+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 3 מ 3
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל הפטנטים של אפל| טרקפד זרחני

האתר AppleInsider מדווח על רישום פטנט חדש של אפל שנועד להאיר את הטרקפד של המקבוק.

מי שהתנסה במחשבי המקבוק אייר ו/או בדגמי המקבוק פרו האחרונים, יודע שלהשתמש במקבוק בחדר חשוך הוא לא בעיה של ממש, הודות למקלדת המוארת של המחשבים הניידים של אפל. כעת נראה שאפל רוצה להרחיב את היכולת הזו גם לטרקפד, זאת לפי רישום פטנט חדש, שהתגלה על ידי האתר AppleInsider, בשם Illuminated Touchpad המתארת משטח קלט, רגיש למגע שהוא לא רק מואר אלא גם מכיל מכניזם משופר לחיווי הקלט. הפטנט נרשם במהלך חודש אפריל ופורסם היום על ידי משרד הפטנטים האמריקאי.

נראה כי ההכוונה הראשונית הייתה להשתמש במשטח דמוי הגלגלת של האייפודים הראשונים, אולם הדבר מעולם לא הגיע לכדי שימוש בטרקפדים של המקבוקים. ככל הנראה אפל זנחה את השימוש בממשק הגלגלת לטובת ממשק מולטי טאץ' והפטנט השתנה בהתאם. כאמור, הפטנט לא רק מתאר משטח רגיש למגע שמואר בסביבה חשוכה, אלא גם נותן למשתמש פידבק הקשור לקלט. למשל אחת האילוסטרציות מתארות שהטרקפד עוקב אחרי תנועת האצבע של המשתמש עליו, מאיר את המסלול וכן משנה את הצבע או בהירות התאורה לפי עוצמת הלחיצה על המשטח.

רישום הפטנט גם מציין שהטכנולוגיה יכולה להיות בשימוש במגוון גדול של מקרים שימושיים שעלולים להתרחש בסיטואציות שונות. למשל המשטח יואר באזור מסוים, ו"יזמין" את המשתמש ללחוץ באותה הנקודה שהוארה. אפל מציינת שהארת המשטח יצריך שימוש בנורות LED זולות וחסכוניות שיהיו מסודרות בתבנית פשוטה, או מסובכת יותר שתאפשר פידבק מדויק יותר. נורות ה- LED לא מתחממות כמעט ולכן יהיה פשוט להכניס אותם מתחת לטרקפד, מבלי להמיס את האצבעות של המשתמש.

אפל מתארת גם שיטה אלטרנטיבית מסובכת יותר, שכוללת שימוש ב- OLED ו/או ב- LCD. השיטה הזו למעשה יוצרת מצב בו הטרקפד הוא מעין אייפוד טאץ' המובנה במחשב הנייד שמציג באופן ויזואלי את מסלול העקיבה של האצבעות וכן חיווים מתוחכמים יותר כמו למשל לחצנים באפליקציות מסוימות (למשל מספרים באפליקציית מחשבון, לחצני מדיה באיטיונס וכו'). אולם כאמור מדובר בקונספט מסובך יותר ליישום שיצריך אינטגרציה עמוקה יותר עם מערכת ההפעלה ואף API-ים לשימוש באפליקציות צד ג'.

כמובן שעצם העובדה שאפל רשמה פטנט על הקונספט לא אומר שנראה אותו, אבל זה אומר שאפל חוקרת את הנושא.

מקור: AppleInsider
    עריכה: natish
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: הפטנטים של אפל| טרקפד זרחני

המקלדת המוארת מציגה תמיד את אותו אור שאתה שולט עליו. אבל עם טרקפד כזה "משוכלל", זה לא יכול לקחת פתאום הרבה יותר בטרייה מהמקבוק?

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: הפטנטים של אפל| טרקפד זרחני

ציטוט נכתב במקור על ידי ipxp צפיה בהודעה
    המקלדת המוארת מציגה תמיד את אותו אור שאתה שולט עליו. אבל עם טרקפד כזה "משוכלל", זה לא יכול לקחת פתאום הרבה יותר בטרייה מהמקבוק?
    המקלדת המוארת לא מציגה את אותו האור, אלא היא מתאימה את האור בהתאם לתאורה סביבך (או חוסר התאורה) באופן אוטומטי וכמובן שאפשר גם לשלוט על זה ידנית.

טרקפד שכזה יקח קצת יותר מהסוללה (תלוי לאיזה רמת שיכלול אתה מתכוון: נורות LED או LCD/OLED) אבל קח בחשבון שנורות LED הן מאוד חסכוניות אז אני בספק שתרגיש ממש הבדל בחיי הסוללה.

בלי שום קשר, אני בטוח שזה יהיה פיצ'ר שניתן יהיה לכבות ולהדליק בהגדרות של מערכת ההפעלה, כמו תאורת המקלדת.

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

ipxp (17/08/12)

+ פרסם תגובה