+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 40
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל דעה:| שביל ההרס וההצלחה סביב אפל

להשפעתה של אפל על עולם המחשבים ומכשירי הסלולר היה אפקט הרסני שלא פסח על כמה מהחברות הגדולות בשוק. מיפוי שביל ההרס וההצלחה סביב אפל: מי הרוויח, מי הפסיד, ומה צופן העתיד לאפל ולמתחרותיה?

דבר אחד שאולי אבד במפולת של הכיסוי התקשורתי סביב פרישתו של סטיב ג'ובס, הוא השפעתו הרבה על משקיעים בטכנולוגיה. לא על המגזר כולו, אלא ההשפעה המוחצת שהייתה לאפל על מתחרים ספציפיים. זהו הרס יצירתי באותיות גדולות.

ג'ובס יצר מחדש תעשיות שלמות על פי החזון הייחודי שלו. מוזיקה, טלפונים ניידים, סרטים, פרסום תקשורתי, ועכשיו מחשוב - ההשפעה שלו היתה עצומה. וגם שמועות עפות בשפע על הדבר החדש הבא, מהדורה מחודשת מבית אפל של הטלוויזיה המסורתית.

בעוד אפל 1.0 השפיעה על האופן שבו אנו חושבים על ממשק המשתמש במחשב, היא הייתה שנות אור מהבהמה התעשייתית שאפל 2.0 הפכה להיות. יצרנית המחשבים מקופרטינו בקושי הרוויחה מן החידושים שלה - אפל הייתה שחקנית משנה עם נתח שוק קטנטן. כן, אנחנו יודעים שהמק המקורי היה בעל השפעה עצומה והועתק בעיקר על ידי מיקרוסופט. ואכן, ייצרנית המק הוחזקה בחיים על ידי השקעה של מיקרוסופט בסך 150 מיליון דולר בשנת 1997. בכך, ביל גייטס יכל לשמור על מתחרה חלוש על מנת לטעון כי החברה שלו לא מחזיקה במונופול בתחום מערכות ההפעלה. האירוניה היא שחבל ההצלה הזה הותיר למתחרה זמן להתאושש עד לנקודה שבה היא עתה מאיימת על מיקרוסופט.

אבל זה הרבה יותר מאשר רק מיקרוסופט. כיום, האיום המשולש של האייפון, אייפוד, והאייפד הותירה אחריו שובל ארוך של מודלים עסקיים המומים, הנהלות מבולבלות, ובעלי מניות מיואשים. בואו נסתכל על מי שנפגע - והרוויח - מגחמותיו של הפרפקציוניסט מקופרטינו:

נהרסו

HP: בעסקי המדפסות שלהם אולי נשארו עדיין כמה מחסניות דיו, אבל עסקי המחשבים שלה נמצאים בתהליכי גסיסה, כאשר מכת המחץ נעשתה על ידי המכירות של האייפד. HP שוקלת למכור את חטיבת המחשבים שלה שנאמדת בכ-40 מיליארד דולר, ולצאת מתעשיית המחשבים. כניסתה של HP לשוק הטאבלטים עם מכשיר הטאצ'פד ב-499 דולר, היתה אסון גמור - ב-Best Buy ישבו על יותר מ -200,000 יחידות שלא נמכרו - עד שב-HP החליטו לחתוך את המחיר באופן דרסטי ב-80 אחוזים, ל-99 דולר.

Dell: אודות אפל, המייסד של חברת דל - מייקל דל, פעם אמר (במשפט שמאז הפך ספק מפורסם, ספק ידוע לשמצה): "מה אני הייתי עושה? הייתי סוגר את אפל ומחזיר את הכסף לבעלי המניות". כאשר שווי השוק של אפל עבר את של Dell בשנת 2006, סטיב ג'ובס הזכיר לעובדי אפל את העקיצה הזו באמצעות דואר אלקטרוני. כיום, הרווח של אפל (29 מיליארד) לבד הוא גדול יותר מאשר כל שווי השוק של Dell. ול-Dell כנראה אין תשובות לאתגרים הגדולים שאפל השליכה לעבר עסק ה-PC המסורתי.

מוטורולה: ראו ערך גוגל.

RIM: הנה דוגמה מאלפת לאופן שבו מנהיג יכול להיות מובס על ידי מתחרה חדשני. RIM החזיקה לטווח זמן ארוך בבעלות על השוק הארגוני/עסקי עבור שירותי הדואר האלקטרוני הנייד והודעות הסמס דרך מכשירי ה "crackberry" שלה. החברה שערך השוק שלה היה 144 דולר למניה בשנת 2008, נסחרת כעת ב-20 דולר למניה, ואין לה תשובה מוצקת לאייפון.

נוקיה: לא מזמן, נוקיה החזיקה ביותר מ-50 אחוזים מנתח השוק של הטלפונים הניידים. היום? נוקיה בקושי מגרדת את ה- 15 אחוז, ונאלצה לנטוש את מערכת ההפעלה שלה לטובת זו של מיקרוסופט, Windows Mobile.

אריקסון: אני מצטער, אבל השם לא נשמע לי מוכר.

נפגעו

מיקרוסופט: פעם חברה מונופוליסטית אכזרית ושנואה, מיקרוסופט מנוהלת כיום על ידי סטיב באלמר. תחת באלמר, מיקרוסופט הפכה לפגיעה בחזיתות רבות. הוא החמיץ כמעט כל מגמה טכנולוגית מרכזית בעשור האחרון, כשה- Kinect הוא היוצא מן הכלל הבודד. באלמר, באחת מאמירותיו המפורסמות (יותר נכון ידועות לשמצה), אמר שהוא לא מוכן לתת לילדים שלו להשתמש באייפוד או בגוגל, ופספס מעבר בעולם המחשוב כולו. עוד לפני שנתיים, באלמר טען כי לינוקס היא מתחרה יותר גדולה של מיקרוסופט מאפל. אולי העובדה כי באלמר מכר 49.3 מיליון ממניותיו מיקרוסופט בסוף 2010 - כלומר 1.3 מיליארד דולר במזומן - היא עדות טובה יותר מאשר ההצהרות המטופשות שלו. למיקרוסופט עדיין יש את מחלבות המזומנים שלה - Windows ו-Office, אבל תמונת המצב הזו עלולה להשתנות משמעותית בעשור הקרוב.

סוני: מי שפעם שלטה ללא עוררין בעולם המוזיקה הניידת, סוני ראתה את הווקמן שלה מוחלף על ידי האייפוד, ואת המחשב הנייד הנערץ שלה Vaio מוחלף על ידי האייפד. יש לסוני עסק ענק בתחום האלקטרוניקה, הקולנוע ,והטלוויזיה - אך היא אוכלת סטירות מהקוריאנים להלן ומאפל לעיל.

אינטל: תיק מעורב, בלשון המעטה. אינטל מפעילה את מחשבי המק ושבביה נמצאים בכמה מוצרי אפל אחרים, אבל עסקי ה- PC שלה נראים בסכנה.

מאותגרים:

גוגל: מפלצת בזכות עצמה, גוגל רכשה את אנדרואיד והפכה אותה למתחרה לגיטימית ל-iOS ולאייפון. אבל היא לא מוכרת את מערכת ההפעלה - אלא נותנת אותה בחינם, ושומרת לעצמה את זכויות החיפוש (נתח הארי).

זה היה מהלך חכם להתרחב לשוק ניידים כדי לא לפספס את המגמה, אבל זה גם יצר כאב ראש מסוג אחר לחלוטין: חשיפת פטנטים. אפל לא רק שולטת בתחום, אלא גם רכשה אוצר עצום של פטנטים מחברת נורטל כדי לבטח את עצמה ולאתגר כל מתחרה. מהלך זה אילץ את גוגל לשלם עבור תיק דומה, ולקנות את (לשעבר שותפה של אפל) חטיבת הניידים של מוטורולה עבור 12.5 מיליארד (סכום מופרז לכל הדעות עבור חברה שנכשלה במבחן התוצאה). המושבעים עדיין עוד לא פסקו האם המהלך הזה יבטח את החלק בטכנולוגיה של האנדרואיד שבו "השראתה" של אפל ניכרת.

At&t
    : ספקית הסלולר הייתה נואשת מספיק כדי לתת אפל להכתיב את התנאים עבור האייפון, ובכך שינתה את תעשיית ספקיות הסלולר ברחבי העולם לעד.

המרוויחים

סמסונג: בדומה ל- Foxconn, סמסונג מרוויחה מאפל כספקית מרכזית אבל היא גם מתחרה בזכות עצמה. האקונומיסט דיווח לאחרונה כי סמסונג מרוויחה 26 אחוז מן העלות של רכיבי האייפון. אכן, יש התדיינות משפטית בין שתי החברות על עיצובים ופטנטים, אך עד כה, סמסונג היא זוכה נטו במערכת האקולוגית החדשה של אפל.

שארפ: אפל השקיעה מיליארד דולר בשארפ, כדי להבטיח אספקה ​​קבועה של מסכי LCD למחשבים ניידים, ומערכת היחסים המתמשכת שלהם נראית כי עובדת היטב עבור התאגיד הרב לאומי מיפן.

קורנינג: היא הספקית שמייצרת את זכוכית ה"גורילה" אשר מהווה את מסך המגע לאייפון, אייפד ולאייפוד טאצ', וגם לתעשייה כולה.

Foxconn: יצרנית של מוצרים רבים מבית אפל, Foxconn ממשיכה ליהנות מן היחסים עם החברה מקופרטינו.

STMicroelectronics: מייצרת את האקסלרומטר והגירוסקופ (חיישני התנועה והמהירות) באייפוד ובאייפון.

Qualcomm: מייצרת את שבבי המודם האלחוטיים באייפון 4 וכנראה גם באייפון 5.

יום יבוא, ומתחרה חדש יגיע ויעשה לאפל את מה שאפל עשתה לאחרים. זהו טבעו של הרס יצירתי, שהחברות החדשניות האלו הן זמניות, ומחזיקות מעמד כמה שנים או כמה עשרות שנים. ניצולים כגון IBM ו-GE הם היוצא מן הכלל, לא הכלל. זו הסיבה מדוע המשקיעים צריכים תמיד לעמוד על המשמר מפני הפסדים. אין דבר כזה מניה שצומחת לנצח.

תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 05/09/11 בשעה 13:56.

2. 3 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

AssafMoraz (06/09/11), natish (05/09/11), Or (05/09/11)

iPhoner שועל על!
    תודה
    342
    הודו לי 276 פעמים ב 209 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: דעה:| שביל ההרס וההצלחה סביב אפל

כתבה פשוט מעולה רון!!!
    לדעתי סטיב ג'ובס הרס את כל העסק של חנויות המוזיקה.

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497

ציטוט נכתב במקור על ידי amit.s צפיה בהודעה
    כתבה פשוט מעולה רון!!!
    לדעתי סטיב ג'ובס הרס את כל העסק של חנויות המוזיקה.
    תודה עמית,
    אבל אני לא כלכך מסכים איתך לגבי המשפט האחרון.
    לדעתי סטיב ג'ובס הציל את תעשיית המוזיקה מחורבן אבסולוטי.
    עסקי חנויות המוזיקה כמו טאוור רקורדס היו במגמת ירידה כבר שנים,
    ואכלו הפסדים על ימין ועל שמאל בגלל תוכנות לחלוקת קבצים כמו נאפסטר, אימיול, ליים-ווייר וקאזא. אז מגיע אחד סטיב ג'ובס, עם חנות האייטיונס למוזיקה - ומראה
    לכל העולם שכל עוד זה קל זול ונגיש, אנשים בהחלט ישקיעו כסף במוזיקה ברשת.

iPhoner שועל על!
    תודה
    342
    הודו לי 276 פעמים ב 209 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי rainz צפיה בהודעה
    תודה עמית,
    אבל אני לא כלכך מסכים איתך לגבי המשפט האחרון.
    לדעתי סטיב ג'ובס הציל את תעשיית המוזיקה מחורבן אבסולוטי.
    עסקי חנויות המוזיקה כמו טאוור רקורדס היו במגמת ירידה כבר שנים,
    ואכלו הפסדים על ימין ועל שמאל בגלל תוכנות לחלוקת קבצים כמו נאפסטר, אימיול, ליים-ווייר וקאזא. אז מגיע אחד סטיב ג'ובס, עם חנות האייטיונס למוזיקה - ומראה
    לכל העולם שכל עוד זה קל זול ונגיש, אנשים בהחלט ישקיעו כסף במוזיקה ברשת.
    כן, אבל הוא לגמרי הרס את כל כל שאר החנויות.

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497

ציטוט נכתב במקור על ידי amit.s צפיה בהודעה
    כן, אבל הוא לגמרי הרס את כל כל שאר החנויות.
    שוב פעם, זה לא הוא שהרס - אלו אנחנו המשתמשים שהרסנו את עסקי חנויות המוזיקה
    כפי שהכרנו אותם. סטיב ג'ובס פשוט מצא דרך להשאיר את התעשייה בחיים, ולתת לה דחיפה אבולוציונית. תחשוב על זה ככה: חנות התקליטים הישנה (והנוסטלגית) הייתה גרסה 1.0, וההתפשטות של מגמת הורדת השירים ברשת חיסלה אותה. אז בא ציון לגואל, וסטיב ג'ובס הציל את תעשיית המוזיקה עם אייטיונס מיוזיק סטור, ובכך בעצם הפך את חנות התקליטים לווירטואלית - גרסה 2.0.

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי פעם אחת

כתבה במקום.
    חיכיתי לזה

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

כתבה טובה, אבל מה בדיוק ?דעה? בה? אתה מדבר על ההווה שידוע לכולם. למרות שאפשר להתווכח שכמה ?מפסידות? במצב מצויין, למשל לdell עדיין מתפקדת כרגיל במחשבים האישיים בלי ששום דבר מאיים עליהם....

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497

ציטוט נכתב במקור על ידי ipxp צפיה בהודעה
    כתבה טובה, אבל מה בדיוק ?דעה? בה? אתה מדבר על ההווה שידוע לכולם. למרות שאפשר להתווכח שכמה ?מפסידות? במצב מצויין, למשל לdell עדיין מתפקדת כרגיל במחשבים האישיים בלי ששום דבר מאיים עליהם....
    זו דעה כי זו פרשנות, ושום דבר אינו חקוק באבן.

שום דבר לא מאיים על דל? באמת?
    חוץ מהעובדה כי מאז צאת האייפד, דל מדווחת על הפסדים מגמתיים בכל רבעון,
    ולעומת זאת הם עדיין לא הצליחו לתת מענה ראוי?

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

שום דבר לא מאיים על דל? באמת?
    חוץ מהעובדה כי מאז צאת האייפד, דל מדווחת על הפסדים מגמתיים בכל רבעון,
    ולעומת זאת הם עדיין לא הצליחו לתת מענה ראוי?
    כל הספקיות לחומרים השונים לאפל זו דיי עובדה...כל המתחרים בשוק, ש"מוכרים פחות" במקרה הטוב, זה גם מנתונים יבשים על פני השטח...

בקשר לדל (וזה גם יהיה נכון לעוד חברות, זאת רק דוגמה):
    דל נמצאת במגמה בה נמצא כל שוק המחשבים האישיים - ירידות. וזה התחיל עוד לפני יציאת האייפד. אתה בהחלט יכול לטעון שיציאת האייפד וההתחזקות של המקים גרמה לפחות מחשבי דל להימכר. אבל הם בהחלט לא במצב של "נהרסו". הם עוד לא וויתרו על שוק המחשבים כמו hp, והם עוד לא פושטים את הרגל.

חוץ מזה, עוד לא שמעתי על טאבלט של דל. נראה לי שהם עוד מכוונים על הניסיון כניסה שלהם לשוק הסלולרים עם הstreak מצד האנדרואיד וwp7 מצד שני...

לא כל החברות חייבות "לתת מענה" לאייפד. לפעמים עדיף לחברות לא להוציא כלום, במקום סתם להוציא זבל טהור לשוק שסופו ידוע לכולם מראש. דווקא יותר מעריך את החברות שמוציאות דברים רק כשיש להם רעיון טוב, ולא כמו סמסונג שדוחפים לשוק 10 מכשירים עם 10 גדלים שונים....

שוק הטאבלטים, עם כל ההבטחה הגדולה, הוא עדיין שוק עם הבטחה לעתיד. אבל כרגע הוא עדיין שוק קטן, באופן יחסי, לשוק המחשבים. ברור שהוא יכול לאיים בעתיד על המחשבים, אבל בהחלט עוד לא הגענו למצב שאם חברה לא מוציאה טאבלט - אז היא גמורה. רחוק מאוד מהאמת, לפחות לבינתיים.

המנסר מוגאס
    תודה
    6,497

ציטוט נכתב במקור על ידי ipxp צפיה בהודעה
    כל הספקיות לחומרים השונים לאפל זו דיי עובדה...כל המתחרים בשוק, ש"מוכרים פחות" במקרה הטוב, זה גם מנתונים יבשים על פני השטח...

בקשר לדל (וזה גם יהיה נכון לעוד חברות, זאת רק דוגמה):
    דל נמצאת במגמה בה נמצא כל שוק המחשבים האישיים - ירידות. וזה התחיל עוד לפני יציאת האייפד. אתה בהחלט יכול לטעון שיציאת האייפד וההתחזקות של המקים גרמה לפחות מחשבי דל להימכר. אבל הם בהחלט לא במצב של "נהרסו". הם עוד לא וויתרו על שוק המחשבים כמו hp, והם עוד לא פושטים את הרגל.

חוץ מזה, עוד לא שמעתי על טאבלט של דל. נראה לי שהם עוד מכוונים על הניסיון כניסה שלהם לשוק הסלולרים עם הstreak מצד האנדרואיד וwp7 מצד שני...

לא כל החברות חייבות "לתת מענה" לאייפד. לפעמים עדיף לחברות לא להוציא כלום, במקום סתם להוציא זבל טהור לשוק שסופו ידוע לכולם מראש. דווקא יותר מעריך את החברות שמוציאות דברים רק כשיש להם רעיון טוב, ולא כמו סמסונג שדוחפים לשוק 10 מכשירים עם 10 גדלים שונים....

שוק הטאבלטים, עם כל ההבטחה הגדולה, הוא עדיין שוק עם הבטחה לעתיד. אבל כרגע הוא עדיין שוק קטן, באופן יחסי, לשוק המחשבים. ברור שהוא יכול לאיים בעתיד על המחשבים, אבל בהחלט עוד לא הגענו למצב שאם חברה לא מוציאה טאבלט - אז היא גמורה. רחוק מאוד מהאמת, לפחות לבינתיים.
    זו לא הטענה - "חייבת להוציא טאבלט" - אבל כן, חייבת להוציא מוצר עם ערך שוק, וכפי שאתה ציינת - שוק המחשבים כולו בירידה. האייפד (עזוב טאבלט - האייפד) משתלט על שווקים שפעם היו נחלתו של הפי-סי. בתי חולים, בתי ספר, צבאות, ממשלות, וחולשת לתחומים כמו חברות התעופה. בכל אופן, זה לא רק הטאבלט, אלא גם הסמארטפון - מאז שהכל הופך לנייד, נישא ומהיר, מחשבים נייחים כבר נהיו נחלת העבר ברוב המקרים, ופתאום לאנשים אכפת מהאסטתיקה של הלפטופ שלהם באותה מידה אם לא יותר מאשר על הרכיבים הפנימיים שלו. כל אלו מאייתים צרות צרורות לדל - חברה שבנתה את עצמה על יצור מחשבים זולים מרכיבים זולים להמונים, שכרגע נראה שהחלו להבין שהזול הוא היקר והיקר הוא הזול. או שהם פשוט לא רוצים לקנות מותג שמשווק את עצמו כ"זול" ו"המוני",
    ומעדיפים משהו שמשדר יותר יוקרה.

אגב, הסטריק - הטאבלט של דל - לפי מיטב ידיעתי, הם הפסיקו לייצר אותו.

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון