+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 23
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל האייפון 5 נגד iOS 6

השבחים שהאייפון 5 קוצר נקטעים רק על ידי ביקורות על iOS 6. האם גרסת מערכת ההפעלה החדשה פוגעת בהילה של הדגם החדש?

בימים האחרונים החלו להגיע לרשת הביקורות הראשונות של האייפון 5, כאשר את התמצית של חלק מהן הבאנו עבורכם בפוסט: http://www.iphones.co.il/forum/thread237091.html כשהביקורות הן לא רק עבור מכשיר האייפון 5 אלא גם עבור מערכת ההפעלה iOS 6 שמגיעה עימו והושקה זמן קצר לאחר שיחרור הביקורות לקהל המשתמשים. מי שלא קרא את הביקורות באופן מלא, עשוי להסיק כי האייפון 5 הוא לא מכשיר טוב, או שהוא מכשיר מאכזב. האמת היא רחוקה למדי כאשר חלק מהביקורות היללו את האייפון 5 עם כותרות כדוגמת: Cnet שרשמו: "האייפון 5, האייפון שתמיד רצינו". או TechCrunch שציינו: "אפל חצבה את הסמארטפון לכדי שלמות". וכאן עולה השאלה, אז מה החלק הרע? ובכן צריך לבצע הפרדה בין האייפון 5 כמכשיר לבין iOS 6 שמגיעה מותקנת בתוך האייפון 5 ולמעשה אין שום אפשרות לשנמך את המכשיר לגרסה ישנה יותר.

מי שאולי הצליח לבטא את ההתרשמות שלו ממכשיר האייפון 5 בצורה הטובה ביותר הוא האנליסט Gene Munster מחברת Piper Jaffray שאמר שהאייפון 5 הוא כמו שעון רולקס, כאשר לא מעט סמארטפונים מתחרים מרגישים כמו שעוני Timex זולים. דבריו אלו של Munster מתייחסים בעיקר לאיכויות הבנייה של הסמארטפון החדש של אפל, שלדברי מבקרים רבים נראה ומרגיש כמו תכשיט איכותי, לא רק בזכות העיצוב הדקיק והמשקל הקל, אלא גם בזכות רמת הייצור והגימור הגבוהה, אותה הציגה אפל בסרטון ההצגה של המכשיר. בסרטון זה נראה כיצד אפל בוחנת בקפדנות את רמת הבנייה של כל מכשיר ומכשיר ומתאימה באמצעות סט של מצלמות של 29MP את חלקי כל מכשיר ומכשיר עד לרמת דיון של מיקרונים.

מנגד לעיצוב המחודש של החומרה ששופרה בכל אספקט בין אם עיצובי או טכנולוגי נמצאת iOS 6 שהיא ללא כל ספק הגרסה הפושרת ביותר של iOS שהוצגה אי פעם. למרות שהגרסה החדשה מציגה לא מעט פיצ'רים (כ- 200) שהעקריים בהם הם האינטגרציה עם פייסבוק, קליינט מפות חדש, שיפור והרחבה של היכולות של Siri, פיצ'רים חדשים באפליקציית המייל, שיפורים לאפליקציית התזכורות המובנית ועוד (עוד פרטים בפוסט של Shai Mizrachi בנושא), נראה כי מדובר בעיקר בגרסת שיפור מינורית למערכת ההפעלה, כשלראשונה אפל לא מציגה פיצ'ר מהותי וחדש כמו מולטי טאסקינג, Copy-Paste, או את תפריט ה- Notifications כמו בגרסאות קודמות, אלא שיפורים שהם בעיקר מתחת למכסה המנוע של מערכת ההפעלה.

מה שמגביר את הקיטונות נגד iOS 6 הוא קליינט המפות החדש שנופל בחלק גדול מהפיצ'רים שלו מקליינט המפות של גוגל שהיה עד כה מובנה באפליקציית המפות. זאת לפי http://www.iphones.co.il/forum/newpo...ead237269.html
    רבים ברשת על חוסר בדיוק של המפות, בעיות בהצגת תוכן וחוסר במידע. יתכן מאוד והרמזים לכך היו כבר בשנה שעברה, זאת כאשר האייפון 4s לא הציג שיפורי חומרה ניכרים ונראה היה שההתמקדות של אפל הייתה במערכת ההפעלה iOS 5 ובהטמעת Siri לתוכה בדגמי האייפון, הטמעה שהורחבה עם iOS 6 לשאר מכשירי ה- iDevice. השנה נראה כי אפל התמקדה יותר בחומרה של האייפון 5 ופחות שמה דגש על מערכת ההפעלה מבחינת פיצ'רים מהותיים, שיגרמו לאפקט ה- Wow בקרב המשתמשים. יתכן וצעדים אלו מגלים את תפיסת העולם החדשה של אפל ביחס לאייפון/iOS מכשיר ומערכת הפעלה שהבשילו בשנים האחרונות מבחינת הפיצ'רים והיכולות. מכאן אפל יכולה להמשיך ל- 2 כיוונים: או להמשיך במסכת הדילוגים הללו שתביא עימה אכזבה שנתית בתחום משתנה: חומרה או תוכנה. או שמא החברה מתכננת שינוי תוכנתי מהותי שיציג את השלב הבא.

כך או כך בינתיים יש לבצע הפרדה מבחינת ביקורת ולהפריד את הביקורת על האייפון 5, שהוא ללא כל ספק אחד המכשירים המרהיבים, המדויקים, המעוצבים והחזקים ביותר בשוק כיום. אל מול iOS 6 שהיא גרסת שיפור של iOS המכילה ברובה פיצ'רים קטנים המשפרים את חווית השימוש ושיפורים של מתחת למכסה המנוע, ולא פיצ'רים מהותיים חדשים.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 21/09/12 בשעה 02:35.

2. 3 משתמשים אמרו תודה ל- natish על ההודעה

תומר צייטלין (21/09/12), SHAHAR SHOKO (21/09/12), ymeiner (21/09/12)

משתמש VIP Silver הסמל האישי של Netaneluzan
    תודה
    167
    הודו לי 200 פעמים ב 120 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: האייפון 5 נגד iOS 6

זה נשמע כאילו כל אפל זה קמצוץ של עובדים שכולם כל פעם עובדים על משהו אחד וזה ממש לא נכון יש את המעצבים של האייפון עצמו וכל הרכיבים שלו ויש את אלה שעובדים על התוכנה וכל קבוצה כזאת צריכה לעשות את הכי טוב שהיא יכולה והם לא נראה לי מפריעים אחד לשני ככה שההתמקדות שדיברת עליה לא נשמעת לי נכונה

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

גבר גבר אתה נתי

שני דברים שהיו מכניסים למערכת ההפעלה של האייפון ברק של חדש ונוצץ:
    1. האפשרות להוסיף וויג'טים של אפליקציות צד שלישי למסך הנעילה או למסך הבית.
    2. האפשרות לאייקונים יותר גדולים על מסך הבית שמאפשרים להציג מידע מהאפליקציה על מסך הבית כמו בWP.

לא צריך יותר מזה.

אה כן, הייתי שמח לתוצאות קצת יותר טובות מבחינת ביצועי מערכת ההפעלה (להבדיל מביצועי ספארי)

נערך לאחרונה על ידי ymeiner; 21/09/12 בשעה 03:50.

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Netaneluzan צפיה בהודעה
    זה נשמע כאילו כל אפל זה קמצוץ של עובדים שכולם כל פעם עובדים על משהו אחד וזה ממש לא נכון יש את המעצבים של האייפון עצמו וכל הרכיבים שלו ויש את אלה שעובדים על התוכנה וכל קבוצה כזאת צריכה לעשות את הכי טוב שהיא יכולה והם לא נראה לי מפריעים אחד לשני ככה שההתמקדות שדיברת עליה לא נשמעת לי נכונה
    ברור שהקבוצות עובדות באופן נפרד כשבין קבוצת החומרה לבין קבוצת התוכנה אין קשר. אבל אתה שוכח גם שאפל השיקה את OS X 10.8 בהפרש של שנה מ- 10.7, מה שהצריך תשומת לב של לא מעט מהנדסי תוכנה, במיוחד שרוב הפיצ'רים החדשים לקוחים מ- iOS. בכל אופן ככה זה נראה לפי ההתנהלות של השנתיים האחרונות, אני מקווה שאני טועה כי עם האייפון 4 אפל הראתה שהיא יכולה לפעול ב- 2 החזיתות: חומרה ותוכנה בכל הכוח.

ציטוט נכתב במקור על ידי ymeiner צפיה בהודעה
    גבר גבר אתה נתי

שני דברים שהיו מכניסים למערכת ההפעלה של האייפון ברק של חדש ונוצץ:
    1. האפשרות להוסיף וויג'טים של אפליקציות צד שלישי למסך הנעילה או למסך הבית.
    2. האפשרות לאייקונים יותר גדולים על מסך הבית שמאפשרים להציג מידע מהאפליקציה על מסך הבית כמו בWP.
    מסכים עם כל מילה

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי natish צפיה בהודעה
    ברור שהקבוצות עובדות באופן נפרד כשבין קבוצת החומרה לבין קבוצת התוכנה אין קשר. אבל אתה שוכח גם שאפל השיקה את OS X 10.8 בהפרש של שנה מ- 10.7, מה שהצריך תשומת לב של לא מעט מהנדסי תוכנה, במיוחד שרוב הפיצ'רים החדשים לקוחים מ- iOS. בכל אופן ככה זה נראה לפי ההתנהלות של השנתיים האחרונות, אני מקווה שאני טועה כי עם האייפון 4 אפל הראתה שהיא יכולה לפעול ב- 2 החזיתות: חומרה ותוכנה בכל הכוח.
    כולנו רוצים להאמין שיש דבר כזה ניהול מקבילי אמיתי אבל זה תלוי הרבה פעמים בסוג הניהול של היושב בראש. ככל שהפירמידה יותר צרה וככל שהמנהלים תוחבים ידיהם לתוך העבודה עצמה ככה העבודה היא יותר טורית. אפל היא חברה לא קטנה שלפעמים מתנהגת כמו סטרטאפ. הם עובדים במקביל אבל יש מן פנס שמופנה לעבר משימה עיקרית.

ציטוט נכתב במקור על ידי natish צפיה בהודעה
    מסכים עם כל מילה
    חנטריש.

נערך לאחרונה על ידי ymeiner; 21/09/12 בשעה 05:32.

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

אם כבר, אפל ?זנחה? מבחינה פרסומית את iOS 6 בזה שהיא לא הציגה שום דבר משמעי לעיניי המשתמש. אבל זה לא שהיא זנחה מערכת ההפעלה והתמקדה יותר בחומרה - 200 פיצ?רים ?קטנים? לא הולכים ברגל. אלה הפינות הקטנות של המערכת שצריך לשפצר, ואת העדכונים האלה שמקרבים לשלמות אני הכי מעריך.
    אם כבר, המקום היחידי שבו לדעתי אפל נפלה בios6 הן המפות, וחובר התמיכה באייפד הראשון שיצא לפנסיה מוקדמת.

9. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל ipxp על הידיעה:

iPhoner ותיק
    תודה
    2
    הודו לי 17 פעמים ב 17 הודעות

אולי גוגל רשמו פטנט על קונספט הוויג'ט ?

iPhoner חדש
    תודה
    9
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

חוש הומור יש לכם. תפרידו בין הטלפון ו מערכת ההםעלה!

למה לא להודות ש המערכת לא בשלה, גם אפל עושה טעיות, היא לא אלוהים. מן הסתם גם הוא עשה טעויות, תראו מה יצא לו בשישה ימים
    שנה טובה

iPhoner מתקדם
    תודה
    12
    הודו לי 5 פעמים ב 5 הודעות

זאת כאשר האייפון 4s לא הציג שיפורי חומרה ניכרים ונראה היה שההתמקדות של אפל הייתה במערכת ההפעלה iOS 5 ובהטמעת Siri לתוכה בדגמי האייפון, הטמעה שהורחבה עם iOS 6 לשאר מכשירי ה- iDevice.
    לפי הניסוח של המשפט הזה, מכשיר אייפון 4 (לא 4S) עם IOS6 יעבוד עם SIRI? או שאני סתם מסיק מסקנות? חח

iPhoner שועל על!
    תודה
    54
    הודו לי 204 פעמים ב 158 הודעות

שעה אחת הספיקה לי להשתמש בiOS 6 כדי להבין איזה מערכת הפעלה מצויינת זו ולטעמי שיפור הרבה יותר גדול מהiOS 5 שכולם שכחו כמה צרות היו לה שהיא יצאה כולל איטיות על מכשירים ישנים וזלילת סוללה שנגמרה תוך שעה. המערכת החדשה עובדת מושלם הרבה יותר מהיר על מכשירים ישנים ועם לא מעט תוספות שעושות את החיים הרבה יותר נוחים. אפליקציית המפות לטעמי טובה יותר ומי שמתגעגע לגוגל יכול להשתמש דרך הספארי או להמתין עד ליציאת האפליקציה באפסטור שלטעמי תהיה טובה יותר כי זו אפליקציה שלא עברה עדכון מאז יציאת האייפון הראשון ב2007. נכון לא היה פיצר חדשני כמו סירי אבל המערכת מכילה המון שיפורים . איזה שינויים גוגל כבר הכניסו בjb? אנשים אפילו לא יכולים להבדיל בין המערכות השונות של האנדרואיד כי כולם כמעט זהות ללא שום חידושים ומתמקדים בעיקר בשיפורי מערכת וביצועים ושלא לדבר בכלל שלוקח חודשים עד שהמכשירים מקבלים עדכונים אם בכלל .

14. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל gilavr על הידיעה:

the torch (22/09/12)

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון