+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 5 מ 5
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל מכירות המק נחלשו אבל אפל עדיין מקום 3 בארה"ב

החוסר בשדרוגי חומרה חדשים פוגע במכירות המק, אולם נראה שאפל עדיין נמצאת במקום השלישי בארה"ב עם מכירות חזקות יחסית.

בימים האחרונים מפרסמות כל חברות המחקר את התוצאות של מכירות המחשבים הרבעוניות עבור הרבעון הראשון של 2012, והתוצאות מראות על מגמה של צמיחה חלושה מאוד במכירות המחשבים ביחד לרבעון המקביל אשתקד. התוצאות שפורסמו על ידי Gartner, IDC ו- NPD מראות מגמה דומה של ירידה כללית במכירות מחשבי ה- PC בארה"ב, שהיא השוק הגדול ביותר בעולם למכירות מחשבים ואילו אפל כמו תמיד עדיין מראה מגמה של צמיחה אם כי הפעם מדובר בצמיחה יחסית קטנה שנעה באזור ה- 4.5% עם מכירות של כ- 1.6 מיליון מחשבי מק ב- Q1 של 2012.

באופן מעניין למדי עולה כי רוב ענקיות תעשיית ה- PC רואות ירידה במכירות המחשבים שלהם ביחס לרבעון המקביל של השנה שעברה, כאשר יוצאות דופן הן אפל שנמצאת במקום השלישי בשוק ה- PC האמריקאי עם עלייה של בין 3.8% ל- 5% (בהתאם לדו"ח) ו- HP שראתה עלייה של 6.6% במכירות המחשבים שלה. שאר היצרניות הבולטות: Dell (מקום שני), Acer (מקום רביעי) וטושיבה (מקום חמישי) ראו ירידה ניכרת במכירות המחשבים שלהן כאשר המגמה הכללית של השוק היא נמוכה מאוד.

מקור: גרטנר

מקור: IDC

עולה כי יש מספר גורמים לירידה במכירות המחשבים, בין אם מחירי הכוננים הקשיחים שהם עדיין יקרים עקב ההצפות שארעו בתאילנד בסוף השנה שעברה, עלייה בביקוש למכשירי הטבלט, ובמיוחד לאייפדים, וגם מחסור בשדרוגי חומרה. הגורם האחרון נכון במיוחד עבור אפל, שלא עדכנה את ליין מחשבי המק שלה זה זמן רב יחסית, כאשר שדרוג החומרה האחרון שהוצג היה השדרוג של המקבוק אייר, המק מיני והאיימק שנעשו במהלך חודשי קיץ 2011. בתקופה האחרונה עולים שמועות על שדרוג הולך וקרב למחשבי המקבוק פרו, שיכולים לדחוף את מכירות המקים, כאשר השמועות מדברות על עיצוב חדש ודקיק יותר למחשבים הניידים העוצמתיים של אפל. בנוסף יש לזכור שאפל תלויה באינטל בשדרוגי חומרת המק, וזו התמהמה עם השקת מעבדי ה- Ivy Bridge שצפויים להגיע בשבועות הקרובים, ביחד עם הדור השני של קונטרולרים לממשקי ה- ThunderBolt.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

Banned
    תודה
    75
    הודו לי 336 פעמים ב 174 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מכירות המק נחלשו אבל אפל עדיין מקום 3 בארה"ב

ימשיך לפגוע אם לא יהיה שדרוג בקרוב מאוד !!!!

iPhoner שועל על!
    תודה
    134
    הודו לי 64 פעמים ב 45 הודעות

קצת גועלי, אבל אני מאוד שמח. אולי זה יגרום לאפל להוריד את המחירים של המקים שלהם.

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

ירידה? אולי התכוונתם עליה. תשוו את q1 של שנת 2011 לשנת 2012. להשוות את זה עם הרבעון הקודם, שהיה רבעון החגים, תמיד יראה ירידה. גם באייפונים ובאייפדים.

תסתכלו סביב ותראו שהמעבדים החדשים של אינטל עדיין לא יצאו...לזה אפל מחכה עם המקים החדשים.

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ipxp צפיה בהודעה
    ירידה? אולי התכוונתם עליה. תשוו את q1 של שנת 2011 לשנת 2012. להשוות את זה עם הרבעון הקודם, שהיה רבעון החגים, תמיד יראה ירידה. גם באייפונים ובאייפדים.

תסתכלו סביב ותראו שהמעבדים החדשים של אינטל עדיין לא יצאו...לזה אפל מחכה עם המקים החדשים.
    תקרא שוב נראה לי שפספסת...
    ההשוואה היא ל-q1 של 2011.

+ פרסם תגובה