמים ב 758 הודעות

רון כתבה מצוינת. הייתי ממליץ לך רק לתקן את המונח iOS. פעם אתה רושם IOS, פעם iOs ופעם כמו שצריך, אך אני מניח שזה התפספס לך אם כי זה לא משמעותי אבל סתם מציק בעיניים.

לגבי השעון החי לדעתי זה נחמד. להזכירך גם לוח השנה מציג (עוד מהגרסאות הקודמות) את התאריך המלא, כך שאין סיבה שהשעה לא תוצג וזה לא משהו נוראי. לגבי סגירת כמה אפליקציות ביחד חידשת לי, לא ידעתי שזה קיים ואשמח אם תספר האם הפיצ'ר עובד בצורה חלקה (סגירה של כמה אפליקציות ביחד).

דורפינס, להזכירך גם מרכז העדכונים היה מפריע באמצע משחק, עד ששיפרו אותו כך שתאלץ למשוך אותו פעמיים וקצת להתאמץ אם אתה באמת באמצע משחק והיד שלך נמשכה בטעות. אני מניח שגם את הקטע של הקונטרול סנטר ישפרו.

חבר צוות תמיכה הסמל האישי של dorpnhs
    תודה
    92
    הודו לי 348 פעמים ב 288 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי A$$le צפיה בהודעה
    לינק? מקור? איפה ראית את זה?
    אחרי חיפוש קטן אולי זו הייתה הנפצה שזה נאמר מג'וני, אבל כן נאמר שהעיצוב נעשה ע"י מחלקת השיווק של אפל.
    מה שמרמז על שינויים בעיצוב מהפידבקים

iPhoner ותיק
    תודה
    34
    הודו לי 19 פעמים ב 12 הודעות

מישהו ניסה את המערכת על אייפון 4? אני סקרן לדעת איך היא עובדת שם, ואגב שכחת להגיד לגבי סוללה? כמה זמן מחזיקה? יש שיפור?

iPhoner שועל על!
    תודה
    329
    הודו לי 241 פעמים ב 187 הודעות

שמעתי שזה עובד חרא על האייפון 4, אל תוריד...

iPhoner שועל על!
    תודה
    2
    הודו לי 19 פעמים ב 18 הודעות

יש כמה באגים מעצבנים אבל צריך לזכור שזאת גירסא בטא...על אייפון 5 הוא טס בלי בעיות, אם יש לך תיקייה בדוק ואתה מנסה למשוך אייקון החוצה האייפון קורס אבל לשניה וחצי ואז עולה חזרה. וואטסאפ נוטיפיקיישין מראה את אותה הודעה פעמיים, שמות מתקשרים בעיברית חצויים...יש פיקס פשוט מעבירים את הפה של המערכת לאנגלית ואז יופיע בסדר אפילו שמות בעיברית, סך הכל נראה טוב זורם יפה מהיר מאוד...

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון