+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 7 מ 7
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל אז מה צפוי לנו מאפל לשנת 2013

אפל לא הולכת להציג לנו מכונת זמן בשנה הקרובה, אולם החריצות של החברה ב- 2012 צפויה לשקף את פעלתנותה של החברה גם ב- 2013. זה מה שיש לצפות אליו.

האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities, שזוכה להערכה די גדולה בנושא חיזוי תוכניות המוצרים של אפל, שיחרר לאחרונה את התחזית שלו לגבי מפת הדרכים של מוצרי אפל לשנה הקרובה. על פי הנראה Kuo לא מאמין כל כך בדיבורים סביב הטלויזיה של אפל, כאשר שמועות אחרונות בנושא, ציינו שהחברה מתנסה עם המוצר במעבדות המחקר שלה, אולם אין לה שום כוונה להשיק מוצר זה (אם בכלל) במהלך השנה הקרובה. התחזית של Kuo גם לא מפרטת מוצרים חדשים בליין של החברה, אלא על שדרוגים למוצרים הקיימים, מה שיכול לאכזב מעט לא רק את קהל המעריצים והמשתמשים של החברה, אלא גם את המשקיעים שמצפים לגדולה מאפל, שבשנים האחרונות הציגה כל מספר שנים מוצר חדש ומלהיב שגרם לשינויים בתעשייה: האייפוד, איטיונס, האייפון, המקבוק אייר והאייפד. בכל אופן כך או כך התחזית של Kuo טוענת שאפל תציג את רוב החידושים בליין המוצרים הקיימים שלה ברבעון השלישי של 2013, אם כי יהיו שדרוגים שיוצגו במהלך הרבעונים האחרים גם כן, אולם הם יהיו יחסית מעטים.

האייפון:
    לדעתו של Kuo אפל תציג את האייפון 5s וגרסה חדשה וזולה יותר של האייפון 5 במהלך החודשים יוני-יולי של 2013. לדעתו של Kuo האייפון 5s יגיע בעיצוב דומה לזה של האייפון 5 אולם הוא יכיל מספר שיפורים מתחת למכסה המנוע בין אם ברכיב A7 חדש ועוצמתי יותר, חיישן לזיהוי טביעות אצבע שאולי יהיה חלק ממערכת NFC, שיפורים למצלמה כגון צמצם f2.0 ופלאש LED חכם וכן שיפורים מהותיים יותר, אולי גם בגזרת העיצוב למערכת ההפעלה הניידת של האייפון, בגרסתה הבאה - iOS 7, במיוחד כשג'וני אייב אחראי על עיצוב ממשק המשתמש. Kuo גם מאמין שאפל תציג גרסה חדשה וזולה יותר של האייפון 5. לטענתו גרסה זו תהיה עבה יותר (8.2 מילימטר מול 7.6 המילימטר בדגם הנוכחי) שתהיה זולה יותר בזכות רכיבי המעטפת שאולי יכללו יותר אלמנטים של פלסטיק שיחליפו את שילדת היוניבודי מאלומיניום של הדגם הנוכחי, ויאפשרו לחברה להציג את המכשיר בשלל דגמים.

אייפד ואייפד מיני:
    Kuo סובר שאפל תעדכן את ליין האייפדים שלה ביחד הפעם, כלומר שהחברה תציג שדרוגים הן לאייפד (9.7 אינץ') והן לאייפד מיני (7.9 אינץ') יחדיו, ברבעון השלישי של השנה כאשר האייפד מיני יקבל מסך Retina כאחד השדרוגים הבולטים של הטבלט הקטן ואילו האייפד הרגיל יגיע בתצורה דקה וקלה יותר, ואולי אף אם עיצוב שיקבל השראה מהאייפד מיני/אייפון 5 שהחברה הציגה בחודשים האחרונים של 2012. מה שכן יש לציין כי הסברה של Kuo סותרת קצת את ליין ההשקות של האייפד, שהתבלגן לו קצת בחודשים האחרונים. עד כה אפל הציגה שדרוגים למכשיר האייפד באזור חודש מרץ, והצגת האייפד 4 לצד המיני כ- 6 חודשים אחרי הצגת האייפד 3 פותחת מקום לשאלות: האם אפל פועלת לשדרוג דו שנתי של מכשיר האייפד, או שמא החברה פשוט משנה את חלון הזמנים לשדרוג המוצר. התחזית של Kuo תומכת בדיעה השניה, אולם היא גם לא סותרת את הדיעה הראשונה. כך שיתכן מאוד שאפל תציג את האייפד 5 בחודש מרץ ושוב גם במהלך הסתיו, כחלק מאירוע המוזיקה/מדיה. השאלה היחידה היא מה יוצג מתי?!

עוד נציין כי הדיעה של Kuo מנוגדת לדיעות של אנליסטים אחרים הסוברים שאפל תציג את השדרוגים לאייפד מיני ואת האייפד 5 כבר בחודש מרץ הקרוב.

המק:
    Kuo מאמין ש- 2013 תהיה כולה בסימן של Retina עבור מחשבי המקבוק פרו של אפל. האנליסט מאמין שהשנה אפל תפטר לאט (אבל בטוח) מדגמי המקבוק פרו שאינם בעלי מסך Retina ותוזיל את העלויות של דגמי ה- Retina כפי שעשתה באופן דומה עם מחשבי המקבוק אייר. Kuo גם מאמין שאפל תשנה במעט את העיצוב של מחשבי המקבוק פרו החדשים עם מסכי ה- Retina, למרות שהעיצוב החדש הוצג רק ממש לאחרונה ואפל לא נוטה לשנות את העיצוב של דגמי המקבוק, אלא אחת לכמה שנים.

כמו כן לגבי דגמי האייר, Kuo צופה שלאור העובי הדקיק שלהם שדרוג למסכי Retina תהיה אתגר גדול לאפל, והסבירות כי דגמי אייר עם מסכי Retina בשנה הקרובה היא נמוכה מאוד. כך שהשדרוג העקרי שנותר לדגמי האייר הוא בתצורת החומרה שלהם וסביר להניח שאפל תציג דגמים עם חומרה משופרת, שתתבסס ככל הנראה על פלטפורמת Haswell של אינטל לצד אולי נפחים גבוהים יותר של SSD. לדעתו של Kuo יתכן ונראה שדרוגים אלו אפילו כבר ברבעון השני של 2013.

בגזרה השולחנית נראה כי השנה לא תכלול בחובה דברים דרמטיים. ה- iMac החדש והדקיק התקבל יפה עד כה, אם כי עדיין הזמינות שלו היא לא מלאה בכל מקום. כמו כן דגמי ה- iMac של 2013 לא צפויים לקבל מסכי Retina ונראה כי השיפורים במסכים שהוצגו בדגם האחרון יהיו מספיק טובים עבור אפל לשנה הקרובה. מה שכן כמו האייר Kuo מאמין שגם המקים השולחניים יעברו לפלטפורמת Haswell ורוב השדרוגים יהיו ברמת החומרה. מה שכן באופן מאוד מעניין Kuo לא מתייחס לדגם המק-פרו שלא שודרג מזה תקופה ארוכה מאוד, למרות שבחודשים האחרונים טים קוק התייחס באופן ספציפי למחשב וציין שאפל עובדת על שדרוג מהותי ב- 2013.

האייפוד טאץ' והאפל TV:
    לדעתו של Kuo, 2 המוצרים הללו צפויים לשדרוגים יחסית קטנים במהלך השנה הקרובה. התחזית מציינת כי האייפוד טאץ' דור 4 יעלם לטובת דגם מוזל יותר של האייפוד טאץ' דור 5 שיגיע בתצורת 8GB וללא מצלמה אחורית וימכר ב-199$. מעבר לכך לא ברור האם Kuo מאמין שאפל תציג את הדור השישי של האייפוד טאץ' ברבעון השלישי של 2013, או שמא הנגן הנייד ואף כל משפחת האייפודים יעברו לחלון זמן שדרוגים של אחת לשנתיים, לטובת התמקדות במוצרים החמים יותר של החברה: האייפון והאייפד.

לא ברור איזה שדרוג אפל תוכל להביא לאפל TV השנה, מלבד לשפר את החומרה שלו לכיוון רכיב ה- A6, אם כי לא ברור איזה תועלת הדבר יביא, אלא אם כן החברה תחליט להפוך את מכשיר הבידור הסלוני לפלטפורמה שתכלול אפליקציות ומשחקים.

סיכום
    2012 הייתה שנה עמוסה לעייפה מכיוונה של אפל. טים קוק הראה באופן די ברור כי החברה לא תשקוט על שמריה ולראייה הוצגו שדרוגים ושיפורים בכל ליין המוצרים של החברה ואפילו הוצג מוצר חדש - האייפד מיני, כתוספת לליין האייפד. סביר להניח ש- 2013 לא תהיה שונה בהרבה. מה שכן הציפיות הגבוהות מאפל הן לא רק לגבי ליין המוצרים הקיים שלה, אלא בעיקר להצגת מוצרים חדשים וחדשניים כפי שעשתה בעשור האחרון.

התמונות הן קונספטים אותם יצר Martin Hajek
    מקור: macrumors
    עריכה, תרגום ותוספות: natish
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. 3 משתמשים אמרו תודה ל- natish על ההודעה

תומר צייטלין (18/01/13), Kopal (18/01/13), OriAmir (18/01/13)

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 4 פעמים ב 3 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: אז מה צפוי לנו מאפל לשנת 2013

מקווה שלא יצא השנה אייפוד טאץ 6 אלא רק עוד שנתיים
    רק קניתי תאייפוד טאץ 5 ולא רוצה שיהיה שש עם שיפורים ואז ירגיש שהאייפוד טאץ שלי ישן ולא שווה
    מקווה שעוד שנתיים יצא בערך ואז יהיה טוב
    והאייפון 5s
    שיצא יהיה הטלפון הכי חזק שיש
    אפל תמשיכו להיות מצויינים כמו שאתם

iPhoner שועל על!
    תודה
    35
    הודו לי 109 פעמים ב 76 הודעות

גם אני יכול להיות אנליסט.

אייפד חדש עם מעבד קצת יותר מהיר וזמן סוללה זהה. עיצוב דומה
    אייפון חדש שיקראו לו 5s עם מעבד יותר מהיר וזמן סוללה דומה.
    אייפד מיני עם רטינה.
    אייפוד עם עיצוב דומה ל5s ומעבד יותר חזק.

זהו גם אני אנליסט

5. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל raphaelz על הידיעה:

nir8 (18/01/13)

iPhoner מנוסה
    תודה
    4
    הודו לי 19 פעמים ב 17 הודעות

לדעתי לאפל כבר אין מה להציע...
    ורבים כמוני רואים את התמונה בצורה זהה ואפשר לראות את זה בערך המניות של החברה.

פעם שהאייפונים היו מוצר "מיוחד" שעבד פשוט נפלא ושילב תוכנה וחומרה כבר לא רלוונטי.
    מכיוון ש...
    יש מיליון ואחד מכשירים בשוק שנותנים הרבה יותר במחיר נמוך יותר וזו עובדה.
    לדעתי הסיבה שאנשים עדיין ממשיכים לקנות אפל בהמוניהם היא בגלל שהם לא מבינים כל כך וקונים מוצר "פופולרי" או בגלל שהם רגילים למערכת ההפעלה של אפל וממשיכים בליין השדרוגים וכמובן יש את אלה שקונים אפל רק בגלל שזו אפל.

והכי גרוע שכיום לאור העובדה שנראה כי קהילת הפריצה גוססת או מתה כבר לא ידוע...
    ומכיוון שאין לי שליטה על המכשיר שלי כמו בעבר, כנראה האייפון 4S שלי הוא המכשיר האחרון שרכשתי מבית אפל.
    לא רואה סיבה לרכוש מכשיר שאין לי בו שליטה מלאה במחיר עצום כאשר בשוק יש מאות מכשירים עם מפרט חזק יותר במחיר נמוך יותר וקוד פתוח.

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל iamisraeli3 על הידיעה:

Fringe (20/01/13)

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

נתון נוסף לגבי האפל טיוי:

הון היי השקיעה השנה בשארפ ויש הסוברים שזה בגלל טכנולוגיית המסכים שלהם שאמורה להיות הבסיס לטלויזיה של אפל. יש סיכוי שבקרוב נראה משהו ממש חדש ויפה בתחום.

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 23 פעמים ב 15 הודעות

?מפרט חזק? זה לא הכול. היה לי - SGS3, ואם כל זה שהמפרט שלו ?חזק? יותר, הוא פשוט לא משתווה אפילו ל - iPhone 4 מבחינת חלקלקות והרצת אפליקציות, ושלא נדבר על הבדלי האפליקציות ואיכותן שיש כאן ייתרון עצום לאייפון.

אף אחד לא מחזיק אותכם בכוח, אתם מוזמנים לנדוד מכשיר מבוסס אנדרואיד (קיימים מליונים), ולחזור עם הלשון בחוץ.

10. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Vaitz על הידיעה:

natish (20/01/13)

iPhoner מנוסה
    תודה
    23
    הודו לי 12 פעמים ב 10 הודעות

אין על אפל . אני נאשר איתם תמיד . תודה על הדיווח

12. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל lior2212 על הידיעה:

natish (20/01/13)

+ פרסם תגובה