+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 6 12345 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 56
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל למה מעתיקים את אפל ולמה אפל תובעת

חברות רבות רואות באפל במודל להעתקה, בין אם במוצרים, שירותים ועוד. אפל מצידה לא נשארת חייבת. אז למה החברה תובעת כל מה שזז?

הדי התביעה בין אפל לסמסונג עדיין לא שככו ונראה שיצרניות החומרה לא הפנימו באופן מלא את תוצאות המשפט. אתמול סמסונג הציגה ליין חדש של מכשירים ביניהם את מכשירי ה- Windows Phone 8 החדשים מביתה, מהלך מעניין מכיוונה של סמסונג שמחליטה לא להסתמך רק על פלטפורמת האנדרואיד ומחליטה להחזיק ידיים גם עם מיקרוסופט. מה שכן סמסונג חברה לבדל את ממשק המשתמש של מכשירי ה- WP 8 שלה עם ממשק עצמאי שנקרא בשם S-Launcher. הממשק הזה מחזיר בחזרה את תפריט ה- Start שמיקרוסופט החליטה להעלים בגרסה החדשה של חלונות, וכן Dock שמפליא עד כמה שהוא דומה ל- Dock של OS X. נכון, Dock-ים הם לא קניינה של אפל אבל המראה והתחושה כן, ולאפל יש פטנט בנושא.

שניה היא HTC, יצרנית סמארטפונים מוערכת (המוערכת ביותר אחרי אפל לטעמי האישי) שידועה במכשירי הסמארטפון המעוצבים שלה, ממשק ה- Sense האיכותי שלא מכביד על מערכת ההפעלה ויצירת שותפויות איכותיות כמו עם דרופבוקס או ליין האוזניות Beats. בימים אלו HTC נמצאת אף היא במלחמת פטנטים עם אפל, אליה היא נכנסה בעל כורחה כחלק מניסיונו של ג'ובס להרתיע את יצרניות האנדרואיד. למרות שנראה שכרגע ידה של HTC היא על התחתונה, יצרנית הסמארטפונים הטיוואנית הודיעה שהיא לא תגיע לפשרה מול אפל. אך עדיין הדבר לא מונע מהחברה להעתיק את אפל - דבר די מפתיע. לאחרונה התגלו תמונות של טבלט חדש מבית HTC, הטבלט לא דומה בשום צורה לאייפד אלא דווקא ל- iMac.

יש לציין שהמכשיר עדיין לא הושק רשמית ואני מקווה שמדובר בקונספט של HTC, ושהחברה לא תגיע למצב בו היא צריכה להעתיק עיצובים קיימים בשוק, אלא להמשיך ולהציג עיצובים מהממים למכשירים המצוינים שלה.

משתתפת נוספת במלחמות הפטנטים היא גוגל. למרות שלאחרונה הודיעה גוגל/מוטורולה ואפל שהן הגיעו לפשרה בגרמניה לגבי רישוי הפטנטים של מוטורולה הקשורים בסטנדרטים התעשייתיים בתחום הקישוריות, גוגל מעולם לא התביישה לקחת מאפל דוגמאות ולחקות באופן כזה או אחר את קופרטינו. גוגל לא מעתיקה את אפל אלא לוקחת ממנה השראה ומתחרה בה, כשדוגמא טובה לכך היא יצירת האקוסיסטם בשנים האחרונות שכולל את החנויות המקוונות שכוללות חנות מוזיקה, חנות ספרים, שירותי הורדה והשכרה של סרטים וסדרות ועוד. הדוגמא האחרונה היא שירות ה- Google Wallet, שירות של ארנק דיגיטלי המופעל על ידי גוגל כבר כשנה, אם כי הוא לא מצליח להכנס למיינסטרים. כעת מתגלה שגוגל רוצה להוסיף לשירות את אותם הפיצ'רים שאפל הציגה באפליקציית ה- Passbook שתגיע למשתמשי iOS בגרסה 6. הדבר התגלה בסרטון Q&A שפורסם ביוטיוב עם Robin Dua, ראש צוות הפיתוח של Google Wallet:

אחד מהדברים שאנחנו מנסים לעשות הוא להקל על חברות התעופה, תחבורה ושאר חברות המספקות כרטיסים ואישורים כדי שיהיה להם מאוד קל להביא את אותם כרטיסים/אישורים לתוך הארנק הדיגיטלי.

אז למה אפל תובעת?
    בשבועות ובימים האחרונים עלה מן גל של עליהום על אפל, בכך שהיא תובעת כדי למנוע חדשנות, כדי לשמור על היתרון שלה מול המתחרות ועוד. מצד אחד אולי אופן התביעה קצת מעצבן, אבל מצד שני זה שטויות במיץ. ההעתקה של סמסונג את אפל גורמת לפחות חדשנות, כשבמקום שסמסונג תחדש עם ממשק חדש, פיצ'רים ועיצוב מעניין היא פשוט רוכבת על ההצלחה של מתחרה. דמיינו לעצמכם אם כל הערוצים היו משדרים תוכנית בסגנון השרדות... פשוט לא היה מה לצפות בטלויזיה.

יש לא מעט חברות שתובעות בגין כסף, השפעה או כוח. אבל לא אפל.
    אפל תובעת כדי לשמר את הבידול שלה על פני המתחרות. יש להבין שהסיוט הגדול ביותר של אפל הוא עולם בו כל מכשירי הסמארטפון, כל ממשקי המשתמש והכל נראה דומה. מה שיהפוך את התחרות לתחרות במחירים ובחוזק חומרת המכשירים - 2 תחומים בהם אפל שונה: היא לא נותנת דגש מהותי לחומרה, אלא רק כשזה משפר את חווית המשתמש (כמו למשל המצלמות של מכשירי האייפון בדגמים האחרונים) והיא מתמחרת את המוצרים שלה במחירי פרימיום המשקפים את הערך המוסף שהיא מאמינה שהמוצרים מביאים ללקוחות.

התביעה מול סמסונג משקפת זאת בצורה מצוינת. אפל יכלה לערער על סכום הפיצויים, סכום הקטן בחצי מהסכום אותו היא דרשה, אפל יכלה לתבוע את הסרתם של מכשירי סמארטפון נוספים מהמדפים ולא להתמקד בגאלקסי 2 ובנקסוס S, מכשירים בני יותר משנה שככל הנראה יורדו מהמדפים בחודשים הקרובים בלי שום קשר לתוצאות התביעה, זאת בגלל הגעתם של הנקסוס החדש שצפוי בקרוב והגאלקסי 3, שצובר פופולריות. מה שעניין את אפל הוא לא כסף ולא פטנטים אלא התוצאה הסופית והיא שיצרניות חומרה ותוכנה יחשבו פעמיים כשהן מעצבות ומתכננות את המוצרים שלהן ונסו להבדיל את המוצרים החדשים/עתידיים מהמוצרים של המתחרים, ובעיקר מהמוצרים שלה.

בסופו של דבר בזה הכל מדובר. לאפל לא אכפת משירות ה- S-Voice של סמסונג, מפונקציונליות ה- Google Wallet וכו'. מה שמעניין את אפל הוא לשמר את שם המותג שלה, כך שכשתשמעו את המילה "אפסטור" תחשבו ישר על האפסטור של אפל ולא על זו של אמזון או שכשתראו מכשיר בעיצוב מסוים עם ממשק מסוים הוא יזכיר לכם את אחד המוצרים של אפל.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

Banned
    תודה
    4
    הודו לי 26 פעמים ב 21 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: למה מעתיקים את אפל ולמה אפל תובעת

כמה אכלו לי שתו לי בכתבה אחת...
    איך בדיוק הטאבלט של HTC מזכיר לך מק? זה נראה כמו HOX מוגדל מאוד, אבל אני מניח שכל דבר אפשר איכשהו באיזה צורה לקשר לאפל...
    אפל לא מעוניינת בכסף?! המשפט הכי לא אמין בקטע!
    ראית לאחרונה את התנאים של אפל לחברות הסלולאר? שהם מחויבים לשלם לאפל קנס אם הם לא מוכרים X מכשירים? ולדרוש 2 מיליארד זה לא רצון לכסף? נכון שהם לא ערערו כי אז היו מסתכלים עליהם כגרידים אז הם אמרו שהם יסתפקו במיליארד, אתה יודע מזה מיליארד?!
    ואל תדאג אפל מבודלת מאוד, אין לה מה לתבוע...רק לראות את הכנס אתמול של סמסונג מבין למה אפל במגרש הטאבלטים והמכשירים בחסד ולא בזכות..המצגת אתמול בעיקרון קברה את אפל עמוק באדמה, אנשים ימשיכו לקנות אפל כי הם עדר אבל מה שסמסונג הראתה והפציצה אתמול מוציא את אפל חברה קטנה ולא אטרקטיבית

חבר מועדון iFriends
    תודה
    0
    הודו לי 3 פעמים ב 2 הודעות

Iphoneios אני תמיד מאמין בויכוח טוב, אבל שמע אחי מה הסרט שלך? לא נעים לך מה שאתה קורא סגור את האתר בחייאת נמאס כבר!

4. 2 משתמשים אמרו תודה ל- ddlevy על ההודעה

gil097 (30/08/12), Or (31/08/12)

iPhoner מתקדם
    תודה
    19
    הודו לי 11 פעמים ב 9 הודעות

http://www.apple.com/imac/
    דווקא די דומה לאיימק כנראה שאתה לא יודע איך מחשב כזה נראה

ובנוגע להערה שלך על חברה קטנה ולא אטרקטיבית - כנראה שזו השיטה להיות החברה בעלת השווי הגדול בעולם

Banned
    תודה
    4
    הודו לי 26 פעמים ב 21 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ddlevy צפיה בהודעה
    Iphoneios אני תמיד מאמין בויכוח טוב, אבל שמע אחי מה הסרט שלך? לא נעים לך מה שאתה קורא סגור את האתר בחייאת נמאס כבר!
    צריך שילטפו לך את האגו ויגידו לך "אפל הכי טובים"?
    הוא הביא דעה, כל הכבוד כתוב יפה, אני גם מביא דעה...
    זה שאני מתנסח איך שאני מתנסח זה עניין שלי וזכותי..לא מתאים להם שיזרקו אותי (לא שיש סיבה אבל עדיין)

iPhoner שועל על!
    תודה
    17
    הודו לי 81 פעמים ב 47 הודעות

Iphoneios הכי מעניין אותי הכינוי שלך..במיוחד שאתה ההפך הגמור
    אתה יכול להתנסח בצורה יפה יותר..אם מחר אפל תוציא משהו מטורף אני לא הייתי מנסה להוציא לך תרוח מהמפרשים
    אלא נותן לך אפשרות להצטרף בצורה יפה.
    נ.ב : אני אישית ראיתי לאחרונה את tsf shell 3d ולא נשארו לי מילים בפה.
    אז תהיה חיובי

8. 2 משתמשים אמרו תודה ל- diymantion על ההודעה

eliranmac (30/08/12), yakirmanz (30/08/12)

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי iPhoneIOS צפיה בהודעה
    צריך שילטפו לך את האגו ויגידו לך "אפל הכי טובים"?
    הוא הביא דעה, כל הכבוד כתוב יפה, אני גם מביא דעה...
    זה שאני מתנסח איך שאני מתנסח זה עניין שלי וזכותי..לא מתאים להם שיזרקו אותי (לא שיש סיבה אבל עדיין)
    אתה קורא לאנשים פה עדר. לדעתי זו סיבה מספיק טובה. להתראות.

10. 5 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

eliranmac (30/08/12), gil097 (30/08/12), ipxp (30/08/12), Or (31/08/12), ymeiner (31/08/12)

מנהל פורום מק הסמל האישי של yakirmanz
    תודה
    536
    הודו לי 1,051 פעמים ב 712 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי diymantion צפיה בהודעה
    נ.ב : אני אישית ראיתי לאחרונה את tsf shell 3d ולא נשארו לי מילים בפה.
    אז תהיה חיובי
    האמת?!? WOW!! מאוד יצירתי ומקורי (בערך, כבר אסביר למה)
    פעם השתמשתי בתוסף למק שנקרא bumptop שנותן אוירה תלת מימדית.
    זה יצא בהתחלה רק לווינדוס ואז הם המשיכו גם למק. זמן קצר (בערך חצי שנה) לאחר שהתחילו לפתח גם למק, גוגל קנו אותם.
    Today, we have a big announcement to make: we're excited to announce that we've been acquired by Google! This means that BumpTop (for both Windows and Mac) will no longer be available for sale. Additionally, no updates to the products are planned.
    הממשק מאוד דומה בעיקר הבחירה המרובה וכו'. בכל אופן יפה שהביאו את זה לפלטפורמת הניידים.

יפה , לא הכרתי את זה.

iPhoner שועל על!
    תודה
    17
    הודו לי 81 פעמים ב 47 הודעות

יקיר זאת גרסה 1.5
    תראה תשיפורים בגרסה 1.6.1 תיפול לך הלשון החוצה!

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

אתה קורא לאנשים פה עדר. לדעתי זו סיבה מספיק טובה. להתראות.
    לא האמנתי שהיום הזה יגיע!

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 6 12345 ... אחרוןאחרון