+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 8 12345 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 78
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל חלום מתוק ללקוחות, סיוט לאפל (דעה)

מפגש פנים אל פנים עם מכשיר אנדרואידי חדש אשר נחת בשוק הישראלי גורם ל-Rainz לחשוב מחדש על אסטרטגיית השוק של אפל, ומדוע כדאי לה להתחיל ולחשוב בכיוון של השקת קו מוצרים זול.

היום, עשיתי משהו שבחיים לא עשיתי ובחיים לא חשבתי שאעשה: היום הנאתי בן אדם מלרכוש אייפון. לא סתם שהנאתי אותו מלרכוש אייפון, אלא הנאתי אותו מלרכוש אייפון ושכנעתי אותו במקום זאת להשקיע את כספו במכשיר אנדרואידי. לא, לא, זו לא בדיחה (ה-1 באפריל כבר עבר), אני רציני לחלוטין. עכשיו, לפני שתקבלו את הרושם כאילו עברתי "לצד הירוק", תנו לי להסביר. הסיבה שעשיתי זאת היא למעשה פשוטה מאוד, ואני בטוח שרובכם תסכימו איתי לאחר שתשמעו את הטיעון שלי. מוכנים? אם כך:

יצא לי להשתחרר מוקדם יותר מהעבודה היום, וקפצתי לקניון הקרוב לאזור מגוריי על מנת לבקר באחת מחנויות האלקטרוניקה המוכרות. אני מודה באשמה: אני אחד מאלו אשר אוהב לשוטט ולהיכנס לחנויות האלקטרוניקה ולשים את ידיי על כל פיסת טכנולוגיה חדשה שיוצאת. כל גאדג'ט חדש ומטומטם, כל חידוש לכאורה או בפועל - הכל, כולל הטאבלטים הסינים הזולים, כי אני לא יכול לעצור את עצמי מלהתעסק עם טאבלט סיני זול בדיוק כשם שאני תמיד בוחן בטריות 9 וולט עם הלשון למרות הצריבה הבלתי נמנעת. בכל אופן, החבר'ה בחנות כבר מכירים אותי, ותמיד אוהבים להראות לי מה חדש בחנות.

היום, הם הראו לי בגאווה מוצר שעד כה רק שמעתי עליו בחדשות: את ה-MX2 Dream של חברת Meizu הסינית - מוצר ששמעתי עליו עד היום רק בכל מיני תוכניות טלוויזיה מיינסטרימיות ישראליות אשר אותן תמיד שנאתי לראות אך נהנתי לקטול עקב המגמתיות וחוסר הידע המופגן שלהן. כמובן שבמקרה של ה-MX2 Dream, המכשיר זכה לשבחים על גבי שבחים מצד כל המי ומי בתחום חדשות הטק בישראל - מה שעל פניו אומר לי כלום בריבוע. כי, עם כל הכבוד, אלו אותם האנשים שטענו שהפלייבוק של בלקברי הוא "אייפד קילר", והביאו "מומחים" ו-"אנליסטים" שטענו שאפל צריכה להיות "יותר כמו נוקיה ו-RIM" באסטרטגיית השוק שלה...

כששמו לי את ה-MX2 ביד, לפני ששחררתי את המוח ועשיתי "ריסט" לקראת בחינה של מוצר חדש, חשבתי לעצמי: "אם חדשות המיינסטרים אומרים לי שזה אחלה של מכשיר, רוב הסיכויים הם שהמציאות היא בדיוק להיפך" - אבל לא הפעם חברים, לא הפעם. לא היה לי קשה בכלל להתלהב מה-MX2, כי המכשיר פשוט מרשים. כמה מרשים? - לא פחות מאייפון 5 - לא מבחינת עיצוב, אבל כן מבחינת הביצועים. לפני שאתאר לכם אותו מנקודת המבט שלי, אתן לכם מפרט יבש:

מסך: 4.4´´ Super Retina
    רזולוציה: 1280x800 347ppi
    מעבד: Cortex A9 Quad Core 1.6GHz
    מערכת הפעלה: ממשק Flyme 2.0 מבוסס על מערכת ההפעלה Android 4.1
    זמן שיחה: עד 10 שעות
    זמן המתנה: עד 330 שעות
    זיכרון RAM: 2GB
    זיכרון פנימי: 16GB
    מימדים: 124.9x64.9x10.2 מ"מ
    משקל: 142 גרם
    קישוריות: WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0 with A2DP
    סוללה: 1800mAh

בקיצור, המכשיר הזה הוא בעל מפרט שלא מבייש את המכשירים המובילים בשוק כמו האייפון 5, הגלקסי אס 3 והגלקסי נוט 2. אבל מה שבאמת הפליא אותי הוא שמצאתי את עצמי מתלהב ממנו הרבה יותר משלושתם. המסך שלו הוא 4 אינץ' רחב (4.4) - כלומר, מסך בגודל אידאלי (תחשבו אייפון 5 רק עם פרופורציה בין אורך לרוחב המסך). הוא חד בדיוק כמו האייפון. הממשק מגע של Meizu שנקרא Flyme אשר הם הלבישו על אנדרואיד 4.1 מרגיש כמעט כמו iOS מבחינת המראה והפונקציונליות, וחרף כל נסיונותיי - לא נתקעתי בשום לאג, תקיעות וכדומה. אבל באמת - ניסיתי, וזה פשוט לא קרה.

לאחר כשעה של משחק עם המכשיר והתפעלות מטורפת ממנו, התפניתי לדבר עם המוכרים בחנות על המכשיר החדש הזה. לא משנה איזה מכשיר היה למוכרים בכיס (אחד אייפונר, השאר אנדרואידים) - כולם ללא יוצא מן הכלל הרעיפו שבחים על המכשיר הזה, ה-MX2, ולא בקטע של לנסות למכור לי אחד (הם כבר יודעים שאני לא צריך איש מכירות בשביל שימכור לי מוצר), אלא בקטע כנה לחלוטין. הקונצנזוס נהייה עוד יותר חד משמעי כאשר שאלתי את השאלה הכי ישראלית בעולם: "כמה זה עולה?". 2300 ש"ח. איך אומרים באנגלית? - Mind Blown. "מה?! אתה רציני איתי?", שאלתי את המוכר, אך השאלה הייתה רטורית שכן המחיר הרשום על האריזה שקרצה אלי מכיוון חלון הראווה אימתה את דבריו.

באותם הרגעים ממש, נכנס לחנות אדם מבוגר (סביבות גיל 45) עם בנו (סביבות גיל ה-14), ושאל את המוכר שלידי כמה עולה מכשיר אייפון 4. המוכר השיב לו "2500 ש"ח". אומנם לא הייתה אף מראה באזור, אך אני די בטוח שנהייתי חיוור באותו הרגע. האייפון 4 - מכשיר מלפני 3 שנים, טנק שרמן מבחינת עובי ומשקל ביחס למכשירים של היום, עם חומרה שלפי כל הדעות כבר מיושנת לחלוטין - עולה 2500 ש"ח, כאשר ה-MX2 שאוכל אותו בלי מלח בכל פרמטר אפשרי עולה 200 ש"ח פחות. סתם בשביל קנה מידה, פלטתי: "אפילו הגלקסי אס 3 עולה כיום 2500 ש"ח. לא עדיף מכשיר חדש יחסית לעומת מכשיר בן 3?" - למשמע המילים שחמקו לי מהפה, עלתה לי תמונה בראש כמו מתוך סרט מצוייר, שבה אני מהר שם את שתי ידיי על פי בהקצנה למשמע דבריי.

האדם פנה אלי, חייך ואמר: "אתה בטח אחד שלא ממש אוהב את אפל. מה יש לך בכיס, בטח גלקסי לא?". היה לי מאוד קשה להסתיר את ה-TrollFace שלי כששלפתי את האייפון 5 שלי והראיתי לו אותו. "וואלה? אז מה אתה מתחרט שקנית אייפון 5?" הוא שאל. "לא, ממש ממש לא. אני חולה על האייפון. אבל עם זאת, אני לא יכול בלב שלם להמליץ לך על מכשיר בן 3 שנים עם תג מחיר כזה גבוה כאשר יש לך אלטרנטיבות הרבה יותר טובות ממנו בשוק", עניתי. "אז מה, אתה בטח תמליץ לי לגנות גלקסי... אבל אני לא אוהב את סמסונג". זה לקח לאסימון שבריר שניה שהרגיש כמו נצח ליפול לי בתוך הראש - אך עניתי לו: "יש לי משהו הרבה יותר טוב להראות לך", וביקשתי מהמוכר שיביא לי את אותו דגם התצוגה של ה-MX2 שעימו התעסקתי קודם לכן.

"אתה עובד פה?" שאל אותי האיש. חייכתי ועניתי: "לא ממש. אני סתם חולה טכנולוגיה ומבקר פה פעם בשבועיים". המשכתי לתת לו הסבר על המכשיר, על המפרט שלו, ועל היתרונות שלו אל מול האייפון 4. לא היה פה בכלל מקום לתחרות. לאחר פחות מ-5 דקות, התרצו האיש ובנו וביקשו לרכוש 2 מכשירים - אחד לכל אחד מהם. תפסתי את המוכר שהביא לי את דגם התצוגה, ולחשתי לו באוזן: "אתה חייב לי בירה". המוכר חייך, לחץ את ידי לחיצה חזקה, ולקח לעצמו מכירה יפה. הלקוח פנה אלי תוך כדי תשלום, ואמר לי: "תאמין לי, שהדבר האחרון שאי פעם דמיינתי לעצמי הוא שאני אצא מפה היום עם מכשיר אנדרואיד. הייתי נעול על האייפון". חייכתי, ועניתי: "תאמין לי, שהדבר האחרון שאי פעם חשבתי שיקרה הוא שאני אשכנע מישהו להעדיף מכשיר אנדרואיד על אייפון".

בדרכי הביתה, חשבתי לעצמי: אומנם אני יודע שאפל היא חברה שמוכרת רק מוצרי פרמיום, אך במציאות היום יומית שלנו פה בישראל, אין שום טעם להוציא 2500 ש"ח, או אפילו 4000 ש"ח על מכשיר אייפון כאשר יש מכשיר כמו ה-MX2 בשוק במחיר הרבה יותר סביר אשר נותן את אותו הערך. אל תבינו לא נכון, אני לא מתכנן לעבור ל-MX2 בקרוב או במאוחר, אך הוא בהחלט האלטרנטיבה האנדרואידית הטובה ביותר שנתקלתי בה עד כה לאייפון. כלכך אירוני, מכלכך הרבה סיבות. הראשונה שבהם היא שהייצרנית, Meizu, נחשבת ל-"אפל הסינית". השניה היא שזהו, לפי הגדרתו, "מוצר סיני זול". האחרון הוא שהמכשיר מזכיר מאוד את האייפון, אך דווקא הוצג על ידי אפל במשפטה כנגד סמסונג בתור "מכשיר שאינו מחקה את האייפון".

בקצרה רבותיי, עוד לא החלפתי את עורי - אני עדיין אייפונר. אבל מה שבטוח הוא שיש לי מכשיר חדש בטבלת מכשירי האנדרואיד אשר אני אציע לכל מי שמעוניין לעזוב את הפלטפורמה של אפל, או לרכוש סמארטפון חדש שאינו של אפל. מבחינתי, זהו המכשיר האנדרואידי הכי טוב שאי פעם נתקלתי בו. זה כמובן עניין של טעם וריח, אך אני ממליץ לכם בחום ללכת ולהתנסות בו. אם יש מכשיר שאני מאמין שמסוגל לאיים משמעותית על אפל בישראל, אז היום עזרתי למכור שניים מהם. ואם אי פעם חשבתי שאפל לא צריכה לתת מענה לשוק המכשירים הזולים - היום אני מודה בטעותי. אני רק מקווה שאפל תשכיל להגיע לאותה המסקנה.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 10/04/13 בשעה 12:41.

2. 15 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

11gal (10/04/13), AssafMoraz (10/04/13), aviel-bs (10/04/13), Bar (10/04/13), custom (10/04/13), King (10/04/13), Kopal (10/04/13), MaTaN (10/04/13), moshikish (12/04/13), rend25 (10/04/13), SHAHAR SHOKO (12/04/13), shaim (10/04/13), shaytzuk (11/04/13), sm1975 (10/04/13), Stupel (11/04/13)

עורך פורום Cydia הסמל האישי של MaTaN
    תודה
    1,381
    הודו לי 2,967 פעמים ב 1,902 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: חלום מתוק ללקוחות, סיוט לאפל (דעה)

אני דווקא הייתי אומר לו שהם פשוט יקרנים בטירוף!!
    או שיחפש את אותו מכשיר במקום אחר במחיר יותר זול או איפון יותר מתקדם באותו מחיר במקום שפוי ומחיר נורמלי.
    היית שולח אותו אליי, אני מחפש קונה

תודה רון, תענוג לקרוא כתבות שלך כמו תמיד!

iPhones.co.il

עורך ומנהל ראשי פורום סידיה

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל MaTaN על הידיעה:

RAiNZ (10/04/13)

Banned
    תודה
    44
    הודו לי 32 פעמים ב 30 הודעות

זה היתרון העצום שיש למערכת הקוד הפתוח
    היא תמיד יכולה להתפתח לכיוונים שונים, אגב אומרים שגם הנקסוס 4 עובד חלק כמעט ללא לאגים.
    והמחיר של הנקסוס 4 בחו"ל הוא 300$ ויש לו מספר יתרונות כאשר העיקרי שבהם זאת התאמה שגוגל
    עושים בין החומרה לתוכנה = עידכונים לפני כולם.
    אנשים שיש ברשותם גלגקסי נקסוס (מקביל לS2) מקבלים עידכוני תוכנה בערך 3 חודשים אם לא יותר
    לפני שהS3 מקבל.
    בתכלס אחת הבעיות המרכזיות של אפל זה המחיר הגבוה שהם דורשים עבור מפרט טכני שברמתו זהה או
    נמוך יותר מהמתחרים. אפל משחקת על הקסם שלה (עיצוב ומערכת חלקה) ובקטע הזה באמת הMX2
    מעוצב יפה בעל מפרט טכני מעולה ורץ חלק, באמת טימטום לקנות אייפון כשיש אלטרנטיבות זולות יותר
    ולא פחות טובות.
    כל הכבוד על הכתבה

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל custom על הידיעה:

shattah100 (11/04/13)

iPhoner חדש
    תודה
    5
    הודו לי 4 פעמים ב 2 הודעות

"היום הנעתי בן אדם מלרכוש אייפון"

התכוונת הנאתי (heneti).

ה?נ?יא – שיכנע מישהו שלא לבצע את זממו. לרוב במובן של מניעת מעשה שלילי.
    הניע? – גרם למישהו לעשות פעולה (באנגלית: motivated).

בקשר למכשיר, כשתכנס באמת לעולם האנדרואיד הסיני, תגלה שהמחיר שגובים על ה-MX2 פשוט מופקע.
    מכשיר באותה איכות וחומרה ביבוא ישיר מסין עולה פחות מ-1000 ש"ח.

8. 2 משתמשים אמרו תודה ל- good__one על ההודעה

King (10/04/13), RAiNZ (10/04/13)

iPhoner ותיק
    תודה
    11
    הודו לי 40 פעמים ב 39 הודעות

תודה רבה למאמר.
    אני מרגיש ממש כמוך...
    בשינויים קטנים deal extreme מציע כדלקמן:
    עד כה חברה זו שירתה אותי בנאמנות במגוון פריטים..
    http://dx.com/p/meizu-mx4-android-4-...te-32gb-143499

או

http://www.tinydeal.com/-presell-umi....html?dp=F0101

נערך לאחרונה על ידי Simasanta; 10/04/13 בשעה 08:16.

iPhoner מתקדם
    תודה
    6
    הודו לי 4 פעמים ב 4 הודעות

בתור אחד שמחזיק במכשירים שמריצים כל אחד מערכת הפעלה שונה, (אייפוד 4 שמריץ IOS כמובן וגלקסי S2 שמריץ את האנדרואיד החדש) אני כבר התרגלתי לאנדרואיד ומתפלא כל פעם מכמה שאפשר לשחק עם המערכת שלו.
    כמובן שחסר לי הIOS והפונקציות הייחודיות שלה אבל עוד לא נולדה המערכת שתקח את הטוב מכל דבר ותיתן לנו את המכשיר האולטימטיבי.האמת? הבאת לי חשק עכשיו ללכת לנסות את הMX2 בחנות הקרובה פה וסביר להניח שאני אעשה את זה! אני מחפש להחליף את המכשיר

מאמר מצויין,תענוג לקרוא.
    זה מעניין באמת שמישהו שככה,נאמן לאפל,ממליץ על אנדרואיד.
    למרות,שגם אני בתור משתמש אנדרואיד המלצתי ממש לא מזמן לחבר לרכוש אייפון,כי זה פשוט ישרת אותו יותר טוב וייתן לו תמורה טובה לכסף

iPhoner שועל על!
    תודה
    17
    הודו לי 81 פעמים ב 47 הודעות

ריינז אני מבסוט עליך ולא בגלל שמכרת אנדרויד
    אלא שהבנת שבשוק הישראלי מחירי האייפון מופקעים
    ויש אלטרנטיבות אחרות לא פחות טובות.

אחלה יום שיהיה לך.

12. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל diymantion על הידיעה:

RAiNZ (10/04/13)

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 23 פעמים ב 15 הודעות

מכשיר מדהים

משתמש VIP Silver הסמל האישי של shaim
    תודה
    86
    הודו לי 325 פעמים ב 251 הודעות

הסיפור, כסיפור, נחמד מאוד.
    יחד עם זאת ההשוואה בין מכשיר בן 3 למכשיר חדש לא ממש במקום (אפילו אם כוללים בחשבון את התמחור של החנות). כל מכשיר, פרימיום ככל שיהיה, מתיישן במהירות, וודאי שאחרי 3 שנים.

השאלה האמיתית היא האם היית מחליף את האייפון 5 שלך, במכשיר שבחנת?

iPhoner מתקדם הסמל האישי של Jose.r
    תודה
    90
    הודו לי 100 פעמים ב 78 הודעות

אחלה כתבה, נהנתי לקרוא !
    לדעתי אם לא יקרה משהו ממש יוצא דופן בתפיסה של אפל, כולנו לאט לאט נתחיל לפצול הצידה

16. 2 משתמשים אמרו תודה ל- Jose.r על ההודעה

AssafMoraz (10/04/13), moshikish (12/04/13)

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 8 12345 ... אחרוןאחרון