כמו כל פורום באתר iphones.co.il, חלים עליו חוקי הפורום והצהרת פרטיות, אותם עליכם לקרוא לפני תחילת השמוש בפורום.

עם זאת, ראיתי צורך לציין בפניכם מספר חוקים שכנראה לא מובנים מאליהם עבור הגולשים:

1. פירסום תכנים פיראטיים

* אין לבקש עזרה או הורדות/לינקים לתכנים המפרים זכויות יוצרים כגון: אפליקציות פרוצות, סריאלים, קראקים, סרטים, מוזיקה וכדומה.
* אין לספרק תמיכה לגולשים בנושא זה: אין לפרסם לינקים להורדת תוכנות/אפליקציות/הורדות לא חוקיות ואין להעלות לאתר קבצים כאלו, לא באופן ישיר ולא באופן עקיף.
* אין לפנות בפורום בהודעות בנושא זה על מנת לקבל עזרה מחוץ לפורום. למשל "אני יודע שאסור לפרסם אז שמישהו ישלח לי לפרטי"- הודעות מסוג זה יענשו בחומרה.

2. האקינטוש (התקנת מקינטוש על ווינדוס)

כל נושא התקנת מערכת ההפעלה של אפל (OS X) על מחשב מסוג חלונות, או כל מחשב שאינו מיוצר ע"י אפל עצמה, אינו נתמך כלל באתר אייפונז. אין לבקש תמיכה בנושא זה, ואין לתמוך בנושא זה. ניתן להגיב למשתמש שאין לספק תמיכה, או להתעלם ולהמתין שמנהל ינעל את הדיון.

תגובות מסוג "מה אתם עושים צחוק אתם עוזרים לפרוץ אייפון ולא את זה" תשאירו בבית.

3. כותרות ענייניות והתבטאות

נושא זה הוא פחות "פלילי" מסעיפים 1 ו2, אך חשוב ביותר. אם אתם מגיעים לפורום לקבלת עזרה או תמיכה בתקלה, חשוב שתציינו כל פרט שיכול לעזור לנו לעזור לכם.

כותרות לא טובות: "הצילו יש לי בעיה במק"
" בעיה מחשב תקוע"
" יש לי שאלה"
הכותרות האלה לא אומרות לנו כלום. ברור שיש לכם בעיה או שאלה, אז איך שואלים?
כותרות טובות:
"בעיה| מחשב תקוע במסך שחור אחרי התקנת ווינדוס"
"שאלה| איך מוסיפים שפת הקלדה נוספת?"

יש לכם מספיק תווים, תשאלו את השאלה בתימצות וזה יעזור לנו.

איך מספרים סיפור בפורום?
ראשית, זכרו שזהו פורום ולא צ'ט. לשאול שאלה ב4 מילים זה בד"כ לא הכי עוזר, וגורר שאלות רבות בין הגולשים עד שבכלל מבינים מה הבעיה של פותח האשכול.
כשאתם כותבים את הבעיה, ציינו איזה מחשב יש לכם, איזו מערכת הפעלה. מה בדיוק הבעיה וממתי היא התחילה, מה הפעולות שעשיתם לפני ואולי זה קשור (לא, אל תציינו ששתיתם מקיאטו גרנדה, זה כנראה לא קשור, אלא אם הוא נשפך לכם על המקלדת).
אם אתם אומרים "לא עובד" זה לא ברור לגולשים- מה לא עובד? מסך שחור? מסך כחול? המחשב לא נדלק לגמרי? שגיאה? מחשב עושה ריסטרטים בלי סוף?

4. פירסום כתבות וסקירות

פירסומי דעה,כתבות, מדריכים או סקירות תוכנות מתקבלות באתרינו בברכה! לא חייב להיות כתב (אבל אפשר) כדי לפרסם מידי פעם כתבה. אבל שימו לב, אם אתם כותבים כתבה:
* אין להעתיק תמונות משום מקור שאינו מאפשר זאת. השתמשו באתרים "חופשיים" בלבד.
* אין להעתיק כתבות מאתרים אחרים מבלי לתת קרדיט (יש לציין אם הכתבה מתורגמת)
* אין לגנוב תכנים מיוצרים אחרים: באתר ומיחוצה לו.

רוצה לקבל במה בעמוד הראשי של האתר? פנה אלי לפני פרסום הכתבה.
רוצה להיות כתב קבוע באתר? פנה אלי בפרטי לקבלת הכוונה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום, למען כולנו!

גלישה מהנה בפורום!