+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 6 מ 6
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל צילום באייפון וחשיפה יצירתית

השיעור השבועי בצילום עם האייפון מתמקד הפעם במשחקי אור וצל, וכיצד ניתן להשתמש באייפון על מנת לנצל את האור או את הצל בסצינה מסויימת על מנת ליצור תמונות יצירתיות.

לצלם תמונה עם האייפון זה קל. כל שעליכם לעשות הוא לגעת בסמל המצלמה הקטן או ללחוץ על כפתור הווליום - וזהו, יש לכם באופן מיידי תמונה שאתם יכול לחלוק עם העולם. אין שום דבר רע עם הצילום הספונטני, אך עם זאת, בשיעור של היום אנחנו הולכים לחקור טכניקה שתאפשר לכם להפגין את השרירים היצירתיים שלכם. לפני שנתחיל בשיעור, יש כמה תנאי בסיס שאנחנו צריכים לכסות תחילה, והם: "חשיפה", "הדגשים", ו-"צללים".

חשיפה
    במושגים פשוטים מאוד, חשיפה קובעת כמה בהירה או כהה התמונה שלכם תצא. כשאתם מצלמים עם האייפון שלכם, או כל מצלמה לצורך העניין, היא הולכת לשלוט בכמה אור למעשה נכנס דרך העדשה ונקלט על ידי החיישן. אם הרבה אור נכנס דרך העדשה - התמונה תהיה בהירה. אם פחות אור נכנס דרך העדשה - התמונה תהיה חשוכה יותר. רוב הזמן, אם האור בסצנה מתחלק באופן שווה - כלומר, אין שם ממש אזורים בהירים או אזורים כהים - תקבלו חשיפה מאוזנת ויפה. הנה דוגמה של סצנה מוארת באופן שווה שמייצרת תמונה שנחשפה באופן שווה:

עם זאת, בסצנות עם ניגודיות גבוהה, שבהן יש לכם מגוון רחב של אור בוהק וצללים כהים, יהיה לכם קשה לצלם תמונה אחת שנחשפה כראוי לאזורים הבהירים וכהים. לחיישן המצלמה של האייפון שלכם יש טווח מוגבל של אור שהוא יכול לנהל. במצבים כאלו, אתם כצלמים תצטרכו לקבל החלטת חשיפה יצירתית - מה שמביא אותנו למונחים הבאים שלנו.

אור וצל
    הדגשים (או פרטי דגש) הם שם תואר למידע הכלול באזורים הבהירים ביותר של הסצנה. אם תגדירו את החשיפה שלכם לאזור הבהיר כך שתוכלו לראות את הפרטים בו, כך תאבדו במקביל את היכולת לראות את הפרטים באזורי הצל. צלליות (או פרטי צל) הם שם תואר למידע הכלול באזורים הכהים ביותר של סצנה. אם תגדירו את החשיפה שלכם כך שתוכלו לראות את הפרטים בצללים, כך תאבדו במקביל את היכולת לראות פרטים באזורים הבהירים. זה פשוט משהו שאנחנו כצלמים צריכים לחיות איתו. אל תחשבו על זה כמגבלה, תחשבו על זה כיתרון יצירתי.

בתמונה זו, מיקוד החשיפה שלי היה האור מבחוץ (פרטי הדגש), שאפשר לי לחשוף את הפרטים בזירה החיצונית והמוארת כמו שצריך. כפי שניתן לראות, פרטי החדר נשארו חשוכים למדי.

בתמונה זו, מיקוד החשיפה שלי היה פנים החדר (פרטי הצל), שאפשר לי להדגיש יותר פרטים סביב החלון במחיר של אובדן כל הפרטים בחוץ.

הגדרת החשיפה של האייפון שלכם
    עכשיו שיש לנו הבנה בסיסית של חשיפה, כיצד אנחנו שולטים בה עם האייפון שלנו? התשובה היא פשוטה: אתם נוגעים בתחומים שונים של המסך של האייפון שלכם בכדי ​​לשלוט היכן האייפון שלכם יתמקד, ובכך קובעים את מוקד החשיפה שלו. אם אתם נוגעים באזור בהיר, תוכל להבחין שהתמונה הופכת לכהה יותר. ומאידך, אם אתם נוגעים באזור חשוך, התמונה הופכת להיות בהירה יותר.

בתמונה זו, החשיפה נקבעה לאזורי הצל ואיבדנו את פרטי הדגש באזורים הבהירים יותר של הסצנה. במקרה זה, השמיים.

בעוד שאנו מגדירים לאיייפון לחשוף לאזור הבהיר של הסצנה, עכשיו אנחנו יכולים לראות את הפרטים בשמיים, אבל איבדנו את רוב פרטי הצל שלנו.

המשימה שלכם
    המשימה שלכם השבוע (באם תבחרו לקבלה) היא לצאת ולבצע החלטות חשיפה יצירתיות. מה שאתם צריכים לעשות הוא למצוא סצנות עם ניגודיות גבוהה במיוחד, ולהגדיר את החשיפה שלכם לפרטי הדגש או לצללים. אתם מוזמנים לחלוק את היצירות שלכם באשכול התגובות.

מקור: iDownloadBlog
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 17/11/12 בשעה 21:22.

2. 6 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

11gal (18/11/12), מעוז זוגרבו (18/11/12), Berny (17/11/12), IrApple (18/11/12), natish (17/11/12), OriAmir (21/11/12)

iPhoner ותיק
    תודה
    34
    הודו לי 19 פעמים ב 12 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: צילום באייפון וחשיפה יצירתית

כתבה יפה מאוד... כל הכבוד!
    רק יש דבר נוסף שצריך לציין, נגיעה במסך קובעת בנוסף לחשיפה גם את הפוקוס של המצלמה, קח שאם יש לך אור שמש חזק ואתה רוצה קצת להחשיך אותו ועדיין לראות את יתר הדברים זה צריך להתבצע במקרה שיתר הדברים נמצאים באותו מרחק פחות או יותר של הנקודה בה אתה נוגע, אחרת הם יצאו מפוקוס.
    (אגב זה תקף גם לכל מצלמה)
    אני מניח גם שאולי יש תוכנות באייפון שיכולות לבחור את תחום הפוקוס, ואז במקרה הזה אפשר גם להרחיב את התחום שלו, וקח גם שינוי אזור חשיפה לא תשפיע הרבה על הפוקוס מסביב...

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Yuvalg85 על הידיעה:

RAiNZ (17/11/12)

מנהל פורום מולטימדיה הסמל האישי של Berny
    תודה
    1,367
    הודו לי 1,402 פעמים ב 882 הודעות

אחלה כתבה רון. אהבתי מאוד
    רק דבר אחד יש לי להוסיף. לכל מי שהמכשיר שלו פרוץ , יש לו את האפשרות להפריד בין מצב חשיפה לפוקוס. מה שבעצם מונע מהתמונה להיות בהירה מאוד או להפך ,חשוכה מאוד.
    אני משתמש בזה כנעט כל יום , וזה פשוט תענוג.

התוסף שדיברתי עליו הוא cameratweak (סקירה המלאה)

נערך לאחרונה על ידי Berny; 17/11/12 בשעה 21:12.

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Berny על הידיעה:

RAiNZ (17/11/12)

משתמש VIP הסמל האישי של מעוז זוגרבו
    תודה
    424
    הודו לי 384 פעמים ב 153 הודעות

כתבה נפלאה.
    רק דבר אחד: בעייתי היום לצאת החוצה לבצע את המשימה

עורך פורום Cydia הסמל האישי של MaTaN
    תודה
    1,381
    הודו לי 2,967 פעמים ב 1,902 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי מעוז זוגרבו צפיה בהודעה
    כתבה נפלאה.
    רק דבר אחד: בעייתי היום לצאת החוצה לבצע את המשימה
    אשכרה

iPhones.co.il

עורך ומנהל ראשי פורום סידיה

iPhoner שועל על!
    תודה
    8
    הודו לי 20 פעמים ב 16 הודעות

אני צלם , עכשיו היופי בזה שהאייפון נותן לי לעשות את הדברים מהמצלמה עליו אפילו הייתי שמח להיות כתב צילום שלכם אם יש דבר כזה. אני יעלה עוד מעט תמונות של ניגודיות חשיפה. אפשר לראות תמונות שלי באינסטגרם( הכי מהר לראות שם) @MatanLevi

10. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל mti111 על הידיעה:

RAiNZ (18/11/12)

+ פרסם תגובה