+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 34
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל 2012| מוזיקה באיכות נמוכה

הזמר, יוצר והאמן ניל יאנג מסביר את התנגדותו לאיכות המוזיקה הקיימת היום שמציעה רק כ-5% מהאיכות המלאה המוקלטת באולפנים. מה הקשר לאפל ולג'ובס? הכל בפנים.

השנה היא 2012, נכון שאין עדיין מכוניות שמרחפות (ואני עדיין מחכה לסקייטבורד מ"בחזרה לעתיד") אבל נראה שההתקדמות היא לא רעה. הטלויזיות ותכני הצפייה התפתחו באופן מרשים למדי במהלך 50 השנים האחרונות ממעבר משחור לבן, לצבע, ל- HD ו- Full HD, תלת מימד וכיום כבר מדברים על QHD. אין ספק שהאיכות של תכני הצפייה הולכים ומשתפרים וכך גם דרישת הציבור. רוב האנשים שעברו לצפייה בתכני HD לא יחזרו אחורה בין אם מדובר בסרטים, סדרות או שאר תכני הכבלים/לווין - הציבור דורש איכות. אבל אם נסתכל על החלק השני של עולם התוכן, מוזיקה נגלה שב-50 השנים האחרונות המגמה היא באופן מפתיע דווקא הפוכה.

כן, אם בשנות ה-60 וה-70 רוב האנשים שמעו תקליטי וויניל שהביאו את איכות המוזיקה באופן הגבוהה ביותר (Hi-Fi), למרות ששאר רכיבי השמע היו באיכות נמוכה, אזי היום כשאיכות הרכיבים היא גבוהה יותר מסתבר שדווקא איכות המוזיקה היא מהנמוכות אי פעם. מסתבר שאי שם בסוף שנות ה-90/תחילת שנות ה-2000 אנשים החליטו לוותר על איכות תכני המוזיקה שלהם עבור ניידות או מחיר זול יותר, והאי שם הזה בו אנשים הסכימו לוותר על איכות המוזיקה שלהם ולהסתפק ב-5% בלבד, קרה במעבר בין דסקי CD לבין קבצי ה- MP3. באחד מהראיונות של ג'ובס בכנסי ה- D עם וולט מוסברג, ציין המנכ"ל המנוח של אפל כי מוזיקה היא התחום היחיד בהיסטוריית האנושות הקרובה, בה אנשים ויתרו על איכות התוכן בשביל ניידות ו/או מחיר.

בראיון לכנס Dive Into Media, האמן ניל יאנג דיבר על הנושא כאשר הוא ציין שקבצי ה- MP3 מכילים בתוכם רק 5% מהמידע מההקלטה המקורית. לדבריו של יאנג, התשובה לכך היא פיתוח של קבצי אודיו באיכות גבוהה יותר שיאפשרו להביא את שאר 95% המידע המוזיקלי. מעבר לכך יאנג גם טוען כי קבצים שכאלה כבר קיימים וכי ניתן להוריד אותם לפי מהירויות האינטרנט הנוכחיות בקצב של 30 דקות לשיר. מה שנשאר אם כך הוא שיצרניות חומרה ייצרו נגנים שיכולים להתמודד עם קבצי האודיו HD הללו, נגני אייפוד למשל שיוכלו להכיל כ- 30 אלבומים באיכות גבוהה.

יאנג נשאל האם הוא פנה לאפל עם הרעיון, והוא אכן הודה שהוא נפגש עם ג'ובס לגבי הנושא כמה וכמה פעמים. מה שכן לאחר פטירתו של ג'ובס הפעילות בנושא הוקפאה. יאנג שיבח את ג'ובס וציין כי אלמלא נפטר, ג'ובס מעריץ המוזיקה המושבע פועל לעשות את אותו הדבר:

סטיב ג'ובס היה חלוץ של מוזיקה דיגיטלית, והמורשת שלו היא עצומה. אבל כשהוא היה מגיע הביתה, הוא היה מקשיב למוזיקה באלבומי וויניל. ואתם צריכים להיות בטוחים שאם הוא היה חי מספיק זמן, הוא היה עושה את מה שאני מנסה לעשות.
    בעבר רשת CNN דיווחה כי אפל חברה למספר ממתחרותיה בתחום המוזיקה כדי ליצור קבצי אודיו באיכות גבוהה שימכרו במחירי פרימיום, הדיווח גם ציין כי החברות (כולל אפל) תכננו להתאים נגני המוזיקה שלהן כדי שיתמכו באותם קבצי אודיו HD. נכון להיום אפל מציעה את תכני המוזיקה בחנות האיטיונסטור באיכות של 256kbps, איכות שמע שהוצגה לראשונה תחת תוכנית איטיונס פלוס ב- 2007 עם תכני המוזיקה של חברת EMI וחלחלה אם הזמן לתכנים של חברות המוזיקה האחרות עד שהחל מ- 2009 כל המוזיקה שנמכרת באיטיונסטור היא באיכות הנ"ל. לאפל גם יש פורמט lossless משלה, אותו החברה הפכה לקוד פתוח בסוף השנה שעברה. מה שכן הפורמט מאפשר להעתיק מוזיקה מדיסקים למחשב (Rip) ולשמר את האיכות הגבוהה, כאשר החזון של יאנג לנושא הוא קצת שונה.

האם נראה את החזון של יאנג הופך למציאות?
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

Interpol (01/02/12)

Banned
    תודה
    75
    הודו לי 336 פעמים ב 174 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: 2012| מוזיקה באיכות נמוכה

וזאת הסיבה שעכשיו עוברים לaiff
    לדעתי אפל צריכה לדרוש את הקבצים שמועלים לאייטיונס בפורמט איכותי

iPhoner מתקדם
    תודה
    14
    הודו לי 5 פעמים ב 4 הודעות

החזון של יאנג כבר ממומש. איכות השמע HD היא Flac. כאשר ממירים אותה ל-MP3, האיכות המתקבלת זהה במשהו כמו 90% למקור.

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 4,294,967,295 פעמים ב 4,294,967,295 הודעות

זה באמת מצחיק שהרבה אנשים קונים אוזניות בקרוב ל 1000 שקל ולפעמים גם יותר
    אבל שומעים מוזיקה באיכות נמוכה
    ואגב איכות mp3 לא מתקרבת ל flac
    אולי היא מתקרבת שהקובץ הוא ב 320 Kbps
    אבל רוב האנשים מורידים במקרה הטוב 129 Kbps ומטה ולפעמים ממש הרבה למטה כי הם מורידים מיוטיוב

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Interpol צפיה בהודעה
    החזון של יאנג כבר ממומש. איכות השמע HD היא Flac. כאשר ממירים אותה ל-MP3, האיכות המתקבלת זהה במשהו כמו 90% למקור.
    הבעיה היא לא בפורמטים הקיימים.
    הבעיה היא שהנגנים הקיימים לא תומכים בפורמטים האלה ומעבר לכך, שספקיות תוכן לא מספקות את התוכן בפורמטים הללו.

iPhoner מתקדם
    תודה
    14
    הודו לי 5 פעמים ב 4 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי natish צפיה בהודעה
    הבעיה היא לא בפורמטים הקיימים.
    הבעיה היא שהנגנים הקיימים לא תומכים בפורמטים האלה ומעבר לכך, שספקיות תוכן לא מספקות את התוכן בפורמטים הללו.
    לגבי ספקיות התוכן - זו בהחלט בעיה...
    אבל ברגע שממירים מ-Flac ל-Mp3, האיכות די נשמרת... לכן, הנגנים הקיימים אפשר להגיד תומכים בפורמטים אלה

iPhoner מתקדם
    תודה
    0
    הודו לי פעם אחת

הסיפור פה נורא פשוט, יש מצבים בהם ניתן להשתמש בפורמט Lossless כגון FLAC ו AppleLossless ויש מצבים שלא.
    כשזה נוגע להתקנים ניידים זה לא מתאים, אין מה לעשות, יש גם מגבלת מקום שלחלק מאיתנו תהווה בעייה ובנוסף יש את עניין הסוללה.
    בגלל שה-Bit rate גבוה יותר אז צריך לבצע יותר קריאות מהזיכרון ויש טיפה יותר עומס על המעבד וזה משפיע על הסוללה, לא בדרמטיות אבל אנחנו גם ככה במצוקה יומיומית של סוללה.

לעומת זאת על המחשב או מקור דומה אין שום סיבה הגיונית להשתמש בMP3, מקורות האחסון שלנו גדולים מספיק, האינטרנט מהיר מספיק כדי להוריד בקלות ובמהירות ולדעתי זה בזיון שאפל לא מספקת פורמט Lossless באיטיונס.

ספריית המוזיקה שלי מזמן כמעט כולה בLossless, אין הבדל גדול מMP3 ב320 זה נכון אבל הוא כן קיים.
    על האיפון אני משתמש בVBR ממוצע של 280+- שנותן איכות דומה ל320 בגודל קובץ קטן יותר ואני די מרוצה, יחד עם אוזניות טובות HippoVB אני מאוד מרוצה מהאיכות.

מה שכן, הנתון בכתבה.. 30 דקות להוריד שיר? מאיפה הנתון הזה? אולי 3

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 2 פעמים ב 2 הודעות

דווקא יש הבדל בין FLAC ל-MP3, אפילו הבדל גדול, בגלל שבמהלך הקידוד ל-MP3 האודיו עובר דרך מספר פילטרים שמסננים את התדרים הגבוהים והנמוכים (גם ב-320kbps).

הקידוד שלא עושה את זה (לפחות לא בקצבים גבוהים) הוא מה שאפל משתמשים בו - AAC, שאפשר לקרוא לו ה"יורש" של ה-MP3. רק חבל שאפל מקודדים ב-256kbps.

כל ספריית המוזיקה שלי על האייפון היא קבצי FLAC שקודדו ל-AAC בקצב של 400kbps לפחות, והאיכות פשוט מטמטמת.

אגב, אין לי שום בעיות עם הסוללה או עם ניגון קבצים כאלה, ויש לי אייפון 3G.

אגב #2 - נתי, זה לא נכון שהנגנים הקיימים לא תומכים בפורמטים האלה. אין שום בעיה להוריד FLAC או אפילו WAV/Aiff ולקודד אותו ל-Apple Lossless. האייפון/אייפוד/אייפד של כולם ינגנו את הקובץ, וזה באיכות הכי גבוהה שקיימת היום.

נערך לאחרונה על ידי r.o.n.e.n; 01/02/12 בשעה 19:42.

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

ברשותי In Ear Monitor בעלות של 1450$ של חברת Ultimate Ears... מדובר על ספינת הדגל שלהם UE18-Pro.. מעבר ליכולת של האוזניות האלו לשמש כמוניטורים לגיטרה שלי הם גם באיכות שאין שנייה לה בשמיעת מוזיקה... אבל מה כבר אפשר לעשות עם אייפון והאוזניות האלו?? התשובה ב2 חלקים: האחד הוא אפליקציה בשם Golden Ear שמאפשרת האזנה לכל קבצי הלוסלס הדחוסים והלא דחוסים... האייפון עצמו מאפשר האזנה עד לאיכות של 24Bit/192Khz אבל מאיפה משיגים קבצים כאלו?? בשביל זה יש אתר בשם www.hdtracks.com אני קניתי משם את האלבום השחור של מטאליקה באיכות של 24Bit/96Khz, אז נכון שזה לא יתאים לאנשים שאין להם 160 מגה להשקיע על שיר של 6 דקות וזה עוד בצורה שהוא דחוס פי 2 מקובץ wave אבל לאודיופילים כמוני זה מתאים בהחלט...

ועוד משהו... כשאני מנגן קבצים באיכות של 24Bit/96Khz ברקע תוך כדי שאני משוטט באפליקציות אחרות אין לי שום בעיה בבטריה או בעיית איטיות של המעבד... אייפון 4 מחזיק את זה בצורה מכובדת בהחלט!

נערך לאחרונה על ידי ymeiner; 01/02/12 בשעה 20:48. סיבה: לא כותבים הודעות כפולות בפורום.

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Interpol צפיה בהודעה
    אתה טועה ומטעה, לא משנה מה המקור ברגע שהמרת ל mp3 האיכות יורדת לבין 5 - 25 אחוזים

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון