+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 23
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל הכונו למקבוק פרו החדש!

האתר 9to5mac מדווח על המקבוק פרו החדש בגודל 15 אינץ' שיכיל מסך Retina, עיצוב דקיק יותר, חומרה חזקה וחיבורי USB 3.0.

אפל שמה את הפינישים על מחשב מקבוק פרו בגודל 15 אינץ' חדש לגמרי המהווה תוצר של שנים של מחקר ופיתוח של מחשב נייד שיהיה מספיק חזק אך גם נייד ודק ויגיע עם מסך ברזולוציה חדה במיוחד. כך עולה מדיווח של האתר 9to5mac שמגיע מהמקור המאוד אמין שלהם בשרשרת האספקה של אפל, שלטענתו ראה רכיבי אבטיפוס ומארזים של המחשב הנייד החדש, שכרגע נמצא בשבלי בדיקות לפני ייצור מאסיבי. לפי הדיווח המקבוק פרו 15 אינץ' שיגיע בקיץ הקרוב יכיל עיצוב דקיק, תצוגת Retina מהממת ויכיל גם חיבורי USB 3.0.

על העיצוב
    בעוד רבים שיערו שאפל תציג את ליין המקבוק פרו בתצורה דומה לזו של האייר, הדיווח טוען שלא כך המקרה, כאשר הדגם החדש של הפרו יושק עם עיצוב דומה לזה של מקבוק פרו הקיים אך יהיה דק יותר (ולא בעיצוב הטיפה של האייר). בעיקרון העיצוב צפוי להיות גרסה דקה יותר ועמידה יותר של העיצוב המוכר שהושק ב- 2008 ולא שונה מאז. ככל הנראה העיצוב החדש גם מכיל שיפור בעיות הצירים אותם חוו משתמשי המקבוק פרו 15 אינץ' של מודל סוף 2010.

מה שהאייר החל והמק מיני המשיך, יגיע גם לדגם המקבוק פרו 15 אינץ' החדש וזה החוסר בכונן אופטי. הסרת הכונן האופטי הוא לא רק המשך ישיר למאמציה של אפל לעולם דיגיטלי וירוק יותר, בו התכנים מורדים דרך הרשת (איטיונסטור, אפסטור למק וכו') אלא גם כדי להפוך את המקבוק פרו לדק יותר, דבר שלא אפשרי כל עוד המחשב מכיל את הכונן האופטי המיושן והעבה. כמו עם מחשבי האייר, מי שבאמת יצטרך כונן אופטי יוכל לרכוש את ה- Superdrive החיצוני עבור אותם פעמים בודדות בהם הצורך בכונן אופטי עולה. מה שכן הצפי הוא שהדבר לא יתריע גם משתמשים מקצועיים הודות לחיבורי ה- USB 3.0 וחיבור ה- Thunderbolt שמאפשרים העברה מהירה של מידע לכוננים חיצוניים וכן האפשרות של האפסטור למק בה ניתן להוריד כיום לא מעט מהתוכנות המקצועיות למק, ביניהן: Final Cut Pro X או Aperture, שלא לדבר על תוכנות של אדובי וכו'.

מה שהמקבוק פרו כן יאמץ מהאייר (מלבד החוסר בכונן האופטי) הוא את תצורת המקלדת של האייר בה לחצן הכיבוי/הדלקה מחליף את לחצן ה- Eject המיועד למדיה האופטית. לפי הדיווח מעטפות האבטיפוס איתן אפל מתנסה מכילים בצד אחד 2 חיבורי USB, שתי חיבורי אודיו in/out ומד הסוללה בצד הימני של המחשב יש 2 חיבורים שנראים כמו חיבורי Thunderbolt, כניסה לכרטיס SD ועוד חיבור USB. לפי זאת עולה שהמקבוק פרו לא יכיל חיבור Ethernet (ניתן לרכוש מתאם) ועדיין לא ברור מה יקרה לגבי חיבור ה- Firewire, אך יתכן וגם הוא יחוסל לטובת ה- USB 3 וה- Thunderbolt.

Retina ו- USB 3
    לפי הדיווח המקבוק פרו יהיה המק הראשון שיכיל מסך Retina של ממש, כשלפי המקורות מדובר במסך "מדהים" ו"אחד החידושים החשובים ביותר של המק בשנים האחרונות". כשאפל הציגה לראשונה את מסכי ה- Retina באייפון 4 אנשים נדהמו מעד כמה מסך יכול להיות איכותי. אותה פליאה הגיעה לאחרונה כאשר אפל השיקה את האייפד החדש עם מסך ה- 2048x1536 שמציג חדות מדהימה וצבעים נהדרים. כך שניתן רק לדמיין עד כמה מטורף יכול להיות מסך Retina בגודל 15 אינץ' על המקבוק פרו.

הצגת מסך Retina במק לא מגיע באופן מפתיע. במהלך הגרסאות האחרונות של OS X אפל הוסיפה עוד ועוד הכנות לקראת השקת מסך ברזולוציה גבוהה עבור מחשבי המק שלה. בהתאם לכך עדכון ה- 10.7.4 ששוחרר לאחרונה (וגם בבטאות של אריה הרים) מערכת ההפעלה תומכת במספר מצבים של חדות וגודל תמונה. בניגוד לאפשרויות התצוגה הקיימות היום, אותן הגדרות למסכי Retina לא יכילו מספרים/גדלי רזולוציה אלא תיאור עבור מסך קטן, גדול או אופטימלי אותם אפשר לבחור בהתאם למק.

תוספת נוספת היא חיבורי ה- USB 3.0. ככל הנראה אפל מתנסה זה תקופה ארוכה עם חיבורי USB 3, אולם נראה שהמקבוק פרו יהיה המחשב הראשון שיקבל את אותם הפורטים. לפי הדיווח עולה שהבחירה הראשונה של אפל הייתה מחברי ה- Thunderbolt שהם גם מהירים יותר וגם מגיעים עם תמיכה טובה יותר מאינטל, אולם החברה החליטה להוסיף גם חיבורי USB 3 שיגבו את חיבורי ה- Thunderbolt המהירים. בנוסף עדויות לתמיכה ב- USB 3 נמצאים במחרוזות בתוככי גרסה 10.7.4 ובבטאות של אריה הרים כך שנראה שהדיווחים בנושא אכן נכונים.

Ivy Bridge
    אחרון אך בהחלט לא סופי הוא עדכון נפרד אך קשור מאוד לנושא. בימים האחרונים הופיע ברשת תוצאות של בדיקת GeekBench חדשה עבור MacBookPro9,1. לפי אותה בדיקה ה- MacBookPro9,1 (לא מדובר באף אחד ממספרי הדגמים של מחשבי המקבוק הנוכחיים או הקודמים) מכיל מעבד Ivy Bridge מרובע ליבות במהירות של 2.7Ghz ו- 8GB של זיכרון RAM. על פי נראה המחשב גם עובד על גרסה כלשהי של אריה הרים, מערכת ההפעלה הבאה של אפל שצפויה להגיע במהלך הקיץ הקרוב. בעיקרון מבחני GeekBench ניתן לזייף בקלות, ולכן לא כדאי לשים יותר מדי תשומת לב לכך, אולם בעבר כבר הודלפו מבחני ביצועים שהתבררו כאותנטיים לדגמי מק שהושקו.

סיכום
    אין ספק שהשנה היא השנה שאפל מתמקדת קצת יותר בחומרת המקים שלה, כאשר אחד ממחשבי הדגל של החברה, הלוא הוא המקבוק פרו 15 אינץ' צפוי לקבל שדרוג מהותי הן בחומרה והן בעיצוב, אחרי כ- 4 שנים בהן עיצוב המחשב לא השתנה. סביר להניח שאפל תציג את אותם עיצובים ושיפורי חומרה גם בדגמים האחרים של מחשבי המקבוק.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

SHAHAR SHOKO (15/05/12)

iPhoner מנוסה
    תודה
    764
    הודו לי 62 פעמים ב 52 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: הכונו למקבוק פרו החדש!

2012 זאת השנה החשובה של אפל לדעתי:
    ג?ובס נפטר,טים מונה למנכל ,טים משיק השנה אייפד אייפון אייפוד ומקבוק! חתיכת לחץ דם יש לבחור
    רק שטים לא יעשה יותר מידי קוק אחרת יתפוצץ לו הלב חחח

iPhoner שועל על!
    תודה
    190
    הודו לי 96 פעמים ב 74 הודעות

לא לא לא!! אני הזמנתי מקבוק פרו 15? שיגיע לי עוד שלושה שבועות, אני לא מסכים! שלא יוציאו עכשיו מחשב חדש!!

משתמש VIP Silver הסמל האישי של joeYYY
    תודה
    494
    הודו לי 227 פעמים ב 156 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי gil097 צפיה בהודעה
    לא לא לא!! אני הזמנתי מקבוק פרו 15? שיגיע לי עוד שלושה שבועות, אני לא מסכים! שלא יוציאו עכשיו מחשב חדש!!
    אם לא מאוחר מדי אז תבטל. בכל מקרה, לפני כל החלטה על רכישת מוצר של אפל המקור הטוב ביותר לבדוק הוא המדריך לקנייה של אתר macrumors
    http://buyersguide.macrumors.com/
    אפל עובדת במחזורי מכירה בכל מוצר שהיא מוכרת והאתר הזה עוקב יפה מאוד אחרי המחזורים האלה בתוספת המלצה אם כדאי לקנות עכשיו או לא בנוסף, לכל מוצר נלווית רשימת כל השמועות האחרונות.

iPhoner שועל על!
    תודה
    190
    הודו לי 96 פעמים ב 74 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי joeYYY צפיה בהודעה
    אם לא מאוחר מדי אז תבטל. בכל מקרה, לפני כל החלטה על רכישת מוצר של אפל המקור הטוב ביותר לבדוק הוא המדריך לקנייה של אתר macrumors
    http://buyersguide.macrumors.com/
    אפל עובדת במחזורי מכירה בכל מוצר שהיא מוכרת והאתר הזה עוקב יפה מאוד אחרי המחזורים האלה בתוספת המלצה אם כדאי לקנות עכשיו או לא בנוסף, לכל מוצר נלווית רשימת כל השמועות האחרונות.
    המחשב יקנה בארה?ב בעוד כשבוע בערך,אז אני יכול לבטל אבל מה יצא לי מזה? אני גם הסתכלתי באתר שנתת לי לפני אבל הם אומרים שהעדכון הבא הוא רק בעוד 67 יום(שני חודשים בערך..)

משתמש VIP Silver הסמל האישי של joeYYY
    תודה
    494
    הודו לי 227 פעמים ב 156 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי gil097 צפיה בהודעה
    המחשב יקנה בארה?ב בעוד כשבוע בערך,אז אני יכול לבטל אבל מה יצא לי מזה? אני גם הסתכלתי באתר שנתת לי לפני אבל הם אומרים שהעדכון הבא הוא רק בעוד 67 יום(שני חודשים בערך..)
    לפי השמועות של היום (שיצאו במקורות חצי רשמיים של אפל) המחשב יוכרז בכנס WWDC ב- 11/6. לגבי הקנייה שלך, כל השאלה היא כמה דחוף אתה צריך את המחשב עכשיו ואם אתה יכול לחכות. אם אתה לא יכול לחכות אז תקנה, המקבוק פרו 15 הנוכחי גם הוא לפטוט מעולה.

נערך לאחרונה על ידי joeYYY; 15/05/12 בשעה 08:18.

iPhoner מתחיל
    תודה
    9
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

האם יהיה מקבוק פרו 13 אינץ'?

מנהל פורום תמיכה הסמל האישי של W.Elad
    תודה
    160
    הודו לי 515 פעמים ב 429 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי eyal.m13 צפיה בהודעה
    האם יהיה מקבוק פרו 13 אינץ'?
    כבר היום יש...
    השאלה האם יהיה אחד משודרג?

iPhoner מתחיל
    תודה
    9
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי W.Elad צפיה בהודעה
    כבר היום יש...
    השאלה האם יהיה אחד משודרג?
    כן.
    האם השדרוג יכלול גם את דגמי המקבוק פרו 13 אינץ'?

מנהל פורום מק הסמל האישי של yakirmanz
    תודה
    536
    הודו לי 1,051 פעמים ב 712 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי eyal.m13 צפיה בהודעה
    כן.
    האם השדרוג יכלול גם את דגמי המקבוק פרו 13 אינץ'?
    בעבר היו דיבורים על כך שאפל דווקא תנטוש את גודל ה-17 אינץ' ותתמקד בניידות של המחשבים. חוץ מזה שמחשב יותר דק בגודל 17 כבר נראה לי עלול להישבר אם אתה מחזיק אותו בצד אחד

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון