+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 11
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל האם אפל לקחה סיכון מחושב עם שירות המפות שלה?

על הסיכון המחושב של קוק בנושא המפות, ניסיונה של אפל לגייס עובדי גוגל והאקר שמחזיר את Google Maps ל- iOS 6. "מפגייט" מקבלת קצת פרופורציות.

בשבוע האחרון נראה כי אחד הנושאים המרכזיים בבלוגוספירה של אפל הוא נושא המפות, זאת לאור אפליקציית המפות החדשה שאפל השיקה ב- iOS 6 שמעיפה את שירות המיפוי של גוגל לטובת שירות מיפוי עצמאי של אפל המבוסס על שיתוף פעולה עם חברות צד ג'. הביקורות של המפות החדשות לא כל כך טובות, ולמרות פיצ'רים איכותיים כמו FlyOver וניווט קולי מודרך נרחב יותר (שתומך במידה מסוימת גם בישראל) רשימת הבאגים והבעיות ארוכה למדי. אבל הביקורת העקרית פה נגד אפל היא ההחלטה של החברה להציג מוצר חצי-אפוי, זאת בניגוד לאופיה של החברה להציג מוצרים מוגמרים ובאיכות גבוהה. המבקרים אף העלו את רוחו של ג'ובס באוב בטענה שתחת ג'ובס - המיקרו מנהל האובססיבי לשלמות, דבר שכזה לא היה קורה. מעבר לעובדה כי מדובר בשטויות במיץ שהרי בימיו של ג'ובס אפל הציגה את Mobile Me ואף את Siri, נראה כי ההחלטה להציג את אפליקציית המפות הנוכחית הייתה סיכון מחושב של טים קוק.

Cnet מציין כי אפל לא קיבלה את התגובות על אפליקציית המפות בהפתעה, אם כי חלק מהבאגים והתקלות שדווחו לא היו ידועות לאפל, אבל ההחלטה להעיף את שירות המיפוי של גוגל לטובת שירות מיפוי עצמאי נבע מהחלטה אסטרטגית של אפל וקוק לפיהן חשוב יותר לאפל להעיף את השירות של גוגל ולקחת בעלות על התחום, על גב העובדה שהשירות הראשוני מכיל לא מעט פגמים. כפי שציינו לא אחת, אפל יכלה להשאיר את השירות של גוגל לעוד שנה - שנתיים ולהמשיך לפתח את יכולות המיפוי שלה אבל משהו דחף את אפל לבחור בדרך השניה, דרך שמביאה לעצמאות בתחום המיפוי, גדילה ברווחים מהנושא אבל גם פגיעה ביוקרה של החברה. אבל עד כמה הדבר משפיע? ובכן התשובה היא מאוד מפתיעה: כמעט ולא.

כן כן, תתפלאו אבל נראה ש"מפגייט" הולכת ונדמית כאפילו פחות עניינית עבור הציבור מאשר "אנטנגייט" של האייפון 4. האנליסט Piper Jaffray בדק עם רוכשים רבים של אייפון 5 שמגיע עם iOS 6 כברירת מחדל וגילה ש-83% הם משתמשי אייפון שמשדרגים למכשיר החדש. כמו כן נראה שקצב האימוץ של iOS 6 הוא מהמהירים ביותר, כאשר אפל מציינת כי הגרסה שהושקה ב- 19 לספטמבר הותקנה כבר על כ- 100 מיליון מכשירי iOS. בכל אופן לפי התגובה היחידה של אפל בנושא, לפיה מדובר בצעדיה הראשונים של החברה בתחום המיפוי וכי החברה פועלת לתקן ולשפר את המפות בהקדם האפשרי נראה כי החברה לא מתרגשת יותר מדי מהעניין וכי הסיכון המחושב של קוק צלח. בכל אופן בדיוק כמו עם "אנטנגייט", אפל יודעת שהיא יכולה להשקיע את המשאבים הדרושים לתקן את הבעיה.

לפי דיווחים ברשת נראה כי חלק מהמשאבים שאפל משקיעה בנושא, כולל גיוס של עובדי גוגל בתחום המיפוי. בעבר בין אפל לבין גוגל היה הסכם (די סודי) לפיו החברות לא יפעלו לגייס עובדים האחת של השניה, דבר שהוא נפוץ בעמק הסיליקון. אולם ההסכם הזה היה נחלת העבר והמשבר ביחסים של החברות שינה את פני הדברים. האתר TechCrunch מדווח כי אפל פעלה עד כה לגייס עובדים לשעבר של גוגל שעסקו בתחום המיפוי, זאת כדי לשפר את שירות המפות שלה, וכעת לאור התלונות החברה פועלת באופן אגרסיבי לגייס מהנדסים בתחום, כשהיא מציעה תנאי שכר גבוהים במיוחד. המקור של TechCrunch מציין שלמרות שלאפל יש דרך ארוכה להגיע לרמה של גוגל בתחום המיפוי, הדבר נמצא בהשגתה של החברה. זאת בזכות כמות עצומה של כסף להשקיע בנושא שהופך ונהיה רווחי משנה לשנה וכן יכולות הולכות וגוברות של יצירת שותפויות, תחום שעד לפני מספר שנים היה עקב האכילס של החברה.

בכל אופן עד שאפל תשפר את שירותי המיפוי שלה, דבר שלכעצמו לא דורש התקנה של גרסה, זאת לאור העובדה שהשירות מבוסס על הענן, נראה כי יש אופציות אחרות שהולכות וקרבות. לאחרונה הגיעו לרשת שמועות כי גוגל כבר שלחה את אפליקציית המפות שלה לאישור באפסטור, אולם אריק שמידט ציין לאחרונה לרויטרס כי השמועה לא נכונה. היו"ר של ענקית החיפוש/פרסום אמר כי גוגל עדיין לא פעלה בנושא וכי ההחלטה לאשר את האפליקציה שלפי Jeff Huber מגוגל, הולכת להציג חווית שימוש מדהימה למשתמשי iOS. כמו כן ציין שמידט שאפל וגוגל מדברות על בסיס יומי בנושא המיפוי וכי גוגל מחויבת לספק למשתמשי השירותים שלה להביא את שירות המיפוי שלה גם למכשירי iOS. אבל כאמור עד אז נראה שמשתמשי המכשירים הפרוצים יוכלו להנות משירותי המיפוי של גוגל באופן לא רשמי.

ההאקר/מפתח Ryan Petrich העלה בימים האחרונים לרשת סרטון המציג כיצד הוא מביא את אפליקציית המפות של iOS 5.1 למכשיר אייפון 3Gs שפועל על גרסה 6 ונפרץ. לדברי המפתח, האפליקציה עדיין לא יציבה והיא קורסת. לדברי ההאקר הדבר הוא קצת מסובך והוא דורש קבצים מגרסה 5.1 מה שגורם כך שהפיצ'ר לא יהיה זמין לתפוצה נרחבת, אלא ידרוש התקנה עצמאית של המשתמש, זאת כדי שלא להפר את זכויות היוצרים של קבצי הגרסאות של אפל למכשירי iOS. עדיין נראה כי מדובר בהצגת יכולת יפה של המפתח המוכשר אם כי סביר להניח שהאפליקציה הרשמית של גוגל תהיה זמינה קודם לכן. בכל אופן מי שמעוניין יכול להתקין את שירות המפות של גוגל כקיצור דרך/אפליקציית ווב על ידי כניסה ל- Google Maps מהמובייל ספארי וביצוע הפעולות המוצגות בתחתית המסך.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

מנהל פורום תמיכה הסמל האישי של W.Elad
    תודה
    160
    הודו לי 515 פעמים ב 429 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: האם אפל לקחה סיכון מחושב עם שירות המפות שלה?

אחלה כתבה!

אני אישית חושב ששרות המפות של אפל בעייתי, אפילו בניווטים פשוטים בישראל קבלתי סיבובים הזויים ועדיין, בשביל ליצור חדשנות צריך לפעמים להתנקת מהעבר בצורה חד צדדית.

אפל מעבר להיותה כוח עצום בתעשיה, גם מתאמצת לשמר ולשפר את הכוח הזה.
    ראייה לכך הוא פיתוח ארכיטקטורה פרטית כביכול ל A6 (בלי לדבר על סירי שפתאום כל מכשיר חייב איזשהו "עוזר" קולי).

אני בטוח ששרות המפות של אפל לא גמור או במקום שבו הוא צריך להיות (כבר אחרי 5 דקות, אחרי שירדה ההתלהבות מתלת המימד הבנתי את זה) ועדיין, היא מראה שגם לענקים מותר לעשות פעולות של קטנים ואפילו לא להיות מושלמים.

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי פעם אחת

לא מבין בכלל מה כל הבלאגן,
    מבחינת ניווט יש אין ספור פתרונות חינמיים טובים לישראל, ובנסיעות לחו?ל בכל מקרה ניווט ענן לא מתאים לי בגלל עלויות גלישה ואזורים שלא מכוסים סלולארית כך שהפתרון הוא בכלח תוכנות ניווט מלאות על המכשיר.

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Golum על הידיעה:

Deantweety (25/09/12)

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 9 פעמים ב 5 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Golum צפיה בהודעה
    לא מבין בכלל מה כל הבלאגן,
    מבחינת ניווט יש אין ספור פתרונות חינמיים טובים לישראל, ובנסיעות לחו?ל בכל מקרה ניווט ענן לא מתאים לי בגלל עלויות גלישה ואזורים שלא מכוסים סלולארית כך שהפתרון הוא בכלח תוכנות ניווט מלאות על המכשיר.
    הבעיה טמונה שאפל חשבה שהיא מביאה מוצר טוב יותר ואז מתברר שזה רחוק מאד מהליות טוב
    אני לא מרוצה מזה בכלל' אבל כבר שדרגתי ל לגרסה 6
    אין מה להשוות בין הגרסאות, כמוכן אם אפל תמשיך בכיון הזה אז נקבל בעתיד תפוחים רקובים

iPhoner שועל על!
    תודה
    54
    הודו לי 204 פעמים ב 158 הודעות

מה כבר יכלת לעשות עם המפות של גוגל?? לטעמי האפליקציה של אפל הרבה יותר שימושית היא מאפשרת ניווט קולי כולל תמיכה בישראל וכולל עבודה ברקע גם שהמכשיר נעול לפניי פנייה הוא נדלק לבד ואז מתכבה לאחר ההוראה. נח וקל לשימוש כולל שליטה בסירי. לא נתקלתי בבעיות בארץ אולי בחו?ל המצב שונה אבל זה רק להתאמץ לחפש. אני בטוח שגוגל ישחררו את האפליקציה שלהם ואנשים יתקינו אותה עדיין רובם ישתמשו בזו המובנית או בוויז ודומותיה. כי אם גוגל לא ניתן היה לעשות כלום.

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי tarpon צפיה בהודעה
    הבעיה טמונה שאפל חשבה שהיא מביאה מוצר טוב יותר ואז מתברר שזה רחוק מאד מהליות טוב
    אני לא מרוצה מזה בכלל' אבל כבר שדרגתי ל לגרסה 6
    אין מה להשוות בין הגרסאות, כמוכן אם אפל תמשיך בכיון הזה אז נקבל בעתיד תפוחים רקובים
    הסיכויים שאפל חשבה שהם מוציאים מוצר טוב יותר שואפים לאפס.

כל הסיפור הזה יצא מכל פרופורציה. מדובר בס?כ בהישג די מרשים לאפל. להוציא אפליקציה שכזו בשנתיים זה בהחלט לא משהו שכל חברה מסוגלת לעשות.

מצד שני, ברור מעל כל צל של ספק שהאפליקציה של גוגל טובה יותר ונשאלת השאלה האם זה בסדר לנהל מלחמות על גבם של המשתמשים?

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

גם אני לא מבין מה ההתבכינות.. הגוגל מפ היה מאטפן גם מי השתמש בו בכלל??? יש להו את ווז לניווט ועכשיו יש עוד אלטרנטיבה יותר פשוטה שתשתדרג עם הזמן.. גם את רומא לא בנו ביום אחד וגם שגוגל התחילו הם היו חלשים במפות.. מה שבטוח זה שאפל יקחו את זה למקום הרבה יותר מוצלח

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ymeiner צפיה בהודעה
    מצד שני, ברור מעל כל צל של ספק שהאפליקציה של גוגל טובה יותר ונשאלת השאלה האם זה בסדר לנהל מלחמות על גבם של המשתמשים?
    אם המהלך הזה היה נטו צעד טקטי נגד גוגל, אז אפל הייתה חוברת למפות של Bing או אפילו נוקיה שגם ככה יש ביניהן חוזי רשיונות.
    מדובר בצעד אסטרטגי של אפל כדי להגדיל את נתח ההכנסות מתחום המובייל, ומפות או יותר נכון פרסום הקשור במפות הוא רווחי מאוד, כפי שגוגל מראה בכל דו"ח רבעוני. כל מה שמסביב זה תפאורה יפה (כנ"ל גם ב- Google Maps) שתגרום למשתמש להשתמש בשירות יותר.

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 42 פעמים ב 29 הודעות

שני דברים.

1. זה בסדר גמור לנהל מלחמות על גבם של הלקוחות ולא רק זה, זה בסדר גמור שהלקוחות יהיו נסיינים מלשון ניסוי. כדי שמוצר מבוסס רשת או לקוחות יצליח להמריא, חייבים משתמשים כדי שהמוצר יצליח ויהיה טוב יותר, על גבי הלקוחות. כי ככה גוגל הגיעה עם המפות שלה לאן שהגיעה... לכן זה רק עניין של זמן עד שהמפות של אפל יהיו בשלות מספיק לדוגמא גם ראו את סירי עם בסיס משתמשים כל כך רחב אפל לומדים ואנחנו נסיינים כלומר לקוחות. הרי מי שאוהב את אפל לא יוותר על האיייפון או על האייפד (שאנחנו כבר לא עוזבים אותם) בגלל מפות. עוד דוגמא טובה היא מעולם הרכב למי שמכיר היא תיבת ההילוכים הרובוטית של פולקסווגן הלא היא DSG הידועה לשמצה, בתחילת דרכה היא היתה מאוד לא מעודנת בלשון המעטה הרבה הרבה תקלות החלפות מצמדים ריקולים רכב חדש שהוצא מחבה וחוזר אחרי שבוע למוסך אבל אחרי כמה שנים זה מתחיל להיות בסדר (אני לא אוהב רובוטיות בגלל זה כשהחלפתי רכב נשארתי עדיין בחברה של השם משתמש שלי...) למרות כל הבעיות אנשים ממשיכים לקנות כי ככה יוכלו באמת לשפר את המוצר... תחשבו על זה.

2. בתור משתמש אייפון מעולם לא השתמשתי במפות המובנות באייפון אם זה המפות של אפל או המפות של גוגל, לא בגלל שהם טובות אלא בגלל השירות המצויין של Waze כאן בישראל! כל פיפס קטן שיש בדרך הוא מודיע לך... ולכן אנחנו, המשתמשים כאן בארצו הקטנה אין לנו
    בכלל על מה להתלונן על הגרסה iOS 6.
    מה שנשאר זה רק להינות ממנה ולחכות לאייפון הזה נראה לי אייפון 5...

גמר חתימה טובה לכל בית ישראל.

iPhoner שועל על!
    תודה
    348
    הודו לי 82 פעמים ב 71 הודעות

אפילו ה"פאנבויים" הכי גדולים(כמוני).
    יודעים שזה לא אפליקציה מושלמת בשום מובן(אני לא יודע אם זה היה קורה בעידן סטיב),אבל אפל כמו אפל תוציא גרסה חדשה בעדכון הIOS הבא וכולנו נשכח מכל הסיפור הזה...

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון