+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 24
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל הסקופ הפנימי| מה קרה לאייפון 5 ואיך סירי קשורה?

האייפון 4S בעת השקתו הוא הצלחה מסחררת עבור אפל שמפתיעה גם את קופרטינו. אבל מה קרה למכשיר האייפון 5 ואיך סירי קשורה לעניין.

זמן קצר לפני השקת האייפון 4S, השמועות היו חלוקות כאשר חלקן תמכו בדיעה שאפל תשיק מכשיר עם עיצוב חדש לגמרי ואילו חלקן תמכו בכך שאפל תשיק מכשיר עם עיצוב זהה לאייפון 4 שיגיע עם שיפורי חומרה מסוימים. בראייה לאחור אנחנו כבר יודעים מי צדק, אולם הדיווחים היו כה חזקים עד כי מספר יצרניות קייסים השקיעו עשרות אלפי דולרים בייצור קייסים שיתאימו לעיצוב של המכשיר החדש. וכאן עולה שאלה: "אם הגיע מידע ממקורות כה אמינים שגרמו לאנליסטים רבים, יצרניות קייסים ועוד להאמין שאפל מפתחת מכשיר אייפון עם עיצוב חדש, מה קרה?" שאלה זו שמצטרפת לעובדה שאפל אוהבת לשמור על מחזורי השקה קבועים למוצרים שלה מעלים תמיהה רבה. האתר 9to5mac מביא מעט אור על הנושא כאשר הוא אסף מידע ממספר מקורות וניסה להרכיב את הפאזל לכדי תמונה שלמה.

כאמור אפל אוהבת לשמור על מחזורי השקה קבועים: אייפד חדש באפריל, אייפודים בספטמבר, מקים באוקטובר ואייפון ביולי-יוני. אז מה קרה השנה? ובכן הסיפור מתחיל בפברואר כאשר אפל פועלת במרץ להטמיע את Siri במערכת ההפעלה החדשה ולהציג את מכשיר האייפון החדש באירוע ה- WWDC לצד iOS 5. אולם באותו החודש התגלו קשיים והתברר לחברה כי היא לא תצליח לשחרר את הבטא הראשונה של iOS 5 לקהל המפתחים באפריל ולהשיק את הגרסה הסופית ב- WWDC. לפי המקורות, קודקודי אפל חשבו שזה יהיה ממש מפתיע אם החברה תצליח להביא את iOS 5 + סירי למשתמשים לפני עונת החגים וכידוע נכון לעכשיו סירי נמצאת בסוג של בטא כאשר העוזרת הוירטואלית מסוגלת לעבוד כרגע רק ב- 3 שפות וחלק מהיכולות שלה מוגבלות לגבולות ארה"ב.

במקביל הפיתוח של האייפון 5 (בכתבה אני אשתמש בשם אייפון 5 לתיאור האייפון עם העיצוב החדש) התקדם באופן משביע רצון, כאשר סטיב ג'ובס פיקח על התקדמות הפרויקט באופן שוטף (לאחר מותו של ג'ובס התגלה כי האייפון 5 הוא אחד הפרויקטים הגדולים בהם לקח ג'ובס חלק עיקרי בימיו האחרונים). עם העובדה כי iOS 5 וסירי יהיו מוכנים רק לקראת אמצע אוקטובר לאפל היו מספר אפשרויות כאשר האחת הייתה להשיק את האייפון 4S עם גרסה משופרת של iOS 4. בלי סירי, בלי iOS 5... באפל חשבו (ובצדק) שאחרי שנה שדרוג שכזה יהיה מינורי מדי בשוק התחרותי ולכן החברה החליטה ללכת על האפשרות השניה: לזרז את פיתוח האייפון 5 ולהשיק את המכשיר לקראת עונת החגים האמריקאית לצד iOS 5 וסירי.

האייפון 5 צפוי היה להשתמש בטכנולוגיה חדשה למסך המכשיר, שתאפשר לחברה להטמיע את שכבת המולטי טאץ' ישירות על מסך LCD IPS ובכך להפוך את המסך והמכשיר כולו ליותר דק, יש לציין שלאחרונה אפל זכתה בפטנט על הקונספט שלה שנרשם כבר בתחילת שנת 2007. אולם כפי שהשמועות ציינו כבר בחודש ספטמבר, יצרנית הרכיבים והאייפון הסינית Foxconn התקשתה לייצר מספיק מכשירים עם טכנולוגיית המסך החדשה והעיצוב הסופר דקיק והתפוקה הייתה נמוכה למדי. אפל החליטה לשנות כיוון ולדחוף חזק את נושא האייפון 4S שיגיע עם iOS 5 וסירי.

אין ספק שאפל נתנה תשומת לב רבה לסירי והטמעתה במערכת ההפעלה. על פי דיווחים שמגיעים מהוול סטריט ג'ורנל, מפרסם כי הצוות שעובד על סירי הוא אחד הצוותים הגדולים באפל, כאשר יש השקעה ניכרת מאוד ברצון להפוך את האינטיליגנציה המלאכותית של סירי לאישית. פעולה זו ניכרת באופי שאפל הכניסה לסירי שידועה בחוצפתה ובתשובות משעשעות לשאלות מוזרות. ככל הנראה אפל שמה דגש כל כך חשוב על סירי עד שהיא החליטה שכדאי לדחות את השקת iOS 5 והאייפון החדש ב- 3 חודשים. באופן מעניין זמן קצר לאחר שיחרור האייפון 4S וסירי, Dag Kittlaus מייסד והמוח שמאחורי האינטיליגנציה המלאכותית עזב את אפל במטרה להתמקד במיזמים אחרים וכדי לבלות זמן עם משפחתו אחרי העבודה המאומצת בהטמעת סירי לתוך iOS.

עם השקת האייפון 4S אפל ציינה באופן ברור כי סירי היא פיצ'ר שיהיה זמין אך ורק למכשיר האייפון 4S והלאה, והחברה לא מתכננת להביא את הפיצ'ר לדגמים ישנים יותר כמו האייפון 4 או האייפד 2. טענתה של אפל היא שהפיצ'ר מצריך כוח עיבוד וכי הליבה הכפולה של האייפון 4S היא זו שמאפשרת לפעולה החלקה של סירי. אולם סביר להניח שההחלטה של אפל נובעת בעיקר כדי להגדיל ככל האפשר את מכירות האייפון 4S, זאת אחרי רכיב ה- A5 כפול הליבה שנמצא באייפון 4S, זהה לחלוטין לרכיב ה- A5 שנמצא באייפד 2 (גם בכמות ה- RAM שהיא 512MB). בנוסף כפי שדווחנו לאחרונה המפתח Troughton-Smith הראה סירי יכולה לעבוד באופן חלק על האייפון 4, זאת אחרי חבירה למפתח Chpwn שעזר בגישה לשרתים של אפל, כך שסביר להניח שקהילת ההאקרים יצליחו להביא את סירי באופן מלא (או כמעט מלא) גם למכשירי אייפון 4 פרוצים.

כפי ש- Rainz ידידי אוהב לציין אפל אוהבת לקחת צעד קדימה ו- 3 צעדים הצידה ונראה כי סירי היא 3 הצעדים הצידה של אפל. מספר רב של אנליסטים מאמינים כי אפל הולכת להציג ליין של טלויזיות חכמות שיהיו מבוססות iOS והן יכילו את הממשק הפשוט ביותר שניתן לדמיין עליו: סירי. אם תשאלו אותי זה רק עניין של זמן עד שסירי תשתלט גם על פלטפורמת המק ועידן חדש יתחיל, כאשר המשתמש ידבר אל המכשיר שלו כדי לבצע אינטרקציה. השלבים הראשונים יהיו פשוטים כמו קבלת מידע דרך האינטרנט, שליחת מיילים ועוד אבל זהו רק השלב הטרומי כאשר כבר עכשיו נראה שאפל פועלת על שיפור והרחבת היכולות של סירי, זאת לפי תשובות שמגיעות ממקור שהוא לא אחר מאשר העוזרת הוירטואלית החכמה.

תמונות מצורפות תמונות מצורפות
    • סוג הקובץ: jpg Siri.jpg‏ (56.4 קילובייט, 21770 צפיות)

נערך לאחרונה על ידי natish; 31/10/11 בשעה 15:21.

2. 10 משתמשים אמרו תודה ל- natish על ההודעה

Aarón (31/10/11), Amit.S (31/10/11), irit23 (31/10/11), Ns201 (01/11/11), SHAHAR SHOKO (31/10/11), tale (31/10/11), yeitam (31/10/11), ymeiner (31/10/11), Yuval4 (31/10/11), yuvalse (31/10/11)

iPhoner מנוסה
    תודה
    7
    הודו לי 24 פעמים ב 21 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: הסקופ הפנימי| מה קרה לאייפון 5 ואיך סירי קשורה?

כתבה נהדרת, תודה.

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל tale על הידיעה:

natish (31/10/11)

iPhoner חדש
    תודה
    4
    הודו לי פעם אחת

כתבה מצויינת, טוב לדעת למה אחרי כל השמועות והקייסים שיצאו וחיזקו את השמועות, בסוף יצא רק 4s ולא 5, אבל כדי להיות כנה... הבטחתי לעצמי שאני יקנה כל אייפון שני, זאת אומרת שיש לי אייפון 4 אז, ואם ה-4s יצא עכשיו אז אני אחכה ל5.
    אז התמזל מזלי וה-5 (שאותו אני יקנה, ב"ה) יהיה בו שינוי משמעותי(אני מקווה ).

נערך לאחרונה על ידי roeiton; 31/10/11 בשעה 16:03.

iPhoner חדש
    תודה
    166
    הודו לי 13 פעמים ב 11 הודעות

כתבה מעולה, תודה.
    מה שבטוח, משהו השתבש בקצה התפוח והאייפון 4S הוא התוצאה...

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Yuval4 על הידיעה:

natish (31/10/11)

iPhoner מתקדם
    תודה
    27
    הודו לי 2 פעמים בהודעה אחת

מה שאתה אומר פה זה שאייפון 5 יצאת לקראת עונת החגים האמריקאית לצד iOS 5 וסירי.
    אבל מתי זה עונת החגים שלהם?

iPhoner שועל על!
    תודה
    26
    הודו לי 34 פעמים ב 20 הודעות

כתבה מעולה שלהערכתי עשתה סדר בראש להרבה אנשים
    תודה רבה

10. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל yeitam על הידיעה:

natish (31/10/11)

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי yuvalse צפיה בהודעה
    מה שאתה אומר פה זה שאייפון 5 יצאת לקראת עונת החגים האמריקאית לצד iOS 5 וסירי.
    אבל מתי זה עונת החגים שלהם?
    כנראה שלא הבנת...
    אפל רצתה שהאייפון יצא לקראת עונת החגים האמריקאית שמתחילה באזור נובמבר-דצמבר. בסופו של דבר האייפון 5 נגנז לשנה והאייפון 4S הושק.

iPhoner מנוסה
    תודה
    20
    הודו לי 33 פעמים ב 28 הודעות

הכל טוב ויפה אבל יש לי שאלה אחת, מתי ואם בכלל בזמן הקרוב יצא אייפון 5 כי אני לאיודע אם לקנות 4S עכשיו או לחכות ל5

מנהל פורום תמיכה הסמל האישי של W.Elad
    תודה
    160
    הודו לי 515 פעמים ב 429 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Raz.B צפיה בהודעה
    הכל טוב ויפה אבל יש לי שאלה אחת, מתי ואם בכלל בזמן הקרוב יצא אייפון 5 כי אני לאיודע אם לקנות 4S עכשיו או לחכות ל5
    האייפון 5 כנראה שלא יושק בקרוב.
    אפל לא עובדת ככה.
    יש להם לו"ז מסודר והם לא חורגים ממנו לרוב.

לשחרר מוצר שקוראים לו מהפכני, ואחרי חודשיים שלחרר אחד שאמור להיות יותר טוב ממנו זאת צורת עבודה די חובבנית גם לחברות שקטנות מאפל בהרבה.

בקשר לקנייה של 4S או המתנה.
    הכל שאלה של רצון אישי.
    האייפון הבא כנראה יהיה יותר טוב חומרתית מהנוכחי וגם תוכנתית.
    השאלה האם יהיה לך צורך ממשי בו או שהאייפון שיש עכשיו יוכל לספק אותך לשנתיים קדימה בלב שקט.

iPhoner מנוסה
    תודה
    20
    הודו לי 33 פעמים ב 28 הודעות

אני לא ממש יודע כי ישלי עכשיו 4 ואני ממש ממש רוצה סירי כי אני גר בארצות הברית , אז .. מה לעשות ?

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון