+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 6 12345 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 53
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל פצעים ונשיקות

האייפון החדש של אפל קוצר שבחים, בעוד שמערכת ההפעלה החדשה שלה קוצרת קטילות, בעיקר סביב אפליקציית המפות הצולעת שלה, ומתחרותיה של אפל מנסות לנצל את המומנטום של "מפות-גייט" על מנת למכור מכשירים. בהמשך:

האייפון 5 הושק השבוע, וההילולה סביבו היא גדולה. יותר גדולה למעשה מכל הרעש הצדדי שמנסים לדחוף לנו לאוזניים על הכשלון של אפליקציית המפות של אפל. אבל למעשה פה קבור הכלב: בגלל הצלחתו המטורפת בכל קנה מידה של מכשיר האייפון 5, המתחרות מפחדות, והן חייבות למצוא סדק כלשהו בשיריון של אפל שיגרום לה לנזק. אפליקציית המפות החצי אפויה של אפל הייתה ההזדמנות שלה חיכו. האמת הפשוטה היא שהאפליקציה איננה גרועה, אך היא בהחלט לוקה בחסר בהשוואה למפות של גוגל. זה די הגיוני, אם מתחשבים בעובדה שלגוגל יש את מידע המפות הכי עשיר בעולם.

אפל מנסה להדביק פערים עם גוגל, ויש לה עוד הרבה עבודה לעשות. מעבר לכך, כל זעקות השבר על סקנדל מנופחות הרבה מעבר לפרופורציה. אך הרעש הזה קיים על מנת לפגוע בהילולת המכירות סביב האייפון החדש, מכיוון שלהתחרות עם אפל בשבוע ההשקה שלה זו משימה שעד כה הוכיחה את עצמה כבלתי אפשרית. הנה כמה פרטים קטנים סביב האייפון 5, אפליקציית המפות והתחרות של אפל מהימים האחרונים:

יחסי אהבה-שנאה
    למרות טענות מרובות על כך ש-6 iOS הוא עדכון לינארי ולא מעניין, נראה כי המהדורה האחרונה של מערכת ההפעלה הניידת של אפל זוכה לאימוץ בקצב מסחרר על ידי משתמשים של מכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ'. נתונים חדשים שפורסמו על ידי חברת האנליטיקה Apsalar הראו כי 6 iOS מוכיחה את עצמה כיותר ויותר פופולרית ככל שהזמן עובר, כאשר שיעור האימוץ של העדכון לאחר שני ימים מלאים של זמינות יושב על 20%. זו עליה של 5 אחוזים מהיום הקודם. אולי יותר מרשימה היא העובדה כי 6 iOS רואה קצב אימוץ כפול מזה של iOS 5 לאחר אותו פרק זמן בהקבלה.

הגרסה החדשה מביאה עימה מגוון שיפורים במראה הכללי של מערכת ההפעלה, אך השיפורים הכי ניכרים בה מתבטאים דווקא בתחומים שבהם iOS 5 כה לקתה בחסר: iOS 6 חלקה יותר ועשירה יותר, בעיות הקישוריות שבמעבר בין 3G ל-WiFi נפתרו, בעיות הווליום נפתרו, והכי חשוב - נראה כי בעיות הסוללה שהיו מורת רוחם של משתמשים רבים (בעיקר בעלי מכשירי האייפון 4S) נפתרו לפחות באופן חלקי. כמובן שהשוני הבסיסי בין iOS 6 ו-iOS 5 הוא מינימלי, אך נכון לעת עתה, רוב התלונות החלו להתרכז סביב המפות בלבד, כאשר בשאר התחומים החלו להישמע יותר ויותר שבחים על יציבותה של מערכת ההפעלה.

מפות ותקלות
    האזור שבו אפל זוכה להכי הרבה תשומת לב לאחרונה הוא אפליקציית המפות ה"משופרת" שהציגה ב-iOS 6. את כל הרעש סביב האפליקציה הזו ניתן לשמוע עד תתחנת החלל מיר, והכותרות זועקות "סקנדל". אך לחוד מהעובדה שגורמי חדשות המיינסטרים אוהבים להוציא נושא מפרפורציה ולייצר כותרות בומבסטיות שלא לצורך, ובמיוחד כי מדובר באפל - החברה מקופרטינו החלה לגייס עובדים המתמחים בתחום המיפוי על מנת לשפר במהירות את תוכנת המפות שלה. בהתחשב בעובדה שלגוגל יש ניסיון מתקדם של כמעט עשור בתחום, לאפל יש עוד עבודה לפניה, ונאמר שצוות המפות של אפל נמצא בהסגר באזור מבודד במקפוס, ונמצא על דיאטה של קפה, רד-בול ואפרסקים (ציניות). עם זאת, גוגל ככל הנראה תציג את האפליקציית מפות שלה באפסטור עד חודש דצמבר, כך שהמשתמשים יכולו להנות מכל העולמות.

והנה משהו קטן בעבור אלו שפנו אלי אישית ושאלו לגבי האייקון של המפות ב-iOS 6: מי ששם לב לאייקון החדש של אפליקציית המפות, וודאי שם לב לכך שהוא מציג את הסמל של כביש 280. ובכן, למי מכם שתהה מה פירוש האייקון - הקמפוס של אפל בקופרטינו ממוקם כמה מטרים מהיציאה לכביש 280, ברחוב בשם "Infinite Loop" או "הלולאה האינסופית" בעברית. אם תבדקו היטב את האייקון, תוכלו לראות את הלולאה האינסופית הזו בדיוק מתחת לסמל הכביש (280). בעבר, סממן המיקום האדום של גוגל היה ממוקם באייקון, על אזור החנייה של עובדי אפל בקמפוס. כיום הוא מוחלף על ידי חץ הניווט של אפל שמתחיל את מסלול הנסיעה מהחנייה של הקמפוס. זו קריצה קטנה לכך שאפליקציית המפות היא 100% של אפל.

מכה מתחת למפה
    ואם כבר בעניין המפות עסקינן, מוטורולה החליטה להיות החברה הראשונה שמנצלת את הרעש הזה לטובתה, או לפחות כך נראה שחשבו כמה מוחות יצירתיים בצוות הפרסום של מוטורולה/גוגל כאשר השיקו את הפרסומת הבאה שטוענת:

"רוצים להגיע לרחוב 315 מזרח ברחוב ה-15 במנהטן? המפות של גוגל מעל גבי מכשיר הדרויד רייזר מקס החדש יביאו אתכם לשם, כך שלא תהיו iLost בברוקלין. העולם האמיתי בכף ידכם".

ואומנם זו אמת שאפליקציית המפות של אפל בהחלט לוקה בחסר - אך כך גם הפרסומת אשר בוחרת להתמקד יותר באפל מאשר במכשיר של מוטורולה. כאשר כל המתחרות ממשיכות להשוות את עצמן לאפל בפרסומות שלהן, החברה ממשיכה לגנוב מהילתן. כנראה שזהו שיעור שמחלקות הפרסום של מתחרותיה של אפל כשלו מלהבין. אך פה לא מסתכמות הצרות של מוטורולה: לצרכנים פשוט אין אמון בחברה, וזאת לאור התנהלותה של החברה עם מוצריה.

עם היסטוריה של ביש מזל/רשלנות (תבחרו אתם) הכוללת עיכוב ממושך, צלילים מסתוריים ונושאים אחרים, מכשיר ה-Droid Bionic של מוטורולה הוא אחד הסיבות העיקריות לאובדן האמון של הצרכנים בחברה. מוטורולה, לעומת זאת, ככל הנראה מודעת לצרות של בעלי מכשירי ה-Droid Bionic והיא הבטיחה לעבוד על תכנית כדי לתקן את העוול. לפחות זה מה שפוניט סוני, סמנכ"ל המוצרים במוטורולה, הבטיח לבעלי המכשירים בדף הגוגל+ שלו. בעומדו מול שלל רב של תלונות החל מה-Bootloader הנעול של ה- Bionic, וכלה באיחור הארוך ביכולתו לעדכן ל-ICS (אנדרואיד 4.0), סוני הודה בחרטה ניכרת כי בעלי מכשיר ה-Bionic קבלו "עסקה לא מוצלחת", והבטיח כי המשוב שלהם "לא ייפול על אוזניים ערלות".

במילים אחרות: קניתם את המוצר שלנו, ומה לעשות - נדפקתם. לפחות אנשים אחרים יוכלו להנות מהמסקנות שהסקנו עקב המשוב שלכם במכשיר הבא שננשיק. אנחנו מצטערים. אנחנו מאוד מצטערים. אנחנו נתן לכם עדכון ל-ICS... מתישהו... אבל אפל, הו כן, אפל... המפות שלהם חרא, אז תקנו מוטורולה!

ופה בעצם מתבטא הדגש שבפרסום של המוצר שלך בפני עצמו, מול הצורך להשוות אותו אל מול חסרונותיו האמורים של המתחרות. אך אם כבר בתחרות עסקינן, האתר האנדרואידי Android Authority העלה סרטון השוואה בעמידות של מכשיר האייפון 5 מול מכשיר הגלקסי אס III. עד כה, מכשיר האייפון תמיד הפסיד בהשוואות שכאלו. האם גם הפעם? - התוצאות מדברות בעד עצמן:

ספרו לנו את דעתכם בתגובות.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי ymeiner; 24/09/12 בשעה 01:33.

2. 4 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

AssafMoraz (23/09/12), Bar (23/09/12), Kopal (23/09/12), Yasoo (23/09/12)

iPhoner שועל על!
    תודה
    190
    הודו לי 96 פעמים ב 74 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: פצעים ונשיקות

ריינז אחלה של כתבה!
    לגבי הסרטון, ממש הייתי בשוק, אפל עשו אחלה של עבודה עם העמידות של המכשיר הזה.
    שימו לב בסרטון שרק את האייפון הוא זרק מהגובה הכי גדול, ועל הגלקסי 3 הוא פשוט דילג... כנראה שהוא פחד שהוא יתרסק לגמרי

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל gil097 על הידיעה:

RAiNZ (23/09/12)

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי פעם אחת

המבחן שהוא עשה בסרטון ממש לא מדויק.
    בזריקה הראשונה שזה כאילו "נופל מהכיס" את האייפון הוא זרק על הצד (וזה מה שעשה את החתכים והשריטות על הצד של האייפון), ולעומת זאת את הגלקסי הוא זרק זריקה ישירה על הרצפה ככה שברור שלא יקרה לו כלום מסביב.

לא שאני אומר שהוא בכוונה עשה את זה אבל לא ניתן להשוות ככה כלום כי הכל תלוי באיזה זוית האייפון מקבל את המכה.

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל yakir_j על הידיעה:

gididaf (23/09/12)

iPhoner חדש
    תודה
    27
    הודו לי 2 פעמים ב 2 הודעות

יש לי מכשיר אייפון 4 שנקנה בינואר 2011, האם כדאי לעבור למערכת ההפעלה החדשה? דרך אגב המכשיר שלי עבר unlock ע?י התמיכה של AT&T ...

חבר?ה תעדכנו את השעון של השרת שלכם חחח🌀🌀😃 לרגע חשבתי שהחזירו את שעון הקיץ...

נערך לאחרונה על ידי ymeiner; 23/09/12 בשעה 18:09.

iPhoner מתקדם
    תודה
    4
    הודו לי 74 פעמים ב 47 הודעות

לא הייתי ממהר לרכוש אייפון, אחד הרבנים המובילים של הזרם הליטאי (מישהו שמכנה את עצמו בשם "הגאון") פרסם היום הודעה שיש לשרוף את מכשירי האייפון שהם בחזקת מכירת כלי זיין לגוי, אז מי שלא רוצה להסתכן במכירת כלי זיין לגוי שישרוף את האייפון מהר.
    לשון ההודעה:
    "אסור להחזיק בו ועליו לשורפו, ואסור למכור אותו לגוי, כדין מכירת כלי זיין לגוי"

מעניין אם גלקסי כן מותר להחזיק, אולי זה מהלך חדש של סמסונג במלחמת הסלולרים.

www.themarker.com/news/1.1828874

נערך לאחרונה על ידי megashock; 23/09/12 בשעה 18:12.

9. 5 משתמשים אמרו תודה ל- megashock על ההודעה

blackwarder (23/09/12), leo69 (23/09/12), Or (24/09/12), RAiNZ (23/09/12), ymeiner (23/09/12)

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי megashock צפיה בהודעה
    לא הייתי ממהר לרכוש אייפון, אחד הרבנים המובילים של הזרם הליטאי (מישהו שמכנה את עצמו בשם "הגאון") פרסם היום הודעה שיש לשרוף את מכשירי האייפון שהם בחזקת מכירת כלי זיין לגוי, אז מי שלא רוצה להסתכן במכירת כלי זיין לגוי שישרוף את האייפון מהר.
    לשון ההודעה:
    "אסור להחזיק בו ועליו לשורפו, ואסור למכור אותו לגוי, כדין מכירת כלי זיין לגוי"

מעניין אם גלקסי כן מותר להחזיק, אולי זה מהלך חדש של סמסונג במלחמת הסלולרים.

www.themarker.com/news/1.1828874
    אני לא אתפלא אם סמסונג שילמו לרב הליטאי, בתמורה ללוביסטים בכנסת שימשיכו לתמוך במעבר המוקדם לשעון החורף

לפני כמה ימים קראתי משהו ששאל "מה יוצר ענין משותף למנכ"ל של חברה, ולילד בן 14? - האייפון." כנראה אפשר להוסיף לשאלה גם רב ולא ירחק היום ואפשר יהיה להוסיף כומר וואקף

לגבי סרטון ההשוואה, אהבתי את זה שהבחור שהוא בכלל חובב אנדרואיד חביב מציין, שהפלסטיק של הסמסונג הוא סתם "פלסטיק זול"

נערך לאחרונה על ידי natish; 23/09/12 בשעה 18:27.

11. 2 משתמשים אמרו תודה ל- natish על ההודעה

RAiNZ (23/09/12), ymeiner (23/09/12)

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי yakir_j צפיה בהודעה
    המבחן שהוא עשה בסרטון ממש לא מדויק.
    בזריקה הראשונה שזה כאילו "נופל מהכיס" את האייפון הוא זרק על הצד (וזה מה שעשה את החתכים והשריטות על הצד של האייפון), ולעומת זאת את הגלקסי הוא זרק זריקה ישירה על הרצפה ככה שברור שלא יקרה לו כלום מסביב.

לא שאני אומר שהוא בכוונה עשה את זה אבל לא ניתן להשוות ככה כלום כי הכל תלוי באיזה זוית האייפון מקבל את המכה.
    זה לא בדיוק קשור לצורה שהוא זרק אלא לחלוקת המשקל לאורך המכשיר.

תעשה ניסוי. קח פרוסת לחם, מרח עליה שוקולד. הפל אותה באיזו זווית שלא תרצה. על איזה צד תיפול הפרוסה על הצד המרוח או על הצד שלא?

האייפון כנראה בנוי שצידו העליון כבד יותר מהתחתון ובשל כך תמיד נפל כשהצד העליון פונה מטה. לעומת זאת הגלקסי, אם נעזוב לרגע את העובדה שהוא עשוי מחומרים די זולים, המשקל כנראה מחולק די שווה בשווה לאורך המכשיר וצידו הקדמי כבד יותר כך שכמעט תמיד נחת מאוזן לקרקע לכיוון המסך.

זו לא ממש בעיה. תמיד אפשר לדבר בגלקסי מתחת לגובה הברך ואז לדאוג שגם אם ייפול, לא יישבר לחתיכות.

13. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל ymeiner על הידיעה:

Bar (23/09/12)

iPhoner שועל על!
    תודה
    104
    הודו לי 188 פעמים ב 126 הודעות

האמת? כמות הפעמים שפתחתי את אפליקציית המפות של גוגל בגרסאות הקודמות של ios אפשר לספור ביד אחת,אבל מאז ios6 אני פותח את אפליקציית המפות הרבה יותר מכיוון שבא לי לראות בניינים בתלת מימד אז כנראה שאפל כן עשו משהו ואולי אפל תשתפר עם הזמן
    בכל מקרה אני משתמש בוויז כדי לנווט ובמידה ואני צריך משהו דחוף על המפה אני משתמש במפות של גוגל בספארי.

15. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל נימרוד . על הידיעה:

Or (24/09/12)

iPhoner ותיק
    תודה
    89
    הודו לי 210 פעמים ב 130 הודעות

יש רק שני טלפונים שנחשבים: אייפון 5 או גלאקסי s3
    http://www.businessinsider.com/iphon...campaign=tools

iPhoner מתחיל
    תודה
    11
    הודו לי 55 פעמים ב 39 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי פונטיוס צפיה בהודעה
    יש רק שני טלפונים שנחשבים: אייפון 5 או גלאקסי s3
    http://www.businessinsider.com/iphon...campaign=tools
    שני הטלפונים שהזכרת הם overrated ברמות על , עם שיווק אגרסיבי והרבה רעש וצילצולים , ישנם מכשירים טובים יותר כמו הHOX ,נקסוס , ואולי גם הלומיה .
    המשפט שמתנהל בין אפל וסמסונג הוא מקדם מכירות מצויין ומעלה את הקרב המשפטי לקרב פיזי בין המכשירים . אני אישית לא הייתי מתקרב לאף אחד מהם . ולדעתי בסופו של דבר גם אפל וגם סמסונג ישתפו בניהם פטנטים כי אין ברירה אחרת (הם יכולים לתבוע אחת את השנייה לנצח) .

18. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל giladk על הידיעה:

idanmos (24/09/12)

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 6 12345 ... אחרוןאחרון

תגיות עבור אשכול הזה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •