+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 5 מ 5
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל עידן ה- Retina

הגעתו של מסך ה- Retina לאייפד מסמלת את תחילתו של עידן חדש שיפתח מירוץ לרזולוציות גבוהות יותר. אירוני במיוחד כשסמסונג היא ספקית מסכי ה- Retina של אפל.

כשאפל הביאה את מסך הרטינה למכשירי האייפון לפני שנתיים, עם השקת האייפון 4, הדיעות היו חלוקות: מצד אחד היו כאלה שהתפלאו מהיכולת הטכנולוגית החדשנית שאפל מביאה לתחום די אפור, אם כי מהותי במכשירי טאץ' - רזולוצית המסך, אולם מצד שני היו כאלה שהיו סקפטיים לגבי חשיבות הרזולוציה, במיוחד לאור ההדגמה הדי יבשה של ג'ובס לנושא. שנתיים אחרי השקת מסך ה- Retina והמתחרות החלו להדביק את הפער, עם מסכים ברזולוציות של 720p ועוד שסוף כל סוף מביאים רזולוציה גבוהה, אם כי לאו דווקא איכותית יותר. באופן אישי, לא ממש התלהבתי מהאייפון 4, עד שחוויתי את המסך החד שלו שכבש אותי וגרם לי להסתכל אחרת (תרתי משמע) על מסכים אחרים.

בשבוע שעבר אפל הכריזה באופן רשמי על הגעתו של מסך ה- Retina למכשיר האייפד, המסך שמגיע ברזולוציה של 1536×2048 ומכיל למעלה מ- 3 מיליון פיקסלים. אין ספק שהמסך של האייפד החדש יהפוך להיות נושא לחיקוי בקרב יצרניות החומרה, כשהמעניין ביותר הוא שלפי דיווח של בלומברג, מי שמספקת באופן כמעט בלעדי לאפל את מסכי הרטינה של האייפד היא חברת סמסונג. הדיווח מציין כי לפי Vinita Jakhanwal, בכיר ב- iSupply סמסונג נשארה לבדה כספקית מסכי הרטינה של האייפד (בנוסף לעוד חומרים כמו זכרון וכו'), לאחר ש- LG Display ו- Sharp לא עמדו במבחני האיכות של אפל. מה שאירוני כאן הוא שנדמה כי סמסונג עזרה לאפל לחזק את מעמדה בשוק הטבלטים, כאשר 2 החברות מתחרות זו בזו בתחום, ורוב מחלוקות הקניין הרוחני שלהן קשורות לטבלטים.

מה שכן יש רבים שטוענים כי כל נושא הרטינה הוא גימיק שיווקי ואין לו משמעות אמיתית, במיוחד כשנדמה שאפל שלפה את תגית ה"Retina" מהשרוול בלי ביסוס אמיתי, כשהסיסמא הזו יכולה להיות בעצם כל מה שאפל תרצה. אבל למעשה למושג Retina יש הגדרה די ברורה שמגיעה מאפל והיא: "צפיפות פיקסלים כה גבוהה שהעין לא מסוגלת להבחין בין פיקסל לפיקסל". אבל איך יתכן שאם רזולוציית הרטינה של האייפד היא 1536×2048 גם רזולוציית האייפון 4/4s שהיא 640×960 נחשבת לרזולוציית רטינה? ובכן הכל קשור למרחק של המכשיר מהעין של המשתמש. כדי להבהיר את זה, קחו ספר קטן והחזיקו אותו פתוח במרחק של האמה שלכם, כעת קרבו אותו לאט לאט עד שהאותיות יהיו ברורות וחדות.

בעת השקת האייפון 4 וכל נושא הרטינה, אפל ציינה כי החברה פיצחה פחות או יותר את נוסחת הרטינה עם צפיפות של לכל הפחות 300 פיקסלים פר אינץ' ומסך הרטינה של האייפון שמכיל 326 עומד בקריטריון הזה. הפיזיקה עוזרת קצת בנושא כאשר היא מציגה את הנוסחה הבאה שמסבירה באופן הברור ביותר כי נושא הרטינה הוא יחסי מרחק המסך מעיני המשתמש, וכן בזווית הצפייה:

יש לציין כי יצרניות חומרה אחרות כברו החלו לפעול באופן אינטנסיבי בנושא הרזולוציה כמו למשל הטבלט של אסוס שמציג מסך High DPI ברזולוציה גבוהה, מסך הנקסוס החדש שהציג לראשונה רזולוציה של 720p, רזולוציה אותה מביאים כעת יצרניות סמארטפונים נוספות בעיקר בפלטפורמת האנדרואיד וכמובן אי אפשר שלא לציין גם את הרמזים של אפל למסכי רטינה במחשבי המק שכבר היום מתקרבים בחלק מהדגמים לרזולוציה החדשה ובחלק מהם אפילו עונים על הקריטריון:

אין ספק שכל הדברים ביחד מתחברים לכדי תמונה חדה לפיה עידן הרטינה הולך לסחוף אותנו בין אם בטבלטים, סמארטפונים או מחשבים. האתר גיזמודו ציין את ההישגים בתחום הרזולוציה ב- 30 השנים האחרונות, כשהוא משווה בין האייקונים ברזולוציה הגבוהה של האייפד והאייפון של 114x114 והאייקונים של האפליקציות באפסטור למק: 512x512 לבין רזולוציית מסכי המקינטוש המקוריים שהושקו ב-84 שעמדו על 512x342.

תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. 2 משתמשים אמרו תודה ל- natish על ההודעה

davidksuse (14/03/12), RAiNZ (14/03/12)

iPhoner מתחיל
    תודה
    8
    הודו לי 41 פעמים ב 30 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: עידן ה- Retina

יש שמועות שהגלקסי 3(מכשירי לעתיד) יהיה עם רזולוציית 1080 ומסך 4.8 כך שמדובר במעל 400 PPI. אבל אני שואל, האם זה הגיוני? אמנם אני חושב שכן עשו מסך כזה והגיעו לשיא הזה, הבעיה היא זה המחיר. איך אפשר להקציב כ"כ הרבה מסכים כאלה במחיר של סמארטפון דגל?
    אני אישית חושב שהשמועות לא נכונות והוא יהיה 720(שעדיין ממש לא מאכזב), בטח הם ראו את הכיתוב 1080P(כנראה צילום וידאו) והקשירו אותו איכשהו למסך.
    אני בכל זאת סקפטי לגבי 1080 במכשיר שיצא בחודשים הקרובים...

ואגב, כתבה מאד מעניינית למדתי דבר או שניים ואני אאמץ את הנוסחא.

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ltzik צפיה בהודעה
    יש שמועות שהגלקסי 3(מכשירי לעתיד) יהיה עם רזולוציית 1080 ומסך 4.8 כך שמדובר במעל 400 PPI. אבל אני שואל, האם זה הגיוני? אמנם אני חושב שכן עשו מסך כזה והגיעו לשיא הזה, הבעיה היא זה המחיר. איך אפשר להקציב כ"כ הרבה מסכים כאלה במחיר של סמארטפון דגל?
    אני אישית חושב שהשמועות לא נכונות והוא יהיה 720(שעדיין ממש לא מאכזב), בטח הם ראו את הכיתוב 1080P(כנראה צילום וידאו) והקשירו אותו איכשהו למסך.
    אני בכל זאת סקפטי לגבי 1080 במכשיר שיצא בחודשים הקרובים...

ואגב, כתבה מאד מעניינית למדתי דבר או שניים ואני אאמץ את הנוסחא.
    1. השאלה היא למה צריך מסךשהעיין לא יכולה להבחין בהבדל?
    2. יש שמועה שבעתיד תקבל ממני ברכת תתחדש.

iPhoner מתחיל
    תודה
    8
    הודו לי 41 פעמים ב 30 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ymeiner צפיה בהודעה
    2. יש שמועה שבעתיד תקבל ממני ברכת תתחדש.
    האמת היא שלא צריך - זה גם לוקח יותר משאבים מה שמוביל לאימוץ של המעבד ומקצר את חיי הסוללה, אבל מצד שני זה יכול להיות מאד שיווקי עבור סמסונג.
    ויש שמועה שאני אודה לך בעתיד על הברכה השמועתית D=!

נערך לאחרונה על ידי ltzik; 14/03/12 בשעה 08:37.

iPhoner חדש
    תודה
    3
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ymeiner צפיה בהודעה
    ככל שיותר קשה לראות את הפיקסלים אז אפשר לצייר עיגולים יותר עגולים {בתנאי שקשה לך להבחין בגלל הרזולציה ולא מצב ראייה ירוד}

+ פרסם תגובה