+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 22
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל מגנים לאייפון – מקור מול זיוף (חלק ב')

כתבה שנייה בסדרת הכתבות על מגנים מזוייפים. גיא מילשטיין (גיאפון) מלמד אותנו איך להבדיל בין מגני אוטרבוקס דיפנדר ולייף-פרוף מקוריים למזוייפים, ואיך לא ליפול בפח כואב ויקר מאוד.

בין התגובות הרבות לכתבה הראשונה שבה הראיתי איך מזהים מגני קפסולרבל מזוייפים, היו מספר גולשים שביקשו לדעת איך מבדילים בין מגני DEFENDER ו- LIFEPROOF מקוריים ומזוייפים. בעוד שמגנים רגילים מספקים הגנה היקפית לאייפון תוך הוספת עובי לא רב למכשיר, המגנים ה"כבדים" מספקים הגנה מושלמת למכשיר אך הם הופכים את האייפון הדק ל"בלטה". מכאן, רוכשי המגנים האלו מוכנים להקריב את הנוחות והיופי של המכשיר שלהם כדי להשיג את ההגנה המקסימלית עליו. שני המגנים ה"כבדים" הפופולאריים ביותר הינם ה DEFENDER של חברת OTTERBOX ומגן ה- LIFEPROOF.

שני אלו מגנים יקרים יחסית ולא פלא שקיימים להם חיקויים זולים באיכות נמוכה, אך כמו שכולנו יודעים, הזול עולה ביוקר. אז איך מבדילים בין המקורי לחיקוי? - עד לפני מספר חודשים, ההבדל היה קל לזיהוי. מגני הדיפנדר המזוייפים היו מגיעים ללא אריזה וללא
    הלוגו של אוטרבוקס מוטבע בתחתית המגן.

בתמונה, מגן OTTERBOX DEFENDER מקורי

לפני כחודש, צצו בשווקים מגנים עם האריזות המלאות של המגן ועם הטבעה של הסמליל (לוגו) בתחתית כך שקשה יותר להבחין. גם קיומה או אי קיומה של האריזה אינו ערובה למקוריות. האריזה המקורית של המגן ענקית וחנויות רבות (וגם גיאפון) מוכרים את המגן ללא אריזתו או עם אריזתו בתוספת.

אז איך בכל זאת מבחינים בין מקורי לזיוף?
    בדיוק לפי ההנחיות בכתבה הקודמת. מחירו של המגן באתר החברה עומד על 49.95 דולר בתוספת משלוח. המגן נמכר בגיאפון במחיר 227 ש"ח, המחיר הזול ביותר בארץ למקורי. לעיתים במבצעים מסויימים הוא נמכר במחירים נמוכים יותר אך חנות שמוכרת במחיר נמוך בצורה משמעותית - הדבר אומר דרשני.

המגנים המזוייפים נמכרים בדוכנים השונים בשווקים במחירים של 150 ש"ח ובאינטרנט במחיר של כ-25 דולר בתוספת משלוח. בנוסף, נתקלתי מספר פעמים במגנים מזוייפים בהם ההטבעה של הסמליל של אוטרבוקס לא בתחתית המגן כמו שבתמונה אלא לאורך כל גב המגן. זוהי הטבעה שהייתה נפוצה במגנים המקוריים לאייפון 3 וכנראה שנשארה בדגמים המזוייפים.

המגן השני בין המגנים ה"כבדים" שאדון בו הינו ה LIFEPROOF. זהו מגן חדש יחסית שמיועד להגן על האייפון מכל דבר, גם מנוזלים. המגן מיועד לשימוש באייפון מתחת למים ע"י שחיינים, צוללים ומשנרקלים, תארו לכם איזו הפתעה תהיה לכם כשבאמצע הצלילה תגלו שהמגן מזוייף ושהאייפון שלכם צף להנאתו במים.

גם את ה LIFEPROOF אנו מוכרים במחיר הזול ביותר למקורי, 390 ש"ח אך ממש בימים האחרונים החלו לצוץ החיקויים הסיניים שלו. הנה לדוגמה ספק שמוכר את החיקוי של המגן מסין. הספק מציין במפורש שמדובר בחיקוי (OEM – Original Equipment Manufacturer, בעבר היה כינוי למוצר מקורי שנמכר ישירות מהמפעל המייצר ולא מהחברה המייצרת בעצמה, כיום הוא כינוי לחיקוי שאמור להיות באיכות גבוהה) ומוכר אותו בכ-30 דולר ליחידה, בניגוד ל 79.99 דולר ועוד 35 דולר למשלוח באתר החברה המקורית.

מחיר של 30 דולר ליחידה, בתוספת מסים ורווח לחנות יגרור מחיר של כ- 200-250 ש"ח ליחידה לעומת 390 למקורי. מכירה של קייס לייף-פרוף במחיר דומה מעידה על כך שמדובר בזיוף. תמיד רצוי לקנות את המגנים והאביזרים לאייפון בחנות או רשת מוכרת, אני כמובן אשמח אם תרכשו בגיאפון אך גם בבאג/ אופיס דיפו/ KSP/ חנות הפורום ודומייהם תהיו בטוחים שהמוצר שרכשתם מקורי.

דרך להבדיל בין חנות הגונה לחנות שמוכרת מזוייפים היא לראות את כלל מוצרי החנות. ישנם מוצרים שזיופים שלהם נפוצים יותר ויש כאלה שאין להם זיופים כלל. חנות שמוכרת רק מוצרים בעלי נטייה לזיוף תמיד תעורר חשד שכל מה שהיא מוכרת מזוייף. בנוסף, חנות שמוכרת מוצרים שמפירים זכויות יוצרים לא תהסס למכור גם מוצרים מזוייפים מאותה סיבה. בזמן האחרון שלטו בעולם המגנים לאייפון מגנים בעיצוב החולצות של לאקוסט ומגנים עם הסמליל של אדידס. המגנים האלו כמובן מפירים את זכויות היוצרים של בעליהם וחנות שמוכרת אותם סביר להניח שלא תהסס למכור גם מגנים מזוייפים.
    לסיכום, אם זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי, זה כנראה לא.

דבר העורך:

הכתבה נכתבה על ידי גיא מילשטיין, המוכר בתור גיאפון - בעל חנות אינטרנטית תחת אותו השם לממכר אביזרים פריפראלים וציוד היקיפי למכשירי האייפון והאייפד.

לפנים משורת הדין, לא קיימים שום הסדרים כלכליים בין גיאפון לבין מערכת האתר. גיאפון התנדב לרשום לנו סדרת כתבות על ההבדלים שבין מגנים מקוריים ומזויפים, ובשל כך, מטעמי הגינות - אין כל פסול בכך שיתן פרסומת לעצמו בגוף הכתבה.

כל בעל חנות ללמכר אביזרים אשר מצטיין בכישורי כתיבה וניסוח בעברית, ומעוניין לקבל במה, מוזמן לפנות למערכת האתר באופן פרטי על מנת שנוכל לתאם זאת.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. 3 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

תומר צייטלין (16/07/12), גיאפון (16/07/12), Kopal (16/07/12)

מנהלת פורום מק הסמל האישי של eden
    תודה
    289
    הודו לי 774 פעמים ב 549 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מגנים לאייפון – מקור מול זיוף (חלק ב')

מעניין. תודה רבה!

iPhoner מתקדם
    תודה
    3
    הודו לי 27 פעמים ב 19 הודעות

כתבה נחמדה
    אבל
    1. ההבדל העיקרי שהוא נתן זה מחיר....
    2. המחיר של הLifeproof הינו 89$ ועוד 30$ משלוח (כתוב 79.99$...)
    3.אני אישית ממליץ לקנות את כיסוי ההLifeproof מהאתר הרשמי שלהם (אני קניתי משם גם ראש שקט וגם יש אחריות לכיסוי- לא יודע אם תקף בחנות אחרת...)

חוץ מזה נהנתי לקרוא תודה!!!

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי פעם אחת

באמזון מוכרים את ה lifeproof ב - 59$ (כמו הזיוף עליו הצבעת) - אז עדיין לא ברור איך אפשר להבדיל בין מזוייף למקורי. בנוסף, גם באתר החברה לא ברור אם קיימים 2 גרסאות או לא כפי שציינת בעבר. הם מוכרים את אותו הקייס לאייפון 4 וגם ל- 4S.

מעבר לכך, מישהו בדק את המזוייפים? הרי גם ככה אין אחריות של החברות המיצרות קייסים. אולי הזיופים במקרה הזה טובים כמו המקור.

דבר אחרון - פניה לכותב כיבואן של lifeproof. לי במשפחה יש 8 אייפונים. הוצאה של 400*8 שח רק למגינים, שיהפכו להיות לא רלוונטים עוד שנה שנתיים (כאשר נחליף טלפונים) היא גדולה מדי. הוצאה סבירה היתה בסביבות ה- 100 שח לקייס. הייתי מוכן לשקול אף מחיר שקרוב ל- 200 שח, אבל זה גם כבר יקר מדי. יש אפשרות להעביר את המידע לחברה ובדוק אפשרויות של הוזלה (במיוחד בקנייה של 5 יחידות ומעלה)?

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל eranm13 על הידיעה:

iPhoner שועל על!
    תודה
    1,061
    הודו לי 576 פעמים ב 448 הודעות

כתבה מצויינת ומעניינת,תודה לכם גיאפון וריינז.

8. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Lior.B על הידיעה:

iPhoner מתקדם
    תודה
    3
    הודו לי 27 פעמים ב 19 הודעות

eranm13
    אם הבנתי נכון אתה מדבר עלי שאמרת יבואן אז הנה התשובות:

האתר הרשמי מוכר רק כיסוי אחד של Lifeproof של הדור השני (gen 2)
    והוא מתאים גם לאייפון 4 וגם ל4s.

בקשר לאחריות Lifeproof כן מספקים אחריות לכיסוי למשך שנה (אני אישית ניצלתי את האחריות...).

בקשר למחיר את זה תשאל אותם בפנייה לאימייל שלהם בכתובת Support@lifeproof.com
    בהצלחה!

הערה: שמתי לב שבטעות לחצתי ?שלח תגובה מהירה?
    באמצע ההודעה אני יודה למנהלים אם הם ימחקו את הראשונה ובעקבות זאת שאלה: למה אי אפשר לערוך באפליקציה שלכם?

10. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל mmoti6 על הידיעה:

iPhoner מתקדם
    תודה
    2
    הודו לי פעם אחת

אני קניתי מחנות שאומרת שהיא חנות היבואן וברגע שצריכים אחריות אין עונה ואין תשובה הביאו לי לדבר עם היבואן שכנראה עובד מהבית ביהוד
    אם אפשר להעלות אצ שם החנות אז אין לי בעיה
    המחיר ששילמתי היה 420 ( רציתי לציין שפעם אחת החליפו לי את המגן אבל בפעם השנייה טוב אתם יודעים ורצוי לציין ששתי הבעיות זה מפגם ביצור ולא שימוש לא נכון )

iPhoner חדש
    תודה
    9
    הודו לי 3 פעמים ב 2 הודעות

אני קניתי מגן לאייפד את הcanves של SwitchEasy מKSP ב190 ש''ח
    שבאתר שלהם הוא עולה כ 220 ש''ח כולל משלוח, הגיוני ??

נערך לאחרונה על ידי adir50; 16/07/12 בשעה 13:32.

iPhoner שועל על!
    תודה
    201
    הודו לי 100 פעמים ב 84 הודעות

כתבה פרסומי
    נתת כתבה כללית לזיהוי מגנים
    תן נקודות יותר מדויקות לזיהוי

iPhones.co.il Co-Founder הסמל האישי של dooby
    תודה
    286
    הודו לי 618 פעמים ב 298 הודעות

תודה על הכתבה.
    אין מספיק נקודות לזיהוי נרתיק מזויף. לצערי מחיר זה לא מספיק.
    אם ימכרו לנו זיוף במחיר של מקורי אז איך נשווה ?

15. 3 משתמשים אמרו תודה ל- dooby על ההודעה

תומר צייטלין (16/07/12), daniel_ggg (22/07/12), Lior.B (16/07/12)

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון