+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 9 מ 9
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל דעה: טכנולוגיה היא מחנכת גרועה

בטור דעה חגיגי, Rainz נותן את דעתו אודות האופן שבו טכנולוגיה - במקום למנף את החינוך, למעשה פוגעת בו במובן מסויים. וכיצד למעשה, הסמארטפון והרשת החברתית עושים יד אחת כנגנו? - בהמשך:

כשאנחנו היינו ילדים (אלו מאיתנו שכיום עומדים לקראת 30, החליפו קידומת, או נמצאים כבר בשלהי העשור השלישי לחייהם), החיים היו פשוטים יותר. אומנם זהו משפט אבא קלאסי, אך זו לא אומרת שהוא אינו נכון. הם היו פשוטים יותר עקב שלל רב של סיבות שונות, אך הדומיננטיות שבהן הן התעצמות הטכנולוגיה והרשת החברתית. כבר דיסקסנו על הנושא בעבר, אך עצם העובדה שלכל ילד בכיתה א' כיום יש מכשיר סמארטפון וחשבון פייסבוק רק ממחישה עד כמה פער הדורות בינינו לבין הילדים של היום הוא לא סתם פער, אלא מכתש שגורם למכתש רמון להיראות כמו בור מלכודת לגוגואים בחצר ביה"ס, והמבין יבין.

כשאנחנו היינו ילדים, פער הדורות בינינו לבין ההורים שלנו היה פחות או יותר אותו הפער. הם נולדו לתוך עולם של מלחמה, רק שמבחינתם המלחמה הייתה מלחמת קיום ולא מלחמת כתישה. הם נולדו לתוך עולם שבו משפחות שלמות בבניין אחד התחלקו בקו טלפון אחד. הם גדלו בעולם שבו לא היו מכשירי טלוויזיה, והרדיו היה המלך הבלתי מעורער של שטיפת המוח החברתית. הם גדלו בעולם שעודד אותם לצאת ולהתערות חברתית, ושבו נושאי השיחה היו על סופרים כמו פושקין, על ערכים כמו הדדיות, קוממיות וציונות. הרשת החברתית היחידה שהייתה קיימת בימים האלו הייתה בית הכנסת, מפגשי הוועד, וחדר האוכל.

אנחנו לעומת זאת, גדלנו בעולם שבו מרביתנו הכרנו את הטלוויזיה מיומנו הראשון. מכשירי הטלוויזיה במרבית הבתים התחלפו משחור לבן לצבעוני. מערכות הסטריאו הביתיות (טייפ דק) החלו להפוך לנפוצות, ומכשירי הווידאו היו הדרך הטובה ביותר להעביר סופ"ש עם המשפחה, אלא אם כן מזג האוויר הרשה לצאת לטיול ברחבי הארץ. גדלנו עם ילדי השכונה, ברחובות, במשחקי כדור, בנסיעות על אופניים ובהרפתקאות שונות ומגוונות. הרשת החברתית שלנו הייתה חוגי העשרה שלאחר יום הלימודים, ומפגשי כיתה בסופי השבוע. המפגש הראשון שלנו עם אבות אבותיה של הרשת החברתית (IRC, ICQ) כפי שאנו מכירים אותה כיום, היו סביבות גיל העשרה שלנו, כשהתוודענו לראשונה למושג חדש שנקרא "האינטרנט".

ההבדלים בינינו לבין הדור הצעיר של היום אולי לא נראים כה גדולים למראית עין, אך הם עמוקים ורחבים בדיוק כמו הפער בין הדור שלנו לדור של ההורים שלנו. הילדים של היום נולדו לתוך עולם שבו טלוויזיה היא רק כלי שדרכו הם חשופים לממוצע של 200 ערוצים. הם נולדו לתוך עולם שבו מהירות הרשת הממוצעת היא ADSL. הם נולדו לתוך עולם שבו הרשת החברתית היא גושפנקא חברתית אשר אין לה עוררין: אם אתה לא שם, אתה לא קיים. הם נולדו לתוך עולם שבו לכל מי שהם מכירים יש סמארטפונים, ורוב הסיכויים הם שלאבא ולאמא יש גם טאבלט ולפטופ. הם נולדו לתוך עולם שבו גוגל ואפל הם שמות שגורים בפי כל.

הם נולדו לתוך עולם שבו - אם תבקשו מהם לתת שם של סופר או משורר אחד שאת יצירותיו הם אוהבים, במקרה הטוב תקבלו כתשובה את שמו של אתגר קרת, ובמקרה הממוצע יאמרו לכם "אני לא קורא מחוץ לבצפר". זו, כמובן, שטות גמורה - שכן הם קוראים כל יום: את הסטטוסים והבלוגים של חבריהם לפייסבוק, ו-"חדשות" ברפרוף מאתרי המיינסטרים. הם נולדו לתוך עולם שבו גיבורי התרבות שלהם הם משתתפי סדרות הריאליטי - אנשים שלוקטו לתוכניות הללו בקפידה משום שהם פונים למכנה המשותף הנמוך ביותר. והכי חשוב: הם נולדו לתוך עולם שבו אין לרגע אחד הפרדה בין העולם הווירטואלי לעולם המציאותי - הגבולות היטשטשו עד למצב שבו הם כבר לא קיימים יותר.

גם כשאנחנו היינו בתיכון, עם תחילת דרכה של הרשת החברתית, עוד הייתה הפרדה. לא משנה אם הייתם מקובלים חברתית או לא, אם הייתם ספורטאים או מצטיינים, אם הייתם "פריקים" או "סטייליסטים" - כשהגעתם הביתה מיום הלימודים, יכלתם לנוח ולהשתחרר. בבית אין על מי לעשות פוזות, ובבית אין צורך להשתמש באותו ה"דאווין" או ה"פאסון" שבו משתמשים בלימודים ובנסיבות חברתיות שמחוץ לבית. בבית, יכלתם להיות עצמכם ולהשאיר את מה שקורה מחוץ לבית - מחוץ לראש, לפחות עד שהייתם יוצאים להסתובב עם החבר'ה מאוחר יותר באותו היום.

כיום, לילדים של היום אין את האפשרות הזו. הפייסבוק בסמארטפון, והוא כל הזמן דולק. כל מקום שאליו הולכים, כל תמונה שבה מתוייגים, כל ארוע, כל פיפקס קטן - הכל מתועד, ואין לזה סוף. לא לחינם אנחנו קוראים יותר ויותר על מקרים שבהם ילדים התאבדו מכיוון שלא מספיק שמיררו להם את החיים בבית הספר, אלא שהמשיכו בשעות שלאחר הלימודים למרר את חייהם דרך הפייסבוק. הפייסבוק הפך לפורטל שדרכו כל מי ומי נכנסים אליכם הביתה - לחדר, לסלון, לפרטיות ולאינטימיות. אין לאן ללכת, אין לאן לברוח, אין לאן להתחמק - ואי אפשר למחוק את החשבון, כי שוב פעם: לא שם = לא קיים.

עוד נדבך של התופעה הזו ניכר גם בהשכלה ובהתנהגות.
    לדוגמא - כבר לא נשאר מקום לדימיון עם הצעירות של היום. דף פייסבוק של נערה ממוצעת מפוצץ בתמונות שלה, אשר לפני 20 שנה עוד ייתכן כי היו נחשבות לחומר פורנוגרפי. תמונות מחוף הים, בביקני/חוטיני צמוד שלא משאיר הרבה מקום למחשבה. התוכן המוזיקלי של הצעירים של היום התחלף בצורה משמעותית לעומת התוכן המוזיקלי שהיינו שומעים רק לפני כעשור. ממוצע דוברי האנגלית בישראל יורד פלאים, ומתרכז רק בערים מאוד ספציפיות שבהן אחוז דוברי האנגלית הוא גבוה.

אני לא מנסה לטעון שההתפתחות הטכנולוגית היא דבר שבעיקרו הוא רע. אני טוען שבעוד שההתפתחות הטכנולוגית הזו הוסיפה המון תוכן לחיינו, היא הותירה אותם ריקים מתוכן בדיוק באותה המידה. הדוגמא הקלאסית למושג "חרב פיפיות". שורש הבעיה הוא מורכב, וסובב כולו סביב חינוך. הורים חייבים לעבוד שעות נוספות כיום נוכח המצב הכלכלי על מנת לפרנס את המשפחה. אין להם זמן להיות שוטר ובייביסיטר ולפקח על התוכן שילדיהם צורכים במהלך היום, כאשר הם אינם בלימודים. כאשר הם כן בלימודים, מרבית הילדים יודעים יותר אודות טכנולוגיה מאשר המורים שלהם, וזה יוצר דיסוננס: איך אני אמור ללמוד משהו ממישהו שאותו אני יכול ללמד? - ומעבר לכך, בעוד המורים וההורים מתאמצים לחנך, ארגוני המדיה נראים כמי שמתאמצים בכל הכח באמצעות תוכניות רדודות ומפגרות - להרוס את החינוך הזה.

כשמדברים על חינוך, על משמעת ועל תרבות - לרבים יש את הנטייה לבטל ולזלזל. "תעשה לי טובה, מה אתה מבין בחינוך בכלל?", מחד גיסא. "אין לך ילדים משלך, אז אתה לא יודע על מה אתה מדבר...", מאידך. ובנוסף: "מה האלטרנטיבה שאתה מציע? - אין לך אלטרנטיבה!". או, שמסכימים עם הנאמר, אך מרימים ידיים ביאוש מכיוון שאין מספיק כוחות נפשיים בשביל להתמודד עם הסיטואציה. ואכן, אני לא הורה, ואכן אני לא יודע על בשרי את הקשיים הכרוכים בגידול ילדים - אך זו לא אומרת שאינני מסוגל כמבחין מהצד לזהות את שורש הבעיה ולאבחן אותה. בסופו של דבר, העדויות הן בשטח. "לייק" או "דיסלייק", "אשר" או "בטל", אתם לא חייבים לעשות "Share", אבל לפחות תחשבו על זה.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. 5 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

מעוז זוגרבו (16/05/13), BennyMarks (16/05/13), Kopal (17/05/13), OriAmir (17/05/13), RonitN (17/05/13)

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 2 פעמים בהודעה אחת

ברירת מחדל תגובה להודעה: דעה: טכנולוגיה היא מחנכת גרועה

אהלן, גילוי נאות לפני בתגובה: אני קורא באתר בערך שנתיים, מאוד נהנה מהכתיבה שלך ושל נתי ואני חושב שהגיע הזמן שאתחיל להגיב כאן
    בהקשר של העניין הזה, אני מבין מה עומד מאחורי הגישה שלך אך אני לא מסכים איתך. כל הטענות של מסוג זה שהדור החדש גרוע מהדור הקודם נאמרו מחדש כל דור ודור. אם להיות יותר ספציפיים, אני די בטוח שאם עכשיו אורמים "גיבורי התרבות של הנוער זה כוכבי ריאליטי וזה לא טוב" גם בעאבר אמרו "גיבורי התרבות של הנוער זה כל מיני זמרי רוק ושחקני קולנוע בתקופתי סופרים ומשוררים היו גיבורי תרבות, אלו גיבורים אמיתים!". בנוסף יש ליכ מה היסתייגוית עם החלק של הרשתות החברתיות. תשמע, זה באמת אמוד עצוב שפעם בכמה זמן אנחנו שומעים על נער שהתאבד עקב התעללות ברשת אך זו לא אשמת הרשת. הרשת החברתית היא םלטפורמה. הנער התאבד לא בגלל הפלטפורמה אלא בגלל האנשים שעשו שימוש בפלטפורמה. אולי הפלטפורמה נתנה גישה יותר קלה להעתללות החברתית אלב היא בבודאי לא הגורם לה, ואם כזה שזה קר לורמ, ניתן להניח שאם לאדם מסוים היו קשיים חברתיים ובעיות נפשיות ברמה כזו שהוא התאבד מהתעללות החברתית אז במוקדם או במאוחר הוא היה מתאבד מהתעללות הזו גם אם לא הייתה הרשת. אשמח לשמוע את תגובתך ושוב, מאוד נהנה לקרוא את כתבותייך ודעותייך

4. 2 משתמשים אמרו תודה ל- כינוי על ההודעה

BennyMarks (16/05/13), RAiNZ (16/05/13)

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי כינוי צפיה בהודעה
    אהלן, גילוי נאות לפני בתגובה: אני קורא באתר בערך שנתיים, מאוד נהנה מהכתיבה שלך ושל נתי ואני חושב שהגיע הזמן שאתחיל להגיב כאן
    בהקשר של העניין הזה, אני מבין מה עומד מאחורי הגישה שלך אך אני לא מסכים איתך. כל הטענות של מסוג זה שהדור החדש גרוע מהדור הקודם נאמרו מחדש כל דור ודור. אם להיות יותר ספציפיים, אני די בטוח שאם עכשיו אורמים "גיבורי התרבות של הנוער זה כוכבי ריאליטי וזה לא טוב" גם בעאבר אמרו "גיבורי התרבות של הנוער זה כל מיני זמרי רוק ושחקני קולנוע בתקופתי סופרים ומשוררים היו גיבורי תרבות, אלו גיבורים אמיתים!". בנוסף יש ליכ מה היסתייגוית עם החלק של הרשתות החברתיות. תשמע, זה באמת אמוד עצוב שפעם בכמה זמן אנחנו שומעים על נער שהתאבד עקב התעללות ברשת אך זו לא אשמת הרשת. הרשת החברתית היא םלטפורמה. הנער התאבד לא בגלל הפלטפורמה אלא בגלל האנשים שעשו שימוש בפלטפורמה. אולי הפלטפורמה נתנה גישה יותר קלה להעתללות החברתית אלב היא בבודאי לא הגורם לה, ואם כזה שזה קר לורמ, ניתן להניח שאם לאדם מסוים היו קשיים חברתיים ובעיות נפשיות ברמה כזו שהוא התאבד מהתעללות החברתית אז במוקדם או במאוחר הוא היה מתאבד מהתעללות הזו גם אם לא הייתה הרשת. אשמח לשמוע את תגובתך ושוב, מאוד נהנה לקרוא את כתבותייך ודעותייך
    אהלן ידידי.
    אכן אתה צודק שבכל דור, הדור הקודם עומד מהצד ומבקר את הדור שאחריו, ומצהיר שהבא אחריו גרוע יותר ממנו. היכן שיש שיטענו כמוך, ואף יוסיפו שזו הכללה ושהכללות מטבען שגויות, אני מסתכל דווקא על הדפוס. אם הדור של סבא וסבתא שלי אמר שהדור שהל ההורים שלי התדרדר, והדור של ההורים שלי אמר את אותו הדבר על הדור שלי, וכעת הדור שלי אומר זאת לגבי הדור הצעיר - אני רואה כאן דפוס. והדפוס הזה רק מחזק את הטיעון שלי: שיש כאן מגמה הזויה. שככל שאנו מתפתחים מבחינה טכנולוגית, משום מה אנו מתפתחים בכיוון ההפוך מבחינה אינטלקטואלית. מדובר פה על רמת המשכל הממוצעת ועל רמת התרבות החברתית.

כמה אנשים אתה מכיר שבאמת קוראים לשם ההעשרה האינטלקטואלית כיום, בין אם ספרי כרך לבין אם ספרים אלקטרוניים? שלא סתם עולים וקוראים כמה שורות בעיתון או קוראים כמה שורות באיזה אתר על מנת לקבל פיסת מידע שרלוונטית רק לשם צורך מידי? - עכשיו, אני לא מאשים את הרשת החברתית בהתאבדויות או התעללויות וכדומה. אני פשוט אומר שהיא הכלי שבאמצעותו נעשים המעשים הללו, והסיבה שיש לאנשים את היכולת לבצע כאלו מעשים דרך הרשת קשורה ישירות בעובדה שאין שום מצפון או קול פנימי שמונע מהם לעשות כך.

העידרו של זה מצביעה יותר מכל על ההידרדרות שלנו כבני אדם.

אורח
    תודה
    334
    הודו לי 345 פעמים ב 199 הודעות

כינוי - כמוני כמוך. נהגתי לקרוא מאמרים באתר מזה כמה שנים, עד שממש לא מזמן נמשכתי פנימה. תודות לכותבים באתר ולמאמרים כמו זה, וכיף לראות שזה מושך אנשים כמונו מפאסיביות להבעת עניין ודעה בצורה אקטיבית. ברוך הבא.

גם אני חושב שתמיד כל דור אומר על הדור הבא שהוא בעל ערכים נמוכים יותר, אבל לדעתי זה נובע מכך שהחיים משתנים, ומה שהורינו עשו ואיך שהם גדלו שונה מהדרך שבה גדלנו אנחנו, ומהדרך שבה יגדלו ילדינו. השוני הזה נתפס אצל אלו שכבר בעברו השני של המתרס, וממרום גילם, כמשהו נחות ופחות ערך, רק כיוון שהוא שונה, ולא בהכרח משום שהוא פחות טוב.

בנוסף - השיפוט שלנו על תחומי ההתעניינות של הילדים והנוער כיום מגיע בהיותנו מבוגרים, והוא שונה מחוויות ילדותינו, אליהם התייחסנו כשהיינו עצמנו ילדים.

עם זאת אני חושב שרון עלה על נקודה חשובה שמיוחדת בעוצמתה לדור הזה. המהירות של השינויים באופי החיים האנושיים (במיוחד בעולם המערבי המפותח יותר) מואצת מדור לדור, כך שאם פעם כל דור היה מתייחס באמירות הללו לדור של ילדיו (פער מקובל של 25 שנה), עכשיו מספיקות 10 שנים כדי לראות הבדל תהומי בתחומי התעניינות ודרכי התרועעות של הנוער. ההאצה הזו היא הבעיה שעלינו להתמודד איתה. קצת כמו ההרגשה שחדשיים אחרי שקנית את גאדג?ט חייך, המשוכלל והנוצץ ביותר, הוא כבר מיושן ובדרכו לפח. זה אומר שהוא פחות טוב? או שהחדש בהכרח בעל ערכים נחותים יותר?

נקודה נוספת המוזכרת במאמר מהווה לדעתי את תמציתו והיא בעצם הנושא החשוב שבו. במיוחד אם ברצוננו לנסות ולהבין את החיים החדשים האלה, מה עומד עוד להישתנות ואיך עלינו להיות ערוכים אליו (אם אנחנו לא רוצים להגיע למצב שבו קשה לנו לתפעל את מכשיר הווידאו העתידי על השלט המתוחכם שלו - כמו הורינו לפנינו). והנקודה היא זו:

ציטוט נכתב במקור על ידי Rainz צפיה בהודעה
    והכי חשוב: הם נולדו לתוך עולם שבו אין לרגע אחד הפרדה בין העולם הווירטואלי לעולם המציאותי - הגבולות היטשטשו עד למצב שבו הם כבר לא קיימים יותר.
    לדעתי זה אכן הכי חשוב! וזה הולך להתגבר עוד הרבה.

יופי של מאמר, והרבה חומר למחשבה.

נערך לאחרונה על ידי BennyMarks; 17/05/13 בשעה 04:42.

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל BennyMarks על הידיעה:

RAiNZ (16/05/13)

iPhoner מתקדם
    תודה
    3
    הודו לי 22 פעמים ב 18 הודעות

יש הבדל אחד גדול בין דור הילדים של היום לבין הדור שלנו, שעוד זוכר את הנסיך המדליק מבל אייר כשרק יצא.
    ההבדל הוא כבוד. כשהמורה שלך נכנס לכיתה עמדת. אם המורה היה כועס עלייך היית עושה במכנסיים.
    כשההורים שלך אמרו לך ?לא? סביר להניח זברוב המוחלט של המקרים לא עשית את זה.
    לא חשבת שמגיע לך הכל, לא חשבת שאתה מעל כולם כי ידעת שאמור להיות סדר וארגון, היה לך ברור שאם תראה מבוגר עומד באוטובוס- אתה תפנה לו את מקומך.
    היה לך ברור שאתה מתגייס. היה לך ברור שאתה פה בשביל המדינה גם אם זה קשה.
    היה לך כבוד. לעצמך, לאחרים, למנהיגי המדינה (אהמ אהמ..), לדגל ולהמנון.
    היום לצערי בתרבות ה?עכשיו? וה?מגיע לי?, אין כת זה. וזה מה שהופך אדם מוסרי לאדם חסר נימוס ומגעיל.
    וזהו ההבדל בין הדור שלנו שהתפעל מהמגאסון לבין הדור של היום שלא מבין למה אבא שלו לא קנה לו פלייסטיישן 6, ואיך הוא לא מתבייש לחזור הביתה בלי האייפון 5. (ושיהיה בצבע לבן כמו שדרש..)

Banned
    תודה
    1,898
    הודו לי 1,038 פעמים ב 758 הודעות

ההתקדמות הטכנולוגית כל כך חזקה וכל כך ממכרת, עד כדי כך שכל בן אדם שני שאני רואה בכביש (ואני חי על הכביש) מתעסק בפלאפון שלו במקום בנהיגה עצמה. אנשים מרגישים את הרצון העז להיות מחוברים כל רגע, אחרת הם פשוט מרגישים בחוץ. אנשים היום אומרים חכה שאעלה לרכב (גם אני כמותם) ואז יהיה לי זמן לדבר. קצת אירוני לא? אבל זו עובדה, כי הטכנולוגיה של היום היא מעין אויר לנשימה וההיסטוריה לא תחזור על עצמה.

הדבר היחיד שאני יכול להתנחם בו הוא שאני (בדיוק כמוך רון) הספקתי לחוות ילדות אמיתית! אמנם הילדות שלי לא הייתה נטולת טכנולוגיה כי את הקומודור 64 היינו מחברים אל הטלוויזיה ומשחקים בוונדור בוי, אבל באמת שזה היה בשביל הפאן, ובאופן כללי נהניתי מאוד ממשחקי חברה, ערבי כיתה וכל מה שנהגנו לעשות בזמנו.

10. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל AssafMoraz על הידיעה:

RAiNZ (17/05/13)

אייפונרית ותיקה הסמל האישי של Kopal
    תודה
    588
    הודו לי 177 פעמים ב 94 הודעות

תודה ריינז
    מאמר מדהיפ ופשוט באמיתותו

12. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Kopal על הידיעה:

RAiNZ (17/05/13)

עורכת סקירות אפסטור הסמל האישי של RonitN
    תודה
    1,188
    הודו לי 1,299 פעמים ב 509 הודעות

רון תודה על כתבה יפה

ציטוט נכתב במקור על ידי Uriah צפיה בהודעה
    יש הבדל אחד גדול בין דור הילדים של היום לבין הדור שלנו, שעוד זוכר את הנסיך המדליק מבל אייר כשרק יצא.
    ההבדל הוא כבוד. כשהמורה שלך נכנס לכיתה עמדת. אם המורה היה כועס עלייך היית עושה במכנסיים.
    כשההורים שלך אמרו לך ?לא? סביר להניח זברוב המוחלט של המקרים לא עשית את זה.
    לא חשבת שמגיע לך הכל, לא חשבת שאתה מעל כולם כי ידעת שאמור להיות סדר וארגון, היה לך ברור שאם תראה מבוגר עומד באוטובוס- אתה תפנה לו את מקומך.
    היה לך ברור שאתה מתגייס. היה לך ברור שאתה פה בשביל המדינה גם אם זה קשה.
    היה לך כבוד. לעצמך, לאחרים, למנהיגי המדינה (אהמ אהמ..), לדגל ולהמנון.
    היום לצערי בתרבות ה?עכשיו? וה?מגיע לי?, אין כת זה. וזה מה שהופך אדם מוסרי לאדם חסר נימוס ומגעיל.
    וזהו ההבדל בין הדור שלנו שהתפעל מהמגאסון לבין הדור של היום שלא מבין למה אבא שלו לא קנה לו פלייסטיישן 6, ואיך הוא לא מתבייש לחזור הביתה בלי האייפון 5. (ושיהיה בצבע לבן כמו שדרש..)
    אני לא הייתי מאשימה את פער הדורות או הטכנולוגיה בכך, אלא בחינוך מהבית. ילדים צריכים להבין שיש זכויות ויש חובות. איך שתחנך את הילדים שלך כך ייטב עמך ועם הסובבים אותך.

מתגעגעת לתקופה

רונית, עורכת סקירות אפסטור
    iphones.co.il

14. 3 משתמשים אמרו תודה ל- RonitN על ההודעה

adam88 (17/05/13), gokoby (20/05/13), RAiNZ (17/05/13)

iPhoner חדש
    תודה
    6
    הודו לי פעם אחת

אני מאוד מסכים עם RonitN - איך שתחנך את הילדים שלך כך ייטב עמך ועם הסובבים אותך.
    הטכנולוגיה היא רק כלי, גם בזמנו כאשר רק יצאו לעולם הPC הראשונים יכולנו להתמכר למשחקי מחשב ויש כאלה שאכן נמשכו לעניין (כנראה הרוב), ויש כמה ביננו שהתמכרו לכתוב קוד. המצב היום רק מעשיר את מגוון האפשרויות מהן ניתן ללמוד, אם בעבר היית תלוי בספר או במספר מאמרים בספרייה כדי ללמוד נושא חדש, היום תוכל לקרא מאמרים בלוגים דוגמאות ושלל תכנים נגישים לכל דורש. אז לשאלה כמה ביננו אכן קוראים מאמרים לשם השכלה, זו אותה שאלה לדור הקודם - כמה קראו ספרים (ולא צפו בטלוויזיה...)
    הכל עניין של חינוך מהבית, ואני גם מאמין גדול שלכל ילד יש אופי שונה, לא כולנו תולעי ספרים, החוזקות של חלקינו מתגלים במקומות אחרים..
    אז לגבי השפעת הטכנולוגיה על החינוך, היא אדירה לדעתי.

הנקודה שכדאי לשים אליה לב היא שבארץ החינוך הוא בבעיה גדולה וזה לא בגלל הטכנולוגיה, אבל לא ארחיב כאן זה כבר מאמר אחר לגמרי

16. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל gokoby על הידיעה:

RAiNZ (20/05/13)

+ פרסם תגובה