+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 22
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל דעה: אפל צריכה להפסיק לפתח אפליקציות

הנה הסיבה הטובה ביותר שבגינה אפל צריכה להציע למשתמשיה את האופציה להשתמש באפליקציות צד שלישי הטובות ביותר שהיא יכולה להשיג במקום לפתח אותן בעצמה: כי כשאתם משתמשים באפליקציות הטובות ביותר, אתם משתמשים במכשיר טלפון טוב יותר. בהמשך:

כאשר מדליקים לראשונה ופותחים (מאקטבים) את מכשיר האייפון החדש שמונח לפניכם, ניתן מיד להבחין כי אפל כבר התקינה מספר אפליקציות עבורכם. זהו רעיון מצוין, כי הוא מאפשר לכם להשתמש באפליקציות כבר בצעדיכם הראשונים. אפילו המשתמש הטרי ביותר והמאותגר ביותר טכנולוגית יכול להקיש על סמל האפליקציה (אייקון) ולהתחיל לנסות דברים שונים. הנה הבעיה: רוב המשתמשים אינם מחליפים את אפליקציות ברירת מחדל של אפל עם חלופות מצד שלישי. הם בעיקר משתמשים באפליקציות שהגיעו עם הטלפון.

ובגלל זה אפל צריכה להפסיק לפתח אפליקציות: אפליקציות ברירת המחדל שאפל מפתחת פוגעות בחווית השימוש של משתמשי האייפון. כמעט כל אפליקציה שפותחה על ידי אפל לאייפון, בין אם מותקנת כברירת מחדל ובין אם לא, צריכה להיות מוחלפת על ידי אפליקציות טובות יותר מצד שלישי. במקום להשקיע משאבים רבים בפיתוח האפליקציות הללו, אפל צריכה במקום זאת לערוך תחרות שנתית, ואז לבחור את האפליקציה הטובה ביותר שתזכה להיות מותקנת כברירת מחדל בכל קטגוריה בסיסית.

כאשר האייפון יצא לראשונה, אפל כללה כמה עימו אפליקציות מבית גוגל, כגון YouTube ושירות המפות שלה (Maps).

בשנת 2007, האפליקציות האלו היו טובות. כיום, האפליקציות הללו הן פשוט תענוג (הממשק, נוחות השימוש - כל הפרמטרים בהם אפל בדרך כלל נמדדת). אבל הן לא באות מבית אפל, ולא מותקנות באופן אוטומטי על המכשיר. במקום זאת, אפל הפסיקה להציע את YouTube כברירת מחדל, זאת מבלי להציע לו שום חלופה. ואם זה לא גרוע מספיק - הם החליפו את אפליקציית השירות (מפות) הטובה ביותר בעולם בגרסה הזולה והחצי אפויה שלה. כתוצאה מכך, רוב המשתמשים במכשירי הקצה האנדרואידיים (גלקסי אס 3, HTC One X, גלקסי נקסוס כו') אשר משתמשים באפליקציות ברירת המחדל שלהם יש חווית שימוש הרבה יותר טובה עם תוכן הוידאו ואפליקציית המפות מאשר לרוב משתמשי האייפון (שאינם פרוצים, לפחות...). במילים אחרות, כאשר משתמשי אנדרואיד משתמשים בווידאו ובמפות, הם משתמשים במוצר טוב יותר.

ובעוד שמתחרתה הראשית נהייתה הרבה יותר טובה בעיצוב ויצירת אפליקציות למערכת ההפעלה של אפל עצמה (iOS), אפל נהייתה הרבה יותר גרועה. שתי האפליקציות החדשות מבית אפל היו אסונות. אני מדבר על אפליקציות המפות שלה, ועל אפליקציית הפודקאסטים שלה (Podcasts). אפליקציית הפודקאסטים היא פשוט אחד הגושים המצחינים ביותר של צואה בינארית שאפל ייצרה אי פעם. ממשק המשתמש שלה פשוט קלסטרופובי בקטע אחר - עם פיצ'רים שצריך מיקרוסקופ בכדי לתפעל - במיוחד הקו האדום הזה בעובי של פיקסל שנועד על מנת לקפוץ קדימה ואחורה במהלך פודקאסט. לפעמים פודקאסטים פשוט לא עולים כי האפליקציה טוענת מידע על מנויי פודקאסט שנשמר במטמון מאז התקופה שלפני הספירה. רוב הממשק במבט ראשון מתמקד בקריקטורה מטומטמת. זה מכוער, לא עקבי ולא יציב. כשאנשים משתמשים בפודקאסטים, הם משתמשים בממשק סוג ב' שגורם למכשיר האייפון להיראות כמו מכשיר סוג ב'.

בינתיים, גוגל מכל החברות, התפתחה למעמד של מעצבת אפליקציות iOS הרבה יותר טובה מאשר אפל (ואני לא מדבר על תכונות ופונקציות). בעוד שאפל כבר מייצרת ממשקי משתמש מגושמים מאז שנות ה-90 ומרפדת אותם עם עור קורינתי, גוגל כבר השיקה עדכונים לאפליקציות קיימות שלה, אשר שדרגו את ההיצע של גוגל ב-iOS והפכו אותו לבעל חווית עיצוב חלקה, אלגנטית ומינימליסטית. יצא לכם להתנסות באפליקציית Gmail החדשה? באפליקציית +Google החדשה? באפליקציית ה-YouTube החדשה? באפליקציית המפות החדשה (Maps)? כרום? - הן עקביות מבחינה חזותית, פונקציונליות, יפות ומושכות. הן מהווות לתוכנה את מה שהאייפון מהווה לחומרה.

הבעיה של אפל היא שהאפליקציות האלו הם קצוות קדמיים לשירותי Google. לי באופן אישי אין בעיה עם זה, אבל אם אפל רוצה להעדיף שותפים כמו פייסבוק וטוויטר על פני Google+ (היא לא עושה זאת ברמת האפליקציה, אלא עם אפשרויות שיתוף כברירת מחדל), או להעדיף את שירותיה שלה לאיסוף מידע או לפרסום נייד (כגון מפות וכרום) על פני חלופות של Google, אז ייתכן שיש פה טיעון עסקי חזק לכך שמשתמשי אפל מוגבלים על ידי אפליקציות ברירת מחדל נחותות. אך אפליקציות אחרות שמהונדסות על ידי אפל אפילו לא מתיימרות להיות שירותים חשובים, או שירותים בכלל.

הנה דוגמה: אפל נותנת למשתמשי האייפון את אפליקציית הפתקים שלה (Notes) כברירת מחדל - פנקס צהוב, סקאומורפי וילדותי - על מנת לאפשר למשתמש להקליד מילים ולשמור אותם בטלפון. אבל אפל יכולה וצריכה להחליף את האפליקציה הזו עם אפליקציית הפתקים של Squarespace (או עם מעבד תמלילים, רחמנא ליצלן...). היא אלגנטית, מינימליסטית ועולה בקנה אחד עם המראה, העיצוב והתחושה של חומרת האייפון. את אפליקציית מזג האוויר המגעילה של אפל שמתחזה לשירות חיזוי מזג האוויר של Yahoo, ניתן להחליף עם האפליקציה של Hollrs' Solar App. זו אומנם אפליקציה בתשלום, אך אפל יכולה לעשות עסקה עם Hollr להציע אותו בחינם למשתמשי האייפון. אני יכול להמשיך עוד ועוד ולהראות איך לכל אפליקציה מובנית של אפל ללא יוצא מן הכלל יש חלופות מעולות זמינות באפסטור.

הנה הסיבה הטובה ביותר שבגינה אפל צריכה להציע למשתמשיה את האופציה להשתמש באפליקציות צד שלישי הטובות ביותר שהיא יכולה להשיג במקום להתעקש ולנסות לפתח אותן בעצמה: כי כשאתם משתמשים באפליקציות הטובות ביותר, אתם משתמשים במכשיר טלפון טוב יותר. על ידי עריכת תחרות שנתית כאשר הזוכה בכל קטגוריית אפליקציות זוכה לפרסום חינם על ידי אפל על גבי מכשיריה בפני כמויות מסיביות של משתמשים - אפל הייתה נותנת תמריץ מטורף ליצרני אפליקציות לעבוד אפילו קשה יותר ולהשקיע יותר בפיתוח אפליקציות ל-iOS. ואם כל גרסה חדשה של האייפון תגיע עם כמה אפליקציות חדשות כברירת מחדל - מהלך שיתגמל חברות חדשות ותחרותיות בכך שיאפשר להן להחליף את מה שכבר משעמם ונחות - האייפון ירגיש רענן יותר ופחות מיושן מאשר שהוא מרגיש כעת.

כתוצאה מכך, אפל תוכל להקדיש פחות משאבים לבניית אפליקציות יקרות אך בינוניות, ובמקום זאת להקצות את כל האנשים הטובים ביותר שלהם לעבודה על שכלול מערכת ההפעלה. אני מאמין שעבור משתמשים רבים, האייפון הוא הסמארטפון הטוב ביותר. אני גם מאמין שהאפליקציות הטובות ביותר נוטות להגיע מפלטפורמת iOS. אך עם זאת, אפל נכשלת בעקשנותה על כך שלא הצליחה לנצל את שתי העובדות האלו, ובכך גרמה לתעשייה להאמין שהאייפון מיושן ונחות יותר ממכשירי אנדרואיד. כל מה שהם צריכים לעשות הוא להציג את האפליקציות הטובות ביותר מצד שלישי על כל מכשיר חדש במקום את האפליקציות המשעממות והבינוניות שלהם, ובכך יהפכו את חווית השימוש באייפון עבור הרוב המכריע של המשתמשים לשונה ומגוונת, בפרט בקרב המשתמשים אשר לא נוהגים להחליף את האפליקציות שמגיעות כברירת מחדל במכשירי האייפון שלהם.

מקור: CultofMac
    תרגום, עריכה, תוספות: Rainz
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 21/01/13 בשעה 03:30.

2. 4 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

Bar (21/01/13), Kopal (23/01/13), noy123 (22/01/13), Shai Mizrachi (21/01/13)

מנהל iPhones תמיכה כללית הסמל האישי של Bar
    תודה
    1,001
    הודו לי 2,261 פעמים ב 1,925 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: דעה: אפל צריכה להפסיק לפתח אפליקציות

מאוד מאוד אהבתי את הרעיון המוצג בכתבה.
    דעתי עומדת בהחלט בקנה אחד עם הכתוב בכתבה ובוודאי שאפל צריכה לממש את הפוטנציאל הפיתוחי הרב שקיים בקרב המפתחים לחנות האפ סטור.

בנוסף על אפל לקדם אפשרות למסך בית דינאמי מה שיכול ליצור תחלופה ו/או בחירה של 2 או 3 אפליקציות בכל קטגוריה עם פתיחת המכשיר לראשונה או לאחר ריסטור.
    מה שייצור אפשרויות בחירה למשתמש והרגשה קצת פחות סגורה, וזאת כשהמסך יראה תנועתי כגון שעון שבאמת זז או אפליקציה שהאייקון שלה מגיב בהתאם למזג האוויר נתון לעניין רב.

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 19 פעמים ב 13 הודעות

אני באמת לא מבין דבר אחד..!!
    למה אפל לא מוסיפה לעצמה עוד מפתחים ומתכנתים לשדרג את ios זה מערכה הפעלה אחידה נוחה מקצועית יש להם כסףף אז למה הם צרכים להישאר מאחור שיממנו לי לימודים ואני אישית מפתח להם לבד את ios בחינם..!!! ואם גוגל/הצליחו כל שנה להכפיל תפונקציות למה הם לא יכולים למה רק 200 תוספים בין מערכת הפעלה 5 ל6
    מה חסר להם שהם פשוט לא עושים את זה..**********??

משתמש VIP Silver הסמל האישי של Netaneluzan
    תודה
    167
    הודו לי 200 פעמים ב 120 הודעות

את האמת כאן אני לא מסכים בכלל עם הכתבה.
    מצד אחד אפל באמת צריכה לשפר את התוכנות שלה ולהפוך אותם ליותר טובות ומקצועיות ואני מאמין שגם את כמות האנשים וגם את המשאבים יש להם ומשום מה הם עדיין לא משפרים את מה שקיים.
    הרעיון שנתת לגבי התחרות בין מפתחים לקבלת פרסום האפליקציה לכל השנה כשמתמיעים אותה באייפון כל עדכון גרסה הוא נחמד, מגניב ויכול מאוד לשפר את האפליקציות המובנות על המכשיר ולגרום לאפילו יותר תחרות.
    הבעיה היא שכל מפתח בונה את האפליקציה שלו בסגנון שונה ובעיצוב שונה ושכל שנה יחליפו לי את האפליקציות בגלל שרוב האנשים חשבו שאיזה מפתח יצא מוכשר אני לא ההיתי רוצה כי אחד מהדברים שאני ממש מעריך באייפון וגם פחות מעריך כי יש לזה גם חסרונות זה שהוא כמעט ולא משתנה לא הוא ולא האפליקציות שיש בו ככה שאם אני כבר ממש התרגלתי למשהו והוא מספק אותי בלי לחפש חלופות לא ההיתי רוצה שיחליפו לי אותו כל שנה למשהו שונה ואם אני ממש ירצה אני יוריד את מה שבא לי מהאפסטור ככה שכשאני מסביר למבוגרים על האייפון זה ממש לא בעיה כי הוא לא משתנה ואם אני מסביר להם על אייפון ישן הם יסתדרו גם עם האייפון החדש כי זה לא משתנה ונשאר טוב כל הזמן ואם ישנו כל שנה חלק מהאפליקציות החוויה במכשיר לא תישאר אותו דבר ואנשים שלא מבינים בטכנולוגיה ממש יתקשו להתמצאות במכשיר.
    ובדקתי את האפליקציית פתקים ששמת והיא לא משהו בכלל ,אי אפשר לכתוב במצב מאונך ואי אפשר לערוך את מה שכתוב ,אי אפשר להעתיק מה שכתוב וגם אי אפשר לשנות פונטים והיא גם לא נראית כזה טוב ואנשים מבוגרים יסתבכו עם כל ההחלקות לצדדים שיש באפליקציה

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Netaneluzan על הידיעה:

ipxp (21/01/13)

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

בתור אחד שמשתמש הרבה באופן קבוע בפודקאסטסט - היא הייתה צואה בינארית בתחילת דרכה. אחרי ~2 עדכונים היא הפכה לטובה, אפילו טובה מאוד.

ובקשר לכל שאר הכתבה? בנוסף לאפקט הבלבול שבה כל שנה יש אפליקציה אחרת - זה גם חתיכת בלגן כל פעם לבחור אפליקציה אחת מתוך כל מה שהאפסטור מציגה. תמיד יהיו כאלה שיתלוננו שאפל לא בחרה את הטוב ביותר - ואולי אפילו יאשימו אותם באינטרסנטים כדי לבחור אחת על פני אחרת.

כמו כל OS, צריכים להיות דברים פשוטים ומוכרים שנשארים פשוטים ומוכרים. אפליקציית הפתקים פשוטה ונהדרת בתחום של מה שהיא יודעת לעשות - הרבה מאוד משתמשים לעולם לא יצטרכו יותר מזה.

iPhoner שועל על!
    תודה
    104
    הודו לי 188 פעמים ב 126 הודעות

עם כל הכבוד ריינז,זה רעיון גרוע.בוא אני אתן לך דוגמה:אפל מחליטה להוסיף את אפליקציית awesome notes במקום הברירת מחדל שיש כיום.עד פה הכל יפה נכון? אנשים מתחילים להתרגל לאפליקציה במשך שנה ואז מחליטים לשדרג גרסה ובגרסה החדשה הם לא מוצאים את awesome notes אלא משהו אחר שהוא טוב אך חסרים לו הפיצ?רים שיש במוצר x .המשתמש המבין לא יסתבך ופשוט יוריד את מוצר x שאליו הוא התרגל כל כך אבל אמא שלי בחיים לא תדע איך להוריד את האפליקציה כי הדבר היחידי שהיא יודעת זה להשתמש באפליקציות אשר באות עם האייפון. ומה אז ריינז?

iPhoner מנוסה
    תודה
    263
    הודו לי 101 פעמים ב 73 הודעות

למה שהצעת יש שני חסרונות גדולים
    1. הדבר יגרום לכך שכל שנה האפליקציות ישתנו וזה יבלבל המון משתמשים. גם משתמשים מתקדמים לא ירצו שישנו להם את האפליקציות שהם כבר התרגלו אליהם.
    2. האפליקציות החדשות יהיו מסובכות לרוב המשתמשים. אפלקציות ברירת המחדל מתאימות לרוב האנשים וזה בעצם המטרה של אפל , היא לא חיפשה לייצר את האפליקציות עם הכי הרבה אופציות אלה את הפשוטות ביותר לתפעול שתתאים לרוב המשתמשים. בדרך כלל האפליקציות של אפל הן הפשוטות ביותר לתפעול וזה יתרונן.

מה שכן הייתי רוצה לראות זה קודם כל שיפור החיפוש של אפליקציות חדשות והדבר העיקרי זה הוספת אפשרות לשינוי אפלקצית ברירת המחדל ממש כמו במחשב שנוכל לקבוע למשל תוכנת מייל חלופית כברירת מחדל.

iPhones.co.il Co-Founder הסמל האישי של dooby
    תודה
    286
    הודו לי 618 פעמים ב 298 הודעות

מעניין.
    אפשר לשלב בין השניים.
    אפל תמשיך לפתח אפליקציות ותציג אותם כברירת מחדל אך עם זאת יהיה ניתן לקבל בכל יום אפליקציות חדשות שנבחרו בנושאים השונים. כמובן שאוכל לתייג אפליקציה מסוימת שארצה להשתמש בה. במידה ולא תייגתי, האפליקציות יתחלפו בכל מספר ימים.

זה יכול להיות שוס.

11. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל dooby על הידיעה:

RAiNZ (21/01/13)

iPhoner ותיק
    תודה
    71
    הודו לי 80 פעמים ב 54 הודעות

אני גם לא מסכים.
    בנוסף ברגע שאתה משתמש בNOTES. אתה "משועבד" ל ECO SYSTEM של אפל ואייקלאוד.

iPhoner ותיק
    תודה
    143
    הודו לי 230 פעמים ב 143 הודעות

הרעיון עצמו נחמד אבל כמו שאמרו כבר.. זה יבלבל חלק ניכר מהמשתמשים..
    בכל מקרה אני חושב שרוב האפליקציות של אפל נותנות מענה טוב - טוב מאוד. חסרים להם דברים?! כן בטח! אבל לרוב אילו פונקציות מתקדמות שמי שממש חשוב לו ימצא אותך בחנות

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון