+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 6 12345 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 60
    עורכת סקירות אפסטור הסמל האישי של RonitN
    תודה
    1,188
    הודו לי 1,299 פעמים ב 509 הודעות

ברירת מחדל חוקי המשחק בשוק הסלולר משתנים

מהפכות סלולריות טורפות את הקלפים בשוק הישראלי.
    כניסתן של גולן טלקום ו?HOT Mobile לשוק הישראלי עם חבילות ללא הגבלה בפחות מ?100 שקל, מאיימת על החברות הגדולות. כתגובה, החברות הוותיקות מיהרו להציע תוכניות חדשות.

הכותרות בישראל זועקות "מהפכה צרכנית", בעוד הצטרפותן של חברות הסלולר החדשות גולן-טלקום, Hot, והום-סלולר, יחד עם חברת רמי לוי היחסית החדשה, טרפו לחלוטין את הקלפים בשוק הסלולר הישראלי. התוצאה המיידית היא צניחת מחירים חדה במחירי החבילות ברחבי הרשתות הגדולות - סלקום, פלאפון ואורנג', ומעבר של אלפי לקוחות לרשתות החדשות.

נכון לנתונים שהיו זמינים עת כתיבת הכתבה, קרוב ל-40 אלף איש (39558 ליתר דיוק) מסרו את פרטי האשראי שלהם לרשת גולן טלקום, ו-23 אלף הצטרפו ל-HOT, כאשר מתוכם 7500 הם לקוחות סלקום לשעבר. בפרט, נראה שחברת סלקום היא המפסידה הגדולה ביותר מהמהפכה בשוק הסלולר, זאת כאשר הרווח התפעולי של החברה צנח ב-41.6%. בפרט, חברות הסלולר הגדולות כעת הפכו ממובילות בשוק למתחרות אשר חייבות להשוות צעד לחברות החדשות, פן ישארו מאחור. אכן מהפכה אמיתית.

מנכ"ל גולן טלקום מיכאל גולן:
    "עד עכשיו הטייקונים גנבו אתכם, והגיע הזמן לקחת את הכסף בחזרה. לקוחות חברות הסלולר הקיימות הם פראיירים. עד עכשיו הפראיירים לא מתים, רק מתחלפים - היום הם מתים".
    99 ש"ח שקל לחודש זה המחיר ההוגן לחבילת תקשורת סלולרית, ואני קורא לחברות הסלולר להוריד את המחיר לרמה זו".
    הקידומת של גולן היא 058, אך הלקוחות יכולים כמובן לנייד את מספרם הקיים ללא שינוי.
    שר התקשורת משה כחלון, הכריז לאחרונה על פתיחת שוק התקשורת הקווית לתחרות, לאחר שלטענתו החברות אינן משקיעות בתשתית.

"פתיחת השוק לתחרות שהובלנו בחודשים האחרונים נושאת פרי. אני שמח שהצלחנו להפחית את ההוצאות למשפחה באלפי שקלים בשנה ולהקל על יוקר המחיה".
    "הצרכן נהנה מהוזלה של 80%, זה יוריד את יוקר המחיה"
    החבילה של גולן טלקום:
    תמורת 99 שקל לחודש יקבל הלקוח דקות שיחה, SMS, MMS וגלישה סלולרית - כולם ללא הגבלה, כאשר החברה מצהירה כי לאחר שימוש של 2 גיגה בגלישה היא עשויה להגביל את מהירות הגלישה, אך הלקוח לא ינותק מהגלישה. החברה תגבה סכום חד פעמי של 39 שקל על רכישת כרטיס SIM.

החברה מציעה גם "מסלול מינימום" שיכלול 60 דקות שיחה, 60 SMS וגלישה של 10 מגה?בייט, תמורת תשלום חודשי בסך 9.90 שקלים. במקרים של חריגה ישלם הלקוח 18 אגורות לדקה, אגורה אחת עבור SMS ו?10 אגורות למגה?בייט גלישה. גם במחירי השיחות בסלולר מחו"ל הציגה גולן מהפכה: החברה תספק שיחות מחו"ל בסלולר ללא התחייבות, תמורת 35 אגורות לדקה ממדינות אירופה ו?99 אגורות מארה"ב, מאוסטרליה ומניו זילנד.

בעת ההשקה שירות זה עדיין לא יהיה זמין, אולם בחברה מבטיחים כי עד סוף חודש יוני ולקראת עונת התיירות, הלקוחות כבר יוכלו ליהנות ממחירים אלו. בשיחות הטלפון לחו"ל, החברה מתחייבת לשיחות מהטלפון הנייד חינם ל?29 מדינות, באמצעות חברת שיחות בינלאומיות שהקימה.

לאחר מכן הגיעה תגובת חברת : HOT

"בשורה צרכנית של פשטות ושקיפות"
    הרשת החדשה של HOT Mobile, השם החדש שניתן למירס, שאותה רכשה HOT
    HOT Mobile הציגה חבילה זהה ב?10 שקלים פחות - 89 שקל לחודש.
    HOT Mobile הציגה תוכנית הנקראת "סל מינימלי" שבה תגבה 10 אגורות לכל דקת שיחה, SMS או מגה?בייט גלישה.

חברות הסלולר הוותיקות לא יכולות להרשות לעצמן להישאר מאחור, בינתיים, עומס אדיר במוקדי השירות של חברות הסלולר, כולם רוצים לשלם פחות. חלקן כבר השיקו תוכניות חדשות, לחלקן חבילות ללא הגבלה ולחלקן "תקרת תקציב".

דוגמא לחבילות חדשות ניתן לראות בטבלה להלן:

שר התקשורת משה כחלון טרם אמר את המילה האחרונה בתחום הסלולר, והשלב הבא - הוזלת הסמארטפונים. משרד התקשורת ביקש לאחרונה ממשרד המשפטים לאשר תקנות שיאפשרו לבטל את הנוהג של "אישור סוג" במשרד התקשורת לכל מכשיר טלפון חדש, ולהסתמך על הבדיקות שבוצעו באירופה ובארה"ב. ביטול הנוהג יוזיל בעשרות אחוזים את מכשירי הטלפון החכמים. להערכת כחלון, ההקלות יאפשרו לכל חברה לייבא סמארטפונים והדבר יפתח את התחרות בשוק המכשירים. "ברגע שמסירים את החסמים, יהיה מגוון גדול יותר של מכשירי טלפון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה אל הצרכנים, בקטע וידיאו שהעלה לדף הפייסבוק שלו:

"אני בעד תחרות. אמרתי תמיד שהתחרות היא הידיד של הצרכן. אנחנו הכנסנו כמה חברות סלולר נוספות לשוק הטלפונים הסלולריים. המחירים צונחים. בשיחת טלפון אחת אתם יכולים לשמור על מספר הטלפון שלכם ולחסוך מאות שקלים בחודש, אז נצלו את ההזדמנות".
    בעקבות הורדת המחירים של החברות הוותיקות, תוך הבטחה שהמחירים המוצעים כיום הן בגדר "תפיסת לקוחות" והמחירים יעלו תוך זמן קצר, משיב מנכ"ל חברת גולן:

"אני גאה בכך שהפכתי את הפירמידה, מאיימים עלי אבל אני גאה במה שעשיתי, חוששים שהמחיר יעלה בעתיד? אז תעזבו, אין חסמים שמפריעים
    חוות דעת אישית:
    פניתי לחברת הסלולר שלי, על-מנת להוזיל את החבילות המשפחתיות שלנו, יש אפשרות להוזיל אך עדיין החבילות יקרות יותר. החברות הוותיקות אורנג', סלקום ופלאפון אינן יכולות להרשות לעצמן לסגור חבילות ברמת מחיריהן של החברות החדשות. לטענתן התשתית שלהן הרבה יותר יציבה, השירות והתמיכה שלהם מהיר, בעוד לטענתן בחברות החדשות ייתכן ולא נקבל תמיכה או מענה טלפוני. אלו טענות שלדעתי הן חסרות שחר.

ומה איתכם? האם פניתם לחברת הסלולר שלכם?
    שתפו אותנו בפנייתכם ובהצעות שקיבלתם.

דבר העורך:

לרגע הזה חיכינו ופיללנו.
    כל מי שהעז לאמר ש"אין ריכוזיות במשק", ובכן עוד לא נוצר הכובע שגדול מספיק בשביל להסתיר את הבושה שלו, לפני שהוא יאלץ לאכול אותו. זו דוגמא קלאסית לכך שהריכוזיות פוגעת בצרכן, ואנו עדים לכך כי כעת נשברה הריכוזיות הזו.

אומנם אין עדויות לכך ששלושת חברות הסלולר הגדולות ששלטו בשוק תיאמו מחירים ביניהן, אך בינינו? - אתם יודעים טוב מאוד מה דעתי על העניין הזה, בין השורות. כמה שילמתם בחודש על תוכניות הסלולר שלכם מאז שנת 2007? בואו לא נלך כל-כך רחוק... כמה שילמתם על תוכנית הסלולר שלכם בשנה שעברה? - אני אישית שילמתי כ-175 ש"ח לחודש, על תוכנית שכללה 600 דקות שיחה, 600 סמסים, ו-2GB גלישה. כעת מציעים לי הכל ללא הגבלה ב-125 או פחות.

אומנם יש הטוענים כי השוק עוד לא יציב, וייתכנו העלאות מחירים, אבל אני סקפטי. אתם נותנים לי כעת הכל ב-100? למה נראה לכם שאסכים לשלם יותר לאחר מכן? - הדבר היחיד שאסכים לשלם יותר עבורו הוא שירותי 4G.

דור חדש החל, רבותיי. והגיע הזמן.

דבר העורך 2
    חברים,

אנו באתר אייפונס מעוניינים לדעת מה הן המהירויות רשת של כל החברות הסלולריות החדשות, וצריכים את עזרתכם. בואו ועזרו לנו להשלים את המידע הזה על מנת שנוכל ליידע את כל מי שעוד לא מודע.
    כיצד תוכלו לעזור? - זה מאוד פשוט:
    תורידו את האפליקציה Speed test

http://itunes.apple.com/us/app/speed...300704847?mt=8

ותבצעו צילום מסך 3 פעמים ביום למשך 3 ימים (בוקר צהריים ערב ).
    על המסך צריכים לראות את הרשת (וכמובן לא סימן wifi).
    צילומי מסך נא לשלוח ישירות מאייפון למייל
    admin@iPhones.co.il
    בכותרת יש לרשום עיר מגורים . כך נעשה את הסקר הגדול והראשון בישראל של מהירות קו .
    מודים לכם מראש על שיתוף הפעולה.
    www.iPhones.co.il
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי ItaiHay; 18/05/12 בשעה 23:34.

2. 22 משתמשים אמרו תודה ל- RonitN על ההודעה

11gal (18/05/12), דור דוד (18/05/12), איתי אליעזר (19/05/12), תומר צייטלין (18/05/12), Aarón (18/05/12), erlid (18/05/12), frank053 (19/05/12), joeYYY (21/05/12), Kopal (18/05/12), koral11 (18/05/12), lironadal (26/05/12), MaTaN (18/05/12), Noam (20/05/12), Or (18/05/12), RAiNZ (18/05/12), ronnu (18/05/12), Sagiglb (18/05/12), SHAHAR SHOKO (18/05/12), shay25 (18/05/12), shelly04 (21/05/12), The Fox (18/05/12), ymeiner (18/05/12)

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: חוקי המשחק בשוק הסלולר משתנים

רק רציתי לציין ש-RonitN עשתה עבודה נהדרת על הכתבה הזו, ומגיע לה שאפו ענק וכל הכבוד!

4. 8 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

11gal (18/05/12), תומר צייטלין (18/05/12), Aarón (18/05/12), Kopal (18/05/12), koral11 (19/05/12), RonitN (18/05/12), SHAHAR SHOKO (18/05/12), shay25 (18/05/12)

reviews Editor in chief הסמל האישי של Aarón
    תודה
    1,823
    הודו לי 3,233 פעמים ב 1,967 הודעות

כל הכבוד רונית, כתבה מעניינת ויפה.

6. 3 משתמשים אמרו תודה ל- Aarón על ההודעה

תומר צייטלין (18/05/12), RonitN (18/05/12), Yuval4 (18/05/12)

מנהל פורום "שאלות לפני קניה" הסמל האישי של תומר צייטלין
    תודה
    5,774
    הודו לי 593 פעמים ב 446 הודעות

רונית, שאפו ענק על הכתבה המעניינת, המושקעת והרצינית הזאת!

בברכה,
    תומר

8. 2 משתמשים אמרו תודה ל- תומר צייטלין על ההודעה

RonitN (18/05/12), Yuval4 (18/05/12)

iPhoner מתקדם
    תודה
    61
    הודו לי 27 פעמים ב 22 הודעות

כתבה מעולה, תודה רבה.

אני באופן אישי מחכה עוד חודש ככה לראות אם אין בעיות אצל החברות החדשות, ומחכה שיירגע טיפה העומס, ואז עוזבת כמה שיותר מהר את אורנג? לעבר הוט/גולן.

שבת שלום.

10. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Yuvalofir1998 על הידיעה:

RonitN (18/05/12)

iPhoner מתקדם
    תודה
    10
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

מה לגבי קליטה ומהירות גלישה בחברות האלו?
    הרי הן יושבות על האנטנות של אחת החברות הגדולות, כמו שרמי לוי יושב על רשת פלאפון.
    מי הבטיח מהירות גבוהה בפועל? מי הבטיח קליטה אחידה?
    אני למשל נמצא כיום באורנג' עם מסלול של "חבר" אני משלם 125ש"ח על כ600דקות שיחה, 600SMS ו 2GB גלישה.

Banned
    תודה
    4
    הודו לי 26 פעמים ב 21 הודעות

חבילת ה89,99 יקרות (יחסית)
    אני מדבר בממוצע חצי שעה בחודש,רוב השיחות שלי הן בפייסבוק/ווטאספ, אז יוצא שאני לא משתמש כמעט בשיחות/הודעות,ואינטרנט במקרה הכי גרוע אני גולש 150 מגה בחודש (לרוב אני מוצא וויפי לגלוש עליו) כך יוצא שאני בהוט מובייל נניח ישלם בחודש ממוצא 10 שקל אינטרנט (כי הממוצע גלישה שלי זה 100 מגה) ושיחות 3 שקלים,זה אומר לשלם בחודש 13 שקל במקום 72 (חבילת חיילים בסיסית+אינטרנט).

ציטוט נכתב במקור על ידי noyelk צפיה בהודעה
    מה לגבי קליטה ומהירות גלישה בחברות האלו?
    הרי הן יושבות על האנטנות של אחת החברות הגדולות, כמו שרמי לוי יושב על רשת פלאפון.
    מי הבטיח מהירות גבוהה בפועל? מי הבטיח קליטה אחידה?
    אני למשל נמצא כיום באורנג' עם מסלול של "חבר" אני משלם 125ש"ח על כ600דקות שיחה, 600SMS ו 2GB גלישה.
    הוט קנו את מירס, לכן הוט משתמשים באנטנות של מירס, יש להם תשתית מוכנה,בנוסף יש להם הסכם נדידה שאם אין אנטנה של מירס באיזור אתה מתחבר לאנטנה של פלאפון,המהירות אנטרנט מדהימה כי הוא נותנים לך42 מגה, ואומרים שהקליטה גם מעולה.

נערך לאחרונה על ידי iPhoneIOS; 18/05/12 בשעה 16:59.

iPhoner חדש
    תודה
    8
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

יש לציין שהתשתיות של החברות החדשות הינן אותן תשתיות של החברות הוותיקות

מנהל הסמל האישי של Eli
    תודה
    138
    הודו לי 689 פעמים ב 214 הודעות

אישית עברתי לגולן וממתין לסים

כמו כן יש לי ניסיון חיובי עם רמי לוי ועם הום סלולר (בפועל אין שום הבדל....)

15. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Eli על הידיעה:

RonitN (18/05/12)

iPhoner שועל על!
    תודה
    201
    הודו לי 100 פעמים ב 84 הודעות

רונית אחלה כתבה

אני הייתי בסלקום לא חשבתי פעמים ישר עברתי להוט מובייל
    אני מאוד מרוצה מהקליטה והאינטרנט אין ניתוקים בנתיים
    קצב הגלישה שלי בסביבות 10 מגה משתנה פלוס מינוס

הבעיה היחידה שלא נתנו לי תשובה ברורה בהוט מובייל מה הקצב האינטרנט אחרי שאני עובר את ה 3 ג'יגה
    אם משהו יודע אשמח לתשובה

בקיצור אני מבסוט

17. 4 משתמשים אמרו תודה ל- ronnu על ההודעה

תומר צייטלין (18/05/12), kobic (18/05/12), RonitN (18/05/12), Yuvalofir1998 (18/05/12)

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 6 12345 ... אחרוןאחרון