+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 28
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל שנאת חינם

Rainz נותן דעה אישית על מלחמות האש האינפנטיליות והמיותרות בין אוהבי האנדרואיד לאפליסטים, ומה בעצם עומד מאחוריהן. מדוע אנשים כל כך להוטים על הנושא, וממתי החלו ה"גיקים" להפוך מעם שקט ותרבותי לעם אגרסיבי וקולני. בהמשך:

אם נבואת 2012 היא נכונה, והעולם עתיד להיחרב במה שתרבות המאיה מחשיבה כמעגל שחוזר על עצמו כל 5125 שנה- מעניין מה יחשבו עלינו הדורות הבאים, אלו אשר יקומו מן האפר של התרבות שהשארנו מאחורינו בשיא תהילתה. הייתי משלם סכום לא מבוטל של כסף, או נותן כמה מאצבעות יד ימין (אני ימיני, אבל שמאל שמורה לגיטרה) על מנת להיות באותה נקודה בזמן בה ייחשף הממצא שכיום אנו מכירים בשם "סמארטפון".

אם אני הייתי אחד מאותם בני "דור המייסדים החדש", הייתי צוחק על צרות האופקים שלנו (כפי שאני עושה גם היום) כיום, ועל הקונטרסט המטורף הזה של חיים בעידן טכנולוגי מתקדם ביותר, עם צורת מחשבה שעדיין שמורה לימי הביניים. הייתי וודאי גם חרד נוכח ריבוי הדתות, אשר בשמם יצאו אנשים למלחמה אלו באלו, וישנא איש את אחיו. אני מדבר כמובן, על הדת ההיא עם סמל התפוח, ועל הדת ההיא עם סמל הרובוט הירוק.

עכשיו בואו ננחת חזרה בעבר רגע, ונדבר בגובה העיניים. כשאני הייתי בתיכון, לא הייתי התלמיד הכי חרוץ (בלשון המעטה) - והתעניינתי הרבה יותר בלהיות נער שוליים. במילים אחרות, למדתי יותר מהרחוב מאשר שלמדתי בכיתה. אך החברים הכי טובים שלי, מאז ומתמיד, היו מי שנחשבו ל"פליטי החברה" ה-"אחרים", אלו שנפלו תחת תוויות כמו "חנונים, חננות, גיקים" ועוד שלל כינויים צבעוניים. בתקופת התיכון, כאשר אנשים פחדו להתקרב אלי מפאת העובדה שאני נראיתי כמו (במילותיו האלמותיות של חבר יקר) "פריק הר אדם" - ה"גיקים" היו האנשים היחידים שהבינו שאני לא אקשה על חייו של אדם ללא סיבה מוצדקת, ושמתחת לפני החזות האימתנית - קיים אדם עם ראש פתוח.

מהם למדתי את מה שהמסגרת הלימודית כשלה בללמד אותי: הבנה בסיסית אודות הערך העצום הטמון בלהיות אדם חושב, אדם חכם - והערך בקבלת האדם, גם אם הוא שונה ממך, כשווה ערך (בהנחה והוא חכם). זו הייתה סמביוזה נהדרת - הם עזרו לי לפתוח את מישורי השכל ולהיות אינלקטואל, ואני עזרתי להם ללכת בבטחה במזדרונות התיכון מבלי להצטרך לחשוש מאין המכה הבאה תגיע. עכשיו כשחלקתי איתכם את הזכרון הזה מתקופת נעוריי, ובשביל להביא את הפואנטה הביתה - הגיע הזמן לקפוץ להווה:

אנדואיד נגד האייפון, מי ינצח?
    השאלה היותר נכונה לשאול היא "למי לעזאזל אכפת?". אבל קשה לצפות להרבה מדורות של אנשים שבוייתו להתהדר כטווסים על כל שטות, ולגהור כמו קופים על מעמד וסטטוס. לערכים נעלים כמו צניעות, ענווה, ואותנטיות כבר אין מקום בלקסיקון השגור בפי ההדיוט הממוצע. אז כן, לאנשים מסתבר אכפת. הם רוצים שה-_______ (השלם את החסר) שלהם יהיה הכי גדול, הכי יקר, הכי שווה, הכי טוב, ושכ-ל האחרים ימותו מקנאה.

הבעיה היא - אם נחזור ל"גיקים" מהשורות הקודמות - שהתופעה הזו הצליחה לחלחל עמוק ולהכות שורש בכל רובדי החברה, אפילו בקרב האינטלקטואלים. פעם, לאדם חכם לא היה אכפת שהוא חכם יותר מן הפרט. כיום? בדיוק כמו שכל השאר משווים בגדים, נעליים, מכוניות ומעמד סוציו אקונומי - האינטלקטואלים נלחמים על מנת לקבוע למי מהם יש את הקיבולת הגולגולתית הגדולה ביותר, וכפי שהגדיר זאת קונור מקלאוד בסרט "איש הנצח" - "There can be only one", כביכול.

וזה מביא אותנו שוב, כמו המעגל של המאיה, חזרה לעניינינו: אייפון vs אנדרואיד (Round one, Fight!!). בסך הכל, אם אפשר לומר דבר אחד אודות 2 המכשירים הללו אשר יכול להיחשב כסטטוס קוו בין אוהבי האייפון ואוהבי האנדרואיד, הוא שהאנדרואיד מיועד יותר ל"גיקים", מכיוון שהוא פתוח ומאפשר למשתמש לעשות כרצונו מבחינת הקסטומיזציה של המכשיר, ומאפשר גם אינטגרציה עצמאית מול המחשב (ע"ע: לא כבול לאייטיונס). האייפון, מאידך גיסא, מאפשר לכל משתמש באשר הוא לקפוץ ראש באופן מיידי אל תוך "המים העמוקים" של הטכנולוגיה המודרנית. מדובר כאן ב-2 קונספטים שונים לחלוטין, אך כאלו ששייכים לאותו עולם - בסופו של דבר.

אך היריבות בין 2 המוצרים הללו כמו כן היא משהו שנראה כאילו שייך לסדרת סרטי איש הנצח (ע"ע הציטוט המוזכר לעיל), כאשר מלחמות האש ברשת תופסות טונים צורמים יותר, ואמיתות מעוותות עד ללא היכר. ונשאלת השאלה: מכיוון שזו עובדה ידועה כי מרבית משתמשי האנדרואיד הם "סופר יוזרים" (ע"ע גיקים - קבלו זאת באהבה), מדוע פתאום החלו אלו להחליט שהאייפון, אפל, וקהילת האפליסטים הם שורש כל הרוע בעולם, ושיש לפתוח נגדם במלחמת חורמה?

בשלב זה של הכתבה, כמה מכם (בעלי ואוהבי האנדרואיד) וודאי מרגישים מין סוג של פלונטר שמתחיל להיווצר להם בקיבה. כמו כן, אתם עלולים לשים לב שאתם מתחילים להזיע, ולחץ הדם שלכם מתחיל להעלות. לפי שאתם מתחילים להקציף מהפה - חכו עוד כמה פסקאות, ותעשו חשבון לפני שאתם מחליטים להגיב. אם כך, ברצוני להציג בפני המושבעים את מוצג ההגנה מספר 1 (Exhibit A): פתחו את דפדפן ברירת המחדל האישי שלכם (ספארי, כרום, פיירפוקס, מה שבא לכם), ופתחו 2 דפים. כעת, תחת "תמונות", באחד מהם רשמו Apple Fanboy, ובשני רשמו "Android Fanboy". עכשיו, מה מצאתם?

מצאתם כי קיימים יותר הכפשות של משתמשי אפל ברשת, ביחס של כמעט 10 ל-1. זאת אומרת, שישנם יותר בעלי אנדרואיד עם זמן פנוי על הידיים אשר משקיעים אותו בלמצוא דרכים מקוריות להכפיש את האייפון ואת בעליו, בעוד שהסטטיסטיקה הפוכה מן הצד השני: לרוב בעלי האייפון לא ממש אכפת.

מוצג ההגנה מספר 2 (Exhibit B) מראה כי זו מגמה חוזרת אשר מגיעה הישר מן המקור: אנדרואיד עצמה. אנדרואיד היא המתחרה הישירה של iOS והאייפון. אומנם 2 הפלטפורמות מתחרות באותו השוק, ובהחלט "השאילו קונספטים" אחת מהשניה, הן עדיין שונות במהותן. אך עם זאת, גוגל איבדה לחלוטין את הרסן על יצרניות החומרה שלה, ואי לכך שם המותג אנדרואיד כפוף יותר לקו אותו קובעות היצרניות ומפעילות הסלולר. הדוגמא הכי טובה שמגבה את ההמוצג הזה הוא קו הפרסומות של סמסונג אשר צוחק על משתמשי האייפון. מסתבר החברה כלכך עסוקה בנסיונותיה "לבדל את עצמה מהאייפון", שהיא אפילו לא יכולה להימנע מלתת לו ולאפל אזכור בפרסומותיה.

מוצג ההגנה מספר 3 (Exhibit C): אם כבר בסרטונים עסקינן, אז בואו נמשיך:

מה דעתכם על הסרטון הזה? מבחינתי, הסרטון הזה היה אובייקטיבי למדי. אך מבט אחד בשרשור התגובות של הסרטון, נותן לכם את כל הראיות הדרושות לכך שתופעת "שנאת התפוח" מושרשת חזק בבסיס מנטרת האנדרואיד.

בשורה התחתונה:
    כל מכשיר (באשר הוא) אשר משרת נאמנה את בעליו, ועונה על צרכיו הוא המכשיר הטוב ביותר עבור אותו אדם. וויכוחים והשוואות בין מכשירים על מנת לקבוע "למי יש הכי טוב" הן זהות לוויכוחי גן חובה סגנון "אבא שלי הוא הכי". כל מכשיר אמור לפרסם את עצמו ואת יכולותיו, על מנת לתת לקונה מושג אודות המכשיר. בסופו של דבר, כל מוכר של המכשירים הללו אמור להתאים מכשיר לקונה כפי שעובד בחנות נעליים יודע להתאים נעל לקונה: על פי מידתו. אמות המידה במכשירים הסלולריים הם אומנם שונים ומגוונים, אך ניתן על פיהם להסיק מהו המכשיר הכי טוב לאותו אדם.

אך כאשר מדובר בריבים האינפנטיליים שהוזכרו לעיל, פעם הבאה שמישהו ינסה לומר לכם -אלו אשר בחרו במוצרים של אפל - שאתם כת, שאתם קהל שבוי, אתם שטופי מוח, שאתם פאנבוייז או כל דבר אחר: אם זה הגיע לפעם המאה אלף, ואתם כבר לא יכולים לשבת בשקט ולשתוק נוכח העלבונות שמטיחים בכם - הפנו אותם למוצגי ההגנה שהוזכרו לעיל, וזכרו דבר כזה: מי שיוצא מגדרו להטיל בכם (או במוצרכם) דופי, רק עושה זאת מכיוון שהוא בעצם מדבר על עצמו - והעובדות בשטח.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 30/01/12 בשעה 21:29.

2. 6 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

Bar (31/01/12), joeYYY (30/01/12), Or (31/01/12), SHAHAR SHOKO (30/01/12), Shai Mizrachi (30/01/12), tzchi (31/01/12)

iPhoner שועל על!
    תודה
    5
    הודו לי 134 פעמים ב 125 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: שנאת חינם

לכל מכשיר היתרונות שלו. אין לאף מכשיר 100% יתרון על משנהו ומשכך כל וויכוח בנושא הוא די עקר ונופל תחת הקטוגריה ?על טעם וריח ...?
    אותי אישית זה די מבדר לראות אנשים מתווכחים אחד עם השני ומנסים להסביר למה שלהם הכי טוב. פורסם מחקר לפני מספר חודשים (אני מתנצל , אך אין לי קישור) בו הוצגה התיאוריה שהאנשים המכונים פןהויז מגדירים עצמם בתחומים מסוימים לפי מכשיר הסלולר שלהם, ומשכך הם חייבים להוכיח לסביבה כל הזמן שיש להם את המכשיר הכי טוב (כי זה הופך אותם להכי טובים) וכל אמרה שלילית על המכשיר שלהם פוגעת בהם בצורה אישית.

אז כל אדם בעל אנדרויד / אייפון / wp7 / בלקברי ואפילו סימביאן שטוען שלו יש את ?הכי טוב? - אני תמיד אומר לו שהוא צודק, הוא אכן הכי טוב.

שיהיה לו קצת טוב על הלב, מה רע?

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל thenrg1 על הידיעה:

RAiNZ (30/01/12)

iPhoner מתחיל
    תודה
    1
    הודו לי 27 פעמים ב 19 הודעות

כל אחד יתן את הסיבה שלו אבל הסיבה האמיתית היא...
    זה המכשיר הכי טוב כי זה המכשיר שאבא שלי קנה לי

ככה זה, כל אחד רוצה לשכנע את עצמו שיש לו את המכשיר הכי טוב, למרות שחלקם אפילו לא בחרו את המכשיר, אלא קיבלו אותו במסגרת עסקה כזאת או אחרת.

מבחינה אובייקטיבית , כל הטענות של "על טעם ועל ריח" וכו' גם לא רלוונטיות, כי מי מהפאן בויז בילה זמן משמעותי (נניח לפחות שבוע ) עם המכשיר הנגדי כדי להתרשם?
    איזה טעם ואיזה ריח בדיוק?

יותר מכך, אפילו אם יש להם נסיון קל במכשיר אחר, כמה מהם באמת משתמשי קצה?
    לא כל אחד באנדרואיד "מקאסטם", ולא כל אחד באייפון יודע להתעסק עם IFILE , DEB מערכות הקבצים וכו', לא כל מי שפרץ יודע להתעסק ברמה הגבוהה של התאמת ערכות נושא ושילוב ניכר של תוספים על מנת באמת להפוך את המערכת לאישית.
    מה שאני מנסה להגיד בעצם, זה שההשוואה הרבה יותר עמוקה משימוש של הורדת אפליקציות מהאפסטור והרצה שלהם (ואולי לסדר אותם בתיקיות).

כלומר לא להרבה יש יכולת הבנה גבוהה בשני המכשירים, אם בכלל באחד מהם, והם פשוט רוצים
    לשכנע את עצמם שיש להם את המכשיר הכי טוב בשוק. ומבחינתם זה נכון - כי הם מרוצים מהמכשיר שלהם, אז מה אם הם לא מכירים את השני?

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל barakmitz על הידיעה:

RAiNZ (30/01/12)

iPhoner שועל על!
    תודה
    28
    הודו לי 44 פעמים ב 36 הודעות

אכן המסקנות ברורות מאוד..האייפון שולט!

iPhoner ותיק
    תודה
    3
    הודו לי 104 פעמים ב 78 הודעות

אני לא אוהב להתווכח אני חושב שכל אחד יקנה מה שבא לו. אבל שמישהו בא ואומר לי שהאייפון שלי לא משהו ובא עם צעצוע בשם גאלקסי שיש לו אפליקציה וחצי.. זה די מציק בקיצור.
    אנשים לא מבינים שאין סיבה להחליף אייפון בטח ובטח שלא בשביל מכשיר של סמסונג

ד"א רוב אנשי האנדרואיד חושבים שאפל נופלת עוד שנה שנתיים ויקרה לה מה שקרה עם מייקרוסופט אבל הם שוכחים שבקרב הזה נוחות המשתמשים ואהבת המוצר היא שתקח את ההובלה ולא למי יש יותר מכשירים או marketshare ב 10% יותר אפילו שלאנדרואיד יש עשרות אם לא מאות מכשירים שונים כבר.

נערך לאחרונה על ידי iEran; 30/01/12 בשעה 23:17.

כתב בכיר הסמל האישי של Or
    תודה
    2,324
    הודו לי 1,471 פעמים ב 982 הודעות

אני אישית נהנה מהמלחמה (לא להילחם אלא יותר לצפות, הנסיונות של סמסונג.. אפשר לעשות עליהם קורס שלהם אפילו, ואולי אף יעשו), ותרומתי היא
    Exhibit D:
    שאלו את הבנאם הפשוט איזה מכשיר הוא מעדיף אייפון או גלקסי?
    אם יענה אנדרואיד תשאלו למה?
    שימו לב שברוב המקרים הוא יענה:"מערכת פתוחה" בלי לדעת אפילו מה זה פתוחה או מערכת,
    לאחר מכן תחזו כנראה במיקרו הרצאה על כמה שאפל היא נוראית ודורסנית, שוב בלי שהבנאדם ידע בכלל איפה מרכז הפיתוח שלה או מה זה iOS.
    אם יענה אייפון אז ברוב המקרים זה:"אייפון הכי טוב" או "לאמא שלי יש אפילו אייפון" ואולי אף "הרזלוציה הזאת ממש טובה" ותחוו פחות סיבות כמו:"שונא את גוגל" או "כל הפתיחות הזאת זה מסוכן..".

רון, זה בהמשך ל-Exhibit A
    שיחס של 1:10 כמעט, אומר שאפל מוכרת בזכות מוצרים איכותיים ומדגישה את הפיצ'רים שלהם
    וגוגל מוכרת גם ע"י מוצרים איכותיים וגם ע"י דמוניזציה של המתחרים, לא אמרתי שזה לא לגטימי ולא אמרתי שזה פסול הצגתי את הדברים כמו שהם.

נסו אותי, אני ניסיתי זאת לא פעם ומסתבר שברוב המקרים לאחר הסבר ברור תוך ניעור אחריות מ"כת התפוח" הבנאדם כן מבין את השטויות בדבריו.

10. 2 משתמשים אמרו תודה ל- Or על ההודעה

natish (31/01/12), RAiNZ (31/01/12)

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי פעם אחת

מזכיר לי את מלחמות קנון ניקון בעולם הצילום. בקיצור אני לא עובד בשביל אפל. מרוצה ממהמכשיר. חוץ מכה דברים שחסרים לי מהנוקיות השונות שהיו לי.

מנהל iPhones תמיכה כללית הסמל האישי של Bar
    תודה
    1,001
    הודו לי 2,261 פעמים ב 1,925 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי yossy01 צפיה בהודעה
    מזכיר לי את מלחמות קנון ניקון בעולם הצילום. בקיצור אני לא עובד בשביל אפל. מרוצה ממהמכשיר. חוץ מכה דברים שחסרים לי מהנוקיות השונות שהיו לי.
    להכל אפשר להתרגל...תראה איפה נוקיה היום (בפינלנד, וזהו בעצם. למרות שיש להם כמה מכשירים משנת טרמפמפ"ו מסתובבים בעולם ועושים קולות של סנייק).

iPhoner מתקדם
    תודה
    4
    הודו לי 74 פעמים ב 47 הודעות

אם בעוד אלפי שנים ינסו לחשוף את התרבות היום, לא יגלו כלום כי הכל הפך להיות דיגיטלי ושום דבר לא שרד.
    למעשה הם יחשבו שברגע מסוים הגיעו מכשירים עם לוגו של תפוח ושל רובוט והשמידו והעלימו את כל התרבות האנושית.

14. 2 משתמשים אמרו תודה ל- megashock על ההודעה

natish (31/01/12), RAiNZ (31/01/12)

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי פעם אחת

ציטוט נכתב במקור על ידי Bar.T צפיה בהודעה
    להכל אפשר להתרגל...תראה איפה נוקיה היום (בפינלנד, וזהו בעצם. למרות שיש להם כמה מכשירים משנת טרמפמפ"ו מסתובבים בעולם ועושים קולות של סנייק).
    בכמה בחינות הממשק משתמש של נוקיה ביחוד הפשוטים יותר כגון 6131 פשוט וטוב וגם נוח.ממש אהבתי את הטלפון הזה. אם לא היה מת הייתי דוחה את רכישת האיפון למועד מאוחר יותר.

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון