+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 7 מ 7
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל [עודכן] גם ה-iMac והאייר יקבלו Retina

בהמשך לדיווחים על מקבוק פרו עם מסך Retina, מגיעים דיווחים שרזולוציית המסכים הגבוהה תגיע גם ל- iMac ולאייר.

כאשר כל ליין מכשירי iOS של אפל מגיעים עם מסכי Retina, אין זה מן הנמנע שאפל תעביר את הטכנולוגיה גם למחשבי המק שלה. לאחרונה דיווחנו כי המקבוק פרו החדש צפוי לקבל מסך Retina, זאת הודות לדיווח שמגיע מהאתר 9to5mac. כעת רשת החדשות ABC מציינת כי גם מחשב הדגל השולחני של אפל, ה- iMac יקבל במהלך השדרוג הבא שלו מסך ברזולוציית Retina, בנוסף לשדרוגי חומרה מהותיים אחרים כמו מעבדי ה- Ivy Bridge של אינטל וכרטיסי מסך עוצמתיים מבית Nvidia.

מה שכן בניגוד למכשירי iOS בהם אפל הכפילה את כמות הפיקסלים פר אינץ' ב- 4, כדי להגיע לרזולוציית ה- Retina, מהלך שכזה יכול להיות בעייתי במחשבי ה- iMac שמגיעים עם מסכי 21.5 אינץ' ו- 27 אינץ'. נכון להיום ה- iMac '27 מגיע עם רזולוציה של 2560x1440. הכפלת הרזולוציה הזו לכדי 5120x2880 היא פעולה בהחלט לא פשוטה הן מבחינת ייצור מסכים שכאלה באופן המוני, וכן מבחינת החומרה שצריכה להפעיל כמות האדירה כזו של פיקסלים. מה שכן יש לזכור כי נושא ה- Retina הוא פונקציה של כמות פיקסלים לשטח המסך בהתייחס למרחק של המסך מהמשתמש. בעוד המשתמש מקרב אליו את האייפון, הטאץ' או האייפד, המרחק של המשתמש ממסך של iMac הוא רחוק יותר (במיוחד במסך של 27 אינץ') כך שאין הכרח לשמור את רף ה- 300ppi, אלא לקחת את הגדרת ה- Retina הכללית יותר שהיא הרזולוציה בה משתמש לא יוכל להבחין בין פיקסל לפיקסל, ויתכן שגם 160-170ppi יספיקו לשם כך.

מה שכן נראה שאפל מאוד מעוניינת בהצגת מסכי Retina לכלל המוצרים שלה. כאמור מכשירי iOS היו הראשונים לקבל זאת (מטעמי יכולת של גודל מסכים ועלויות) וכעת כל הסימנים מראים שהדבר יגיע עם למקים, עם רמזים הפזורים לאורך מערכות ההפעלה ליון (בגרסה 10.7.4 בעיקר) ואריה הרים (10.8 שתשוחרר בקיץ).

עדכון
    האתר 9to5mac מדווח שלפי המקורות שלו, אפל באופן לא מפתיע תציג מסך ברזולוציה גבוהה גם במחשבי האייר בעדכון הבא שלהם. לפי האתר המחשבים האולטרא דקים לא יקבלו שדרוג מהותי באיטרציה הבאה שלהם, שככל הנראה תכיל את הוספת מעבדי ה- Ivy Bridge, מסך Retina וכן סוללה משופרת שתשמור על חיי הסוללה הגבוהים גם לאור הצריכה הגבוהה של המסך.

ככל הנראה השדרוג למחשבי האייר לא יגיע בקיץ הקרוב אלא אחריו, בתלות בתאריכי השיחרור של אינטל למעבדי ה- ULV (מעבדים חסכוניים יותר) של ארכיטקטורת ה- Ivy Bridge.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 16/05/12 בשעה 11:43.

iPhoner ותיק
    תודה
    65
    הודו לי 261 פעמים ב 141 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: גם ה-iMac יקבל Retina

לפחות במקרה של האיימק 27, צריך יהיה יותר מ 160, 170
    היום הוא מגיע עם כמעט 109, בשביל משקפופר כמוני זה אומר שאני חייב להרכיב משקפיים כשאני עובד עליו, מה שלא קרה לי עד היום...

קוד:
    r = sqrt( h^2 + w^2)
    dpi = r/inches
    sqrt(2560^2 + 1440^2) = 2937.2~
    2937.2 / 27 = 108.78 dpi

Banned
    תודה
    75
    הודו לי 336 פעמים ב 174 הודעות

תתגרו בי שבועיים אחרי שקניתי imac
    למה לא ? אוווף

iPhoner מנוסה
    תודה
    50
    הודו לי 37 פעמים ב 25 הודעות

נשמע מדהים.

אני רכשתי iMac לפני ארבעה חודשים, יש קצת צער שדווקא עכשיו משנים את האיימקים אחרי כמה שנים. אבל לא נורא, אני נהנה מהמחשב וחושב שטוב שקניתי, כי אצל אפל אם מתחילים להמתין מדובר בחצאי שנים בשביל כל מוצר.

אגב, אני מאמין שגלישה באינטרנט ברוב האתרים בכזה מחשב תהיה סיוט בגלל רזולוציה גבוהה.

iPhoner ותיק
    תודה
    65
    הודו לי 261 פעמים ב 141 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי King צפיה בהודעה
    נשמע מדהים.
    אגב, אני מאמין שגלישה באינטרנט ברוב האתרים בכזה מחשב תהיה סיוט בגלל רזולוציה גבוהה.
    זהו שלא - הגישה של אפל תהיה הכפלת הרזולציה והתייחסות לרזולוציה לוגית, כמו באייפון והאייפד החדש.
    כך שמסך של 3840x2160 ידווח שהוא בעצם 1920x1080, ואפליקציות שלא מנצלות אותו יראו כרגיל.

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי zigfried צפיה בהודעה
    זהו שלא - הגישה של אפל תהיה הכפלת הרזולציה והתייחסות לרזולוציה לוגית, כמו באייפון והאייפד החדש.
    כך שמסך של 3840x2160 ידווח שהוא בעצם 1920x1080, ואפליקציות שלא מנצלות אותו יראו כרגיל.
    העניין הוא שזה לא מה שקורה בפועל היום עם האייפד החדש.
    המסך של האייפד החדש הוא חוויה מדהימה ללא כל ספק, אבל בגלישה אייקונים שהם לא ברזולוציה גבוהה בולטים מאוד וצורמים לעין.

iPhoner שועל על!
    תודה
    190
    הודו לי 96 פעמים ב 74 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי tomer1749 צפיה בהודעה
    תתגרו בי שבועיים אחרי שקניתי imac
    למה לא ? אוווף
    תגיד תודה, יום אחרי שהחלטתי שאני הולך בטוח על מקבוק פרו 15" ראיתי את הכתבה על המקבוק פרו החדש שאמור לצאת ב11/6 שזה שבוע לפני שאני יקבל את המקבוק שלי...

+ פרסם תגובה