+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 5 12345 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 42
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל OS X ו- חלונות 8 - גישות שונות

ההצגה של OS X 10.8 ושל חלונות 8 מעלה מחדש את הויכוח איזה מערכת הפעלה טובה יותר. אולם כעת לא מדובר בפיצ'רים אלא בגישה.

בחודשים הקרובים אנחנו צפויים לראות את מערכות ההפעלה החדשות מבית אפל ומיקרוסופט, זאת אחרי שאפל הציגה ממש לאחרונה את הגרסה הבאה של OS X - מאונטן ליון (או אריה הרים) ואילו מיקרוסופט צפויה להציג ממש בקרוב את גרסת הבטא הפומבית הראשונה של חלונות 8. הגרסאות החדשות של מערכות ההפעלה כבר גורמות ברשת לויכוחים הפילוסופיים איזה מערכת הפעלה טובה יותר, אבל מלבד לעובדה אחת והיא ש- 2 מערכות ההפעלה לוקחות דוגמאות רבות מעולם המובייל, חלונות 8 ו- 10.8 מציגות גישות כה שונות, עד כי ביניהן יש תהום עמוקה ורחבה, כאשר כל מערכת הפעלה מציגה את הגישה של החברה שמפתחת את מערכת ההפעלה לאופי של מערכות ההפעלה הן השולחניות והן הניידות.

מיקרוסופט
    מיקרוסופט ניגשת לשוק הטבלטים על ידי הצגת שינויים מהותיים למערכת ההפעלה שלה, זאת כדי שהחברה תוכל לפתח מערכת הפעלה אחת הן עבור השוק השולחני והן עבור שוק הטבלטים. הגישה הזו לא מאופיינת רק בכך שמיקרוסופט מתאימה את מערכת ההפעלה עבור מעבדי ARM, אלא גם על ידי הצגת ממשק המטרו שהוא ממשק אופטימלי לממשק מולטי טאץ', תוכנות במסך מלא שמציגות אופטימליות לממשק מולטי טאץ' וכן חנות אפליקציות מקוונת. מיקרוסופט גם החליפה את תפריט ה- Start (התחל) בתפריט חדש בשם "Start Screen", שהוא למעשה תפריט מבוסס האריחים של מיקרוסופט עם אוריינטציה גבוהה לממשק מגע, ממנו ניתן להציג את שולחן העבודה המוכר והישן או לחילופין את תוכנות ה"מטרו" של מיקרוסופט. ענקית התוכנה מרדמונד גם מציגה את תפריט ה- Charms שיופעל על ידי מחוות מגע ויאפשר אינטרקציה עם התוכנות בין אם ברמת ההגדרות, שיתוף ועוד.

מה שמיקרוסופט בעצם עושה הוא ביצוע (שנראה די מעניין) לגישה שהחברה תמיד דגלה בה: טבלטים הם למעשה עוד סוג של מחשבי PC, והם לא מצדיקים פיתוח של מערכת הפעלה שונה. בעבר מיקרוסופט מעולם לא התעניינה כל כך במולטי טאץ', אפילו שהייתה הראשונה להציג מוצר מבוסס מולטי טאץ' עם שולחן ה- Surface ב- 2007, במערכות ההפעלה שלהן והעובדות מדברות בעד עצמן: בחלונות 7 מחוות המולטי טאץ' הן די עלובות. אבל למרות שמיקרוסופט ממשיכה בגישת ה"מערכת הפעלה אחת שמתאימה לכל", החברה בצעה סיבוב של 180 מעלות באופן בו היא מבצעת את הדברים. נכון, הגישה עדיין אותה גישה, אולם מיקרוסופט בצעה שינויים מרחיקי לכת באופן ההתאמה שלהם לממשק מבוסס מגע.

אפל
    הגישה של אפל היא להציג 2 מערכות הפעלה: האחת ייעודית עבור מכשירים ניידים. iOS פותחה על בסיס OS X אולם שכבות המשתמש שלה שונו והותאמו באופן ייעודי עבור ממשקי מולטי טאץ', מבלי לתמוך בתוכנות של מערכת ההפעלה OS X ולהתאים באופן ייעודי לפונקציונליות של טבלטים וסמארטפונים. ואכן עם הזמן אפל גם בנתה קהילת מפתחים נפרדת מזו של OS X, עבור מערכת ההפעלה הניידת שלה, והקשר היחיד בין מכשירי iOS ומערכת ההפעלה השולחנית הייתה יכולת סינכרון התכנים, דבר שעם השקת iOS 5 ופיצ'ר ה- PC Free הפך להיות שולי זאת כאשר אפל מאפשרת סינכרון אלחוטי בין עם המחשב, או הענן.

אפל בחרה להבדיל בין מערכת ההפעלה הניידת שלה לבין מערכת ההפעלה השולחנית שלה, זאת בגלל שבחזון של אפל ובאסטרטגיה שלה החברה מאמינה שמערכות הפעלה ניידות ומערכות הפעלה שולחניות נפרדות בהתאם לצרכים של המשתמשים שלהן. נכון שבשנתיים האחרונות אפל שואבת השראה ממערכת ההפעלה הניידת שלה ומביאה פיצ'רים מצליחים/פופולריים למערכת ההפעלה השולחנית, דבר שימשיך גם עם 10.8, אולם אין זה אומר שאפל פועלת להפוך את 2 מערכות ההפעלה הנפרדות למערכת הפעלה אחת. אם נסתמך על דבריו של טים קוק שאמר לאחרונה כי הוא רואה ב- 2 מערכות ההפעלה, יישויות קשורות אם כי עדיין נפרדות שחיות בסימביוזה.

ולכן החברה מביאה את חווית המשתמש המוכרת והאהובה של iOS ל- OS X. הדבר החל עם Lion בה אפל הטמיעה מחוות מולטי טאץ' ופונקציונליות בתוך מערכת ההפעלה דרך הטרקפד, ולא דרך מסכי מולטי טאץ', דבר שלפי אפל לא יהיה נוח לשימוש לאורך זמן. אפל גם הרחיבה את האבזרים הפריפריאליים לשימוש המולטי טאץ' עם המג'יק מאוס והמג'יק טרקפד. שוב, אפל תמשיך להציג פיצ'רים דומים ולקשר בין חווית המשתמש ב- iOS וב- OS X, אולם עדיין חשוב להדגיש כי 2 מערכות ההפעלה נשארות נפרדות. מה שמבדיל בין האסטרטגיה של אפל לבין זו של מיקרוסופט.

מי שמחזק את הנושא הוא הבלוגר ג'ון גרובר שמציין:

אפל רואה הבדל מהותי בין תוכנה עבור המק מבוסס המקלדת והעכבר/טרקפד לבין מסך המולטי טאץ' של האייפד/אייפון. אריה הרים היא לא שלב לכיוון איחוד מערכות ההפעלה למערכת הפעלה אחת יחידה שתפעל על המק ועל האייפד, אלא שלב אחד מיני רבים לכיוון איחוד של קונספטים, סגנון, חווית משתמש ופיצ'רים בין 2 מערכות הפעלה נבדלות.

סיכום
    בעקרון מיקרוסופט הולכת על גישה הרבה יותר מסוכנת מזו של אפל. iOS כבר הוכיחה את עצמה בקרב המשתמשים, דבר שמיקרוסופט לא ממש יכולה לומר על ממשק המטרו של מערכת ההפעלה WP7, שנכון להיום זוכה לנתח שוק מזערי של פחות מ- 2%. אז יהיה קשה לדעת נכון לעכשיו איך המשתמשים הפרטיים, שלא לדבר על השוק הארגוני יקבל את השינויים הללו. אני באופן אישי לא מאמין בויכוח של מה יותר טוב, מאחר והצרכים של כל משתמש הם אינדיבידואליים, אולם אם עדיין קיים שוני בין מערכת ההפעלה השולחנית של אפל לבין זו של מיקרוסופט הוא לא במי יותר טובה ב- X או Y, אלא באיזה גישה היא הנכונה יותר: גישה של מערכת הפעלה אחת ויחידה עבור הפלטפורמות השולחניות והניידות או בגישה של 2 מערכות הפעלה שונות, אם כי בעלות דמיון רב בחווית המשתמש והפיצ'רים שלהן.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

AssafMoraz (26/02/12)

iPhoner ותיק
    תודה
    3
    הודו לי 104 פעמים ב 78 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: OS X ו- חלונות 8 - גישות שונות

אחלה כתבה.
    באמת מייקרוסופט לוקחת סיכון ופותחת את הפלטפורמה שלה למעבדי ARM ופה יכולה להיות הטעות הגדולה ביותר כי לא יהיה ניתן להריץ את האפליקציות שכתובות כבר לווינדוס בצורת native על הטאבלטים.

אני מקווה שמישהו יבוא עם פתרון טוב יותר כי כרגע זה לא מספיק. מה שאפל עושה נותן מענה חלקי כרגע ורק שהכל ישב בענן (סוג של Chrome OS) ותהיה מערכת אחת דומיננטית יהיה פתרון.

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי iEran צפיה בהודעה
    אחלה כתבה.
    באמת מייקרוסופט לוקחת סיכון ופותחת את הפלטפורמה שלה למעבדי ARM ופה יכולה להיות הטעות הגדולה ביותר כי לא יהיה ניתן להריץ את האפליקציות שכתובות כבר לווינדוס בצורת native על הטאבלטים.

אני מקווה שמישהו יבוא עם פתרון טוב יותר כי כרגע זה לא מספיק. מה שאפל עושה נותן מענה חלקי כרגע ורק שהכל ישב בענן (סוג של Chrome OS) ותהיה מערכת אחת דומיננטית יהיה פתרון.
    מה שאתה מדבר עליו הוא הגישה השלישית שבה גוגל דוגלת. זה פיתרון טוב אבל דורש פיתוח של תוכנות מחדש לעומת שדרוג של תוכנוות קיימות לעבוד בצורה קצת אחרת.

לגבי מעבדי ARM, מערכת הפעלה משמשת בתור חוצץ בין סוג המעבד לתוכנות עצמן. בתקווה כשמיקרוסופט תוציא מערכת הפעלה עם תמיכה בARM היא תעשה את זה בצורה שלא אמורה להשפיע על רוב התוכנות הקיימות. זו לא הפעם הראשונה שנעשים שינויים כאלו. אפל עצמה העבירה את המשתמשים ממעבדי power pc של מוטורולה למעבדי intel והמעבר היה די חלק.

תמיכה במעבדי ARM היא ייתרון ויאפשר לנו לקבל מוצרים קטנים יותר פיזית שמריצים מערכת הפעלה נורמאלית. אמנם לא כל התוכנות יעבדו, לפחות בהתחלה, אבל מעבדי הARM משתפרים בצורה משמעותית כל שנה ומיקרוסופט מבטיחה שנוכל להשתמש במערכת בצורה די טובה. הזמן יגיד.

אני חושב שבשנים האחרונות, מאז יציאת WIN7, אפל עסוקה בלרדוף אחרי מיקרוסופט כדי לחפות על פערים טכנולוגיים. 10.8 לא הציגה שום דבר חדש משל עצמה אלא מבצעת השוואת ריכוזים עם win7 ועם ios. לדעתי osx היא לא בדיוק ספינת הדגל של אפל.

השאלה העיקרית שלי היא אם כל הרעיון הזה של 'השוואה בין גישות' לא נועד בעצם לחפות על העובדה שאפל מאחרת בהגשת מערכת הפעלה המתאימה ליותר סוגי מכשירים ומעבדים. תשובה לשאלה הזו כנראה לא נקבל בקרוב אבל אני בטוח שהגישה של מיקרוסופט נבחנת גם באפל.

5. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל ymeiner על הידיעה:

פונטיוס (26/02/12)

iPhoner ותיק
    תודה
    3
    הודו לי 104 פעמים ב 78 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ymeiner צפיה בהודעה
    מה שאתה מדבר עליו הוא הגישה השלישית שבה גוגל דוגלת. זה פיתרון טוב אבל דורש פיתוח של תוכנות מחדש לעומת שדרוג של תוכנוות קיימות לעבוד בצורה קצת אחרת.

לגבי מעבדי ARM, מערכת הפעלה משמשת בתור חוצץ בין סוג המעבד לתוכנות עצמן. בתקווה כשמיקרוסופט תוציא מערכת הפעלה עם תמיכה בARM היא תעשה את זה בצורה שלא אמורה להשפיע על רוב התוכנות הקיימות. זו לא הפעם הראשונה שנעשים שינויים כאלו. אפל עצמה העבירה את המשתמשים ממעבדי power pc של מוטורולה למעבדי intel והמעבר היה די חלק.

תמיכה במעבדי ARM היא ייתרון ויאפשר לנו לקבל מוצרים קטנים יותר פיזית שמריצים מערכת הפעלה נורמאלית. אמנם לא כל התוכנות יעבדו, לפחות בהתחלה, אבל מעבדי הARM משתפרים בצורה משמעותית כל שנה ומיקרוסופט מבטיחה שנוכל להשתמש במערכת בצורה די טובה. הזמן יגיד.

אני חושב שבשנים האחרונות, מאז יציאת WIN7, אפל עסוקה בלרדוף אחרי מיקרוסופט כדי לחפות על פערים טכנולוגיים. 10.8 לא הציגה שום דבר חדש משל עצמה אלא מבצעת השוואת ריכוזים עם win7 ועם ios. לדעתי osx היא לא בדיוק ספינת הדגל של אפל.

השאלה העיקרית שלי היא אם כל הרעיון הזה של 'השוואה בין גישות' לא נועד בעצם לחפות על העובדה שאפל מאחרת בהגשת מערכת הפעלה המתאימה ליותר סוגי מכשירים ומעבדים. תשובה לשאלה הזו כנראה לא נקבל בקרוב אבל אני בטוח שהגישה של מיקרוסופט נבחנת גם באפל.
    צודק כבר מחכה לשנים הבאות כדי לראות מי ישלוט בשוק אם בכלל יהיה מונפול שם.
    אפל פתחה דלת כמו בזמני ה PC הראשונים וכל מה שנותר זה לקחת פופקורן ולצפות מה יקרה

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל iEran על הידיעה:

ymeiner (27/02/12)

Banned
    תודה
    1,898
    הודו לי 1,038 פעמים ב 758 הודעות

קודם כל תודה רבה על הכתבה הנפלאה, אני מאוד אוהב כתבות בסגנון הזה.

אני חושב דווקא שהצעד של חברת מיקרוסופט הוא צעד חכם, כל אחד שיעבור משימוש במחשב האישי אל שימוש במכשיר הטאבלט שמריץ את אותה המערכת (אפילו בפעם הראשונה בחייו) מיד ירגיש "בבית" תוך כדי שהוא עובד בסביבה מוכרת ולא "מוגבלת", סביבה שתאפשר לו לעשות ככל העולה על רוחו, רק על גבי מכשיר נייד.

לדעתי השוני היחיד שיורגש כאן הוא הצורך להסתגל לעבודה עם אותה המערכת בממשק מבוסס מגע, מה שלרוב לא מיושם במחשבים האישיים בבית, לפחות לא אצל המשתמש הפשוט.

לדעתי האישית באופן כללי הכיוון הוא טוב ונכון, אם חלונות 8 תהיה הצלחה כמו חלונות 7, אז מיקרוסופט תפסה את הכיוון הנכון ומה שישאר לבדוק כאן בעצם הוא איך הטאבלט עצמו עובד בפועל, האם אין לאגים ושאר ירקות ואם אלו לא יהיו קיימים, (מה שקשה לי להאמין באופן אישי) אז סביר להניח שנראה הרבה מאלו והם גם יהפכו להיות מתחרה ראוי לאייפדים של אפל. ימים יגידו...

9. 2 משתמשים אמרו תודה ל- AssafMoraz על ההודעה

natish (26/02/12), ymeiner (27/02/12)

iPhoner ותיק
    תודה
    89
    הודו לי 210 פעמים ב 130 הודעות

לדעתי אנחנו רואים פה מהלך אסטרטגי של מיקרוסופט שמכוון בראש ובראשונה לכיוון שוק הטאבלטים.
    מיקרוסופט מנסה לייצר אפקט הילה הפוך לזה של אפל: אפל ניצלה את ההילה של אייפון וios כדי להגדיל את מכירות המאק.
    מיקרוסופט תנסה לנצל את השליטה שלה בעולם הpc כדי להגדיל מכירות בטאבלטים. אנשים שמשתמשים בווינדוז xp ו-7 ישדרגו לווינדוז 8 באופן טבעי ומטעמי תאימות של תוכנה. יתרגלו לממשק ואח?כ המעבר לטאבלט ווינדוז 8 יהיה מאוד טבעי...
    בנוסף הדמיון בממשק המערכות עשוי לייצר אפקט הילה נוסף גם לכיוון הסמארטפונים שכבר יהיו בטח מצויידים ב- wm 8.
    כמי שהיגר לאחרונה למאק אני חייב להגיד שאפקט הוואו לא היה כמו שציפיתי. ואני אני אסתכן פה בחרפות וגידופים ואומר שווינדוז 7 לא נופלת ובפרמטרים מסויימים אף עולה על ה- macos.
    אני ממש לא מתפלא שאפל מושכת חזק מאוד את הmacos לכיוון הios.
    הכל מתנקז למלחמה אדירה בשוק הטאבלטים שבו לאפל יש כרגע מקדמה אדירה כשברקע אנדרואיד מתחילה לצבור תאוצה ומיקרוסופט מכינה מהלך אסטרטגי בשוק שנמצא בחיתוליו.
    ימים מעניינים.
    דרך אגב כרגע בברצלונה נורות היריות הראשונות שיובילו שוב פעם להטיה של מטוטלת המכירות לכיוון האנדרואיד בשוק הסמארטפונים לקראת אמצע השנה ועד להשקה של האייפון 5...

11. 2 משתמשים אמרו תודה ל- פונטיוס על ההודעה

AssafMoraz (27/02/12), natish (26/02/12)

iPhoner ותיק
    תודה
    143
    הודו לי 230 פעמים ב 143 הודעות

אחלה כתבה.. תודה רבה..

מיקרוסופט עושה בשכל כשהיא מאחדת את הפלטפורמות..
    להבדיל מאפל מיקרוסופט שולטת בשוק המחשבים כך שלאירגונים גדולים יהיה קל יותר להסתגל בעיקר בגלל תאימות טובה יותר לשרתים ומערכות קיימות שיותאמו גם ככה לגרסה העתידית של ווינדואס..
    כל זה ועוד לא התחלנו לדבר על מערכות ענן שעובדות בלעדית על אקספלורר שלא יהיה כלכלי להתאים אותן למערכת אחרת.. וכמובן האופיס שאפשר להגיד שהוא גולת הכותרת של מיקרוסופט

13. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל chen.s על הידיעה:

natish (27/02/12)

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי chen.s צפיה בהודעה
    אחלה כתבה.. תודה רבה..

מיקרוסופט עושה בשכל כשהיא מאחדת את הפלטפורמות..
    להבדיל מאפל מיקרוסופט שולטת בשוק המחשבים כך שלאירגונים גדולים יהיה קל יותר להסתגל בעיקר בגלל תאימות טובה יותר לשרתים ומערכות קיימות שיותאמו גם ככה לגרסה העתידית של ווינדואס..
    כל זה ועוד לא התחלנו לדבר על מערכות ענן שעובדות בלעדית על אקספלורר שלא יהיה כלכלי להתאים אותן למערכת אחרת.. וכמובן האופיס שאפשר להגיד שהוא גולת הכותרת של מיקרוסופט
    אולי... מצד שני אני לא רואה ארגונים עוברים להשתמש בממשקי מולטי טאץ' בקרוב, דבר שאולי תופס תאוצה במגזר הצרכני הפרטי אבל ממש לא במגזר הארגוני.

לגבי אופיס, מיקרוסופט מתקרבת פה לרוויה בנושא. אופיס 2010 לא הציגה פיצ'רים חדשים מהותיים מלבד לממשק ה"ribbon" המעיק. אני לא רומז על כך שמיקרוסופט לא יכולה לנוח על מי מנוחות בנושא, אלא פשוט שהשיפורים בחבילה הפכו להיות שוליים ואולי בגלל זה מיקרוסופט יכולה להתמקד יותר בפיתוח של מערכת הפעלה עם שיפורים מהותיים יותר, דבר שהיא לא ממש עשתה מאז שהיא השיקה את XP. מצד שני אפל לא הציגה שיפורים מהותיים מאז שהיא השיקה את לאופרד.

15. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

פונטיוס (27/02/12)

iPhoner ותיק
    תודה
    89
    הודו לי 210 פעמים ב 130 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי natish צפיה בהודעה

לגבי אופיס, מיקרוסופט מתקרבת פה לרוויה בנושא. אופיס 2010 לא הציגה פיצ'רים חדשים מהותיים מלבד לממשק ה"ribbon" המעיק. אני לא רומז על כך שמיקרוסופט לא יכולה לנוח על מי מנוחות בנושא, אלא פשוט שהשיפורים בחבילה הפכו להיות שוליים ואולי בגלל זה מיקרוסופט יכולה להתמקד יותר בפיתוח של מערכת הפעלה עם שיפורים מהותיים יותר, דבר שהיא לא ממש עשתה מאז שהיא השיקה את XP. מצד שני אפל לא הציגה שיפורים מהותיים מאז שהיא השיקה את לאופרד.
    נדמה לי שמיקרוסופט עסוקה כרגע יותר בהתאמת האופיס לעידן המיחשוב בענן (OFFICE 365) ופחות בשינויים דרמטיים בממשק. המעבר של אופיס לענן הוא משהו דרמטי בעיני. מסמר מאוד גדול בארון ה-PC.

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי פונטיוס צפיה בהודעה
    נדמה לי שמיקרוסופט עסוקה כרגע יותר בהתאמת האופיס לעידן המיחשוב בענן (OFFICE 365) ופחות בשינויים דרמטיים בממשק. המעבר של אופיס לענן הוא משהו דרמטי בעיני. מסמר מאוד גדול בארון ה-PC.
    אני מסכים, לא חשבתי על זה.
    מסמר בארון של ה- PC... לא יודע, הגישה לענן היא עדיין דרך PC ולא משנה איך הופכים את זה שימוש באופיס יצריך מקלדת או ממשק מותאם לטאץ', דבר שהמעבר לענן עדיין לא יביא - אולי זה יגיע אחרי חלונות 8.

מה שכן הזכרת לי שעצם העובדה שניתן ליצור, לערוך ולצפות במסמכים דרך סקיידרייב מפחית את הצורך לא רק באופיס עבור משתמשי המק אלא גם בהתקנת חלונות בוירטואליזציה.

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 5 12345 אחרוןאחרון