+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 33
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל מגנים לאייפון – מקור מול זיוף

כתבה ראשונה בסדרת כתבות מאת גיאפון, מנהל חנות אביזרים אינטרנטית מוכר בישראל, אשר הפעם כותב לנו בעניין מגנים מזוייפים לאייפון, וכיצד התופעה הזו מתרחבת ופוגעת בסופו של דבר בצרכנים.

לפני מספר ימים הגיעה אלי בחורה עם אייפון 4 שהמסך שלו מנופץ. היא הייתה על סף דמעות אחרי שהיא גילתה שהמחיר של החלפת מסך למכשיר שלה הוא לא פחות מ-300 ש"ח טבין ותקילין. היא סיפרה לי שהיא השקיעה סכום כסף לא מבוטל ברכישת מגן מסוג CAPSULEREBEL של חברת SWITCHEASY, והייתה מופתעת מכך שהאייפון נפל לה מהשולחן (כשהמגן מורכב עליו) ושניהם נשברו. אני הסכמתי איתה שהמגן של SWITCHEASY הוא מגן איכותי ולא יתכן שמנפילה כזו הוא נשבר (יחד עם האייפון), אבל מהר מאוד הבנתי מה קרה:

היא קנתה מגן מזוייף! הבחורה רכשה את המגן המזוייף בחנות מוכרת יחסית בירושלים, והמוכר הבטיח לה שהוא מקורי. אך למרות שחיצונית הוא נראה דומה, הוא היה זיוף זול. למעשה, היא ניסתה לחסוך מספר שקלים על המגן אבל שילמה בסוף בריבית דריבית על חסכנותה.

המגן השבור יחד עם האייפון המרוסק

בכתבה הזו, ובכתבות הבאות, אנסה להסביר מהם ההבדלים בין מגנים (ושאר אביזרים) מקוריים לבין חיקויים. היום נתחיל, כמובן, עם SWITCHEASY.

חברת SWITCHEASY היא אחת מהחברות הגדולות והוותיקות בתחום האביזרים לאייפון. היא מציעה מגוון רחב של מוצרים לאייפון, אייפוד ואייפד באיכות גבוהה. הפופולאריות הרבה של מוצריה גרמו לכך שישנם זיופים רבים של המוצרים, אשר דומים בצורתם החיצונית למקור, אך ברגע האמת לא יספקו כמעט הגנה למכשיר היקר שלכם. הדגם הפופולארי ביותר שהחברה מייצרת הוא ללא ספק ה CAPSULEREBEL.

ה-CAPSULEREBEL בנוי משתי שכבות הגנה (סיליקון ופלסטיק קשיח), והוא בעל צורה אגרסיבית מעט שעוזרת לו לספק הגנה מלאה לאייפון. המגן מגיע באריזת פלסטיק מרשימה יחד עם תוספות רבות, והמגן (המקורי כמובן) מומלץ בחום. מכיוון שזהו המגן הפופולארי ביותר של SWITCHEASY הוא גם המזוייף ביותר. אז כיצד מזהים זיוף מבלי לפתוח את האריזה?

הדרך הטובה ביותר לזהות זיוף של הקפסולרבל היא המחיר. המגן המקורי עולה באתר היצרן 28 דולר (לא כולל משלוח), שהם מעל 100 ש"ח. חנויות אשר קונות כמות גדולה מקבלות אותו בכמחצית המחיר, אבל רק לכמויות סיטונאיות. במחיר כזה קל להבין שאם הוא נמכר ב 50-60 ש"ח, הוא כמובן מזוייף. המגן המזוייף כפי שקנתה הלקוחה עולה לחנות כ-5 דולרים בלבד. מחיר נמוך הוא תנאי מחייב אך לא הכרחי למגן מזוייף (כלומר, ייתכן מזוייף במחיר מלא, לא ייתכן מקורי במחיר נמוך).

דרך נוספת וכללית יותר היא מקור המוצר. כאשר קונים באיביי קייס לאייפון, אפשר לראות היכן בעולם נמצא המוכר. מוכר שיושב בסין/הונג קונג/טייוואן תמיד מוכר זיופים, גם אם הוא טוען שזה המוצר המקורי. כאשר קונים קייס לאייפון בארץ גם חשוב לדעת מי המוכר. הקייסים הנמכרים בשווקים ובדוכנים שונים הם על פי רוב זיופים באיכות נמוכה. בחנויות מסודרות המצב טוב יותר, אך כמו בדוגמה בראש העמוד, אין זו אומרת שכל החנויות מוכרות מקוריים.

כפי שציינתי לעיל, רוב המותגים שמיוצרים ע"י SWITCHEASY סובלים מזיופים רבים, אך לא כולם. ישנם מספר מותגים של SWITCHEASY שמסיבות שונות לא קיימים להם זיופים כלל, למשל ה DUO (נרתיק עור) וה CANVAS (קייס ספר לאייפד). חנות שמוכרת רק את שאר המותגים של SWITCHEASY ולא את שני האחרונים כנראה מוכרת מוצרים מזוייפים.
    בקשר למוצר הספציפי הזה, הוא קיים ב-10 צבעים שונים. רוב הזיופים מגיעים בשמונה צבעים בלבד, כאשר לא קיימים זיופים בצבע טורקיז וירוק ליים. חנות שמוכרת את שאר הצבעים פרט לאלו, חשודה כמוכרת מזוייפים.

קייס קפסולרבל בצבע ליים – לא קיים כזיוף. בעיגול, סימון לבן של תאימות לאייפון 4

דרך אחרונה לבדוק האם המגן הוא זיוף ללא פתיחת האריזה, הינה ע"י המדבקה שבצד האריזה וצבע האריזה. המדבקה (מסומנת בתמונה המצורפת) בקייס המקורי הינה עגולה. חלק מהזיופים מגיעים עם מדבקת נייר דבק פשוטה ומלבנית. בצידה הימני העליון של האריזה מופיע הסימן של אייפון 4 בלבן (מסומן) או בשחור. בקייס השחור המקורי, הסימון הוא בצבע לבן כמובן, אך בזיוף שקנתה הלקוחה הוא היה בצבע שחור.

קייס CAPSULEREBEL מקורי בצבע טורקיז. בעיגול, מדבקה עגולה.

אחרית דבר, הלקוחה קנתה את הקייס המזוייף ב-70 ש"ח במקום ב-93 למקורי (זה המחיר בגיאפון) ונאלצה להשליש עוד 300 ש"ח לתיקון המסך. התקשרתי לבעל החנות והצגתי את עצמי כבעלים של חנות המתעניין בקנייה סיטונאית לאור המחירים הזולים שלו. הוא הבטיח לי שהמגנים שלו מקוריים ושהוא משיג אותם בזול ישירות מהחברה. כאשר הקשתי ושאלתי על הסימנים המחשידים שמניתי קודם הוא ניסה להתחמק ובסוף טרק את הטלפון.
    אז, תיזהרו מחיקויים ו-(בקול רפי גינת) שלא יעבדו עליכם.

גיאפון (גיא מילשטיין) הוא מנהל חנות אביזרים אינטרנטית באותו שם, והוא חולק עימנו מנסיונו הרב בתחום האביזרים לאייפון. ניתן לראות את מלאי החנות וליצור קשר עימו בפורום האביזרים.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. 9 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

תומר צייטלין (28/06/12), גיאפון (27/06/12), arixon (19/08/12), Deantweety (27/06/12), ehudhala (28/06/12), eldar202 (08/03/13), Or (28/06/12), SHAHAR SHOKO (28/06/12), shay25 (27/06/12)

iPhoner חדש
    תודה
    2
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מגנים לאייפון – מקור מול זיוף

היום רציתי לקנות קייס אבל ויתרתי כי היה לי יום עמוס מחר אני יקנה את הקייס ואני אבדוק אם הוא מזוייף או מקורי לפי הסימנים המזהים (ריינז הכתבה מעולה!)

iPhoner ותיק
    תודה
    143
    הודו לי 230 פעמים ב 143 הודעות

פשש אחלה כתבה..

תודה רבה.

5. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל chen.s על הידיעה:

טל שנהר (28/06/12)

מסחר אביזרים
    תודה
    124
    הודו לי 97 פעמים ב 48 הודעות

בכתבה הבאה, כיצד מזהים דיפנדר ולייפפרוף מזוייפים

7. 5 משתמשים אמרו תודה ל- גיאפון על ההודעה

תומר צייטלין (28/06/12), ehudhala (28/06/12), joeYYY (28/06/12), Or (28/06/12), Yuvalofir1998 (28/06/12)

iPhoner שועל על!
    תודה
    176
    הודו לי 44 פעמים ב 37 הודעות

אחלה כתבה. כל הכבוד!

9. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל shay25 על הידיעה:

גיאפון (27/06/12)

iPhoner מתחיל
    תודה
    5
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

יש לי איפון 4 מהיום שיצא, בלי עין רעה עם קייסים מעפנים ודפוקים שסתם מציגים תאייפון קצת יותר יפה או פשוט שומרים לי על האחורה של המכשיר
    ועד היום הוא נראה כאילו אתמול קניתי אותו...
    פשוט, שמרו על האייפון זה מכשיר יקר ושימו עליו אפילו יותר מ2 עניים ותאמינו לי לא יגנבו לכם לא יאבד לכם ובטח ובטח שלא ישבר

iPhoner שועל על!
    תודה
    348
    הודו לי 82 פעמים ב 71 הודעות

בטח מרכז הקשר החראות האלה הם יקרנים בטירוף.. וכתבה ממש טובה הכתבות האלה הם בדיוק מהסוג האהוב עלי.
    ועדכון Viva la spania כריסטינה נכשלה עוד פעם.

נערך לאחרונה על ידי Deantweety; 28/06/12 בשעה 00:31.

iPhoner חדש
    תודה
    4
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

אני רכשתי כמה מוצרים מגיא ופשוט אחזור לקנות שוב
    עם יחס ושירות ומוצרים טובים במחירים טובים כמו שקיבלתי.
    תודה גיא.
    ישראל.

מסחר אביזרים
    תודה
    124
    הודו לי 97 פעמים ב 48 הודעות

תודה לך ישראל, שמחתי למכור לך

14. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל גיאפון על הידיעה:

מנהל פורום "שאלות לפני קניה" הסמל האישי של תומר צייטלין
    תודה
    5,780
    הודו לי 598 פעמים ב 451 הודעות

רון וגיא, תודה רבה על הכתבה!

אני וההורים שלי היינו אתמול בקניון המפרץ, חיפה, עם המשפחה של אמא שלי (אתמול ציינו 30 ימים ממותו של הדוד של אמא שלי).
    אחרי ששתינו איתם קפה בקניון, אני וההורים שלי טיילנו קצת בקניון.

מבין היתר, אבא שלי קנה לי מגן ב-179 שקל בדוכן בקניון.

השאלה היא:
    האם אני יכול לישון בשקט שהמגן מקורי ואיכותי?

זה מגן שדומה לסוג שיש לאייפון 4s של אבא שלי...

מה דעתכם?

נערך לאחרונה על ידי תומר צייטלין; 28/06/12 בשעה 01:57. סיבה: היתה טעות שניסוח של הנתונים שנתתי על המגן, אז תיקנתי את זה. רון, שים לב!

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון