+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 9 מ 9
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל פלטפורמת המק מנצחת את כוח הכבידה

השקתה של Lion וליין חדש של מחשבי מקבוק אייר ומק מיני ממשיכים את הגידול במכירות המקים. בנוסף האם אפל איימה על אינטל עם מעבר למעבדי ARM?

השקתם של דגמים חדשים של מחשבי מקבוק אייר לצד השקתה של Lion עשתה את מה שרבים ציפו... היא הטיסה את מכירות מחשבי המק לשמים. לפי דו"ח של חברת NPD, מכירות המק בחודש הראשון לרבעון ספטמבר זינקו ב- 26% מהחודש המקביל לו בשנה שעברה. מדובר בצמיחה של פי 6 אל מול שוק ה- PC, שבתקופה האחרונה רואה ירידה במכירות, עד כי HP החליטה לזנוח אותו. האתר Appleinsider מדווח כי אפל מתקשה לספק את הביקוש הרב למחשבי המקבוק אייר ובעיקר בתצורות ה- 13 אינץ'. אם המגמה תמשיך יתכן מאוד ופלטפורמת המק תראה נפח מכירות של 4.5 מיליון מחשבי מק ברבעון ספטמבר, כך סובר האנליסט Gene Munster כאשר הוא מוסיף ומציין כי שוק המקים עוקף בצמיחתו את שוק ה- PC כבר זה 21 חודשים רצופים, כאשר ההבדלים הם ניכרים.

לאחרונה עלו מספר שמועות כי אפל מתכוונת לנטוש את אינטל ולעבור להשתמש במעבדי ARM מתוצרת עצמית. זאת אחרי שמועות על מחשב מקבוק אייר שהיה מבוסס על מעבד ה- A5 של אפל. כעת הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי אפל אכן איימה על אינטל בכך שתעזוב את השימוש במעבדים שלה, במידה ואינטל לא תשפר את צריכת ההספק של המעבדים שלה, במיוחד עבור מחשבי המקבוק הניידים של אפל. בתגובה לכך אינטל הציגה מפת דרכים חדשה בחודש מאי בו היא הראתה צמצום בהספק המעבדים שלה מ- 30-40 וואט ל- 15 וואט בלבד. ראש חטיבת הניידים של אינטל Greg Welch שעומד בראש פרויקט ה- Ultrabook של אינטל (מחשבים ניידים אולטרא דקים שצפוים להגיע בקרוב לשוק) אמר בראיון כי האיום של אפל היה צלצול השכמה אמיתי לאינטל.

זו לא הפעם הראשונה שאנו מקבלים דיווחים על כך שאפל משפיעה על מפת הדרכים של אינטל. בעבר Tom Kilroy, אחד הבכירים באינטל ציין ואמר שאפל אכן דוחקת באינטל ("push us hard") עם דרישותיה. בנוסף התייחס Welch לשמועות לפיהן אפל בודקת שימוש במעבדי ARM עם מחשבי המק שלה, באומרו שבאינטל הם שומעים את אותן השמועות וענקית השבבים לוקחת אותן ברצינות מלאה: "אנחנו פועלים במטרה לחדש כל הזמן כדי שהם (אפל) ימשיכו לראות בנו כספק מועדף". אך מנגד שיתוף הפעולה עם אפל מביא לאינטל תוצאות מרשימות הן בהכנסותיה של החברה והן בפיתוחים הטכנולוגיים שלה. לאחרונה אפל ואינטל הציגו את חיבור ה- Thunderbolt שמהווה קפיצת דרך משמעותית בטכנולוגיית העברת הנתונים החוטית. הפיתוח היה של אינטל אולם אפל הייתה מעורבת בו במספר אספקטים ובתמורה, היא קיבלה בלעדיות לשנה לשימוש בחיבור.

אולם למרות שיתוף הפעולה ההדוק בין החברות שהחל ב- 2005 אפל לא תהסס לעבור להשתמש בסוג אחר של מעבדים במידת הצורך. בשנת 2005 אפל החליטה לעבור משימוש במעבדי PPC שיוצרו על ידי מוטורולה למעבדי אינטל אחרי שמפת הדרכים של מעבדי ה- PPC לא השביעה את רצונה של אפל, במיוחד מבחינת צריכת ההספק. האתר היפני Macotakara, לו יש היסטוריית שמועות עם הצלחה חלקית, דיווח לאחרונה כי אפל הולכת להשיק לקראת סוף השנה דגם חדש לגמרי ושונה ממה שנראה עד כה, לליין המקים שלה. בעיקרון הדיווח לא מציין עוד פרטים ואם הוא אכן אמיתי, מעניין יהיה לגלות במה מדובר. האם אפל תתחיל עוד השנה במעבר של פלטפורמת המק לכיוון iOS עם מקבוק מבוסס ARM?

תמונות מצורפות תמונות מצורפות

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: פלטפורמת המק מנצחת את כוח הכבידה

אולי עוד כמה שנים. מעבר כזה לא קורה בלילה, וarm התחזק אבל עדיין לא יוכל להחליף את אינטל בשנתיים הקרובות בלי להחליש את המקים.

iPhoner ותיק
    תודה
    20
    הודו לי 26 פעמים ב 23 הודעות

כמעט בכל חנות באיזור שלי בארה"ב, רואים מחירי רצפה של מחשבים ניידים שהם לא מק. יש פשוט הנחות מטורפות.
    אני מדבר על Instant Rebates גם של $200.

הסיבה - כי אני רואה את כל התלמידים של הקולג' פשוט הולכים וקונים Mac (כל הדגמים...) - אז החברות כמו Dell, HP, Samsung, Sony, Lenovo - מרגישות את זה חזק בכיס.
    עכשיו יש את כל הקטע של Back to School לקראת פתיחת שנת הלימודים - ואפל חוץ מאיזה נגן ipod קטן - לא נותנים שום הנחות ועדיין... אנשים קונים אותם כל הזמן!

אנשים אוהבים מחשב שעובד, ופה בארה"ב אין את הבעיה של תמיכה בעברית בOffice
    וOffice 2011 למק עובד מעולה - אז אין להם שום סיבה לא ללכת על מק.

מבחינת מיקרוסופט, יש לי הרגשה שעוד מעט היא תבין שהיא יורה לעצמה ברגל עם הMac Office - כשאנשים יקנו פחות ופחות מחשבים ניידים עם רשיונות Windows.

4. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל shaharhd על הידיעה:

ymeiner (24/08/11)

iPhoner מנוסה
    תודה
    4
    הודו לי 19 פעמים ב 17 הודעות

מה שאני יכול להגיד זה! תקנו תקנו עוד ועוד אולי יבוא לארץ יום אחד...

וסוף סוף החברות הגדולות שמייצרות משחקים יקחו את פלספורמט ה mac יותר רציני ויתחילו לייצר עברונו משחקים.

iPhoner מנוסה
    תודה
    4
    הודו לי 19 פעמים ב 17 הודעות

לפי דעתי עם קצת יוזמה אישית מצד ARM היא יכולה בכיף ליצר מעבד 4 ליבות בעל תדר של 2GHZ שיצרוך פחות חשמל מצד אחד וביצועים לא פחות רעים מ i5 ולהחליף את ליין המעבדים שיש כיום ב MAC BOOK AIR לדוגמא.
    אפל יכולה ליצור מחשב נייד חדש לגמרי משהו כמו MAC BOOK AIR ULTRA חרטא שיהיה בעל מעבד שמבוסס ARM + מעבד גרפי כמובן (חלש) שיהיה דק יותר מהאייר כיום קל יותר והכי חשוב יצרוך פחות חשמל והסוללה תספיק ליותר זמן.
    זה יכול להיות מחשב אידיאלי עבור 80% מהאנשים בעולם.

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי iamisraeli3 צפיה בהודעה
    לפי דעתי עם קצת יוזמה אישית מצד ARM היא יכולה בכיף ליצר מעבד 4 ליבות בעל תדר של 2GHZ שיצרוך פחות חשמל מצד אחד וביצועים לא פחות רעים מ i5 ולהחליף את ליין המעבדים שיש כיום ב MAC BOOK AIR לדוגמא.
    אפל יכולה ליצור מחשב נייד חדש לגמרי משהו כמו MAC BOOK AIR ULTRA חרטא שיהיה בעל מעבד שמבוסס ARM + מעבד גרפי כמובן (חלש) שיהיה דק יותר מהאייר כיום קל יותר והכי חשוב יצרוך פחות חשמל והסוללה תספיק ליותר זמן.
    ארם לא מייצרת מעבדים אלא מתככננת ארכיטקטורה. בתכלס, חברות כמו סמסונג הן אלו שבונות את המעבדים. עקרונית אינטל יכולה לרכוש זכויות ולייצר מעבדי ארם בעצמה.

התפקיד של ארם בתור חברה הוא לתכנן את המעבדים שיוכלו לייצר מחר. אם תחפש ברשת תוכל למצוא את הפטנטים לכמה דורות קדימה. הבעייה פה היא שלא כ?כ משתלם היום מבחינה כלכלית וטכנולוגית לייצר מעבדים חזקים יותר מאלו הנמצאים בשוק וככל שיעבור הזמן (אני מאמין בטווח של שנתיים, ipxp ידידי לפורום חושב יותר בכיוון של חמש שנים) נקבל מעבדים חזקים יותר ויעילים יותר. כניסה של אינטל חזרה למשחק רק תאיץ את הקצב. תחרות היא דבר חיובי.

אני ממש גאה בעצמי שעליתי על הבעיה של אינטל עוד הרבה לפני מאי (מוזמנים ללכת אחורה בהסטוריית ההודעות שלי). אני בטוח שלאינטל יש משאבים לחזור חזרה למירוץ אבל יש סיכוי שהחברה נמצאת לפני משבר לא קל. אם יש פה מישהו שמתכנן לקנות מניות של אינטל או חושב ללכת לעבוד שם השנה, תעדיפו שלא.

תוספת, קיצרתי לכולם את תהליך החיפוש, קבלו ויקי על a15

נערך לאחרונה על ידי ymeiner; 24/08/11 בשעה 20:01.

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי ipxp צפיה בהודעה
    אולי עוד כמה שנים. מעבר כזה לא קורה בלילה, וarm התחזק אבל עדיין לא יוכל להחליף את אינטל בשנתיים הקרובות בלי להחליש את המקים.
    כשאפל החליטה לעבור להשתמש במעבדי אינטל ב- 2005 היא לא היססה לעשות זאת למרות שהדבר החליש את ליין המקים שלה. להזכירך מעבדי PPC באותה תקופה עבדו על תדרי עבודה גבוהים יותר מאלו של אינטל (2.7Ghz וכפולי ליבה) כשאינטל עדיין התמקצעה בתחום הדו-ליבתי (המקבוק הלבן שלי מ- 2008 הגיע עם מעבד 2.4Ghz שנחשב חזק לאותה התקופה).

אפל חברה שרואה קדימה ואין לה בעיה ללכת צעד אחורה בשביל לקפוץ 3 קדימה...

ל- ARM כבר יש תוכניות לפיתוח ארכיטקטורת מעבדים מרובי ליבות (תסתכל בלינק שירון צירף) וזה יקרה בשנתיים הקרובות. לגבי ה"רעיון" שלך על המקבוק אייר חרטא , מחשב שכזה כבר אפשרי היום ואפילו לא צריך להתפשר על מעבד גרפי חלש... להזכירך האייפד מגיע עם מעבד גרפי GPU מובנה בתוך רכיב ה- A5 ואומנם הוא לא Nvidia או ATI אבל הוא מריץ משחקים גרפיים כבדים למדי (מנוע unreal לדוגמא).

מה שאני יכול להגיד זה! תקנו תקנו עוד ועוד אולי יבוא לארץ יום אחד...

וסוף סוף החברות הגדולות שמייצרות משחקים יקחו את פלספורמט ה mac יותר רציני ויתחילו לייצר עברונו משחקים.
    יש משחקים למק... תחפש באפסטור למק וגם בפלטפורמת Steam.
    נכון עדיין לא ברמה של PC אבל ההתפתחות בשנתיים האחרונות משמעותית מאוד.

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

כשאפל החליטה לעבור להשתמש במעבדי אינטל ב- 2005 היא לא היססה לעשות זאת למרות שהדבר החליש את ליין המקים שלה. להזכירך מעבדי PPC באותה תקופה עבדו על תדרי עבודה גבוהים יותר מאלו של אינטל (2.7Ghz וכפולי ליבה) כשאינטל עדיין התמקצעה בתחום הדו-ליבתי (המקבוק הלבן שלי מ- 2008 הגיע עם מעבד 2.4Ghz שנחשב חזק לאותה התקופה).
    לא הייתי אפילו קרוב לפלטפורמת המק באותה התקופה. אשמח אם תוכל להעשיר את הידע שלי - אפל לא עברה לאינטל אחרי שהתקדמות מעבדי הppc באותן שנים אכזבה אותה והיא ראתה שאינטל עוקפים אותה בסיבוב?

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי ipxp צפיה בהודעה
    לא הייתי אפילו קרוב לפלטפורמת המק באותה התקופה. אשמח אם תוכל להעשיר את הידע שלי - אפל לא עברה לאינטל אחרי שהתקדמות מעבדי הppc באותן שנים אכזבה אותה והיא ראתה שאינטל עוקפים אותה בסיבוב?
    לא.
    באותם השנים דווקא מעבדי ה- ppc היו חזקים יותר ועוצמתיים יותר מאלו של אינטל.
    בגלל זה הדיעה הרווחת הייתה שמחשבי מק מיועדים לשוק המקצועי (מעצבים גרפיים, אנימטורים וכו'...).

לאינטל הייתה מפת דרכים טובה יותר לטווח הארוך ובעיקר שיפור משמעותי בצריכת הספק המעבדים. בנוסף עם כל הכבוד למוטורולה וייצור השבבים שלה - אינטל הציגה רמה גבוהה יותר של פיתוח שבבים.

בקיצור, אפל ראתה שאינטל תעקוף את מוטורולה בעתיד והיא החליטה לקפוץ על העגלה עוד לפני. כמו שציינתי קודם, צעד אחד אחורה בשביל לקחת 3 קדימה.

+ פרסם תגובה