+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 31
    אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

ברירת מחדל דעה| נוקיה - ההתעוררות המאוחרת

ymeiner חולק את נקודת מבטו על חברת נוקיה, מי שהייתה פעם לכאורה המובילה הבלתי מעורערת של שוק הניידים, וכיום היא המאספת - כאשר אפל היא זו שהובילה את השינוי שהותיר את נוקיה הרחק אי שם במראה האחורית.

אמא שלי, אי שם לפני 15 שנים: "ירון, השעה 7:00, קום, אתה צריך ללכת לבית ספר".
    אני, אי שם לפני 15 שנים: "זה בסדר, אני יודע מה אני עושה, עוד רבע שעה...".
    באותו יום, אי שם לפני 15 שנים, התעוררתי בערך ב-10:30 ...

לפני ארבע שנים אותו סיפור עבר על נוקיה. מי שהכיר אותי אז יודע לספר שאני המתנתי. במשך שנה שלמה המתנתי כאוהד אדוק ליציאת מכשיר של נוקייה שייתחרה באייפון. לא הזיזו לי הפצרות של חברים, לא עניינה אותי קהילת הפריצה, אני האמנתי שזה יבוא ביחד עם גרסת סימביאן מוצלחת יותר. היה לי נוקיה 95N שאותו אהבתי מכל כך הרבה סיבות. המרכזיות שבהן היו היכולת שלי להחליף סים בגיחות המרובות לארה"ב אז, האפשרות שלי להפעיל קו voip ובנוסף, היכולת לבצע שיתוף אינטרנט דרך המכשיר העבירה אותי שני סמסטרים בארץ בלי קו אינטרנט בדירה (מודה שאת רוב היום ביליתי במעבדה). זה היה מכשיר טוב, לא נוח במיוחד במבט לאחור, אבל מכשיר טוב. אבל לא באנו לדבר עלי, הפסקה האחרונה היא לא יותר מגילוי נאות. נוקיה היא זו שלא התעוררה.

נוקיה מעולם לא שלטה בעולם הטלפונים הסלולארים. לעומת אירופה בה החברה הפינית שלטה ללא עוררין, בארה"ב ובמזרח הרחוק, שלטה דווקא סמסונג. כנראה שבצורה בה פעלה החברה זה הספיק בצורה מסויימת. נוקיה היא לא רק ספקית ציוד קצה אלא בעלת שליטה רבה גם בציוד התמסורת ועדיין מהווה אחת החברות העיקרויות בתחום, במיוחד אחרי נפילתה הכואבת של נורטל. יאמר לזכותה של נוקיה שגם אם המניה שלה מאז 2007 נראית כמו בעיטת דרדלה של שוער שלא עברה את החצי, הם די שורדים ואי אפשר לומר שהחברה לקראת סגירה. מזל ששוק הסלולאר הוא לא רק בתחום הסמארטפונים.

רגע ההתעוררות
    כולנו זוכרים את מכתב הפלטפורמה הבוערת של אלופ, מנכ"ל נוקיה, מפברואר האחרון בו הפציר בפני עובדיו להתעורר. המכתב היה מעין הודאה של נוקיה בטעות. מ2007 עד 2011 לנוקיה לא היתה שום תשובה ממשית לאייפון חוץ מכמה איומי סרק וכמה מכשירים שלא עמדו בתחרות. נוקיה לא הצליחה להביא את סימביאן לרמת ביצועים טובה מספיק וגם הניסיון להשתמש ב-meego לא צלח בשל כשלי פיתוח (זמן) וחוסר היכולת לשווק אותה כתחליף ראוי לiOS. באופן כללי, עד פברואר האחרון, נוקיה עדיין היתה תחת תרדמת עמוקה והתעוררה רק לאחר שלחברים ממיקרוסופט היה צורך ביצרנית טלפונים אמינה עם יכולת ייצור עולמית שתביא את בשורת הפון7 לעולם.

מיקרוסופט היא חבל הצלה, גם נוקיה
    Wp7 היא מערכת מצויינת. יש בה שילוב של פונקציונאליות ונוחות שימוש (תודה לipxp שהגדיר בצורה הטובה ביותר שאפשר) שגם אפל וגם גוגל יכולים ללמוד ממנה. מיקרוסופט יודעת לחבק את קהילת המפתחים שלה ויש לה גם משאבים כלכליים מספיקים כדי לשווק את המערכת. אז מה חסר? יכולות ייצור. מיקרוסופט, לעומת אפל, היא חברת תוכנה ברובה (להוציא את xbox מהמשוואה) ואינה מתכננת או מייצרת חומרה, במיוחד לא בתחום הסלולארי. החברה נזקקה ליכולות אותן יש כבר לנוקיה. בסוף שנה שעברה עמדו בפני החברה מרדמונד שתי אפשרויות – לרכוש חברת ייצור בדומה לתהליך שעובר עכשיו על גוגל ומוטורולה או ליצור קשרים אדוקים עם חברה שכזו. בצורה מסויימת, באותה צורה בה נוקיה הזדקקה למערכת הפעלה שתריץ אותם קדימה, מיקרוסופט חיפשה ייצרנית רעבה. שתי החברות ראו את המכנה המשותף וההסטוריה של אלופ במיקרוסופט היא כנראה זו שהביאה לאיחוד. אפשר לומר שמיקרוסופט בעצם מבצעת השתלטות שקטה על נוקיה בצורה מאד זהירה בכך שמצד אחד, החברות הסכימו לעבוד ביחד, אבל מיקרוסופט לא קנתה את נוקיה ובכך שומרת על האפשרות לנתק את הקשר אם המסע לא יוכתר כהצלחה. משמע – אין חתונה אבל הזוג גר ביחד.

המלחמה העתידית של אפל היא לא עם אנדרואיד (או לחילופין – הצרה שבלינוקס)
    נוקיה ומיקרוסופט מובילות מהלך של כיבוש שקט של חברות הסלולאר באירופה. במהלך החודשים האחרונים החברות חותמות על הסכמי שיווק ביחד עם החברות הסלולאריות ובחודשים הקרובים אנחנו צפויים למתקפת שיווק מסיבית שמטרתה לדחוק את גוגל ואנדרואיד אל המקום השלישי ולהעמיד את נוקיה ומיקרוסופט במקום בו תוכל להתכונן לקרב האמיתי מול אפל. מיקרוסופט ואפל כבר יודעות להילחם בשוק ה-PC, היכונו לעוד מערכה בשוק הסלולאר.

הבעיה של אנדרואיד בעיקרה היא העובדה שהיא מבוססת על לינוקס. הבעיה בלהיות מערכת לא קיניינית היא חוסר במשאבי שיווק מתאימים. לגוגל יש יכולות שיווק שנראות בלתי נדלות והחברה משקיעה המון בשיווק פלטפורמות חינמיות שעליהן היא מסוגלת להריץ את פלטפורמת הפרסומות שמכניסה לה כ"כ הרבה כסף אבל ההסכמים האלו הם טובים כל עוד יש למערכות דרישה אצל הצרכן. אם לקחת את מערכת ההפעלה של גוגל למחשבים ניידים כדוגמה, במקום בו הצרכן לא דרש – לא היתה הצלחה. הצרה היותר גדולה של אנדרואיד היא בהיותה מאד פונקציונאלית אבל לא נוחה במיוחד והצרכן הממוצע הלא טכנולוגי במיוחד מעדיף נוחות על פונקציונאליות – ראו ערך ההצלחה של האייפון. אם נוקיה תצליח בשוק האירופאי, סמסונג ו-HTC יבינו את הרמז. גוגל גם מבינה מה קורה וזו הסיבה שרכשה את מוטורולה, החברה היתה צריכה בסיס איתן לשמור על אנדרואיד חיה בימים בהם wp7 תצליח יותר.

First we take Berlin הכל תלוי באירופה
    הצלחת המאמץ של נוקיה בשוק האירופאי הוא מה שיקבע את הצלחת המהלך המשותף. אם מתקפת השיווק תצליח ונוקייה תחזיר עתרה ליושנה, אנחנו צפויים לשינוי במערכה. אנדרואיד תידחק אל המקום השלישי והמלחמה האמיתית תהיה בין iOS ל-wp7 או בין אפל לנוקיה. מצד שני, יש סיכוי שכבר מאוחר מדי ובמיוחד בשל היכולות המבטיחות של "קוקילידה" מבית גוגל, והעובדה שהשוק די מוכוון כבר לשתי מערכות קיימות, הניסיון להחדיר מערכת שלישית עלול להתברר כמאמץ בלתי אפשרי. ימים יגידו.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי ymeiner; 26/10/11 בשעה 20:23.

2. 10 משתמשים אמרו תודה ל- ymeiner על ההודעה

Bar (27/10/11), chundrik (28/10/11), dooby (27/10/11), koral11 (26/10/11), natish (27/10/11), Or (26/10/11), RAiNZ (26/10/11), SHAHAR SHOKO (26/10/11), Steve-Jobs (27/10/11), zigfried (27/10/11)

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: דעה| נוקיה - ההתעוררות המאוחרת

אחלה כתבה ידידי היקר!

בהחלט יהיה מעניין מאוד לראות ולפרש איך התחרות הזו תשנה את
    תחום הניידים. עד כמה שאינני חסיד של החברה מרדמונד, או של נוקיה -
    תמיד הערכתי את מיקרוסופט על היחס הטוב שהיא נותנת למפתחים שלה,
    וכולנו זוכרים לנוקיה חסד נעורים כלשהו (סנייק).

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל RAiNZ על הידיעה:

ymeiner (26/10/11)

iPhoner שועל על!
    תודה
    104
    הודו לי 188 פעמים ב 126 הודעות

אני בטוח שעוד נחזיק מכשיר עם ווינדוס פון,למעשה אני מחכה לרגע הזה כבר

iPhoner שועל על!
    תודה
    348
    הודו לי 82 פעמים ב 71 הודעות

Wp קיימת יותר זמן מ iOS מימי הסמסונג בלקג?ק לפי דעתי מה שפעם לא היה מצליח אף פעם לא יהיה ממש מצליח

iPhoner מנוסה
    תודה
    5
    הודו לי 61 פעמים ב 34 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Deantweety צפיה בהודעה
    Wp קיימת יותר זמן מ iOS מימי הסמסונג בלקג?ק לפי דעתי מה שפעם לא היה מצליח אף פעם לא יהיה ממש מצליח
    Windows Mobile היתה קיימת לפני האייפון,והיא זבל טהור ...
    Windows Phone 7 נבנת מאפס והוצגה רק לפני שנה בערך .

נוקיה הם Microsoft's bitch לפחות לעכשיו, ההבדל היחיד בין נוקיה לבין שאר יצרניות המסארטפונים(גם של אנדרואיד וגם WP7 ) זה שהם מעצבים את המכשירים שלהם בעצמם ,ולא מקבלים "השראה" מאפל .

נערך לאחרונה על ידי IamEzio; 26/10/11 בשעה 21:03.

כתב בכיר הסמל האישי של Or
    תודה
    2,324
    הודו לי 1,471 פעמים ב 982 הודעות

וואוירון שאפו לפנים!
    קצת מוזר לי שדיברת רק "באוויר" ולא על מה שנוקיה הציגה היום, אבל זה לא הכי מעניין באמת.
    בכל מקרה הנה איך שאני רואה את זה, ספויילר: אני פסימי.
    מיקרוסופט לא יודעת לייצר מערכות הפעלה כמו שצריך, הXP היה הצלחה מטורפת (הוא חוגג 10 שנים לא?) הXBOX הוא יותר חומרה ופלטפורמה, וווינדוס מובייל פשוט כשלון. הWIN8 לדעתי גם לא עומד להיות מלהיב במיוחד..

למי שהתחבא מאחורי סלע, WP7 איתנו כבר כמעט שנתיים אם אני לא טועה, הוא לא נחחל הצלחה, זה היה עוד יצרנית למועדון לא הופך את העניין למרגש יותר.

לדעתי הUSER EXPERIENCE שמספק לנו הWP7 נחות בהרבה מהמתחרות אפילו כמו MEEGO למשל, במקרה הטוב הWP יתחרה מול מכשירי הMID-LOW של הצרניות של גוגל, ובמקרה הרע הוא יעלם עד 2014-2015, או יהפוך להיות משהו דמוי פאלם שכזה,

הנה גם משהו שרון יאהב, גם RIM (וגם המנייה שלה) באותה סירה לדעתי, וזה לא נראה לי מקרה שאחד עולה וגם השני או ההפך..

אגב, רון יש סנייק לאייפון!

9. 2 משתמשים אמרו תודה ל- Or על ההודעה

RAiNZ (26/10/11), ymeiner (26/10/11)

iPhoner ותיק
    תודה
    3
    הודו לי 104 פעמים ב 78 הודעות

נוקיה אמנם נפלו אבל יש להם עוד הרבה מה לתת לעולם הפלאפונים.
    מצד אחד הם מוציאים מכשירים עם מערכות הפעלה כמו symbian 3 (או שיש כבר 4) ו meego שאף בנאדם רציני לא באמת יקנה אותם.
    זה כמו ש samsung ניסו את ה bada שהתפוצץ להם בפרצוף.

מצד שני ההסכם שותפות עם מייקרוסופט יעשה להם רק טוב כי WP7 מערכת נהדרת וברגע שווינדוס 8 יתממשק לסביבה של WP8 (ככה זה נראה לפחות) או משהו בסגנון זה יהיה מעניין לראות לאן השוק ילך.
    כרגע אמנם זה נראה שהם מאחור אבל המערכת הזאת מעניינת הרבה אנשים בעולם והיא גם סגורה בדיוק כמו של אפל.
    דווקא בגלל שאני אוהב את אפל כלכך וחבל לי כי המוצרים שלהם נהדרים המתחרות מתחילות להפתיע. אנדרואיד בשבילי הוא לא משהו מיוחד ואין בו שום יתרון על האייפון בשימושים שלי אבל ה WP7/8 יכולה לעשות את ההבדל בעתיד.
    כרגע גם אם אפל ישנו את העיצוב ויהיה מכשיר מהפכני כמו שכולם ציפו iOS חייבת להשתדרג לכיוון המקינטוש איכשהו ולעשות את ההבדל

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 4 פעמים ב 3 הודעות

נוקיה שלטה בשוק עד שהגיעו הסמרטפונים. הם ידען לייצר טלפונים שעושים את העבודה כמו שצריך.
    אם אני אלך אחורה לנוקיה שהיה לי הוא היה פצצה בעיקר חיי סוללה (הייתי מטעין אותו אחת לשבוע-שבועיים).
    בנוסף את תיהיו עוד יצרנים של תוכנה אנחנו בתור צרכנים רק נרויח.

ד?א כתבה מעולה, הרבה זמן לא שמעתי מנוקיה

12. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל אריאל וינדלר על הידיעה:

ymeiner (26/10/11)

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי BigBoyGame28 צפיה בהודעה
    וואוירון שאפו לפנים!
    קצת מוזר לי שדיברת רק "באוויר" ולא על מה שנוקיה הציגה היום, אבל זה לא הכי מעניין באמת.
    בכל מקרה הנה איך שאני רואה את זה, ספויילר: אני פסימי.
    מיקרוסופט לא יודעת לייצר מערכות הפעלה כמו שצריך, הXP היה הצלחה מטורפת (הוא חוגג 10 שנים לא?) הXBOX הוא יותר חומרה ופלטפורמה, וווינדוס מובייל פשוט כשלון. הWIN8 לדעתי גם לא עומד להיות מלהיב במיוחד..

למי שהתחבא מאחורי סלע, WP7 איתנו כבר כמעט שנתיים אם אני לא טועה, הוא לא נחחל הצלחה, זה היה עוד יצרנית למועדון לא הופך את העניין למרגש יותר.

לדעתי הUSER EXPERIENCE שמספק לנו הWP7 נחות בהרבה מהמתחרות אפילו כמו MEEGO למשל, במקרה הטוב הWP יתחרה מול מכשירי הMID-LOW של הצרניות של גוגל, ובמקרה הרע הוא יעלם עד 2014-2015, או יהפוך להיות משהו דמוי פאלם שכזה,

הנה גם משהו שרון יאהב, גם RIM (וגם המנייה שלה) באותה סירה לדעתי, וזה לא נראה לי מקרה שאחד עולה וגם השני או ההפך..

אגב, רון יש סנייק לאייפון!
    הסיבה שלא נגעתי במכשירים החדשים היא שזה לא ממש רלוונטי לנושא. בחרתי להפריד לגמרי את עניין השיווק מעניין איכות המכשירים. הרי ברוב המקרים אין לזה בכלל קשר.

העובדה שמיגו היא מערכת מצויינת זה דבר ידוע. הכישלון של מיגו הוא בחוסר היכולת לשווק אותה כמתחרה ראוי. נוקיה לבדה לא יכולה להזניק את המערכת הזו קדימה. בזה לאנדרואיד יש יתרון. אין פה הגבלה לסוג מסויים של מכשירים וגוגל מחלקת אותה לכל דורש. אייפון מהבחינה הזו הוא פלוק בשל הראשוניות. נוקיה ד"א לא הרגה לגמרי את המערכת הזו אלא עצרו את הפיתוח לעת עתה.

ציטוט נכתב במקור על ידי iEran צפיה בהודעה
    נוקיה אמנם נפלו אבל יש להם עוד הרבה מה לתת לעולם הפלאפונים.
    מצד אחד הם מוציאים מכשירים עם מערכות הפעלה כמו symbian 3 (או שיש כבר 4) ו meego שאף בנאדם רציני לא באמת יקנה אותם.
    זה כמו ש samsung ניסו את ה bada שהתפוצץ להם בפרצוף.

מצד שני ההסכם שותפות עם מייקרוסופט יעשה להם רק טוב כי WP7 מערכת נהדרת וברגע שווינדוס 8 יתממשק לסביבה של WP8 (ככה זה נראה לפחות) או משהו בסגנון זה יהיה מעניין לראות לאן השוק ילך.
    כרגע אמנם זה נראה שהם מאחור אבל המערכת הזאת מעניינת הרבה אנשים בעולם והיא גם סגורה בדיוק כמו של אפל.
    דווקא בגלל שאני אוהב את אפל כלכך וחבל לי כי המוצרים שלהם נהדרים המתחרות מתחילות להפתיע. אנדרואיד בשבילי הוא לא משהו מיוחד ואין בו שום יתרון על האייפון בשימושים שלי אבל ה WP7/8 יכולה לעשות את ההבדל בעתיד.
    כרגע גם אם אפל ישנו את העיצוב ויהיה מכשיר מהפכני כמו שכולם ציפו iOS חייבת להשתדרג לכיוון המקינטוש איכשהו ולעשות את ההבדל
    תחרות היא דבר חיובי ואתה בתור צרכן צריך כל פעם מחדש לעשות את הבחירה מה טוב לך. כל העניין הזה של "אפל חייבים להצליח" הוא נחמד ונורא רגשי אבל כשאתה קונה מכשיר אתה צריך לקנות את הכי טוב והכי נוח לך ולא את זה שמדגדג לך הכי הרבה.

iPhoner מנוסה
    תודה
    80
    הודו לי 110 פעמים ב 85 הודעות

החזרת אותי כמה שנים אחורה חחח.. אחלה כתבה!
    אני זוכר את הימים שקניתי את ה N97 היקר שלי, אהבתי אותו כ"כ עד שקטלתי כל הערה לגביו!
    היום המסכן במגרה, ואני עם אייפון 4.. בהחלט יהיה מעניין לראות מה נוקיה יביאו, אם לומר את האמת, אפילו התגעגעתי מעט (:

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון