+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 9 12345 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 86
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל iOS 5| עדיין מחכים לפיתרון בעיות

2 תקלות די מהותיות ב- iOS 5: בעיית אודיו ובעיית סוללה עדיין לא טופלו באופן יסודי על ידי אפל ולא ברור אם הן גם יטופלו עם שיחרור גרסה 5.1. מה נסגר?

גרסה 5 של iOS מביאה עימה שפע של פיצ'רים. חלקם מהותיים יותר כמו למשל: סינכרון Wifi, סינכרון מול iCloud, ביטול הצורך בשימוש במחשב, מרכז ההודעות המשופר, אינטגרציה עם טוויטר ועוד. אולם הגרסה החדשה שהושקה באמצע אוקטובר מכילה גם לא מעט באגים, דבר שהוא לא כל כך אופייני לאפל. בין אם ברמת חווית השימוש או ברמת הטיפול הארוך. 2 הבעיות העקריות של iOS 5 הן בעיות אודיו שקורות בקרב משתמשי האייפון 4S ובעיות של צריכת סוללה שקורות בקרב רבים ממשתמשי iOS 5 בהשוואה לשימוש ב- iOS 4.

אודיו
    משתמשי אייפון 4S רבים טוענים שהם חווים בעיה של אודיו. הבעיה מתוארת בכך שהמכשיר משתיק באופן רנדומלי את האודיו שלהם בעת ביצוע שיחה. לעיתים נראה שהצד המקבל (B-side) מקבל את השיחה ולפעמים נראה שהשיחה הולכת ישירות לתא הקולי. בכל אופן הצד היוזם של השיחה (A-side) לא שומע דבר, בין אם השיחה נענתה או ניכנסה לתא הקולי. משתמשים רבים מקווים כי עדכון 5.1 של iOS יתקן את הנושא, אולם נראה שמי שחווה את העניין צפוי לאכזבה. על פי מספר מפתחים שמתנסים עם גרסאות הבטא של 5.1 ששוחררו עולה כי בעיות האודיו לא תוקנו עד כה.

בעיית האודיו מפורסמת באופן נרחב בפורום התמיכה של אפל על פני 109 דפים, כאשר רבים מהמשתמשים שחווים את הבעיה קוראים לה בכינוי "אודיוגייט". באופן מפתיע אפילו עוד יותר, אפל עדיין לא התייחסה לבעיה באופן פומבי, כפי שהיא עשתה עם נושא הסוללה (בהמשך). חשוב מכך גרסאות הבטא המעטות ששוחררו עד כה ל- iOS 5.1 בקרב קהילת המפתחים לא מתקנות את העניין. האתר AppAdvice מדווח שמשתמשי אייפון 4 שחוו בעיות דומות, מצאו כי ביצוע של רסטור למכשיר שלהם פותר את הנושא, כך שככל הנראה לא מדובר בבעיית חומרה.

סוללה
    בעיה שאולי מוכרת יותר וגם נמצאת בתפוצה גבוהה יותר היא בעיית הסוללה של iOS 5. משתמשים רבים, כשעיקרם משתמשי אייפון 4S מתלוננים מאז שיחרורה של iOS 5 על כך שזמן הסוללה במכשיר קצר באופן ניכר. בניגוד לנושא האודיו, אפל התייחסה לבעיה ואף שיחררה את גרסה 5.0.1 שאמורה הייתה לפתור את הבעיה עבור חלק מהמשתמשים. כל פי הנראה הסיבה לבעיות הסוללה היא רחבה יותר ממה שנדמה היה תחילה ולכן לוקח לאפל די הרבה זמן לשחרר עדכון שיטפל בנושא באופן סופי.

משתמשים שחווים בעיות עם הסוללה טוענים כי הסוללה יכולה לרדת באופן דרסטי של עשרות אחוזים בפרק זמן קצר מאוד. מה שכן נראה שהבעיה היא ספורדית, ולא קוראת באופן יומיומי. במילים אחרות ישנם ימים בהם הסוללה מתנהגת באופן "תקין יחסית" וישנם ימים בהם הסוללה מתרוקנת תוך זמן קצר מאוד. האתר CultOfMac טוען כי לא מדובר בבעיית חומרה. האתר ביצע ניסוי בו הוא לקח 2 מכשירי אייפון 4S: האחד עם בעיית סוללה והשני בלי בעיה.
    2 המכשירים עברו רסטור ולאחר מכן שוחזרו בהצלבה, כלומר הגיבוי של המכשיר הבעייתי שוחזר למכשיר התקין, והשיחזור של המכשיר התקין שוחזר למכשיר הבעייתי. באופן מעניין הבעיה "עברה" ממכשיר למכשיר.

סיכום
    הטיפול הלקוי של אפל בבעיה הוא ללא ספק רע. בעבר אפל סיפקה פתרונות מהירים לתקלות דומות בגרסאות הקושחה של האייפון, אולם מסיבה לא ברורה החברה כעת מתמהמת זה מספר חודשים עם מתן פיתרון למאות מליוני משתמשים שעברו לגרסה 5 של iOS, ביניהם עשרות מליוני משתמשי אייפון 4S.

באופן אישי לא נתקלתי בבעיות אודיו, אולם בעיות הסוללה הספורדיות מוכרות היטב במכשיר ה- 4S שלי, בו אני משתמש זה מספר חודשים. האם ניתקלתם בבעיות הללו? ואם כן האם מצאתם פתרונות שעזרו לכם להתגבר.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

iPhoner ותיק
    תודה
    34
    הודו לי 46 פעמים ב 36 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: iOS 5| עדיין מחכים לפיתרון בעיות

לפעמים צריך לחכות נצח....

כתב בכיר הסמל האישי של Or
    תודה
    2,324
    הודו לי 1,471 פעמים ב 982 הודעות

סוללה
    בעיה שאולי מוכרת יותר וגם נמצאת בתפוצה גבוהה יותר היא בעיית הסוללה של iOS 5. משתמשים רבים, כשעיקרם משתמשי אייפון 4S מתלוננים מאז שיחרורה של iOS 5 על כך שזמן הסוללה במכשיר קצר באופן ניכר. בניגוד לנושא האודיו, אפל התייחסה לבעיה ואף שיחררה את גרסה 5.0.1 שאמורה הייתה לפתור את הבעיה עבור חלק מהמשתמשים. כל פי הנראה הסיבה לבעיות הסוללה היא רחבה יותר ממה שנדמה היה תחילה ולכן לוקח לאפל די הרבה זמן לשחרר עדכון שיטפל בנושא באופן סופ
    לא רק 4S נתי,
    אני ניתקלתי בלא מעט אנשים בלי 4S שחוו וחווים בעיות עם IOS 5, משהו שם לא מתקתק ואפילו אני שלא "חיבלתי" במזיד במכשירי מעולם, רואה ירידה בזמנים בIOS 5 ואני חושב שזה נגרם מ 5.0.1 כי ב- 5.0.0 היה בסדר למרות שדיברתי עם אנשים (אפילו עם 3GS) שאומרים הפוך.

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

אני בדיוק עושה ניסוי שקשור בסוללה של ה-4s, אשר אני מודה ומתוודה - היא זוועתית ביותר.
    הניסוי הוא בעדכון קושחה למבנה 9A406, אשר רבים בפורומי התמיכה של אפל טוענים כי מטפלת בבעיה.
    אעלה את ממצאי לאתר עוד הערב.

5. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל RAiNZ על הידיעה:

AssafMoraz (05/01/12)

תודה
    2,324

רון אני חושב שלאפל אין מושג מה גורם לבעיה בכלל לכן אחרי 5.0.1 הם שותקים ולא מנסים אפילו...

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Or צפיה בהודעה
    רון אני חושב שלאפל אין מושג מה גורם לבעיה בכלל לכן אחרי 5.0.1 הם שותקים ולא מנסים אפילו...
    משהו חריג ביותר קורה בקופרטינו, וזה לא מוצא חן בעיני. בלשון המעטה.

8. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל RAiNZ על הידיעה:

Or (05/01/12)

תודה
    2,324

^מסכים++

iPhoner מנוסה
    תודה
    147
    הודו לי 40 פעמים ב 23 הודעות

ברשותי אייפוד 4 והוא גם "סובל" מבעיות הסוללה,אך לא כמו שציינת שזה יום כן יום לא,אצלי זה בעיה יומיומית,והיא ממש,אבל ממש מוזרה הינה דוגמה למה שקרה לפני ארבע ימים פחות או יותר:
    אני נסעתי באוטובוס ושיחקתי משחק(חייב להודות משחק כבד יחסית)תוך עשרים דקות אולי שלושים,הסוללה עברה מ95% ל17% בערך,ואחרי עוד חמש דקות זה הגיע ל5% ,כשזה הגיע למצב הזה נתתי לאייפוד "לנוח" ואחרי משהו כמו שלוש שעות לקחתי אותו שוב ולהפתעתי 65%,כמובן שוב אחרי חצי שעה משחק הגיעה ל20 אחוז(והפעם משחק רגיל שלא צורך גרפיקה או משהו רציני) חח אני והמזל שלי (;

אולי זה יכול להיות בגלל שהאייפוד פרוץ והאחוזים הם מהפריצה אבל לא ניראה לי.

משתמש VIP הסמל האישי של SASY
    תודה
    329
    הודו לי 900 פעמים ב 818 הודעות

אני שמח מאד על הכתבה שעוררה שוב את בעיית הסוללה הלא נפתרת !! אין לי בעיית אודיו לכן אתייחס לסוללה.
    מהרגע הראשון שהאייפון הגיע לידי חשתי בדבר.
    האחוזים יורדים ויורדים ואני לא יכול לעשות דבר לכך!!
    יתרה מכך, קראתי את כל 565 עמודי התמיכה של אפל ולא הגעתי לפיתרון האמיתי שיחזיר לי את חיי הסוללה!!
    אפשר למדוד את זמן השימוש ב4s מרגע הטענתו ל100%. אני מדבר על זמן שימוש ולא על זמן המתנה!!
    זמן השימוש שלי לא ארך לעולם יותר מ5 שעות שימוש!!
    וזה לאחר הפעלת מצב טיסה וכיבוי 3g wifi ושאר האופציות .
    לעומת זאת זמן השימוש באייפון 4 של אשתי מחזיק כ7-8 שעות!! שזה קטסטרופלי בשבילי . למה?
    כי הבטריה של ה4s מגיעה לסיומה בשעה 16:00 לאחר הצהריים בשימוש מאסיבי אם כי לא רצחני.
    זה הזמן שבו בדיוק תצטרך את האייפון למרות שאני לא מכיר זמן שלא נצטרך אותו.
    כמובן שביצעתי ריסטור וללא שחזור מגיבוי , עדכון ל5.0.1 ושאר ירקות וללא תוצאות שונות.
    מה שעוד ניתן לומר זה שהזמן שימוש ממשיך לעבוד גם כאשר האייפון במצב המתנה וללא שימוש!!! ישנם כאלה שיגידו שזאת בעיית תוכנה ולא חומרה אך אני מסרב להודות בכך עד שהבעיה לא תיפתר !!
    תודה על הכתבה נתי ומחכה לתוצאות רון!!

iPhoner שועל על!
    תודה
    840
    הודו לי 206 פעמים ב 142 הודעות

אני לא יודע מה איתכם אבל לי אין בעיות סוללה באייפון..
    בהתחלה כשדיברו על זה שמתי לב לזה בקטנה אבל אחר כך ב 5.0.1 כבר לא הייתה בעיה בכלל..
    אני בדרך כלל משחק בו שעות במשחקים או בשיחות וגלישה ב 3G והסוללה מחזיקה בכיף את ה 7-8 שעת שלה, כמו שהיה לפני המעבר ל IOS5

13. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל eliran2313 על הידיעה:

ilouzl (06/01/12)

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 9 12345 ... אחרוןאחרון