+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 5 12345 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 43
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל אפל מגיבה לטענות על Siri... אה המפות

השותפות של אפל מגיבות לנושא ואף אפל עצמה מפרסמת הודעה לתקשורת. אז מה הקשר בין מפות לסירי?

כפי שידידי Rainz, דיווח התלונות על אפליקציית המפות החדשה של אפל ב- iOS 6 מגיעות מכיוונים שונים של הגלובוס. בין אם האפליקציה לא מציגה תוכן מפורט כמו זה של גוגל, מציגה תכנים שגויים כמו שמות של מקומות ועוד. התלונות גם לא נעלמות מעיניהן של השותפות של אפל לנושא המפות כאשר המוכרות שביניהן הן TomTom ו- Waze. בראיון ל- businessinsider אמר נועם ברדין, המנכ"ל של Waze מילים די חריפות על הנושא. בראיון ציין ברדין כי על פי הנראה ההחלטה של אפל להדיח את שירות המיפוי של גוגל היה מתוך רצון להגדיל את ההכנסות שהחברה רואה ממערכת ההפעלה הניידת שלה, לשם כך אפל ביצעה מהלך שאפתני לפיו החברה הקימה שירותי מיפוי תוך שנתיים, כשהיא נעזרת בשותפות חיצוניות ורוכשת חברות בתחום המיפוי (כמו Poly9 ו- PlaceBase) בניסיון להתמודד באופן מוצלח מול 10 שנות הניסיון של גוגל בתחום המיפוי. כמו כן ציין ברדין שמתוך ההתנסות שלו עם המפות של אפל, נראה כי החברה מסתמכת בעיקר על שירות המיפוי של TomTom, חברה שעד לאחרונה ייצרה מכשירי ניווט, ורק לפני מספר שנים מועטות ניכנסה לתחום המיפוי כנותנת שירות.

אפל הלכה והתחברה עם השותפה החלשה ביותר. והם עכשיו מציגים את המידע הכי פחות איכותי והחלש ביותר כשהם מנסים להתחרות מול גוגל שיש לה את המידע בין הטובים בתחום.
    גם TomTom הגיבו לנושא בפנייתם לאתר MacStories. לטענת החברה השירותים שלה נמצאים בשימוש על ידי מגוון של חברות ביניהן: RIM, סמסונג, HTC, MapQuest Mobile, אפל ואפילו גוגל עבור האזורים אותם ענקית החיפוש לא מיפתה מסיבות כאלה ואחרות. בשורה התחתונה TomTom טוענת כי האיכות של המפות שלה הוא לא הבעיה, וכי כל אותם תלונות נגרמות בגלל האפליקציה עצמה והאופן בו היא משתמשת במידע המיפוי ש- TomTom מספקת לאפל. הדבר מציג באור די אירוני את דבריו של ג'ובס בימי הצגת האייפון, כאשר המנכ"ל המנוח התרברב על יכולותיה של אפל לפתח אפליקציה ברמה גבוהה לשירות מפות מבוסס רשת.

בעיקרון הסיבה לפיה אפל החליטה להדיח את גוגל מקליינט המפות שלה ידועה ככל הנראה רק ל- 2 החברות. הסברות לנושא מתחלקות ל- 2: האחת היא שאפל החליטה פשוט שלא לחדש את החוזה שלה מול גוגל בנושא, חוזה שגם לא חודש עם האפליקציה של יוטיוב, בניסיון לשלוט בקליינט המפות באופן מלא, בין אם כדי להגדיל את הרווחים או להוסיף פיצ'רים שגוגל מיאנה לתת, כמו למשל ניווט קולי מודרך, פיצ'ר אותו הציגה גוגל באופן בלעדי לאפליקציית המפות של מכשירי האנדרואיד. הסברה השניה היא שגוגל החליטה שלא לחדש את החוזה כדי להפוך את אנדרואיד לתחרותית יותר. בראיון עם ברדין, ציין המנכ"ל של Waze כי מפות הן האפליקציות בהן המשתמשים עושים שימוש נרחב אחרי מיילים, על מכשירים ניידים וגוגל אולי רצתה להציג את הנחיתות של iOS ואפל אל מול השירותים שלה, זאת על חשבון הפסדים לא קטנים בהכנסות שענקית החיפוש/פרסום רואה מנושא המיפוי במכשירי iOS.

בכל אופן הסיבה לפירוד כבר לא משנה, הדבר נעשה וכעת 2 החברות התייחסו לנושא. לפי הדיווח של ה- Guardian גוגל בנתה ואף הגישה אפליקציית מפות המיועדת עבור iOS 6, אפליקצייה שנמצאת כעת תחת תהליך האישור של אפל, אם כי יש גם סברה לפיה גוגל מעכבת בכוונה את הנושא (דבר שמתחבר עם אחת הסברות הנ"ל) כדי להציג את היתרונות של אנדרואיד על iOS. אפל מכיוונה גם לא התמהמה והיא שיחררה הודעה רשמית בנושא:

לקוחות מרחבי העולם משדרגים לגרסה 6 של iOS שכוללת יותר מ- 200 פיצ'רים חדשים הכוללים בין היתר את המפות של אפל, שירות המיפוי הראשון של החברה... אנחנו נרגשים להציג את השירות עם פיצ'רים חדשניים כמו Flyover, ניווט קולי מודרך ואינטגרציה עם Siri. השקנו את השירות הזה בידיעה שמדובר ביוזמה גדולה ומדובר בצעד הראשון שלנו בתחום. מפות הוא שירות מבוסס ענן וככל שיותר אנשים ישתמשו בו, כך הוא ישתפר. אנחנו מעריכים את המשוב של כל הלקוחות שלנו ואנחנו עובדים קשה לשפר אפילו עוד יותר את חווית השימוש.
    John Paczkowski מ- AllthingsD ציין כי לאור המשובים הבעייתיים, צוות המיפוי באפל נמצא ב"הסגר" במטרה לפתור את הבעיות שהמשתמשים מתלוננים עליהם. בעיקרן סביר להניח כי הנושא יוצא מפרופורציות, והוא מזכיר לא מעט את נושא ה"אנטנגייט" כפי שצוין על ידי חלק מגולשי האתר וברשת. בסופו של דבר הצעד הנועז של אפל הוא צעד אחורה במטרה לבצע 2 צעדים קדימה, כשיש לזכור לא רק את היריבות בין אפל לבין גוגל אלא גם את הפיצ'רים שגוגל מיאנה להביא לשירות המיפוי על iOS, כשהבולט ביותר הוא הניווט הקולי המודרך, שירות שכעת מגיע אפילו למשתמשים בישראל, תחת האפליקציה החדשה. מצד שני הנושא גם מזכיר לא מעט את ההצגה של Siri בשנה שעברה.

אחרי הבאזז הראשוני וההתרגשות, העוזרת האישית של מכשירי האייפון 4s, שהגיעה השנה גם למכשירי iDevice נוספים התגלתה כבעייתי ממספר סיבות ביניהן: זיופים בזיהוי הקולי, שימושיות לסירוגין לאור בעיות בשרתים של אפל, הצגת מידע מוטה/מוטעה (למשל בשאלה מהו הסמארטפון הטוב בעולם...) ועוד. נראה כי מסיבה לא ברורה אפל, החברה שחרטה על דגלה את נושא המצוינות הציגה בשנתיים האחרונות 2 שירותי בוסר, שעל שניהם החברה הגיבה באופן דומה, בו היא מציינת שעם השימוש השירות ישתפר.

נחיה ונראה.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

AssafMoraz (21/09/12)

חבר מועדון iFriends
    תודה
    2
    הודו לי 7 פעמים ב 7 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: אפל מגיבה לטענות על Siri... אה המפות

האפליקציה של גוגל למפות הייתה הרבה יותר טובה מהאפליקציה של אפל כעת , יש מקומות שפשוט האפליקיציה לא מוצאת אותם , וזה עוד נאמר ממישהי שרבה עם אנשים שיש להם סמסונג....

iPhoner מתקדם הסמל האישי של Jose.r
    תודה
    90
    הודו לי 100 פעמים ב 78 הודעות

לא מתאים לאפל. אני לא מקבל את הטענה שלהם ?חדשים? בתחום. תמיד אמרנו שהם לא נוהגים לשחרר דברים חצי אפויים, אז מה קרה עכשיו ?
    אולי התחרות גוברת...

5. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Jose.r על הידיעה:

AssafMoraz (21/09/12)

iPhoner מתחיל
    תודה
    5
    הודו לי 6 פעמים ב 4 הודעות

הבעיה האמיתית בסירי היא שהיא נהיית גרועה עם הזמן ולא להפך, מנסיון אישי, זמן התגובה התארך לכל שאלה שהיא וגם איכות התשובה נהייתה גרועה יותר.
    כאחד שיש לו 4S מהחודש הראשון להשקה זה פשוט מעצבן.

נקווה שעם המפות זה לא יהיה כך.

Banned
    תודה
    1,898
    הודו לי 1,038 פעמים ב 758 הודעות

כתבה ממצה, אובייקטיבית ואיכותית! כל הכבוד נתי

לגבי עניין המפות, בואו ניתן לה את הזמן לשפר. אמנם צדק המגיב הקודם לגבי השירות באומרו שהוא חצי אפוי (לא אופייני לאפל למעט סירי) אבל אני מאמין שאפל תשפר את הנושא מהר מאוד. היא עדיין לא נתנה את המילה האחרונה וממבט ראשוני האפליקציה בנויה יפה ונראית טוב.

iPhoner מנוסה
    תודה
    3
    הודו לי 50 פעמים ב 36 הודעות

חטא היוהרה של אפל, מה היה דחוף להם לבטל את המפות של גוגל, היו מחכים עוד שנה ומוצאים את אפליקציית המפות שלהם אחרי ליטוש סופי.
    הם מתחילים להמאיס את עצמם, כאייפוניסט אני מתחיל להבין עכשיו שיש אנשים שכל מה שאפל ידחפו להם הם יקנו, צר לי להגיד, היום בניגוד לעבר, להיות בעלים של אייפון זה לא כזה ביג דיל.

9. 3 משתמשים אמרו תודה ל- cluber77 על ההודעה

ניסו1 (23/09/12), AssafMoraz (21/09/12), leo69 (21/09/12)

Banned
    תודה
    1,898

הם גם היו חייבים לחדש משהו לא ככה?

iPhoner מתקדם
    תודה
    95
    הודו לי 36 פעמים ב 26 הודעות

מה שאני לא מבין זה למה אפל לא הוסיפה אפשרות למשתמשים למפות את האזור סביבם כמו שעשו וייז, חבר את זה עם כרטיסי מתנה לאייטיונז ויש לך מתכון מנצח, תוך חצי שנה כל העולם ממופה.

Banned
    תודה
    1,898

תן להם הצעת ייעול

iPhoner מתקדם
    תודה
    95
    הודו לי 36 פעמים ב 26 הודעות

טים קוק לא מחזיר לי טלפונים....