+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 6 12345 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 58
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל סקופ בלעדי: תגידו שלום לסירי, בעברית.

אחת הטענות הראשיות בהן משתמשים המבקרים על מנת לבטל את האייפון 4S, היא שסירי - פיצ'ר הבינה המלאכותית והעוזרת האישית המובנית באייפון 4S - אינה תומכת בעברית, ולפיכך אינה יעילה בישראל. כובע עומד להיאכל ב-3...2...1...:

כאשר אפל השיקה את מכשיר האייפון 4S בחודש אוקטובר, זכינו לראות ולהתפעל מסירי - פיצ'ר הבינה המלאכותית שנקרא "העוזרת האישית", אשר מסייע לפתור את כל בעיות האדם, תחלואי האנושות, ושאר ירקות. צחוק בצד - סירי מאפשרת לכם לתקשר עם מכשיר האייפון שלכם (ועם מכשיר סלולרי בפרט) בדרכים שעד כה נצפו רק בסרטי המדע הבדיוני. האופן שבו סירי מזהה משפטים ודפוסי קול, ומשתמשת בהם על מנת לבצע פקודות (כגון כיוון שעון מעורר), ולעשות חיפוש ברשת - הוא בהחלט התקדמות טכנולוגית משמעותית בתחום החיווי הקולי כפי שהיה זמין עד כה.

לא מפתיע, אם כך, שישנם כאלו שמחשיבים את סירי לעתיד החיפוש המקוון, מחשבה אשר גורמת אפילו לגוגל - ענקית החיפוש אשר פעם חלשה על תחום החיפוש כמונופול אימתני - להזיע. אולי אריק שמידט סתם מנסה "להוריד פרופיל" לגוגל בפני וועדת המשנה לסנאט על ענייני מונופול והתנהלות עסקית הוגנת - ואולי הוא, ושאר צמרת גוגל, אכן מפחדים מסירי. אולי (די סביר להניח כרגע, כי) כל התשובות נכונות. גוגל לא צריכה שיקראו לה מונופול, זה לא בריא לעסקים - וגוגל יודעת שאפל הקדימה אותם למכה עם סירי, ושסירי מתחילה להיראות כמו העתיד הוורוד של החיפוש המקוון הסלולרי, והחיפוש המקוון בפרט.

אנדי רובין, סגן המנהל הבכיר האחראי על מערכת ההפעלה לניידים של גוגל - אנדרואיד, ביטל את סירי וטען ש"אנשים לא אמורים לתקשר עם הסמארטפון שלהם, הם אמורים לתקשר עם מישהו בצד השני של הקו". לעומתו, סרגיי ברין ואריק שמידט רואים בסירי כטכנולוגיית העתיד - כך שאם הגדולים והרמים מאנשי גוגל חושבים כך, כנראה שיש דברים בגו, וכנראה שסירי תפסה את גוגל עם המכנסיים למטה. אל תצפו מגוגל להישאר חייבת, ונראה כי מטיאס דוארטה (לשעבר מצוות webOS) בכיוון הנכון עם השינויים בעדכון החדש של אנדרואיד 4.0 (קוקילידה) - אך זה כבר עניין לכתבה אחרת.

בישראל, התקבל דבר השקתו של ה-4S בביקורות צוננות, במקרה הטוב. אם מבחן הליטמוס לעיתונאות הטכנולוגית בישראל הוא עסקי בנוסח כתבי העת בארה"ב, אז הרי שאנו לקחנו את השיטה האמריקאית לקיצוניות, והרחבנו עליה. לאתרים ולגופי ידיעות יש מפרסמים, ובעל המאה הוא בעל הדעה בעולם הקפיטליסטי. אבל דווקא הבלוגים הטכנולוגיים למיניהם (בחו"ל), מציירים תמונת מצב הרבה יותר אובייקטיבית לגבי שוק הסלולר על כל מתחרותיו, ועל כל מכשיריו. כאן בישראל, התגובות הראשוניות למכשיר ה-4S של אפל בחדשות המיינסטרים מיהרו להביע אכזבה, בדיוק כמו שמהירו להטיל דופי בסירי, כאשר האמתלה העיקרית היא: "סירי לא תומכת בעברית, ומי יודע אם תתמוך אי פעם".

ובכן, ייתכן כי הרחשים האלו עזרו בדיעבד (אני בספק), וייתכן כי (די בטוח ש) האסטרטגיה של אפל בדבר סירי הייתה מוכנה מראש: שבעתיד סירי תתמוך בכל השפות, וכך תהפוך להיות מתחרה בסדר גודל אימתני בשוק מנועי החיפוש המקוון, בנוסף על כך שהדבר יצור ביקוש מאסיבי למכשיר ה-4S של אפל (וייתכן גם למוצרים העתידיים של אפל, אם הם יגיעו עם סירי), יותר מהטירוף שחג סביבו כעת, כאשר סירי תומכת רק ב-3 שפות. ובכן רבותיי, מסתמן שהעתיד כבר כאן:

ממקור חסוי (השם והפרטים המלאים שמורים במערכת) אשר נבדק ואומת, הגיעה ידיעה מאלפת למערכת אתר iPhones.co.il אודות פועלה של אפל בתחום ה"גיור" של סירי לעברית. הידיעה הזו מגיעה אלינו על עקביה של כתבה אשר התפרסמה באתר iClarified אשר ציינה מקורות עלומים שדיווחו כי אפל שוקדת במרץ על גרסה 5.1 של מערכת ההפעלה iOS, אשר אמורה להוסיף פונקציונליות לסירי כגון תמיכה באפליקציית המפות (סירי, איך אני מגיע לרחוב לילנבלום בת"א מבלי לעקוף חצי עיר?), היכולת לצלם תמונה או קטע ווידאו, היכולת להדליק/לכבות את ה-Wi-Fi/בלוטות', ותמיכה בשפות ומדינות חדשות. יתרה מכך, כתבתו של ידידי Natish על כך שאפל מטמיעה עברית במק ממחישה שהצעדים שאפל נוקטת הם חלק מאסטרטגיה שיווקית רחבה יותר.

המקור שלנו מציין כי חברת אפל עסוקה בפרוייקט פיתוח מרוכז אשר נעשה ישירות מול חברת Nuance, שעוסקת בפיתוח ממשקים קוליים. במסגרת הפרוייקט, הם פנו אל חברה ישראלית כקבלן משנה עבור הפרוייקט, אשר במסגרתו החברה מבצעת הקלטות של אנשים אקראיים המדקלמים משפטים לפי ההנחיות של החברה, לפי קריטריונים הכוללים חיפוש אינטרנטי, שליחת הודעות טקסט וחזרה על פקודות ומשפטים. הדבר נעשה באמצעות שימוש באפליקציית פיתוח אשר מותקנת לתוך מכשירי אייפון. המכשירים הללו משמשים להקלטות, ומציגים לקריינים שאילתות שעליהם לדקלם בעברית. ההקלטות נערכות במצבים שונים (חדר שקט/ רעש של קהל ברקע), וממרחקים שונים. המקור שלנו מציין כי העבודה על פרוייקט הגיור של סירי החלה לפני כשלושה חודשים, וכי היא בהחלט מעמיקה. לפי התמונות המצורפות ניתן בהחלט לראות שמדובר ביכולות מרשימות למדי, וזהו רק קצה הקרחון.

• בקריטריון החיפוש - החברה עובדת על מגוון רחב מאוד של פקודות ובקשות חיפוש, החל ממציאת כתובות ובתי עסק, וכלה בחיפוש לפי תחומי עיסוק, או מוצר/שירות מסויים.
    • בקריטריון שליחת ההודעות - החברה עובדת על פקודות שיאפשר עידכוני סטטוסים ברשתות החברתיות, תגובה להודעות של אחרים, הכתבת רשימת מטלות, הכתבת תזכורות, הכתבת הודעות טקסט ועוד.
    • בקריטריון הקראת הפקודות - החברה עובדת על פקודות רבות לתפעול המכשיר, כגון מצב ללא ידיים, הפעלת בלוטות', חיוג מספרים ואנשי קשר, בדיקת מצבים שונים וכו'.

כרגע, כאמור, הפרוייקט נמצא עמוק בשלבי איסוף הנתונים, משמע איסוף מידע והקלטות. בהקלטות משתתפים גברים ונשים, על מנת לבנות מאגר של הפניות לכל המשתמשים. המקור שלנו (אשר הוקלט במסגרת הפרוייקט) גם מציין שניתנה הנחייה להקליט אנשים בעברית ללא מבטא זר. לפי הנראה, החברה באמת לוקחת ברצינות את ניתוחה של השפה העברית, ואנו משתוקקים לראות את התוצר המוגמר. דמיינו רגע את היום שאחרי השקת הגרסה של iOS שתביא תמיכה בעברית לסירי: תחשבו על נהג המונית, על המוכרת בסופר, על המוכר בשוק - כולם מתקשרים עם האייפון שלהם, ובעברית. הפוטנציאל הוא עצום, והפרסום (חדירה לתודעה) הוא אדיר מבחינה שיווקית.

הפוטנציאל הוא כל כך אדיר, שהוא כמעט בלתי נתפס: עצם המחשבה שבעתיד הלא רחוק נוכל לשאול את סירי "עוד כמה זמן מגיע קו 501?", "סירי, תזמיני לי מונית", "סירי, מתי מתחיל המשחק של מכבי נגד הפועל?" וכדומה - מציתה את הדמיון. כל מי שטען שסירי לעולם לא תעבור גיור, או שייקח שנים עד ואם שיגיע היום, וודאי קורא את השורות האלו בסקפטיות. "נחיה ונראה", הם וודאי חושבים. כדאי להם גם לחשוב על המשפט הבא: "סירי, תמצאי לי את חנות הכובעים הקרובה ביותר". הרי סירי מעולם לא הייתה פיצ'ר סתמי - אז מאיפה הגיעה ההנחה כי אפל לא תקדיש משאבים לפיתוחה מעבר לבועה האמריקאית? - לא ידוע, אך ההוכחות הם בשטח: אפל מפתחת את סירי בעברית.

בין אם אנו נזכה לראות את העדכון האמור בגרסה 5.1 של iOS, ובין אם בגרסה שאחריה, דבר אחד ברור - אפל בהחלט לוקחת את סירי ברצינות, ועושה צעדים מוחשיים ורציניים על מנת להבטיח שבקרוב, כל אזרח בעולם ייקח את סירי באותה הרצינות כאשר הוא יוכל לתקשר איתה בשפתו שלו, ולומר: אהלן סירי. לגבי כמה זמן אנו בישראל עוד נחכה עד שסירי תדבר אלינו בשפת הקודש - ניתן רק לחכות ולראות, אך אנו יודעים כעת כי העניין נמצא בשלבי פיתוח אינטנסיביים, כך שהיום הזה קרב ובא.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 24/11/11 בשעה 17:16.

2. 17 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

גיאפון (22/11/11), Asaf-bg2 (22/11/11), AssafMoraz (22/11/11), Bar (22/11/11), dooby (23/11/11), eliran2313 (22/11/11), GiladAvni (22/11/11), irit23 (22/11/11), ItaiHay (22/11/11), Kaloboss (22/11/11), Mishael (22/11/11), natish (22/11/11), Noam (22/11/11), Or (22/11/11), SHAHAR SHOKO (22/11/11), Shai Mizrachi (22/11/11), חומי (22/11/11)

מנהל iPhones תמיכה כללית הסמל האישי של Bar
    תודה
    1,001
    הודו לי 2,261 פעמים ב 1,925 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: סקופ בלעדי: תגידו שלום לסירי, בעברית.

מטורףףףףף רון מטורףףףףףףףףףףףףףף

כתב בכיר הסמל האישי של Or
    תודה
    2,324
    הודו לי 1,471 פעמים ב 982 הודעות

פאקין איי בנאדם!
    אפל עצמה?! דה פאק!

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 6 פעמים ב 5 הודעות

וואוו!!זה פשוט ענק!
    בתור משתמש חדש עם ה4s שלי,סירי זה פשוט פיצ'ר אדיר.
    החלפתי את כל אנשי הקשר שלי לשמות באנגלית אבל זה עדיין לא מספק את החוויה המלאה
    כמו קריאת הודעות וכו'
    הוספת עברית פשוט תהפוך את זה למושלם!
    גם אני פיקפקתי בסירי בהתחלה,אבל כמה ימים גרמו לי לשנות את דעתי,סירי היא באמת הדור הבא.

6. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל totti10 על הידיעה:

AssafMoraz (22/11/11)

משתמש VIP הסמל האישי של חומי
    תודה
    91
    הודו לי 228 פעמים ב 170 הודעות

מה שמפריע לי אישית היום עם סירי, לא השפה- אין לי בעיה עם אנגלית, אלא חוסר המפות ואינטגרציה ישראלית שזה בעצם מעין חלל בדבר המופלא ביצירה הזו של סירי.
    ביום שזה התגשם ותתמוך בישראל ובשפת הקודש בכלל אפשר לדעתי לנעוץ סיכה בדף פירקי היסטוריה שיצביע על עתיד חדש.
    כולי ציפיה....

תודה
    1,001

ציטוט נכתב במקור על ידי חומי צפיה בהודעה
    מה שמפריע לי אישית היום עם סירי, לא השפה- אין לי בעיה עם אנגלית, אלא חוסר המפות ואינטגרציה ישראלית שזה בעצם מעין חלל בדבר המופלא ביצירה הזו של סירי.
    ביום שזה התגשם ותתמוך בישראל ובשפת הקודש בכלל אפשר לדעתי לנעוץ סיכה בדף פירקי היסטוריה שיצביע על עתיד חדש.
    כולי ציפיה....
    בקרוב הכל יתגשם....

iPhoner מתחיל
    תודה
    1
    הודו לי 4 פעמים ב 4 הודעות

סירי זה פשוט אדיר וזה עוד רק בשלב הבטא! . ועוד עם השפה העברית.. זה יהיה פשוט טירוף!!

iPhoner שועל על!
    תודה
    10
    הודו לי 22 פעמים ב 20 הודעות

נשמע מעולה! אני מקווה שזה לא יקח יותר מדי זמן לממש את זה.. קרי חודשיים-שלוש אבל יכול להיות שנצטרך לחכות קצת יותר. בכל מקרה טוב לשמוע שלפחות עובדים על זה באמת.

תודה
    1,001

ציטוט נכתב במקור על ידי Freemee צפיה בהודעה
    נשמע מעולה! אני מקווה שזה לא יקח יותר מדי זמן לממש את זה.. קרי חודשיים-שלוש אבל יכול להיות שנצטרך לחכות קצת יותר. בכל מקרה טוב לשמוע שלפחות עובדים על זה באמת.
    איך שזה יתפוס בישראל..לא יאומן..סירי היא הדבר הבא, בהליכה...

iPhoner ותיק
    תודה
    59
    הודו לי 52 פעמים ב 39 הודעות

מסתדר איתה מדהים באנגלית , קצת מבטא לא מזיק לאף אחד .
    המפות כמובן משו שחסר וההקראת והכתבת הודעות , ברגע שזה יהיה בעברית .. אני אדם נשוי .

כאן גרים בכיף שקד וסירי אפל :]

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 6 12345 ... אחרוןאחרון