+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 7 מ 7
    עורכת סקירות אפסטור הסמל האישי של RonitN
    תודה
    1,188
    הודו לי 1,299 פעמים ב 509 הודעות

ברירת מחדל מסרים מיידים וניהול צ'אט | האם יש מקום לעוד אפליקציות בתחום?

היקף אפליקציות המסרים הוא סופר חם וצפוף, ומהווה חלק תחרותי ביותר בשוק האפליקציות. עם זאת, יזמים עדיין מפתחים אפליקציות כאלו על-מנת לפרוץ, לשדרג ולחדש. האם יש מקום לעוד אפליקציות בתחום ההודעות והמסרים המיידיים?

קיימות באפסטור מספר לא מועט של אפליקציות לניהול צ'אט והודעות קוליות כל אחת מציעה יכולות נוספות, שאינן מוגבלות רק להודעות SMS או תמונות, ומוכנות להתמודד ראש בראש מול WhatsApp, Viber, Facebook Messenger וחברות נוספות המציעות שירותים דומים. האינטרנט והטלפונים החכמים החלו להיות חלק מחיינו, צורות חדשות של תקשורת הן הודעות SMS בחינם מבוססי אינטרנט, המאפשר למשתמשים לשלוח הודעות טקסט, תמונות, קטעי וידאו או הודעות אודיו, הנשלחות באמצעות האינטרנט, והן מציעות את האפשרות של יצירת קבוצות צ'אט גדולות (Whatsapp מוגבלת עד 12 משתתפים). האידיאולוגיה הבסיסית מאחורי אפליקציות המסרים היא ליצור חוויית משתמש בשילוב כל הדרכים האהובות עליכם להתחבר עם החברים ישירות מתוך היישום באמצעות חבילות שיתוף.

טרנד חדש- הודעה קולית במקום .SMS
    הודעות טקסט שולטות בשוק הסלולר, היכולת להקליט הודעות קוליות באמצעות אפליקציות ייעודיות, ולשלוח אותם לחברים איתם אנו משוחחים נראה כשדרוג מעניין ומקבל תנופה, פיצ'ר ההודעות הקוליות הוא לא משהו חדש בתחום המובייל, כאשר אפליקציות פופולריות כמו TuMe ,Facebook Messenger ,WhatsApp ו -TalkBox המוכרת ביותר להודעות קוליות, כוללות כבר פיצ'ר זה והרשימה עוד ארוכה..

Whatsapp VS Facebook Messenger VS MessageMe

Facebook Messenger שהושק על ידי ענקית הרשת החברתית, פייסבוק, הכוללת אפשרות של שליחת הודעות קוליות בין משתמשי האפליקציה וביצוע שיחות VoIP שזה- (Voice Over Ip). היישום יכול לשמש אתכם כאשר הוא מותקן במכשיר הנייד או במחשב השולחני. שם תוכלו לקבל הודעות ולצפות בה כאשר יש לכם הודעה או תגובה חדשה בפרופיל שלכם בפייסבוק.

למרות שזה לא נתפס ככלי צ'אט כשלעצמו, הוא גם מאפשר לכם לשוחח עם מי שאינם ברשימת החברים שלכם בפייסבוק ואף לשלוח להם קבצים מצורפים, כך שזה פחות או יותר כמו אפליקציית הודעות מידיות המוטבעת בפייסבוק. הדבר היחידי שיכול אולי לעשות זאת טוב יותר מכל אפליקציה אחרת היא שילוב שיחות וידאו כדוגמת סקייפ. במידה ומשתמש ישלח הודעה באמצעות Facebook Messenger לחב שאין לו חשבון פייסבוק, הוא יתבקש להוריד את האפליקציה ולהרשם על מנת להמשיך את השיחה, על ידי הזנת מספר הנייד שלו והכינוי נבחר – בדומה לאפליקציית Whatsapp.

WhatsApp - אפליקציית המסרים המיידים הפופולארית למובייל, עם תמיכה רחבה במגוון פלטפורמות כגון iOS, אנדרואיד, בלאקברי, סימביאן ו-Windows Phone. מאז כניסתה של Whatsapp ב-2009 לחנות היישומים ועד היום היא נשארה בסיסית ביותר עם שינויים מינוריים, הכוללת בנוסף לניהול צ'ט אישי וקבוצתי, אפשרות להעברת תמונות ומיקום. בעוד המתחרות העצימו ושיפרו את שירותיהן ומציעות גם ניהול שיחות וידאו, שיתוף מוזיקה, קליפים מ-YouTube, ואף חיבור ישיר לרשת החברתית- הפייסבוק.

גם חברת אפל לא חידשה הרבה, נכון לעכשיו, אם ברצונכם לשלוח תמונה מגוגל תמונות בiMessage, תיאלצו לצאת לדפדפן, לחפש את התמונה, ולשמור אותה במכשירכם כדי לשלוח מאוחר יותר. שתי תכונות חדשות ומלהיבות שהוצגו לאחרונה הן "שיתוף המיקום" המאפשר לשלוח את מיקומכם על גבי המפה, עם חברים בשיחת הצ'אט הקבוצתי. תכונה שנייה היא היכולת להגדיר סמל קבוצה לצ'אט הקבוצתי שלכם על ידי חיבור סמל בהתאמה אישית. כל אחד יכול להגדיר או לשנות את סמל הקבוצה בעת הצגת מידע על קבוצה.

הכירו את הדבר החם הבא MessageMe שחקנית חדשה בזירת ניהול צ'אטים, אשר מהווה מתחרה ראויה לא רק בשל תכונות המולטימדיה, שהן בשורה אחת עם המתחרות, אלא בשל האלגנטיות וחווית המשתמש שהיא יוצרת, ומהווה מתחרה ישירה לאפליקציות הותיקות וביניהן פייסבוק מסנג'ר, WhatsApp ועוד, ומאפשרת בנוסף לשליחת הודעות קוליות תמונות או מיקומים, גם שליחת שרבוטים עם החברים שלכם, קטעי וידאו מ- YouTube , תמונות מגוגל תמונות, שירים ממכשירכם המקשרים את המקבל לרכישתם מ iTunes . כל זאת ניתן לעשות זאת ישירות מהזירה עצמה. האפליקציה שהושקה לפני כשבועיים, גורפת שבחים רבים, עם מעל מיליון משתמשים וציפייה להגיע לכ-100 מיליון בתוך כשנה וחצי. ישנן שתי אפשרויות נוספות- לשליחת מדבקות וכסף שהן בהשקה והחברה מתכוונת להטמיען בהמשך.

כל יישומי הצ'אט מגיעים עם ייחודיות משלו. אפליקציית MessageMe משלבת את כל התכונות הייחודיות של האפליקציות המצליחות הללו, ויותר מכך, השיתוף הרבה יותר מהיר. המהירות שבה משתמשים יכולים לצרף תוכן אחר להודעה כגון, בעת הוספת סרטון וידאו, תוכלו לצלם סרטון חדש, להעלות סרטון קיים, או לבצע חיפוש ב YouTube ולהוסיפו. להבדיל מיישומים מתחרים, המצריך כניסה ל-YouTube, העתקת הקישור, וחזרה לאפליקצית המסרים להדבקתו. תוכלו לעשות זאת בממשק אחד. משתמשים ביישומי צ'ט מעדיפים לא רק לשלוח הודעות טקסט או תמונות, הם מעוניינים לשלוח קטעי וידאו YouTube או קטעי אודיו.

בנוסף, ליישום אופציה של שליחת "שרבוט"- ליצור תמונה בידיכם, פרי דמיונכם, תוכלו גם "לשרבט" על גבי תמונה שמשתמש אחר שלח אליכם. בניגוד לכמה שירותי מסרים, האפליקציה מתמקדת בסמארטפונים וטאבלטים. ברישום פעם אחת כמשתמש בחשבון, תוכלו להתחבר עם מכשיר אחר וכל ההודעות יסונכרנו בין ההתקנים. למפתחים אין כוונות מיידיות להשיק את היישום עבור בלקברי או "Windows Phone" אך אני מקווה ומאמינה שיש ביכולתם להביא את החוויה לפלטפורמות אלו בעתיד.

תכונות עיקריות:
    • שליחה וקבלת הודעות קוליות.
    • שליחה וקבלת הודעות טקסט אישיות וקבוצתיות- האפליקציה מודיעה ע"י מי נקראה ההודעה ששלחת.
    • שליחה וקבלת קבצי וידאו ותמונה- הקבצים שהתקבלו לא נשמרים אוטומטית על ה- iDevice. במידה וברצוננו לשמור קובץ מסוים, יש ללחוץ עליו ולבחור באפשרות השמירה.
    • שליחה וקבלת קטעי וידאו מ-YouTube
    • ניתן לדעת מי מחברי הקבוצה מקוון, ע"י צבע הנקודה המופיעה ליד שם שולח ההודעה, נקודה בצבע ירוק מראה כי המשתמש זמין.
    • ניתן להוסיף אנשי קשר לאפליקציה בלבד, ללא הוספתם לפנקס הכתובות במכשיר.
    • שליחה וקבלת מיקום בזמן אמת.
    • במידה ונחסמה הצטרפותך לקבוצה מסוימת, תקבל הודעה על כך.
    • שליחה וקבלת Doodle -שרבוטי תמונה שהן בעצם ציור שהמשתמש יצר באצבעותיו, פרי יצירתו. ניתן לשרבט גם על גבי תמונות שנשלחו אליכם.
    • שליחה וקבלת שירים- ניתן לשתף את חברכם עם רשימת השירים בכשירכם, ולהשמיעם דרך האפליקציה, האפליקציה תפנה את המשתמש לרשימת הלהיטים העכשוויים ב iTunes על-מנת לרכוש אותם.
    • שיתוף תמונות- ניתן לחפש בגוגל תמונות, בנוסף לבחירה מתוך סרט הצילום, או צילום תמונה חדשה.
    • אינטגרציה עם פייסבוק.

לסיכום:
    בתשובה לשאלה האם אנחנו צריכים עוד יישום צ'אט- בתחום הטכנולוגי תמיד כדאי להוסיף עוד שחקנים שיעשו את זה טוב יותר מאשר המתחרים. כל יישומי הצ'אט מוצעים להורדה בחינם, בעוד WhatsApp גובה סכום של 0.99 דולר כ-3.90 ש"ח ואף הכריזה לאחרונה כי עתידה לדרוש דמי מנוי שנתיים עבור השירות.
    עם איזו תוכנת מסרים אתם נוהגים לצוטט ולשתף תמונות?
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי Aarón; 31/03/13 בשעה 11:51.
    רונית, עורכת סקירות אפסטור
    iphones.co.il

2. 4 משתמשים אמרו תודה ל- RonitN על ההודעה

Aarón (31/03/13), Aaron K. (31/03/13), eliran2313 (31/03/13), shail (31/03/13)

reviews Editor in chief הסמל האישי של Aarón
    תודה
    1,823
    הודו לי 3,233 פעמים ב 1,967 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מסרים מיידים וניהול צ'אט | האם יש מקום לעוד אפליקציות בתחום?

אחלה כתבה רונית.
    תודה.

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Aarón על הידיעה:

RonitN (31/03/13)

iPhoner שועל על!
    תודה
    840
    הודו לי 206 פעמים ב 142 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מסרים מיידים וניהול צ'אט | האם יש מקום לעוד אפליקציות בתחום?

כתבה מעולה !

אני רוצה לציין שתמיד הצרכן יחפש את מה שזול וטוב לו.

אני עכשיו עובד גם על משהו שכזה, זה אומנם פרוייקט מצד הלימודים שלי אך אני שוקל גם לשחרר אותו..
    חובה לציין שכן, זהו מהלך לא כלכלי לשחרר אפליקציה כזאת, כשאתה מתחייב להחזיק מידע רגיש של אנשים ואתה מתחייב גם להישאר באוויר ועם עלות האחזקה של השרתים היום... 10 אלף משתמשים יכולים בראשונה לשלם 10 אלף דולר על האפליקציה (דולר לאדם) והמפתח מקבל מזה 70 אחוז משמע 7000 דולר.
    ב 7000 דולר, ו 10 אלף משתמשים שמשתמשים בשירות שנים - אפשר להגיע למצב שאין לך כסף לשלם על השרת ואתה מתחיל להפסיד כסף.
    כי המסד נתונים רק גדל וגדל.
    אפליקציות מסרים (עצמאיות, לא פייסבוק) מסתמכות על גידול האוכלוסיה המשתשמת באפליקציה ועל רכישות נוספות. ללא כסף שנכנס אין הן מסוגלות להחזיק עצמן לאור עלויות התחזוק וצמיחתן.

ומכאן באה ההכרזה של וואטספ, הם הגיעו למצב שבו כמעט לכולם כבר יש את האפליקציה, ונכון שזה המון כסף שנכנס להם אך תחשבו שביום עוברות מיליוני הודעות במערכת, וכולן נשמרות.
    בהעברה של התעבורה הזאת לערך כספי תגיעו למצב שבו בלי לשים לב חברה שכזו משלמת בשנה מיליוני דולרים רק על החזקת השרתים שלה על בעצם מידע "מת", על היסטוריה.

המודל העסקי הזה מוביל לקריסה כלכלית תוך זמן קצר מאוד ולכן עלות התחזוק הצומחת דורשת גם דמי שימוש חודשיים... זה משהו שקשה לצרכן הפשוט שרק רוצה להשתמש במוצר להבין.. אבל אין ברירה..
    ואני מבטיח לכם, שתוך שנתיים גם המחיר הזה יעלה.. או שההיסטוריה מעל שנה תתחיל להימחק.

אז אני עדיין מתלבט אם להוציא אותה לאור באפסטור... אבל אולי פשוט אמכור את קוד המקור שלה לאנשים וחברות שירצו לעשות שינויים קטנים ולפרסם בעצמם.

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל eliran2313 על הידיעה:

RonitN (31/03/13)

iPhoner חדש
    תודה
    15
    הודו לי 27 פעמים ב 18 הודעות

(Whatsapp מוגבלת עד 12 משתתפים).
    תיקון קטן, היא מוגבלת עד כ- 30 משתתפים.

אני לא רוצה לעסוק באפליקציות חלופיות. אבל יש אפליקציה ממש נוחה, עם הרבה פיצ'רים נהדרים וממשק נוח. היא נקראת WeCaht.

https://itunes.apple.com/ca/app/wechat/id414478124?mt=8

אשמח עם תעשי סקירה עליה.

8. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Aaron K. על הידיעה:

RonitN (31/03/13)

עורכת סקירות אפסטור הסמל האישי של RonitN
    תודה
    1,188
    הודו לי 1,299 פעמים ב 509 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי eliran2313 צפיה בהודעה
    כתבה מעולה !

אני רוצה לציין שתמיד הצרכן יחפש את מה שזול וטוב לו.

אני עכשיו עובד גם על משהו שכזה, זה אומנם פרוייקט מצד הלימודים שלי אך אני שוקל גם לשחרר אותו..
    חובה לציין שכן, זהו מהלך לא כלכלי לשחרר אפליקציה כזאת, כשאתה מתחייב להחזיק מידע רגיש של אנשים ואתה מתחייב גם להישאר באוויר ועם עלות האחזקה של השרתים היום... 10 אלף משתמשים יכולים בראשונה לשלם 10 אלף דולר על האפליקציה (דולר לאדם) והמפתח מקבל מזה 70 אחוז משמע 7000 דולר.
    ב 7000 דולר, ו 10 אלף משתמשים שמשתמשים בשירות שנים - אפשר להגיע למצב שאין לך כסף לשלם על השרת ואתה מתחיל להפסיד כסף.
    כי המסד נתונים רק גדל וגדל.
    אפליקציות מסרים (עצמאיות, לא פייסבוק) מסתמכות על גידול האוכלוסיה המשתשמת באפליקציה ועל רכישות נוספות. ללא כסף שנכנס אין הן מסוגלות להחזיק עצמן לאור עלויות התחזוק וצמיחתן.

ומכאן באה ההכרזה של וואטספ, הם הגיעו למצב שבו כמעט לכולם כבר יש את האפליקציה, ונכון שזה המון כסף שנכנס להם אך תחשבו שביום עוברות מיליוני הודעות במערכת, וכולן נשמרות.
    בהעברה של התעבורה הזאת לערך כספי תגיעו למצב שבו בלי לשים לב חברה שכזו משלמת בשנה מיליוני דולרים רק על החזקת השרתים שלה על בעצם מידע "מת", על היסטוריה.

המודל העסקי הזה מוביל לקריסה כלכלית תוך זמן קצר מאוד ולכן עלות התחזוק הצומחת דורשת גם דמי שימוש חודשיים... זה משהו שקשה לצרכן הפשוט שרק רוצה להשתמש במוצר להבין.. אבל אין ברירה..
    ואני מבטיח לכם, שתוך שנתיים גם המחיר הזה יעלה.. או שההיסטוריה מעל שנה תתחיל להימחק.

אז אני עדיין מתלבט אם להוציא אותה לאור באפסטור... אבל אולי פשוט אמכור את קוד המקור שלה לאנשים וחברות שירצו לעשות שינויים קטנים ולפרסם בעצמם.
    זו אחת הסיבות שחברת וואטסאפ מעוניינת לגבות ממשתמשים חדשים 1 $ כדמי שירות שנתיים עבור אחזקת השרתים, ולא לעבור למודל עיסקי של פרסומות ביישום.

ציטוט נכתב במקור על ידי ג'יימס צפיה בהודעה
    תיקון קטן, היא מוגבלת עד כ- 30 משתתפים.

אני לא רוצה לעסוק באפליקציות חלופיות. אבל יש אפליקציה ממש נוחה, עם הרבה פיצ'רים נהדרים וממשק נוח. היא נקראת WeCaht.

https://itunes.apple.com/ca/app/wechat/id414478124?mt=8

אשמח עם תעשי סקירה עליה.
    מעניין.. מה גם שעוד לא הגעתי לקבוצה של 30..
    לגבי WeCaht, כמו שציינתי בתחילת הכתבה יש המון תוכנות למסרים מידיים, הבאתי כדוגמא את הבולטות ביותר.

רונית, עורכת סקירות אפסטור
    iphones.co.il

iPhoner חדש
    תודה
    15
    הודו לי 27 פעמים ב 18 הודעות

בצ'אט הקבוצה לחצי על "מידע" ותראי "משתתפים: XX מתוך 30."

11. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Aaron K. על הידיעה:

Or (01/04/13)

iPhoner שועל על!
    תודה
    840
    הודו לי 206 פעמים ב 142 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי RonitN צפיה בהודעה
    זו אחת הסיבות שחברת וואטסאפ מעוניינת לגבות ממשתמשים חדשים 1 $ כדמי שירות שנתיים עבור אחזקת השרתים, ולא לעבור למודל עיסקי של פרסומות ביישום.

מעניין.. מה גם שעוד לא הגעתי לקבוצה של 30..
    לגבי WeCaht, כמו שציינתי בתחילת הכתבה יש המון תוכנות למסרים מידיים, הבאתי כדוגמא את הבולטות ביותר.

המודל העסקי של פרסומות ביישום בא ממקור אידואולוגיה של המקימים של החברה.
    הם דוגלים בשיטה של מוצר טהור, בלי פרסומות, בלי איסוף נתונים כזה או אחר, ובלי מכירת מידע לחברות צד שלישי.
    זה משהו שהם פרסמו כבר בעבר כשהתחילו התהייות על לאן המודל העסקי שלהם הולך.

+ פרסם תגובה